Статьи

Запис робочого столу в OBS Studio

  1. Установка і перший запуск OBS Studio (Windows)
  2. Налаштування OBS Studio
  3. висновок
  4. Розділ «Поток мовлення"
  5. Розділ "Запис"
  6. Аудіо
  7. Відео
  8. Гарячі клавіші

OBS Studio - безкоштовне програмне забезпечення, призначене для запису екрану і ведення трансляцій. Додаток, в першу чергу, заточене для трансляції геймплея (проходження комп'ютерних ігор) в інтернеті, але воно також дозволяє без проблем записувати відео робочого столу (наприклад, для створення відеоуроків та ін.). У даній статті мова піде саме про другий можливості.

Величезною перевагою програми є те, що воно кроссплатформне, тобто його можна встановити на різні операційні системи: Windows, Mac OS і Linux.

Установка і перший запуск OBS Studio (Windows)

Скачайте OBS Studio з офіційного сайту , Запустіть інсталятор. Якщо у Вас не встановлений компонент Microsoft C ++ Redistributable (версія 2013 на момент написання статті), встановлення про скачати його і встановити, а потім перерве свою роботу. Він також попередить, що навіть якщо у Вас 64 розрядна система, потрібно буде встановити обидві версії: vcredist_x64 і vcredist_x86.

Після установки компонентів знову запустіть інсталятор програми OBS Studio і просто дотримуйтесь його кроків, щоб завершити установку.

При першому запуску програма запустить "Майстер автоматичної настройки", від якого Ви можете відмовитися і неможливе подальше її перевезення цієї інструкції.

В першу чергу потрібно захопити зображення робочого столу. В поле "Сцена" повинна вже бути автоматично створена сцена. В поле "Джерело" натисніть кнопку "+" і в контекстному меню виберіть пункт "Захоплення екрану".

В поле Джерело натисніть кнопку + і в контекстному меню виберіть пункт Захоплення екрану

Як видно на зображенні вище, на зображення робочого столу можна також накласти відео з веб-камери (пункт "Пристрій захоплення відео") і інше, і наповнити, таким чином, картинку Вашого відео. У вікні можете перейменувати, якщо хочете, назва джерела, потім натисніть кнопку ОК.

У вікні можете перейменувати, якщо хочете, назва джерела, потім натисніть кнопку ОК

У наступному вікні властивостей джерела можна вибрати екран (якщо у Вас їх декілька), а також відключити відображення курсора на відео (за бажанням).

У наступному вікні властивостей джерела можна вибрати екран (якщо у Вас їх декілька), а також відключити відображення курсора на відео (за бажанням)

Натисніть кнопку "ОК" і у вікні попереднього перегляду відео основного вікна програми OBS Studio повинен з'явитися захоплений програмою робочий стіл комп'ютера.

Налаштування OBS Studio

В рамках даної статті буде приведена тільки базове налаштування, необхідна для запису відео з екрану. Щоб відкрити вікно налаштувань, натисніть пункт меню "Файл" і виберіть підпункт "Налаштування".

висновок

В першу чергу потрібно налаштувати кодировщик відео, для цього натисніть на пункт "Висновок". Якщо Ви збираєтеся записувати динамічне відео (наприклад, ігровий процес), Вам потрібно налаштувати розділи «Поток мовлення" та "Запис", якщо ж в основному буде записуватися статична картинка (наприклад, робочий стіл, провідник, браузер і т.д.), досить налаштувати тільки розділ "Запис".

Розділ «Поток мовлення"

У розділі «Поток мовлення" можна залишити все за умовчанням, крім бітрейта. Якщо Ви хочете записувати відео в HD (1280x720p), бітрейт повинен бути в межах 2500 - 3500, якщо ж Ви записуєте в Full HD (1920x1080p), бітрейт варто збільшити до 4000 - 6000. Не забувайте, збільшення бітрейта підвищує якість відео, але при цьому зростає і розмір файлу.

Розділ "Запис"

Тут Ви можете змінити папку збереження відео. Також бажано змінити формат файлів на "mp4" (найпопулярніший, а також використовуваний на YouTube формат). Найважливіший пункт - "Якість запису". Якщо Ви хочете записувати динамічні сцени (наприклад, ігри), залиште пункт "Те ж, що у трансляції", тоді бітрейт і інші настройки будуть братися з розділу «Поток мовлення". Якщо на Вашому відео буде в основному статична картинка (робочий стіл, провідник, браузер і т.д.), то встановіть якість запису в "неотличимой якість, великий розмір файлу". У цьому випадку Ваше відео буде записуватися з бітрейтом> 1000 Кбіт / с (~ 10 Мб / хв або ~ 600 Мб / ч). Ну а якщо у Вас взагалі мало місця на комп'ютері, можете вибрати пункт "Висока якість, середній розмір файлу", тоді Ваше відео буде записуватися з бітрейтом <тисячі Кбіт / с (~ 5 Мб / хв або ~ 300 Мб / ч).

Ніколи не вибирайте останній пункт "Без втрати якості, надзвичайно великий розмір файлу", він для фахівців і звичайному користувачеві не потрібний.

Аудіо

В принципі, в розділі аудіо все можна залишити за замовчуванням, але якщо потрібно, Ви можете налаштувати джерела звуку для запису разом з відео, а саме вибрати (або відключити) мікрофон в списку "Mic / Auxiliary Аудіопристрій", а також в списку "Desktop аудіопристрій "вибрати (або відключити) звукову карту для запису звуку з комп'ютера.

Відео

У розділі Відео можна налаштувати дозвіл і частоту кадрів. Зазвичай тут залишають дозвіл відео, яке дорівнює вирішенню монітора. Якщо Ви збираєтеся вивантажувати відео на YouTube, він сам стисне його до потрібного дозволу.

У списку "Базове (основа) дозвіл" виберіть дозвіл монітора, а в списку "Вихідна (масштабувати) дозвіл" - максимальне доступне.

В поле "Загальні величини FPS" встановіть потрібну частоту кадрів відео. Найбільш поширене значення - 30 кадрів в секунду.

Якщо Ви не знаєте дозвіл свого монітора, клікніть правою кнопкою миші на робочому столі і виберіть пункт контекстного меню "Параметри екрану" (Windows 10), а у вікні, натисніть на посилання "Додаткові параметри екрану".

Гарячі клавіші

У цьому розділі можна налаштувати корисні клавіші, що дозволяють запустити і зупинити запис відео, причому це можуть бути як клавіші на клавіатурі, так і додаткові кнопки миші.

Наприклад, як видно на скріншоті вище, можна призначити старт і зупинку запису відео на додаткові програмовані кнопки миші (якщо такі є).

Щоб зберегти зроблені налаштування, натисніть кнопки "Застосувати" і "ОК".

На цьому настройка завершена, можете приступати до запису відео. Для цього натисніть на кнопку "Записати відео" в головному вікні або попередньо налаштовану гарячу клавішу. Рівень гучності мікрофона і звукової карти комп'ютера можна регулювати в розділі "Мікшер" під час запису (правда, щоб почути результат, потрібно переглянути записане відео).

Керувати записом відео можна також в треї Windows, клікнувши правою кнопкою миші по іконці і вибравши команду "Почати запис / Зупинити запис". Там же можна прибрати (відновити) додаток "OBS Studio" з панелі завдань, вибравши команду "Приховати / Показати".

Там же можна прибрати (відновити) додаток OBS Studio з панелі завдань, вибравши команду Приховати / Показати

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача