Статьи

Все про рибалку: Коропові грузила

  1. Таких форм три
  2. Маса грузила повинна відповідати умовам

Якщо пошукати на полицях рибальських магазинів грузила для коропового лову, можна наштовхнутися на неозоре різноманітність їх форм, забарвлень і мас. Щороку на ринку з'являються нові варіанти вантажив. Але багато зникають як з полиць магазинів, так і з пам'яті рибалок. Я згадую наступний курйозний випадок. Деякий час назад мені розписували гідність нового грузила, яке формою і забарвленням нагадувало равлика-прудовика. "Недовірливі коропи не в змозі ідентифікувати їх як частину оснащення, яка представляє для них небезпеку", - сказали мені. Цей факт нібито робив грузило-равлика найнепомітнішим для коропа. По-моєму, при нормальних обставинах короп взагалі не пов'язує грузило з будь-якої небезпекою.

Замість того щоб надавати йому маскувальні форми і забарвлення, необхідно звернути увагу скоріше на найважливіші завдання грузила: воно служить в першу чергу для того, щоб опускати оснащення і приманку на дно і утримувати їх там в потрібному місці.

По-друге, грузило забезпечує необхідну дальність закидів, що без відповідної маси неможливо.
По-третє, за дача грузила при методі самоподсечку риби - надати Карпу при клюванні опір, яке спонукає його до втечі, внаслідок чого гачок встромиться йому в рот.

Виходячи з цих завдань, можна відмінно обійтися небагатьма формами вантажив і оснасток. Грузила екзотичних форм, з якими ловля йде нітрохи не краще, часто дуже дорого коштують, і їх можна зі спокійною совістю залишити лежати на полицях магазину. В ході численних рибалок у мене формувалося чітке уявлення про форми вантажив, які в більшості випадків цілком і повністю виконують свої завдання.

Таких форм три

Кульове грузило при не дуже складних умовах на водоймі - гарне рішення для короповій оснастки Кульове грузило при не дуже складних умовах на водоймі - гарне рішення для короповій оснастки.

Перша, найчастіше використовувана форма грузила - класичний куля. Його добре закидати на короткі і середні дистанції, і воно забезпечує при методі самоподсечку при компактній формі цілком гідний опір. Таке грузило коштує порівняно недорого, тому я використовую його і в тому випадку, якщо на місці риболовлі розраховую на зачепи. Обрив Грузії не виконає відчутною проломи в вашому бюджеті. Але кульове грузило непридатне при лові на великій дистанції, навіть при достатній тренуванні з таким грузилом можна досягти віддалених від берега місць. У цьому випадку використовують грузила в формі ракети або торпеди, які летять краще і далі. Чи не застосовують кульове грузило і в тих місцях, де дно круто обривається. Якщо ловлять безпосередньо на брівці або на схилі, при використанні кульового грузила виникне небезпека того, що воно буде скочуватися до підніжжя бровки. У гіршому випадку приманка буде лежати в стороні від підгодованого місця. І тут краще використовувати торпедообразная грузила.

Торпедовидное і грушоподібні грузила рекомендуються при лові на великих дистанціях і на круто обривається дні Торпедовидное і грушоподібні грузила рекомендуються при лові на великих дистанціях і на круто обривається дні.

Альтернативою цій формі може бути грушоподібної грузило. При короповій ловлі на сильній течії кульове грузило - не найкращий вибір. Воно легко зрушується з місця лову плином або струмом води від проходить судна. При ловлі на річці використовують такі форми вантажив, які плоско лежать на дні і на які майже не впливає перебіг. При монтажі грузила я роблю ставку на два варіанти. Майже для всіх ситуацій придатне так зване грузило Safety-Bolt-Rig. Це оснащення з фіксованим грузилом дозволяє швидко його замінювати і дає ще одну перевагу: при зачепі в ході виведення забезпечується скидання застряглого грузила, і рибу можна буде завести в підсак. Якщо від зачепа позбутися не вдається і оснащення обривається, Карпу неважко звільнитися від грузила. Коли немає небезпеки зацепа, я використовую грузила типу Inline. Вони мають хороші польотні якості, і оснащення з ними виходить дешевше, ніж з Safety-Rig.

Маса грузила повинна відповідати умовам

Safety-Bolt-Rig - це стандартна оснащення для самоподсечку коропа Safety-Bolt-Rig - це стандартна оснащення для самоподсечку коропа.

Забарвлення грузила часто є чинником, з яким не надають великого значення. Керуючись тільки чуттям, я віддаю перевагу лише приглушеним квітам: чорному, сірому або темно-зеленому. Але набагато важливіше, ніж забарвлення відповідного грузила, його маса. Для того щоб забезпечити надійне проникнення гачка в губу риби, необхідно використовувати грузило масою понад 60 г, з більш легким - важко домогтися гарної самоподсечку. Грузила масою менше 60 г я використовую тільки при лові з берега, оскільки в цих випадках необхідне для підсічки опір створюється гальмом котушки. При лові на течії і на середньої або навіть дальньої дистанції необхідні важкі грузила, оскільки при коефіцієнті розтягування монофильних лісок приблизно 10% підсікання до риби майже не доходить. Вудилища повинні відповідати таким масам вантажив, щоб при закиданні не було перевантажень і поломок. Якщо це можливо і дозволено, я заводжу оснастки на човні у віддалену точку лову, щоб не наражати на снасть ризикованим далеким забросам. У цих випадках використовую грузила масою від 130 г. З ними і на великій дистанції можу розраховувати на надійне засекания риби гачком. Однак не слід застосовувати і занадто важкі грузила (понад 200 г), оскільки вони, мотаючись при виведенні з боку в бік, можуть привести до вискакування гачка з пащі риби. У більшості ситуацій вдається обійтися декількома формами вантажив і оснасток. Важливіше, ніж маскувати грузило під черепашку, вибрати правильну його масу, щоб метод самоподсечку спрацьовував бездоганно.

Грегор Брадлер

ГОЛОВНА
ПОЧАТКІВЦЯМ
СНАСТІ
СПОСОБИ ЛОВУ
- Нестандартні способи лову риби
ПРИМАНКИ
ЗИМОВА РИБАЛКА
РИБИ
- Каталог риб
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ РИБ
МАЙСТЕРНЯ
ЛІТЕРАТУРА
ЛОВ КАРПА
ЛОДКИ І мотори
МОРСЬКА РИБАЛКА
НАХЛИСТ
АКВАРІУМ
- види рибок
- опис рибок
- рослини
ЗАКОНОДАВСТВО
ШПАРГАЛКА
ПЛАТНІ ВОДОЙМИЩА
РЕЦЕПТИ З РИБИ
ПОСИЛАННЯ Про РИБОЛОВЛІ
КАРТА САЙТУ

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача