Статьи

Захист кошторисів від шифрування

  1. ЩО РОБИТИ? ЯК ЗАХИСТИТИ кошторису?

У минулому році кожна п'ята компанія зіткнулася з шифрувальником. А в травні цього року багато компаній були атаковані вірусом-шифрувальником WannaCry. Детальна інформація з прикладами "з життя" тих, хто не замислюється про це - тут .

ЩО РОБИТИ? ЯК ЗАХИСТИТИ кошторису?

  1. Регулярно робіть резервні копії (backup) Ваших кошторисів. У ряді кошторисних програм це можна налаштувати автоматично. Бажано при кожному закритті програми. Бази, індекси / цінники, саму програму копіювати зовсім не обов'язково - їх досить швидко можна відновити, звернувшись до того, у кого купувалася програма або сайту розробника (а в «Гранд-кошторисі» - ще й через менеджер оновлень). Обов'язкова умова резервного копіювання - виконувати його на зовнішній жорсткий диск, usb-флешку або в «хмару» (Яндекс-диск, Google-диск, Dropbox). Чи не на стаціонарному комп'ютері!
  2. Не відкривайте пошту з незнайомих електронних адрес, а вже тим більше не відкривайте вкладення в листи або посилання без попередньої їх перевірки антивірусом. Теми листів, які намагаються використовувати зловмисники: «акт звірки», «повідомлення арбітражного суду», «деталізація Ростелеком» і т.п. У доданому файлі часто вже не тільки exe-файли, але і «замасковані» .doc, .pdf, .js і ін.
  3. Встановлюйте останні патчі і оновлення Windows, Інтернет-браузера. Коли випускається нова версія програм, то «стара» не завжди бездоганно захищена (або користувачі не встигли її оновити) - для цих «дірок» створюються віруси або шкідливі скрипти на сайтах. Саме таку вразливість використовував шифрувальник WannaCry.
  4. Оновлений антивірус захистить від того, що відомо, а ось від нового не всі однаково захищають. Рівень детекції по цим загрозам (їх називають погрозами «нульового дня») може різко відрізнятися. (У Kaspersky Endpoint Security з цим все в порядку).
  5. Якщо ви не використовуєте рішення «Лабораторії Касперського», рекомендуємо встановити безкоштовну утиліту Kaspersky Anti-Ransomware Tool для бізнесу.
  6. Якщо використовується захисне рішення «Лабораторії Касперського», переконатися, що його версія включає в себе компонент «Моніторинг Системи» і він включений. Цей модуль постійно стежить за програмними процесами і при виявленні підозрілої поведінки створює резервну копію з можливістю відкату шкідливих дій. Навіть якщо раптом ви не пропатчити операційну і отримали зараження, тобто ця функція, яка дозволить "повернути" систему в первинний стан.
  7. Дотримуйтесь елементарних правил роботи в Інтернет. Чому, коли всі фахівці на кожному розі говорять, що треба використовувати ліцензійне ПЗ, ставити апдейти (регулярно!), Робити бекапи критичної інформації, використовувати нормальний антивірус (а не безкоштовний), не відкривати і не кликати на все підряд, ну і інше, всім наплювати? ! Пам'ятайте: не вмієш, не знаєш як захистити - потім запропонують заплатити тим, хто знає! Саме так і проходить! Як назвати людей, яким 126 раз говорили не відкривати вкладень, не переходити за підозрілими посиланнями і т.д. - а вони продовжують це робити? І якби ж то вони робили це вдома. Але вони ставлять під загрозу дані, за допомогою яких компанія генерує гроші. При цьому вони дивляться ясними очима і стверджують, що "нічого не робили". Тобто вони "всього-то кликнули по посиланню". А що не можна? :)
  8. Пам'ятайте, що скупий платить двічі. І краще заплатити «до» за нормальний антивірус для бізнесу, а не «після» втридорога за розшифровку, якій швидше за все і не буде. Скільки Ваша компанія платить щомісяця за інтернет і мобільний зв'язок? Це, як правило, набагато більше, ніж щомісячні витрати на той же Kaspersky Small Office Security . Якщо ви користуєтеся якимось безкоштовним або платним, але базовим (домашнім) рішенням - подумайте над тим, щоб перейти на розширену версію . Адже колись смажений півень клюне і вашу компанію. І тоді витрати на річну передплату здадуться дрібницею в порівнянні з тим, що ви можете втратити. Чи варто ризикувати?

І наостанок, працюйте з перевіреним, надійним і компетентним партнером! Чи не з тими, хто тільки і вміє, що виставляти рахунок. Адже люди не дурні, порівнювати вміють. І за ціною вони порівнюють тільки тоді, коли більше ніяких критеріїв немає.
Жодна компанія з тих, кому ми встановили рішення "Лабораторії Касперського" і налаштували їх не постраждали від цього і інших шифрувальників.
Речення - за посиланням .
Успіху Вам у нелегкій праці кошторисника!
І наостанок, працюйте з перевіреним, надійним і компетентним партнером
-
Максим Горінскій, директор ТОВ "Галактика ІТ".
GOLD-партнер «Лабораторії Касперського».

PS Якщо у вас маленька фірма і антивірусним захистом займаєтеся особисто ви, і у вас встановлена комерційна версія Касперського, то я безкоштовно надішлю вам настройки для боротьби з вірусами-шифрувальник. Повідомити мене про ваше бажання поштою smety @ all- smety.ru або по телефону.

ЩО РОБИТИ?
ЯК ЗАХИСТИТИ кошторису?
ЩО РОБИТИ?
ЯК ЗАХИСТИТИ кошторису?
А вони продовжують це робити?
А що не можна?
Скільки Ваша компанія платить щомісяця за інтернет і мобільний зв'язок?
Чи варто ризикувати?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача