Статьи

Windows заблокований! Видаляємо банер здирник!

Привіт шановні читачі мого блогу! Напевно, з кожним користувачем траплялася така біда, коли одного разу, включивши комп'ютер, замість звичного нам робочого столу ми бачимо вікно по центру, в якому зазначено, що наш комп'ютер заблокований, а для розблокування знадобиться перевести деяку суму грошей на певний номер телефону. Дуже неприємна річ! Це вірус, який називається WinLock. Trojan.Winlock (Вінлокер) - сімейство шкідливих програм, які блокують або ускладнюють роботу з операційною системою і вимагають перерахування грошей зловмисникам за відновлення працездатності комп'ютера. Різновидів вірусу дуже багато, деякі з них прості, і від них легко позбутися, а деякі - досить складні. І ось я спеціально скачав вірус на віртуальну машину і зараз розповім вам про один універсальному способі його видалення. Відразу скажу: ні в якому разі не відправляйте гроші! Вихід є завжди!

Отже, при запуску Windows замість звичного нам робочого столу ми бачимо банер, «який вимагає» у нас гроші. Як я вже сказав, різновидів багато і всі вони виглядають по-своєму, тому покажу тільки приклад вірусу.

Для подібного вірусу самим універсальним і простим способом його видалення є спеціальна програма AntiWinLockerLiveCD.

Для початку потрібно скачати образ. Так як наш комп'ютер не включається, тому доведеться зайти з іншого комп'ютера і завантажити саме образ диска, а не саму програму.

Після скачування образу записуємо його на диск за допомогою, наприклад, DAEMON Tools. Або на флешку за допомогою невеликої програмки Rufus.

Перезавантажуємо комп'ютер і входимо в BIOS, натискаючи кнопку Del або F2 в перші секунди завантаження комп'ютера. Там потрібно знайти щось на зразок «Boot Device Priority» і там поставити на 1 місце CDROM або USB, в залежності від того, що ви вибрали в попередньому пункті. Натиснути клавішу збереження і виходу (у мене це - F10).

Натиснути клавішу збереження і виходу (у мене це - F10)

Також на деяких материнських платах, натискаючи кнопку F8 (замість Del), можна відразу вибрати, що запустити першим.

Вставте диск з образом в дисковод або флешку в USB порт. Після перезавантаження з'явиться напис «Press any key to boot from CD or DVD ...», якщо ви завантажувалися з диска. Поки цей запис не зникла, натисніть будь-яку клавішу, і почнеться запуск з диска. Після повного завантаження ви побачите таке:

У цьому вікні натискаємо кнопку «Lite версія». Після з'явиться таке віконце:

Тут трохи поясню, що відзначати галочками. Поставте галочку навпроти «Відновити системні файли якщо не підписані ...» Далі два випадки:

1. Якщо банер з'являється замість робочого столу, тобто пройшла завантаження Windows, пройшло привітання і далі замість робочого столу - банер; то останню галочку можете не ставити.
2. Якщо ж банер з'являється ще до завантаження Windows (зазвичай там напис червоними літерами на чорному фоні), то обов'язково поставте останню галочку. Такий вид вірусу має назву «mbr-winlock». Він вражає MBR - головний завантажувальний запис жорсткого диска.

Ну а взагалі, якщо не хочете морочитися, поставте всі галочки.

Натискаємо «СТАРТ»! Далі ви побачите лог відновлення. І в кінці напис «Відновлення завершено ...».

Після відновлення закриваємо вікно і виходимо. Усе! Після перезавантаження у вас повинен з'явитися ваш робочий стіл.

Отже, підіб'ємо підсумок. По-перше, скачайте за посиланням, зазначеної вище, образ диска і запишіть його на диск або флешку. Якщо ви якось заразите ваш комп'ютер цим вірусом, ви зможете просто дістати диск і швидко відновити Windows. По-друге, поділіться статтею в соц. мережах. А щоб дізнатися про те, як убезпечити свій ПК від вірусів, прочитайте статтю Поради тим, хто хоче вберегти комп'ютер від вірусів .

Якщо у вас виникли якісь питання, ви завжди можете задати їх у коментарях або написати листа через форму зворотного зв'язку. Успіхів!

Автор: Андрій Орлов

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.