Статьи

WikiZero - Гамма (музика)

Wikipedia

open wikipedia design.
Цей термін має також інші значення див. гамма .

Гамма - це звукоряд з декількох нот , Де перша і остання збігаються за назвою, але коштують друг від друга на октаву . Між двома сусідніми нотами відстань обмежена на пів тона, тон або півтора тони . У шкільній виконавській практиці під гаммами увазі висхідні або низхідні звукоряди протяжністю в декілька октав .

Гами діляться на дві великі групи: мажорні та мінорні. Кожна з груп включає три підгрупи: натуральний, гармонічний і мелодичний мажор або мінор.

  • Натуральні мажорні гами будуються за принципом: Тон, Тон, Півтон, Тон, Тон, Тон, Півтон. Найпростіша мажорна гама для фортепіано - до мажор (C dur), для скрипки - ре мажор (D dur)
  • Гармонійні мажорні гами будуються за принципом: Тон-Тон-Півтон-Тон-Півтон-Півтора тони-Півтон.
  • Мелодійні мажорні гами будуються за принципом: Тон-Тон-Півтон-Тон-Півтон-Тон-Тон.
  • Натуральні мінорні гами будуються за принципом: Тон-Півтон-Тон-Тон-Півтон-Тон-Тон. Найпростіша мінорна гама для фортепіано - ля мінор (A moll).
  • Гармонійні мінорні гами будуються за принципом: Тон-Півтон-Тон-тон- Півтон-Півтора тони - Півтон.
  • мелодійні мінорні гами будуються за принципом: висхідні Тон-Півтон-Тон-Тон-Тон-Тон-Півтон. Спадні граються як Натуральний мінор

Далі і мажорні, і мінорні гами діляться на дієзні і бемольні:

  • Діезние гами - це гами, тональності яких при ключі мають дієз .
  • Бемольні гами - аналогічно Діезние, але знаки при ключі - бемоль .

Особливим видом є хроматичні гами , Що будуються на півтонах.

А так же целотонному гамма [1] - звукоряд, що складається з цілих тонів, тобто представляє собою октаву, поділену на шість рівних частин.

Гами - основа виконавського мистецтва . гами для фортепіано - це спеціальні вправи для піаністів. Крім технічного розвитку вони розвивають музично-теоретичні знання музикантів на практиці. Т. е. Учень швидше опановує всіма тональностями , Йому стають не так страшні велика кількість бемоль і дієз при ключі, він швидше починає відрізняти мажорний лад від мінорного, мелодійну організацію звукоряду від гармонійної. При цьому розвивається механічна, або автоматична, пам'ять на аппликатуру в творах. Це в подальшому допомагає учневі швидше розучувати довгі пасажі . Розвиває швидкість пальців музиканта (пальцеву техніку), покращує координацію рук. Також регулярні заняття підвищують витривалість м'язів. Це такі ж важливі вправи для піаніста, як розминка, наприклад, у балерин або спортсменів. Адже вони не починають свої заняття не "розігрівшись» на попередніх вправах.

При заняттях на фортепіано гами зазвичай виконують двома руками з інтервалом в октаву в висхідному і низхідному русі. Грають також розходяться гами: спочатку вгору, як в звичайному варіанті, потім дві руки розходяться в різні боки, а потім знову разом рухаються вниз. Виконують також гами з інтервалом в терцію і сексту .

  1. целотонному ГАММА (Рос.). Словники і енциклопедії на Академіку. Дата звернення 19 липня 2019.

This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача