Статьи

Wi Fi TP-LINK, настройка роутера

  1. підключення устаткування
  2. Налаштування MAK- адреси
  3. Налаштування WAN
  4. Динамічний IP адреса
  5. Високошвидкісне з'єднання PPPoE
  6. VPN підключення
  7. Налаштування LAN
  8. Налаштування бездротової мережі
  9. Безпека бездротової мережі
статті http://kompmaster.inf.ua

Розглянемо детальну настройку популярного роутера TP-LINK TL-WR-741ND (RU). Роутер має вбудований пункт доступу Wi-Fi, і російськомовний інтерфейс.

Складність настройки роутера дуже сильно залежить від того, який вид з'єднання надає інтернет-провайдер.
Найпростіша настройка і безпроблемна робота, якщо провайдер надає динамічний IP-адресу. У Сумах це такі провайдери, як "Воля", "Київстар", тобто при включенні комп'ютера ви відразу в інтернеті і не потрібно здійснювати додатково vpn або PPPoE з'єднання.

підключення устаткування

Примітка:

Адреса входу і значення "Користувач" і "Пароль" для інших роутерів можуть бути іншими. Зазвичай вони написані на днище роутера.
Так само може бути ситуація, що хтось вже займався з цим роутером і змінив стандартні значення даних аутентифікації. В цьому випадку необхідно яким небудь тонким предметом, наприклад разогнутой скріпкою, протягом декількох секунд зробити натискання через отвір де написано RESET.
При цьому всі внутрішні налаштування будуть скинуті на заводські "за замовчуванням".
Обережно! Всі попередні налаштування будуть загублені.

Налаштування MAK- адреси

Перше, що потрібно зробити після входу в роутер - зробити так, щоб провайдер бачив, що ми до нього підключені як ніби своєї, зареєстрованої мережевою картою. Більшість провайдерів ідентифікують клієнтів по MAC- адресою мережевої карти, а у роутера буде вже інший MAC- адресу і якщо його не зробити таким же як у мережевої карти, то вам просто не призначать IP адреса.
Тому заходимо: Мережа - Клонувати МAC-адреса і виконуємо клонування.

Тепер можна підключати кабель провайдера в гніздо WAN

Налаштування WAN

Тут, в залежності від типу підключення до Інтернет розглянемо три варіанти:

Динамічний IP адреса

Найпростіший варіант, нічого робити не треба, хіба що натиснути кнопку "Зберегти"


Високошвидкісне з'єднання PPPoE

Вибираємо PPPoE / РоссіяPPPo
Вводимо ім'я користувача та пароль, видані провайдером
Якщо потрібна зв'язок в локальній міської мережі, то відзначаємо Дінам.IP
Щоб з'єднання не розривалося при просте, тиснемо "Автоматичне підключення".
"Зберегти" і чекаємо позначки "Підключено"


VPN підключення

Тут можливі L2TP або PPTP з'єднання. Уточнити, зверніться до свого провайдера або спробувати визначити автоматично.

Заповнюємо ім'я користувача, пароль, IP-адреса або ім'я сервера і тиснемо кнопку "З'єднати"
Щоб з'єднання не розривалося при просте, тиснемо "Автоматичне підключення".

Налаштування LAN

Нічого змінювати не треба, якщо звичайно не мають наміру привласнити роутера нестандартний IP-адреса.

Налаштування бездротової мережі

SSID - ім'я вашої бездротової мережі. Писати можна що завгодно, тільки якщо у вашій бездротової мережі декілька комп'ютерів і бажаєте спілкування між ними, то SSID на них потрібно встановлювати однаковий.
Регіон - вибираєте свій
Канал - підбирати тільки якщо є перешкоди від сусіда
Режим, ширина каналу, максимальна швидкість - за замовчуванням (підбирати тільки для застарілого Wi-Fi обладнання)
Включити бездротове мовлення - якщо зняти галочку Wi-Fi працювати не буде
Включити SSID Широкомовлення - якщо зняти галочку мережу буде прихована, чи не буде транслюватися її ім'я
Включити WDS - встановлюється галочка, якщо потрібно об'єднати кілька бездротових мереж

Безпека бездротової мережі

Тут все можна залишити як на малюнку, але в цьому випадку до вашої мережі може підключитися хто завгодно. В принципі при безлімітному інтернеті це не настільки вже й важливо, але ..... Зі збільшенням числа паралельно працюючих клієнтів швидкість інтернет трафіку падає, але і це ще не найголовніше. Найголовнішим є те, що через ваш IP-адреса може бути вчинений будь кібер злочин і спробуйте потім доведи, що це робили не ви.

Якщо не хочеться, щоб хтось "на халяву" або зі злим умислом використовував вашу мережу, тоді доведеться використовувати один з наведених варіантів шифрування.
Найпростіше використовувати останній варіант: WPA-PSK / WPA2-PSK. Тут досить ввести пароль довжиною від 8 до 63 символів. Зберігаємо і шифрування включено. Цей же пароль, вид і спосіб шифрування повинен бути прописаний на комп'ютерах клієнтів.

Однак є більш простий спосіб підключення клієнтів. В даному роутері є функція QSS (швидка установка безпеки)

В даному роутері є функція QSS (швидка установка безпеки)

На клієнті досить зробити спробу використання саме з цією мережі. З'явиться вікно з пропозицією ввести пароль. Після цього на роутері натиснути кнопку QSS. Роутер з клієнтом обміняються необхідною інформацією і все. Надалі цей клієнтський комп'ютер буде автоматично підключатися до Wi-Fi роутера.

Якщо у вас один комп'ютер і цікавить тільки Інтернет, то цих налаштувань цілком достатньо. Залишається тільки закрити паролем вхід в роутер, щоб ніхто через Wi-Fi не зайшов і не змінив настройки. Хоча при наявності шифрування це не так і просто. Для зміни пароля входу в роутер заходимо: "Системні інструменти - Пароль", де і міняємо.

Якщо у вас два або більше комп'ютерів і плануєте використовувати програми типу Strong DC ++ в активному режимі, тоді доведеться додатково зарезервувати для кожного свій IP адреса, згідно MAC-адресами мережевих карт. Це необхідно, щоб IP адреси комп'ютерів домашньої мережі не змінювалися при черговому включенні роутера.

Можна ще, з точки зору захисту від несанкціонованого підключення, в розділі: "Бездротові мережі - фільтрація по MAC-адресами" прописати MAC-адреси ваших комп'ютерів. Хоча цей захист дуже відносна - будь-який трохи підготовлений користувач може вільно виставити собі який завгодно MAC-адресу.

Про те, як пропустити через роутер трафік таких програм як Strong DC ++, Torrent, а також, як підключитися до деяких сегментах міської мережі, поговоримо в наступній статті.


вгору

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача