Статьи

Внутрішні посилання на сайті і їх кількість

 1. Загалом, як завжди, потрібно шукати золоту середину!
 2. Отже, який робимо висновок?
 3. І останнє. На рахунок зовнішніх посилань.

Внутрішні посилання, їх кількість і допустимі норми. Так називається мій пост і мова в ньому піде про те, як багато може бути внутрішніх посилань на головній сторінці сайту.

Внутрішні посилання, їх кількість і допустимі норми

Скажу відразу, що мій пост - це «незалежне розслідування», а не думка експерта в seo. Сьогодні я хочу показати деякі факти, а ви вже самі робіть висновки ...

Прецедентом для написання цього поста став недавній коментар Олени Олейникова , В якому було висловлено занепокоєння з приводу збільшення на блозі внутрішніх посилань.

Спасибі, Олена, за цей коментар, тому що він змусив мене пірнути в Інтернет, щоб упевнитися, чи так «страшні посилання» nofollow з головної сторінки і як багато може бути внутрішніх посилань на блозі або на сайті ?!

Безумовно, є негласне правило, чим менше внутрішніх посилань, тим краще. Наприклад, на біржі Гугетлінкс замовник в своєму ТЗ вказує кількість внутрішніх посилань для майданчика-донора: «максимум 100 посилань».

Також пам'ятаю, як стартаповци на своїх курсах вчили: намагайтеся, щоб у вас було не більше 100 внутрішніх посилань з головної.

Не знаю, звідки взялася це цифра 100, є думка з цього приводу, що хтось Метт Каттс в березні 2009 року, в одному зі своїх постів, цитував фразу з інструкції Google для веб-майстрів:

«Слідкуйте за тим, щоб кількість посилань на сторінці було менше ніж 100» «Слідкуйте за тим, щоб кількість посилань на сторінці було менше ніж 100». Але вже через рік, у квітні 2010, інженер Google, Джон Му, заявив: «100 посилань на сторінці - це всього лише рекомендація ...»

Як я розумію, магічне число 100 має сенс з точки зору того ж PR, мовляв, навіщо розтікатися і 100 сторінок віддавати вага з головною? Так то воно так, та тільки ті ж самі пошукові системи вчать піклуватися про користувачів і створювати зручну навігацію.

Загалом, як завжди, потрібно шукати золоту середину!

Давайте подивимося, як її шукають визнані в нашому середовищі сайти. Я зараз покажу аналіз декількох, і спробуємо зробити висновки.

Почну з відомого в Рунеті форуму по seo www.seobuilding.ru Для цього я скористався послугами сервісу mainspy.ru - аналіз посилань сайту.

Отже, дивимося, що робиться на головній сторінці головного seo-форуму

6 зовнішніх посилань і 144 внутрішніх
6 зовнішніх посилань і 144 внутрішніх !!! При чому, зовнішні не закриті від індексації і це зрозуміло, сайт трастовий (ТІЦ 230 PR 4) - йому можна.

144 посилання! Це що ж виходить? Товариші сеошникі порушили постанову з інструкцією вебмайстрів Google - наплодили на головній сторінці аж 144 посилання.

Що це? Недогляд? Навряд чи. Вже якби це все було так принципово, то адмінстратор стежили б за кількістю внутрішніх посилань.

Ну ладно, це форум, йому можна пробачити. Давайте глянемо на результати аналізу головної сторінки тренінг-центру Твій старт .

Отже, головна сторінка містить зовнішніх 15 посилань, половина з них відкриті, і 114 - внутрішніх!

Добридень! Вчили не робити більше 100, а самі аж на 14 посилань мають більше! Непорядок в танкових військах. Метт Каттс, куди ти дивишся? ))

Але, можливо, хлопці запрацювались ...

Дивимося далі. Давайте глянемо на блогерів, іменитих. Візьмемо блог Сергія Кокшарова devaka.ru. Це сеошник, визнаний в Рунеті людина, особисто з ним не знайомий, а от з блогом його, так.

Це сеошник, визнаний в Рунеті людина, особисто з ним не знайомий, а от з блогом його, так

Вау! Так тут повний фарш! 27 - зовнішніх (19) 152 внутрішніх !!

Це взагалі круто! Тренінг-центр "Твій старт" нервово курить бамбук в сторонці. ))

Наступна статистика без скрін (вірте на слово), блог А. Бобріна - 11 зовнішніх, 111 внутрішніх. При цьому блог благополучно живе і розвивається (подивитися).

Що ж ми бачимо?

А то, що планка в 100 внутрішніх посилань успішно підкорена А то, що планка в 100 внутрішніх посилань успішно підкорена! Більш того, перевищення ліміту на кількість внутрішніх посилань не позначилося погано на просуванні. Всі вищезгадані блоги - більш ніж тисячники.

Тут виникає питання: «А є такі, у кого менше 100 внутрішніх?»

Так. Є. Я далеко не ходив в Інтернет, подивився на блог Олександра Борисова.

Я далеко не ходив в Інтернет, подивився на блог Олександра Борисова

Отже, 9 зовнішніх (4 відкритих) і 75 внутрішніх.

Ось, ми бачимо, що Олександр, колись в березні 2009 року, послухав мудрого Метта Каттс! Можливо. А може бути, інтуїтивно так робив. А може бути, ще якось, не знаю, але у нього внутрішніх посилань всього 75.

Ви запитаєте, а як так може бути Ви запитаєте, а як так може бути? У всіх, он скільки, а у Борисова, всього-то, як кіт наплакав)) А дуже просто.

 • По-перше, на головній у Олександра всього 7 постів превьюшних. (Подивитися)
 • Також у нього в анонсах на головній виводиться тільки число коментарів, а ось, як посилання, ця статистика не працює. Ось вам ще з кожного поста на головній - мінус внутрішнє посилання.
 • Точно таке ж відношення до посилання «автор публікації». Хто автор поста вказано, але це не посилання (як часто буває за замовчуванням в шаблонах), а текст.
 • Потім, його посторінкова навігація на головній не показує, як зазвичай: 10 сторінок + остання і ще потім десяток після пробілу.

Все виглядає дуже скромно, ось так:

Всього лише 2 посилання і «Наступна» А «перейти» - це запит. Вводите цифру і переходите. Така навігація - це ще мінус з десяток посилань на внутрішні сторінки.

 • Потім, на isif-life немає в сайдбарі вкладки «останні записи», немає «саме коментований», немає «популярні записи». Тобто, немає «зайвих внутрішніх посилань».

Все виглядає просто.

Продаж статей через Текстсейл Продаж статей через Текстсейл! - Копірайтингом я почав заробляти і це ТО, що приносить мені дохід і по сей день!

ЯК врятуватися від животіння в Інтернеті  - Дізнайтеся ПРАКТИЧНІ поради, що потрібно РОБИТИ, щоб не бути на узбіччі життя і в Інтернеті ЯК врятуватися від животіння в Інтернеті - Дізнайтеся ПРАКТИЧНІ поради, що потрібно РОБИТИ, щоб не бути на узбіччі життя і в Інтернеті!

Так, у Борисова так, а у інших інакше. У нього 75 посилань, а у Деваки 155, але обидва тисячники!

Але ще простіше, я вам скажу, виглядає сайт Євгенія Попова Але ще простіше, я вам скажу, виглядає сайт Євгенія Попова. (Подивитися) У нього також трохи внутрішніх посилань: 9 зовнішніх і 81 внутрішня. А весь сайт, той взагалі без реклами. Широта простору, одним словом ... Я іншого такого сайту не знаю, де так вільно дихає людина! ))

Отже, який робимо висновок?

ПІДПИСАТИСЯ НА ОНОВЛЕННЯ БЛОГУ І ОТРИМУВАТИ НОВІ СТАТТІ, АУІДО та відеокурси

Всі вищенаведені сайти - популярні в Рунеті. Якоїсь закономірності, типу: більше внутрішніх посилань - гірше для блогу, я не помітив. Стало бути, цифра 100 не їсти магічною.

Джон Му, який заявив: «100 посилань на сторінці - це всього лише рекомендація ...» був більш правий.

Багато блоги успішно розвиваються, маючи значно більше 100 внутрішніх. Якби це було так принципово, то про це трубили б у всіх підручниках, а на сайти, які порушили заповітне число, наклали б санкції.

АЛЕ!

Прагнення до меншого числа внутрішніх посилань - це хороша, здорова тенденція, хоча і не залізне правило!

У світлі вищесказаного має сенс:

 • проаналізувати, наскільки доречні ті чи інші посилання в сайдбарі і в віджети,
 • по можливості, прибрати зайві, але без фанатизму,
 • не ставити на початку поста до роздільник «читати далі» посилання на внутрішні сторінки,
 • прагнути до простоти на своєму сайті, блозі.

Однак, зауважу, що будь-ПРОЕКТ в міру свого розвитку буде обростати посиланнями. Це неминуче. портал або новинний сайт будуть мати сотні і тисячі посилань. Тому, якщо «магічне число» 100 для вебмайстрів та замовників з біржі посилань має якийсь сенс, то для нас навряд чи.

І останнє. На рахунок зовнішніх посилань.

Якщо зовнішні посилання взяті в тег nofollow, то вони вага не передають.

Цитую з довідки «Інструменти для веб-майстрів google»

Атрибут «nofollow» забороняє пошуковій системі переходити за посиланнями на даній сторінці або по конкретній посиланням. Як Google обробляє посилання із забороненим переходом?

Як правило, перехід не здійснюється. Це означає, що по цих посиланнях Google не передає ні PageRank, ні текст посилання. Фактично завдяки атрибуту nofollow цільові посилання випадають з нашої спільної діаграми Мережі. Але ці цільові сторінки все одно можуть з'явитися в індексі, якщо інші сайти посилаються на них без вказівки атрибута nofollow або якщо ці URL були передані Google у файлі Sitemap. До того ж інші пошукові системи можуть працювати з атрибутом nofollow трохи інакше.

На наше щастя, Яндекс розуміє цей атрибут також. Так що, залишається або вірити написаному, або слухати інформацію з інших «авторитетних джерел».

Автор: Ігор Козлов
Чистий звук в світі Інфобізнес

Отже, який робимо висновок?
Це що ж виходить?
Що це?
Недогляд?
Метт Каттс, куди ти дивишся?
Що ж ми бачимо?
Тут виникає питання: «А є такі, у кого менше 100 внутрішніх?
Отже, який робимо висновок?
Як Google обробляє посилання із забороненим переходом?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача