Статьи

ЗНО з англійської мови: Чому аудіювання перетворилося в скандал

У мережі інтернет вже кілька днів б'ють на сполох: за версією батьків, на ЗНО з англійської мови під час аудіювання діти слухали запис, в якій рядовому випускнику складно розібрати навіть кілька фраз У мережі інтернет вже кілька днів б'ють на сполох: за версією батьків, на ЗНО з англійської мови під час аудіювання діти слухали запис, в якій рядовому випускнику складно розібрати навіть кілька фраз   Зокрема, іспит називають експериментом над дітьми і закликають провести його повторно

Зокрема, іспит називають експериментом над дітьми і закликають провести його повторно. Стверджують: найвищий бал отримають діти, яким просто пощастило з аудіоапаратурою. Однак є й такі, які з завданням впоралися і вважають аудіозапис цілком адекватною.

На скандал відреагував і поліглот Іван Бобров, який дав коментар Голосу столиці На скандал відреагував і поліглот Іван Бобров, який дав коментар "Голосу столиці". Як записи й мови він проблем не побачив. Але прийшов до висновку, що успішно здати даний іспит може тільки дитина, який "3-5 років регулярно слухає жива англійська (НЕ в школі!); - дивиться фільми / серіали; - цілеспрямовано вивчає мову 10+ годин / тиждень" на слух " .

); - дивиться фільми / серіали; - цілеспрямовано вивчає мову 10+ годин / тиждень на слух

Екс-глава УЦОЯО Ігор Лікарчук зазначив, що вважає включення аудіювання в іспит помилкою Екс-глава УЦОЯО Ігор Лікарчук зазначив, що вважає включення аудіювання в іспит помилкою. Більш того, раніше активно протистояв таку ініціативу.

"Про те, що аудіювання накриється мокрим рядном я попереджав публічно місяців п'ять тому. Не можна проводити стандартний тест в різних технічних умовах (...). У 2014 році на мене пристойно тиснули, щоб ввести аудіювання. Я висунув умову: в кожну аудиторію необхідно купити у одного постачальника однакову звуковідтворювальну апаратуру. Мені сказали, що грошей немає. Я відповів, що аудіювання не буде ... І його не було ", - написав Лікарчук в мережі Facebook.

В Українському центрі оцінювання якості освіти вже дали пояснення: тест в такому форматі проводився вперше, тому аудіювання виявилося дійсно складним.

"Надходять скарги з приводу поганого звучання аудіозаписів під час організації тестування в окремих пунктах (...). Заяви та зібрані матеріали щодо них направлені на розгляд в регламентні комісії регіональних центрів оцінювання якості освіти (...). Деякі учасники також скаржаться на вимова одного з дикторів, які начитували завдання тесту. Слід зазначити, що вимова дикторів дійсно було різним - це необхідна вимога, щоб створити завдання різної складності для учасників тести вання. Адже одна з компетенцій, які повинен отримати випускник школи вивчаючи англійську, - це розуміння іноземців, що говорять з різним темпом і з різним вимовою ", - коментують в УЦОЯО.

Пояснюють, що максимальний бал (200) отримає випускник, який набере найбільшу кількість правильних відповідей з усіх учасників. А з цього випливає, що завдання, які виконати взагалі нереально, на загальну картину результатів ніяк не вплинуть.

"Члени професійних предметних комісій за твердженням ключів при УЦОЯО детально вивчають зміст кожного тестового завдання і визначають можливість обліку результатів його виконання в загальному результаті учасників. А експертна комісія при УЦОЯО за визначенням порогу" склав / не склав "також ретельно вивчає завдання тесту, його характеристики і тільки після цього встановлює поріг ", - коментують в центрі.

Додають, що після такого аналізу результати деяких завдань можуть взагалі не враховувати.

Ситуацію прокоментувала глава МОН Лілія Гриневич.

"Зараз ми отримали 65 апеляційних заяв (...). Аудіювання у нас проходило вперше, і це дуже важлива частина. Адже якщо ви дійсно знаєте мову, то ви повинні розуміти цю мову на слух. Ви повинні розуміти носіїв мови. Тексти начитані носіями мови. було три фрагмента різної складності, так само і люди кажуть з різним акцентом в різних країнах і з різними темпами (...). Відгуки теж різні: є обурення, а є люди, які дивуються, мовляв, аудіювання було нормальним ", - зазначила міністр в "сніданку з 1 + 1".

Поки ж варто дочекатися аналізу результатів тестового етапу. Адже якщо найвищий бал отримують, наприклад, випускники з однієї аудиторії, ситуацію і дійсно можна буде пояснити якістю апаратури. Втім, може виявитися, що проблема і справді в украй різному рівні підготовки учнів різних шкіл. Тому даний прецедент може актуалізувати дилему: чи може випускний іспит рівнятися на тих, хто вивчає іноземну мову, в тому числі, у вільний час, вкладаючи в це масу додаткових ресурсів.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача