Статьи

WikiZero - ALT Linux (дистрибутив Linux)

Wikipedia

open wikipedia design.

ALT Linux ( рус. Альт Лінукс) - це сімейство дистрибутивів Linux , Є окремою гілкою розвитку російськомовного Linux. В основному, дистрибутиви випускаються компаніями «Базальт СПО» та « Альт Лінукс », Але фактичного обмеження для випуску дистрибутивів на основі репозиторіїв ALT не існує. Репозиторії розробляються командою розробників ALT Linux Team , Переважно російськомовною. Більшість дистрибутивів Альт Лінукс доступні для вільного скачування.

У 1999-2000 роках дистрибутив, що розробляється майбутнім ядром ALT Linux Team, грунтувався на дистрибутиві MandrakeLinux і являв собою його російську версію (Linux-Mandrake Russian Edition).

Починаючи з 2000 року почалося заміщення пакетів Mandrake власними збірками, значна зміна системи збирання і макросів пакетного менеджера RPM. До версії 3.0 (2005 рік) все пакети Mandrake, інсталятор і система конфігурації були повністю витіснені власними розробками ALT Linux Team. Зараз дистрибутиви ALT Linux є окремою гілкою розвитку Linux і не мають ніякого відношення до Mandrake або Mandriva.

З вересня 2015 року підтримкою інфраструктури Sisyphus займається «Базальт СПО» [4] . Також, компанією «Базальт СПО" здійснено випуск комерційних дистрибутивів Альт на базі восьмий платформи.

З листопада 2018 року випускаються нативні збірки дистрибутивів з підтримкою процесорів Ельбрус [5] [6] .

Дистрибутиви під товарним знаком «ALT Linux» випускаються компанією «Альт Лінукс». Компанія «Базальт СПО» використовує товарні знаки «Альт» і «BaseALT».

Першим дистрибутивом, випущеним в рамках проекту ALT Linux Team, став багатоцільовий, призначений для вирішення найрізноманітніших завдань Linux-Mandrake Spring 2001. Його основа була створена в компанії IPLabs Linux Team, і він використовував багато розробки і товарний знак французької компанії MandrakeSoft . У той же час, вже ця розробка досить помітно відрізнялася від дистрибутива Mandrake. Лінія універсальних дистрибутивів була продовжена в дистрибутивах ALT Linux Master [7] . На даний момент повністю універсальні дистрибутиви не випускаються через збільшення пакетної бази. Замість цього випускаються дистрибутиви, призначені для вирішення певного кола завдань. При цьому, існує певна кількість дистрибутивів, що випускаються на пакетних базах Sisyphus і стабільних гілок незалежними розробниками [8] .

iXBT написав огляд на ALT Linux 4.1 Desktop в 2009 році [9] :

Блог Компьютерра написав думку про ALT Linux 5 в 2009 році [10] :

LinuxBSDos.com розглянув ALT Linux 5 Ark [11] , і Simply Linux 5 [12] .


This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача