Статьи

WikiZero - Гамма (музика)

Wikipedia

open wikipedia design.
Цей термін має також інші значення див. гамма .

Гамма - це звукоряд з декількох нот , Де перша і остання збігаються за назвою, але коштують друг від друга на октаву . Між двома сусідніми нотами відстань обмежена на пів тона, тон або півтора тони . У шкільній виконавській практиці під гаммами увазі висхідні або низхідні звукоряди протяжністю в декілька октав .

Гами діляться на дві великі групи: мажорні та мінорні. Кожна з груп включає три підгрупи: натуральний, гармонічний і мелодичний мажор або мінор.

  • Натуральні мажорні гами будуються за принципом: Тон, Тон, Півтон, Тон, Тон, Тон, Півтон. Найпростіша мажорна гама для фортепіано - до мажор (C dur), для скрипки - ре мажор (D dur)
  • Гармонійні мажорні гами будуються за принципом: Тон-Тон-Півтон-Тон-Півтон-Півтора тони-Півтон.
  • Мелодійні мажорні гами будуються за принципом: Тон-Тон-Півтон-Тон-Півтон-Тон-Тон.
  • Натуральні мінорні гами будуються за принципом: Тон-Півтон-Тон-Тон-Півтон-Тон-Тон. Найпростіша мінорна гама для фортепіано - ля мінор (A moll).
  • Гармонійні мінорні гами будуються за принципом: Тон-Півтон-Тон-тон- Півтон-Півтора тони - Півтон.
  • мелодійні мінорні гами будуються за принципом: висхідні Тон-Півтон-Тон-Тон-Тон-Тон-Півтон. Спадні граються як Натуральний мінор

Далі і мажорні, і мінорні гами діляться на дієзні і бемольні:

  • Діезние гами - це гами, тональності яких при ключі мають дієз .
  • Бемольні гами - аналогічно Діезние, але знаки при ключі - бемоль .

Особливим видом є хроматичні гами , Що будуються на півтонах.

А так же целотонному гамма [1] - звукоряд, що складається з цілих тонів, тобто представляє собою октаву, поділену на шість рівних частин.

Гами - основа виконавського мистецтва . гами для фортепіано - це спеціальні вправи для піаністів. Крім технічного розвитку вони розвивають музично-теоретичні знання музикантів на практиці. Т. е. Учень швидше опановує всіма тональностями , Йому стають не так страшні велика кількість бемоль і дієз при ключі, він швидше починає відрізняти мажорний лад від мінорного, мелодійну організацію звукоряду від гармонійної. При цьому розвивається механічна, або автоматична, пам'ять на аппликатуру в творах. Це в подальшому допомагає учневі швидше розучувати довгі пасажі . Розвиває швидкість пальців музиканта (пальцеву техніку), покращує координацію рук. Також регулярні заняття підвищують витривалість м'язів. Це такі ж важливі вправи для піаніста, як розминка, наприклад, у балерин або спортсменів. Адже вони не починають свої заняття не "розігрівшись» на попередніх вправах.

При заняттях на фортепіано гами зазвичай виконують двома руками з інтервалом в октаву в висхідному і низхідному русі. Грають також розходяться гами: спочатку вгору, як в звичайному варіанті, потім дві руки розходяться в різні боки, а потім знову разом рухаються вниз. Виконують також гами з інтервалом в терцію і сексту .

  1. целотонному ГАММА (Рос.). Словники і енциклопедії на Академіку. Дата звернення 19 липня 2019.

This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.