Статьи

За реалізацію алкоголю без ліцензії штрафи зростуть до 17 тис. Грн., А за продаж спиртних напоїв неповнолітнім - до 13 тис. Грн. 20 жовтня 2015

  1. Журналісти «Вістей» пройшлися центром столиці
  2. Закон підстьобне хабара
  3. Від збільшення штрафів «наливайок» менше не стане, вважають експерти

Депутати запропонували істотно збільшити штрафи за незаконне виготовлення і продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, в тому числі за продаж спиртних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім.

Продавці не злякалися, а експерти впевнені, якщо закон приймуть - виростуть хабарі.

9 жовтня 2015 групою депутатів від фракцій «БПП» і «Народного Фронту» в Комітеті ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за несанкціонований продаж спиртних напоїв)» (Рег. №3314).

Так, за оптову або роздрібну продаж алкоголю без ліцензії, без відповідних акцизних марок або з підробленими акцизами штрафи піднімуть від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8 500 - 17 000 грн.) З конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі. У чинній редакції Кодексу України про адміністративні правопорушення за це правопорушення карають штрафами в розмірі від 50 до 200 НМ (850 - 3 400 грн.) З конфіскацією виручки.

За продаж алкоголю (в т.ч. числі пива, слабоалкогольної продукції) і тютюну в заборонених місцях або продаж підакцизних товарів неповнолітнім можуть оштрафувати відразу на 300 - 800 НМ (5 100-13 600 грн.). Такі ж штрафні санкції передбачені за торгівлю сигаретами поштучно. У чинній редакції штрафи становлять 30 - 100 НМ (510 - 1 700.).

За торгівлю алкоголем або сигаретами «з рук» доведеться викласти від 400 до 900 НМ (6 800-15 300 грн.).

За повторне порушення протягом року недбайливі продавці заплатять від 900 до 2 000 НМ (15 300 - 34 000 грн.).

Журналісти «Вістей» пройшлися центром столиці

Торговці у метро вільно продають сигарети по 3,5 - 4 грн Торговці у метро вільно продають сигарети по 3,5 - 4 грн. за штуку.

«А чого мені боятися, це мій єдиний заробіток. Нехай запропонують мені пенсію більше », - відрізала торговка біля станції метро« Палац спорту ».

Якщо пачка сигарет коштує 25 грн, то, розпродавши її поштучно, продавець виручить 70 -80 грн., А значить його заробіток з пачки сигарет складе 45 - 55 грн.

«У день можна так продати до десяти пачок, в хороші дні все двадцять. Це якщо йде футбольний матч, наприклад », - зізнався журналістам ще один продавець.

Він теж перевірок особливо не боїться: «Будуть розганяти - пересидимо цей час. Іншого вибору у нас немає ».

У метро на околицях Києва можна зустріти і торговців, які продають алкоголь склянками: 100 грн. горілки або самогону - 7-8 грн.

Закон підстьобне хабара

Ларьочник теж особливо штрафів не бояться Ларьочник теж особливо штрафів не бояться. Тут до сих пір торгують сигаретами поштучно, але зазвичай дорогих марок. В одному з кіосків журналісти помітили, як торгують і алкоголем на розлив. Поруч на тарілочці лежать нарізані на шматочки цукерки - закуска. Ціни приблизно як у вуличних торговок.

Розмовляти на незручні теми продавці не хочуть. «Я не торгую. Це мої цукерки », - закриває віконце торговка біля станції метро« Лісова ».

Від збільшення штрафів «наливайок» менше не стане, вважають експерти

За словами голови асоціації МАФів Тетяни Петренко, ліцензії на продаж сигарет підприємці не оформляють навмисно, оскільки навіть з ліцензіями їм все одно доводиться платити хабарі представникам контролюючих органів.

«Виходить, що вони платять двічі - і хабарі, і за офіційними документами. Особливих наслідків для підприємців ніяких не буде, просто виростуть суми хабарів ».

А президент Асоціації виноробів і виробників тютюнових виробів В'ячеслав Сокерчак каже, що в усьому винні високі акцизи на алкоголь і тютюн.

«Акцизний збір на алкоголь і тютюн піднято дуже високо. Все це прекрасно розуміють. Тому частина продукції йде в тінь. І не важливо, які штрафи введуть, люди все одно знайдуть можливість, як все це обійти », - говорить він.

«Я не вірю, що високими штрафами можна побороти всі незаконні канали продажу», - підсумував пан Сокерчак.

джерело: вести

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача