Статьи

Водійське посвідчення розділять на «автомат» і «механіку»

МВС підготувало поправки в правила отримання водійських прав. Екстерна тепер не буде - навчання в автошколі стане обов'язковим. А тим, хто складе іспит на авто з «автоматом», доведеться знову екзаменуватися, щоб управляти машиною з «механікою» МВС підготувало поправки в правила отримання водійських прав

Якщо студент вирішив навчатися водінню машини з автоматичною коробкою передач, то він не отримає права на водіння автосредства з механікою. Фото: РИА Новости

МВС підготувало поправки в правила отримання водійських прав . Екстерна тепер не буде - навчання в автошколі стане обов'язковим. Додадуться нові підкатегорії на керування транспортними засобами, а тим, хто складе іспит на авто з «автоматом», доведеться знову екзаменуватися, щоб управляти машиною з «механікою».

Відомство вже сформулювало свої пропозиції і має намір внести їх в закон «Про безпеку дорожнього руху». Одне з основних нововведень полягає у введенні нової категорії і підкатегорій на право керування транспортним засобом. Так, в категорії «А» повинна з'явитися категорія «А1», яка включає в себе легкі мотоцикли з об'ємом двигуна понад 125 кубічних сантиметрів і потужністю 11 кВт. Будь-«С1» дозволить водити тільки автомобіль масою не більше 7,5 тонни, а категорія «С1Е» дозволить керувати автомобілями категорії «С1», але з причепом масою не більше 750 кг при тому, що загальна максимальна маса автопоїзда складе не більше 12 тонн . Будь-«D1» передбачає водіння транспорту, в якому не більше 16 сидячих місць, а «D1E» - автомобілі категорії «D1» з вантажним причепом. В останній категорії вимоги до причепа такі ж, як і в попередній.

Але сенс в тому, що повна категорія покриває підкатегорію. Тобто того, у кого є категорія «С», не доведеться перескладати, щоб сісти за кермо вантажівки категорії «С1». Крім цього, з'явиться абсолютно нова категорія «М».

«Ми пропонуємо ввести для водіїв транспортних засобів, що не входять в категорію мотоциклів (тобто для мопедів), категорію« М », - повідомив минулого тижня начальник Департаменту забезпечення безпеки дорожнього руху МВС РФ Віктор Кір'янов, зазначивши, що узгодження з Міністерства освіти та науки з приводу введення нової категорії вже фактично завершено, і нова літера в правах може з'явитися вже в поточному році. Тобто в «М» потраплять мопеди, а так звані скутери підпадають під «А1» або «М» - в залежності від їх технічних характеристик.

Для отримання таких прав необхідно здати іспит на знання правил дорожнього руху. Якщо водій має будь-яку іншу категорію, він може не здавати практичний іспит. Сісти за кермо мопеда можна буде з 16 років.

Отримати категорії «А», «В», «С» і «С1» можна буде з 18 років. Водієм автобуса (категорія «D») можна буде стати по досягненні 21 років.

Сенс нововведень в МВС обґрунтовують необхідністю враховувати нинішній різноманітність транспортних засобів на дорогах. Поки виходить, що за діючими стандартами водій вантажівки, наприклад, повинен бути професіоналом дуже широкого профілю. І, відповідно, володар водійських прав категорії «D» зараз може працювати і на маршрутної «Газелі», і на двоповерховому автобусі міжнародних рейсів. Але завдання таких машин різні.

За задумом авторів законопроекту, навчання підкатегоріями має стати простіше і дешевше. Правда, після прийняття закону не можна буде здати іспит на право управління автомобілем за екстернатною формою. Доведеться записуватися в автошколу, а пройшовши навчання, здавати на права організовано. У ГИБДД вважають, що таким чином вдасться підвищити якість підготовки водіїв і серйозно скоротити практику «продажу» прав.

Поправки не передбачають введення підкатегорії «В», яка дозволяє водити всі легкові автомобілі. Але якщо студент вирішив навчатися водінню машини з автоматичною коробкою передач, то він не отримає права на водіння автосредства з «механікою». Тобто в правах з'явиться позначка «автомат», і для того, щоб пересісти на механіку, доведеться здавати на права заново.

Крім того, іноземцям з далекого і ближнього зарубіжжя для роботи водієм в Росії доведеться отримувати місцеві права.

Як вважає головний редактор журналу «Авто Бізнес» Роман Гуляєв, логіка в підготовлених МВС поправках є. «Про ці зміни говорили давно. Але вони в основному не торкнуться пересічних автолюбителів, а відносяться до професіоналів. Адже, дійсно, професіоналізм водіїв сильно впав, і зараз на дорогах багато водіїв, які намагаються управляти багатотонної фурою як «Газеллю». А адже водіння таких різних автомобілів вимагає абсолютно різних навичок », - пояснив BFM.ru експерт.

З тієї ж причини підтримав Роман Гуляєв і намір ставити штамп про право водіння виключно машин з автоматичною коробкою передач.

Однак він засумнівався, що скасування самопідготовки і екстерна дозволить викорінити продаж прав. «Справа не заборону таких форм підготовки і складання іспиту, а в тому, щоб вимоги до підготовки водія були жорсткими, так як зараз багато водіїв погано підготовлені навіть до водіння в звичайному режимі і скоєно не можуть нічого зробити в критичній дорожній ситуації. Але саме по собі це не скасує випадків, коли права виписуються пачками за відповідну винагороду », - заявив експерт.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача