Статьи

Звідки ноги ростуть або приємний самообман. Змінюємо зовнішній вигляд Windows 8

"Станом на грудень 2013 року за управлінням операційних систем сімейства Windows за даними ресурсу Netmarketshare (Net Applications) працює близько 90% персональних комп'ютерів ", - говорить вікіпедія . Погано це чи добре - кожен зробить висновок для себе сам, але факти, як то кажуть, річ уперта.

І як не прийнято лаяти дані ОС за їх пропрієтарного, "загальмованість", уразливості і ще за сотні інших речей, але користувачі вибирали і продовжують вибирати їх для себе - своїм розумом або за вказівкою старших товаришів. І це не показник популярності?

Однак зараз не про це. Сьогодні нам би хотілося підняти питання звичок - звичок об'єктивно дивних, трохи смішних, але таких людських. Наше оповідання піде про те, як протягом майже двох десятків років змінюються ОС Windows в плані "user interface", як це сприймають користувачі, і за допомогою чого, на прикладі останньої вийшла ОС, можна зробити це сприйняття трохи легше.

Суть ось у чому. Ще починаючи з уже далекого 1995 року, з виходом Windows 95, розробниками користувачам виховувався певний шаблон графічного інтерфейсу ОС (насправді, "корінь зла" з'явився ще раніше - з виходом надбудов до ОС MS-DOS - з Windows 1.0 (1985) до Windows 3.1 (1992)). В першу чергу це стосувалося таких "стовпів", як робочий стіл, панель задач, меню "Пуск", а також загального оформлення вікон і логіки навігації по ним. Windows 95 змінили наступники з того ж сімейства Windows 9x - Windows 98 і Windows ME. Паралельно проходив розвиток ОС іншого сімейства - вже повноцінних 32-х розрядних ОС Windows NT (від Windows NT 3.1 (1993) до Windows NT 4.0 (1996) і Windows 2000. І все б нічого, але тут в 2001 році, як грім серед ясного неба, пролунав вихід нової ОС - Windows XP . І не знали горя в своїх звичках користувачів злегка розбурхала - нове оформлення графічного інтерфейсу припало до смаку далеко не всім. Дивувало, а багатьох і стомлювало, все - від незвичної візуальної схеми оформлення Luna , Використовуваної в ОС за замовчуванням, до широкого меню "Пуск" в два стовпчики з уже закріпленими там елементами "Мій комп'ютер", "Мої документи" та інше. Суб'єктивно, саме тут і відбулося перше розподіл користувачів ОС Windows на прихильників нового і старого. Перші охоче підхопили новий стиль, тут же встановивши нову ОС, другі підозріло спостерігали за новою "операционкой", ставлячи на противагу добре себе зарекомендувала "рідну" 2000-ву, або, ще краще, 98-ю. І лише пізніше, згнітивши серце, зіткнувшись з труднощами в програмної та апаратної підтримки, переходили на вже далеко не нову ОС Windows XP, а при установці тут же змінювали її оформлення і меню "Пуск" на класичні, відключали все "красивості", і лише потім, заспокоюючись, починали освоювати нову для себе ОС, яка, як показала практика, була і залишається однією з найбільш вдалих творів Microsoft за весь час.

Але повернемося в розпочате русло. Тепер, після Windows XP, кожна принципово нова ОС ставала новим ударом для "відщепенців" з другої групи. Так сталося і з Windows Vista (2006). Операційна система додала негативу сповна: знову нові, що вимагають апаратних ресурсів, стилі оформлення, змінений " провідник ", Нові види вікон, замість розкривних меню в" Пуск "тепер використовувалося єдине вкладене меню, з'явилася додаткова Бічна панель Windows і ці самі гаджети . Незважаючи на заяви розробників про більшу швидкість роботи, завантаження, стабільності, меншому споживанні ресурсів і т.п. - надії не виправдалися, і ОС так і залишилася дуже затребуваною. А ось вже на тлі будь-яких телекомунікаційних нововведень з Vista нова ОС Windows 7 (2009) була прийнята спокійно. Мало того, дана операційна система так само, як і Windows XP, дуже гідно себе зарекомендувала. І це одночасно з триваючими зовнішніми метаморфозами: збільшенням панелі завдань, зникненням підписів до іконок на ній і пішла можливістю повернути класичний, а-ля "Windows 2000", вид меню "Пуск" (за допомогою маніпуляцій з реєстром виходить відобразити лише схожий варіант, зате , на радість "старої гвардії", в Windows 7 після відсутності в Windows Vista повернули можливість оформлення вікон в стилі "класичної" теми Windows 2000).

Ну і, нарешті, Windows 8 (2012). ОС з'явилася на часі, коли на повну силу царювали сенсорні екрани, коли навіть смартфони володіли завидною продуктивністю, коли у користувачів в користуванні по кілька пристроїв, а навколо швидкий, а місцями ще й суспільно-безкоштовний інтернет. І тому в новій ОС логічним чином користувачів зустрічає знову змінений інтерфейс (Metro), адаптований під сучасні реалії: поліпшена типографіка і великий текст, спрощене і більш інформативне оформлення, анімація і спливає контент прямо на іконах (вже плитках), загальна обліковий запис , Графічна авторизація та інше. Так, звичний робочий стіл в Windows 8 теж був, але представлений він вже у вигляді окремого додатка, що викликало і викликає у багатьох користувачів негативні відгуки.

Зрозуміло і очевидно, що випуск кожної нової ОС робиться не тільки заради зміни інтерфейсу. З'являються нові апаратні платформи, периферійне устаткування, програмне забезпечення, удосконалюються системи безпеки , Враховуються знайдені вразливості, нарешті, операційні системи просто морально застарівають, і припиняється їх підтримка. Внаслідок чого користувачі рано чи пізно змушені здійснювати апгрейд ОС, подобається їм це чи ні. І тому, після тривалого вступу, приступимо до основної частини - на прикладі Windows 8 запропонуємо читачам ряд програм, за допомогою яких можна зробити взаємодію з ОС більш звичним.


Завдання №1: повернення меню "Пуск"

У Windows 8 меню "Пуск" відсутня, так як, за задумом розробників , Тепер його функції виконує цілий екран. Для кого-то це не стало великою втратою - залишилися робочий стіл, панель задач, гарячі клавіші , Та й новий Metro-інтерфейс з його "гарячими" кутами і плитками багатий можливостями. Але для інших звичка завжди мати доступ до меню "Пуск" все ще сильна, а тому пропонуємо короткий огляд стороннього ПО для цих цілей.


Power 8

Поширення: безкоштовне.

Російський інтерфейс: є.

Може, не головне, але приємне перевага даної програми - вона не вимагає інсталяції і відразу готова до використання. Після запуску в кутку екрану з'являється довгоочікувана кнопка "Пуск". В меню доступні функції виключення і перезавантаження ПК, може функціонувати вкладене меню. А головне, утиліта вміє блокувати запуск стартового екрану і дозволяє (з деякими тонкощами) здійснювати пошук через Інтернет.


Start Menu Х

Поширення: умовно-безкоштовне

Російський інтерфейс: є.

Модифікована під актуальні потрібні програма Start Menu 7, що іменувалися раніше Vista Start Menu. Не зовсім схожа в роботі на стандартне меню "Пуск", зате гнучко настраіваеется - починаючи від варіантів оформлення самої кнопки, зміни розмірів ярликів, написів, їх сортуванням, і закінчуючи можливістю активувати (і навіть створювати власні - правда, вже в платній версії) так звані віртуальні групи: проводиться автоматичне упорядкування встановлених додатків за категоріями, але можлива і ручна правка. З мінусів можна відзначити те, що утиліта не взаємодіє з програмами metro-інтерфейсу, так і пошук з рядка меню тільки локальний.


Classic Shell

Поширення: безкоштовне.

Російський інтерфейс: є.

Як і вище розглянута, дана утиліта розроблялася ще для попередніх версій Windows, а з виходом Windows 8 лише обзавелася додатковими функціями і злегка поміняла зовнішній вигляд. Виклик генерується меню "Пуск" гнучко настроюється, що зручно - можливі варіанти з клацанням по самій кнопці, клавішами Win або shift + Win, одним наведенням курсора. У самому меню допустимо ручне створення необхідних елементів - " Мій комп'ютер "," Документи "," Вибране ", управління живленням і т.д. Classic Shell підтримує пошук додатків для ОС, а в останні оновлення була реалізована можливість запуску програм під Metro-інтерфейс. В цілому, функціонал програми досить широкий, а особливих мінусів не помічено.


Pokki

Поширення: безкоштовне.

Російський інтерфейс: є.

Багатофункціональна утиліта для зручної роботи з ОС. Дозволяє відключити "гарячі" кути робочого столу , Завантажувати систему відразу в класичному вигляді, заборонити виклик стартового екрану після натискання кнопку Win. Крім того, програма може запускати інше інстальовані ПО, надавати швидкий доступ до системних налаштувань і утиліт, а також створювати свої списки найбільш часто використовуваних програм. Особливо примітна можливість Pokki встановлювати додатки з інтернету і інтегрувати їх в систему - спливаючі повідомлення від всіляких мережевих сервісів тепер можуть бути прямо в меню "Пуск". Яскравих мінусів у програми немає, хіба що часто підкачуємі дані можуть візуально позначатися на швидкості її роботи.


StartIsBack

Поширення: умовно-безкоштовна.

Російський інтерфейс: є.

Програма відповідає своїй назві - повертає меню "Пуск" на його законне місце. Налаштування досить багаті - оформлення самого меню і кнопки, з індивідуальним регулюванням "гарячими" кутами, блокування запуску стартового екрану і багато іншого. Цікаво, що кольорове оформлення підлаштовується під колір вікон ОС - своїх "скінів" в програмі не передбачено. До речі, в програмі повноцінно працює пошук.


Start 8

Поширення: умовно-безкоштовна.

Російський інтерфейс: є.

Мабуть, найкраща з усіх рекомендованих програм, хоча і не безкоштовна. "За той місяць, що відводиться на вивчення її можливостей, користувач повинен зрозуміти, що від добра добра не шукають, і придбати повну версію", - швидше за все саме так мислять розробники, і треба сказати, вони мають рацію. Програма повністю самодостатня і при цьому не вимоглива до ресурсів. Основні можливості:

  • настройка стилю, кольору меню, розмірів кнопок, реакції на натискання лінків на файли і папки;
  • блокування стартового екрану і завантаження відразу на Робочий стіл ;
  • підтримка пошуку і запуску додатків для Windows 8;
  • відображення часто запуску програм, підсвічування недавно встановлених програм;
  • гнучка настройка меню завершення роботи;
  • пошук по додатках, файлам, налаштувань;
  • перехоплення клавіші Win з будь-якого становища - Робочий стіл або стартовий екран, настройка дій під цю кнопку;
  • блокування "гарячих" кутів.


Завдання №2: повернення гаджетів

Оперуючи те, що нові "програми-плитки" в стилі Metro можуть повністю замінити раніше використовувалися гаджети (Windows Vista, Windows 7), розробниками Windows 8 останні були скасовані. Так це чи ні - покаже час, але звички - справа така, тому поряд з поверненням меню "Пуск" багато користувачів кинулися шукати подібні способи і для старих добрих гаджетів, і їх пошуки, треба сказати, увінчалися успіхом.

Ми хочемо запропонувати два найпоширеніші способи.

Перший з них - це проект Gadgets Revived, який передбачає скачування з офіційного сайту і установку невеликої безкоштовної програми-інсталятора Desktop Gadgets Revived. Далі користувачам стає доступним скачування і установка більше сотні гаджетів, як полюбилися старих, так і нових. Всі вони розбиті по категоріям, є і пошук. До речі, у програми є і російський інтерфейс.

Другий спосіб - інсталяція також безкоштовної програми 8GadgetPack з уже встановленими деякими популярними офіційними гаджетами. Після установки даної утиліти, в систему повертається можливість використання стандартної панелі "Гаджети", яка при необхідності викликається правою кнопкою миші з контекстного меню на робочому столі. Велика кількість гаджетів доступний для скачування також і на сайті програми. Розробники заявляють, що утиліта використовує тільки оригінальні файли Microsoft , Що, нібито, гарантує стабільну роботу ОС і самої програми.

На цьому наш огляд по реінкарнації нового в старе закінчений. Сподіваємося, що-небудь з цього матеріалу буде корисно читачам.

UPD: У Windows 8.1 меню "Пуск" з частиною його колишніх функцій вже повернуто, а в Windows 8.2, за заявою розробників, очікується повноцінне меню "Пуск".

Руслан ЛАНКОВСКІЙ

І це не показник популярності?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.