Статьи

Замість папок і файлів ярлики на флешці. Як позбутися від вірусу?

 1. типи вірусу
 2. 1 тип: Замість папок і файлів ярлики
 3. 2 тип: Ярлик диска
 4. перші дії
 5. Метод I: Інструмент Removal Tool
 6. Метод II: Командний рядок
 7. Прийняття рішень при виникненні проблем і інші методи видалення вірусу
 8. Як захиститися від повторного зараження вірусом

Дуже поширений на сьогоднішній день вірус, коли всі файли і папки на флешці пропадають, а замість них з'являються ярлики. Варто зауважити, що вірус може потрапити не тільки на флешку, а й на комп'ютер і будь-яке інше знімне / портативний пристрій, після чого, всі ваші файли і папки стають прихованими і недоступними.

Але проблема ця вирішується досить простими методами. У цій статті я детально опишу вам кілька способів, як видалити вірус з ярликами, а також кілька слів про те, що ви повинні знати про цей вірус, щоб в подальшому ви знали що і як.

типи вірусу

Вірус, пов'язаний з ярликами ділиться на два типи: коли замість самого диска з'являється ярлик і коли все папки і файли перетворюються в ярлики.

1 тип: Замість папок і файлів ярлики

Перший тип є досить поширеним - всі ваші файли і папки стають прихованими, а замість них відображаються ярлики. Це поєднання типів вірусів Trojan і Worm. Але найнеприємніше, і можливо небезпечне в тому, що у вас не буде ніяких варіантів, окрім як клікнути на ярлик, щоб відкрити файли і папки, при цьому одночасно запустивши вірус в дію, який відразу ж почне свою роботу для своїх шкідливий цілей.

2 тип: Ярлик диска

Це чистий троянець. Він об'єднує всі наявні файли на портативних пристроях (на флешці) і поміщає їх в одну приховану папку. Потім він створює ярлик самої флешки, і так само, як і в першому варіанті, у вас буде доступ до файлів і папок тільки через цей ярлик, який одночасно запустить і вірус. А той у свою чергу почне займатися своїми брудними справами, можливо навіть установку шкідливого ПО, який буде шпигувати за вами і красти ваші дані.

перші дії

На жаль, не всі антивіруси можуть виявити і видалити цей вірус. Але все ж не завадить виконати антивірусну перевірку в першу чергу. Також з метою безпеки, коли ви виявили вірус, ніколи не відкривайте знімні пристрої і жорсткий диск за допомогою автоматичного запуску або через «Мій комп'ютер». Дотримуйтесь порад нижче:

 • Не відкривайте флешку з автозапуску і через Мій комп'ютер
 • Відкривати флешку або жорсткий диск слід через адресний рядок вікна, щоб запобігти виконанню будь-якого сценарію. Для цього просто введіть букву потрібного диска і натисніть Enter.
 • Дотримуйтесь інструкцій в статті Як відобразити приховані вірусом файли і папки .

Ці поради допоможуть вам запобігти поширення вірусу і зараження комп'ютера, наприклад від USB флешки вірус. Крім цього, це допоможе вам відрізнити реальний файл від зараженого файлу. Як згадувалося вище, навіть найсильніші антивіруси іноді не в змозі захистити вас від цього виду напасті. Проте, я поділюся з вами декількома способами видалити вірус з ярликами.

Метод I: Інструмент Removal Tool

По-перше, скачайте архів, що містить 2 файли: Trojorm Removal Tool і Fixfolder по цьому посиланню . Відразу ж після завантаження, витягніть два файли за допомогою Winrar або будь-якого іншого архіватора і скопіюйте їх на флешку. Далі запустіть спочатку «Trojorm Removal Tool» і дотримуйтесь інструкцій в командному рядку. Потім відкрийте файл «Fixfolder» за допомогою блокнота і змініть H: відповідно до букви вашої зараженої флешки (наприклад D :, F :, G: і т.д.).

Збережіть файл після редагування і запустіть його подвійним клацанням миші. Або натисніть правою кнопкою миші> Відкрити за допомогою та виберіть «Microsoft Windows Based Script Host». Після цього ярлики повинні зникнути а всі потрібні (приховані до цього) файли з'явитися.

Метод II: Командний рядок

Даний спосіб застосовується з використанням командного рядка, і спробувати його варто тільки якщо перший не спрацював. Натисніть правою кнопкою по меню Пуск і виберіть Командний рядок (адміністратор) в Windows 10 або 8. У Windows 7 натисніть на меню Пуск> Виконати і введіть в рядку введення CMD і натисніть Enter. У вікні командного рядка введіть спершу букву потрібного диска (жорсткого або USB флешки), наприклад d: і натисніть Enter. Потім скопіюйте і вставте команду «attrib D: *. * / D / s -h -r -s» (без лапок) і натисніть Enter. Після цього повинні відобразитися всі ваші приховані файли і папки а вірус і ярлики - видалені.

Зверніть увагу! : Замість d: після attrib пишете літеру свого диска.

Прийняття рішень при виникненні проблем і інші методи видалення вірусу

Наведені вище два методи є кращими на мій погляд засобами для боротьби з вірусом з ярликами. Проте можуть виникнути проблеми у вигляді помилки "Немає доступу» - часто на диску з файловою системою NTFS і рідко на FAT і FAT32.

рішення:

 1. У Fixfolder переконайтеся в тому, що ви змінили букву відповідно до букви вашого диска.
 2. У командному рядку переконайтеся, що ви набрали команду правильно, враховуючи пробіли.

Якщо ви все робите правильно, при цьому все ще спостерігаєте помилку:

На цьому я міг би закінчити статтю, так як вважаю що зазначені мною способи вище достатні. Але все ж, якщо комусь не допомогло - ось кілька корисних програм, які також здатні боротися з «ярличним» вірусом:

 • HFV (Hidden Folder Virus) Cleaner Pro - дуже хороша програма для видалення вірусу з ярликами як з внутрішніх, так і з знімних пристроїв. Він простий у використанні і не вимагає установки на комп'ютер. При першому запуску вам буде запропоновано ввести бажаний пароль. Після цього, щоб видалити вірус натисніть на кнопку «Add» або «Browse», виберіть потрібний диск, файл або папку і натисніть Delete Virus. Потім натисніть Unhides files щоб відновити (відобразити) приховані файли.
 • UsbFix - утиліта, призначена в першу чергу для дезінфекції USB флеш накопичувачів. Але також вона в змозі працювати і з розділами жорсткого диска. Щоб видалити вірус просто натисніть «Vaccinate», а все інше програма зробить в автомтіческом режимі. Що в ньому доброго, так це оновлення - розробники випустили вже версію 2016 року.
 • Shortcut Virus Remover 3.1. - один з найпопулярніших засобів для видалення конкретного вірусу, що навіть зрозуміло з назви (shortcut - ярлик). Як і HFV утиліта не вимагає установки. Після завантаження відкрийте архів і запустіть програму - У спливаючому вікні, надаючи вам вибір з двох варіантів: Виберіть Pen Drive, а потім Scan щоб перевірити зовнішній накопичувач, або ж Computer> Scan, щоб перевірити комп'ютер.
 • Shortcut Virus Remover BAT - дуже легкий (3,6 кб), але дуже ефективний файл у форматі BAT, який може видалити вірус всього одним клацанням миші.

Як захиститися від повторного зараження вірусом

Якщо ви виконали всі необхідні кроки вище і у вас все вийшло - ваша проблема з вірусом з ярликами вирішена, але тимчасово. Так як даний тип вірусу дуже поширений, і міститься майже на кожній другій флешці, ви знову його підхопите як тільки підключіть USB флеш накопичувач, зовнішній жорсткий диск або SD карти пам'яті вірус.

Щоб запобігти повторному зараженню, я настійно рекомендую вам встановити HFV і хороший антивірус (мій вибір - Касперський) в якості основного захисту і плюс Malwarebytes (дуже гарне і моє улюблене засіб захисту від шкідливого ПО) для додаткової. Також рекомендую ознайомитися: Як видалити віруси з комп'ютера. Що і як у вас вийшло пишіть в коментарях нижче.

Читайте також:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.