Статьи

Звідки ноги ростуть або приємний самообман. Змінюємо зовнішній вигляд Windows 8

"Станом на грудень 2013 року за управлінням операційних систем сімейства Windows за даними ресурсу Netmarketshare (Net Applications) працює близько 90% персональних комп'ютерів ", - говорить вікіпедія . Погано це чи добре - кожен зробить висновок для себе сам, але факти, як то кажуть, річ уперта.

І як не прийнято лаяти дані ОС за їх пропрієтарного, "загальмованість", уразливості і ще за сотні інших речей, але користувачі вибирали і продовжують вибирати їх для себе - своїм розумом або за вказівкою старших товаришів. І це не показник популярності?

Однак зараз не про це. Сьогодні нам би хотілося підняти питання звичок - звичок об'єктивно дивних, трохи смішних, але таких людських. Наше оповідання піде про те, як протягом майже двох десятків років змінюються ОС Windows в плані "user interface", як це сприймають користувачі, і за допомогою чого, на прикладі останньої вийшла ОС, можна зробити це сприйняття трохи легше.

Суть ось у чому. Ще починаючи з уже далекого 1995 року, з виходом Windows 95, розробниками користувачам виховувався певний шаблон графічного інтерфейсу ОС (насправді, "корінь зла" з'явився ще раніше - з виходом надбудов до ОС MS-DOS - з Windows 1.0 (1985) до Windows 3.1 (1992)). В першу чергу це стосувалося таких "стовпів", як робочий стіл, панель задач, меню "Пуск", а також загального оформлення вікон і логіки навігації по ним. Windows 95 змінили наступники з того ж сімейства Windows 9x - Windows 98 і Windows ME. Паралельно проходив розвиток ОС іншого сімейства - вже повноцінних 32-х розрядних ОС Windows NT (від Windows NT 3.1 (1993) до Windows NT 4.0 (1996) і Windows 2000. І все б нічого, але тут в 2001 році, як грім серед ясного неба, пролунав вихід нової ОС - Windows XP . І не знали горя в своїх звичках користувачів злегка розбурхала - нове оформлення графічного інтерфейсу припало до смаку далеко не всім. Дивувало, а багатьох і стомлювало, все - від незвичної візуальної схеми оформлення Luna , Використовуваної в ОС за замовчуванням, до широкого меню "Пуск" в два стовпчики з уже закріпленими там елементами "Мій комп'ютер", "Мої документи" та інше. Суб'єктивно, саме тут і відбулося перше розподіл користувачів ОС Windows на прихильників нового і старого. Перші охоче підхопили новий стиль, тут же встановивши нову ОС, другі підозріло спостерігали за новою "операционкой", ставлячи на противагу добре себе зарекомендувала "рідну" 2000-ву, або, ще краще, 98-ю. І лише пізніше, згнітивши серце, зіткнувшись з труднощами в програмної та апаратної підтримки, переходили на вже далеко не нову ОС Windows XP, а при установці тут же змінювали її оформлення і меню "Пуск" на класичні, відключали все "красивості", і лише потім, заспокоюючись, починали освоювати нову для себе ОС, яка, як показала практика, була і залишається однією з найбільш вдалих творів Microsoft за весь час.

Але повернемося в розпочате русло. Тепер, після Windows XP, кожна принципово нова ОС ставала новим ударом для "відщепенців" з другої групи. Так сталося і з Windows Vista (2006). Операційна система додала негативу сповна: знову нові, що вимагають апаратних ресурсів, стилі оформлення, змінений " провідник ", Нові види вікон, замість розкривних меню в" Пуск "тепер використовувалося єдине вкладене меню, з'явилася додаткова Бічна панель Windows і ці самі гаджети . Незважаючи на заяви розробників про більшу швидкість роботи, завантаження, стабільності, меншому споживанні ресурсів і т.п. - надії не виправдалися, і ОС так і залишилася дуже затребуваною. А ось вже на тлі будь-яких телекомунікаційних нововведень з Vista нова ОС Windows 7 (2009) була прийнята спокійно. Мало того, дана операційна система так само, як і Windows XP, дуже гідно себе зарекомендувала. І це одночасно з триваючими зовнішніми метаморфозами: збільшенням панелі завдань, зникненням підписів до іконок на ній і пішла можливістю повернути класичний, а-ля "Windows 2000", вид меню "Пуск" (за допомогою маніпуляцій з реєстром виходить відобразити лише схожий варіант, зате , на радість "старої гвардії", в Windows 7 після відсутності в Windows Vista повернули можливість оформлення вікон в стилі "класичної" теми Windows 2000).

Ну і, нарешті, Windows 8 (2012). ОС з'явилася на часі, коли на повну силу царювали сенсорні екрани, коли навіть смартфони володіли завидною продуктивністю, коли у користувачів в користуванні по кілька пристроїв, а навколо швидкий, а місцями ще й суспільно-безкоштовний інтернет. І тому в новій ОС логічним чином користувачів зустрічає знову змінений інтерфейс (Metro), адаптований під сучасні реалії: поліпшена типографіка і великий текст, спрощене і більш інформативне оформлення, анімація і спливає контент прямо на іконах (вже плитках), загальна обліковий запис , Графічна авторизація та інше. Так, звичний робочий стіл в Windows 8 теж був, але представлений він вже у вигляді окремого додатка, що викликало і викликає у багатьох користувачів негативні відгуки.

Зрозуміло і очевидно, що випуск кожної нової ОС робиться не тільки заради зміни інтерфейсу. З'являються нові апаратні платформи, периферійне устаткування, програмне забезпечення, удосконалюються системи безпеки , Враховуються знайдені вразливості, нарешті, операційні системи просто морально застарівають, і припиняється їх підтримка. Внаслідок чого користувачі рано чи пізно змушені здійснювати апгрейд ОС, подобається їм це чи ні. І тому, після тривалого вступу, приступимо до основної частини - на прикладі Windows 8 запропонуємо читачам ряд програм, за допомогою яких можна зробити взаємодію з ОС більш звичним.


Завдання №1: повернення меню "Пуск"

У Windows 8 меню "Пуск" відсутня, так як, за задумом розробників , Тепер його функції виконує цілий екран. Для кого-то це не стало великою втратою - залишилися робочий стіл, панель задач, гарячі клавіші , Та й новий Metro-інтерфейс з його "гарячими" кутами і плитками багатий можливостями. Але для інших звичка завжди мати доступ до меню "Пуск" все ще сильна, а тому пропонуємо короткий огляд стороннього ПО для цих цілей.


Power 8

Поширення: безкоштовне.

Російський інтерфейс: є.

Може, не головне, але приємне перевага даної програми - вона не вимагає інсталяції і відразу готова до використання. Після запуску в кутку екрану з'являється довгоочікувана кнопка "Пуск". В меню доступні функції виключення і перезавантаження ПК, може функціонувати вкладене меню. А головне, утиліта вміє блокувати запуск стартового екрану і дозволяє (з деякими тонкощами) здійснювати пошук через Інтернет.


Start Menu Х

Поширення: умовно-безкоштовне

Російський інтерфейс: є.

Модифікована під актуальні потрібні програма Start Menu 7, що іменувалися раніше Vista Start Menu. Не зовсім схожа в роботі на стандартне меню "Пуск", зате гнучко настраіваеется - починаючи від варіантів оформлення самої кнопки, зміни розмірів ярликів, написів, їх сортуванням, і закінчуючи можливістю активувати (і навіть створювати власні - правда, вже в платній версії) так звані віртуальні групи: проводиться автоматичне упорядкування встановлених додатків за категоріями, але можлива і ручна правка. З мінусів можна відзначити те, що утиліта не взаємодіє з програмами metro-інтерфейсу, так і пошук з рядка меню тільки локальний.


Classic Shell

Поширення: безкоштовне.

Російський інтерфейс: є.

Як і вище розглянута, дана утиліта розроблялася ще для попередніх версій Windows, а з виходом Windows 8 лише обзавелася додатковими функціями і злегка поміняла зовнішній вигляд. Виклик генерується меню "Пуск" гнучко настроюється, що зручно - можливі варіанти з клацанням по самій кнопці, клавішами Win або shift + Win, одним наведенням курсора. У самому меню допустимо ручне створення необхідних елементів - " Мій комп'ютер "," Документи "," Вибране ", управління живленням і т.д. Classic Shell підтримує пошук додатків для ОС, а в останні оновлення була реалізована можливість запуску програм під Metro-інтерфейс. В цілому, функціонал програми досить широкий, а особливих мінусів не помічено.


Pokki

Поширення: безкоштовне.

Російський інтерфейс: є.

Багатофункціональна утиліта для зручної роботи з ОС. Дозволяє відключити "гарячі" кути робочого столу , Завантажувати систему відразу в класичному вигляді, заборонити виклик стартового екрану після натискання кнопку Win. Крім того, програма може запускати інше інстальовані ПО, надавати швидкий доступ до системних налаштувань і утиліт, а також створювати свої списки найбільш часто використовуваних програм. Особливо примітна можливість Pokki встановлювати додатки з інтернету і інтегрувати їх в систему - спливаючі повідомлення від всіляких мережевих сервісів тепер можуть бути прямо в меню "Пуск". Яскравих мінусів у програми немає, хіба що часто підкачуємі дані можуть візуально позначатися на швидкості її роботи.


StartIsBack

Поширення: умовно-безкоштовна.

Російський інтерфейс: є.

Програма відповідає своїй назві - повертає меню "Пуск" на його законне місце. Налаштування досить багаті - оформлення самого меню і кнопки, з індивідуальним регулюванням "гарячими" кутами, блокування запуску стартового екрану і багато іншого. Цікаво, що кольорове оформлення підлаштовується під колір вікон ОС - своїх "скінів" в програмі не передбачено. До речі, в програмі повноцінно працює пошук.


Start 8

Поширення: умовно-безкоштовна.

Російський інтерфейс: є.

Мабуть, найкраща з усіх рекомендованих програм, хоча і не безкоштовна. "За той місяць, що відводиться на вивчення її можливостей, користувач повинен зрозуміти, що від добра добра не шукають, і придбати повну версію", - швидше за все саме так мислять розробники, і треба сказати, вони мають рацію. Програма повністю самодостатня і при цьому не вимоглива до ресурсів. Основні можливості:

  • настройка стилю, кольору меню, розмірів кнопок, реакції на натискання лінків на файли і папки;
  • блокування стартового екрану і завантаження відразу на Робочий стіл ;
  • підтримка пошуку і запуску додатків для Windows 8;
  • відображення часто запуску програм, підсвічування недавно встановлених програм;
  • гнучка настройка меню завершення роботи;
  • пошук по додатках, файлам, налаштувань;
  • перехоплення клавіші Win з будь-якого становища - Робочий стіл або стартовий екран, настройка дій під цю кнопку;
  • блокування "гарячих" кутів.


Завдання №2: повернення гаджетів

Оперуючи те, що нові "програми-плитки" в стилі Metro можуть повністю замінити раніше використовувалися гаджети (Windows Vista, Windows 7), розробниками Windows 8 останні були скасовані. Так це чи ні - покаже час, але звички - справа така, тому поряд з поверненням меню "Пуск" багато користувачів кинулися шукати подібні способи і для старих добрих гаджетів, і їх пошуки, треба сказати, увінчалися успіхом.

Ми хочемо запропонувати два найпоширеніші способи.

Перший з них - це проект Gadgets Revived, який передбачає скачування з офіційного сайту і установку невеликої безкоштовної програми-інсталятора Desktop Gadgets Revived. Далі користувачам стає доступним скачування і установка більше сотні гаджетів, як полюбилися старих, так і нових. Всі вони розбиті по категоріям, є і пошук. До речі, у програми є і російський інтерфейс.

Другий спосіб - інсталяція також безкоштовної програми 8GadgetPack з уже встановленими деякими популярними офіційними гаджетами. Після установки даної утиліти, в систему повертається можливість використання стандартної панелі "Гаджети", яка при необхідності викликається правою кнопкою миші з контекстного меню на робочому столі. Велика кількість гаджетів доступний для скачування також і на сайті програми. Розробники заявляють, що утиліта використовує тільки оригінальні файли Microsoft , Що, нібито, гарантує стабільну роботу ОС і самої програми.

На цьому наш огляд по реінкарнації нового в старе закінчений. Сподіваємося, що-небудь з цього матеріалу буде корисно читачам.

UPD: У Windows 8.1 меню "Пуск" з частиною його колишніх функцій вже повернуто, а в Windows 8.2, за заявою розробників, очікується повноцінне меню "Пуск".

Руслан ЛАНКОВСКІЙ

І це не показник популярності?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача