Статьи

Внутрішня оптимізація сайту на Joomla 1.5

  1. Внутрішня перелінковка
  2. Оптимізація коду сайту

На сторінках свого SEO блогу я вже не одноразово писав про внутрішню оптимізацію і її особливості інтернет-магазину на Joomla Virtuemart. Однак, прийшов час зібрати в рамках однієї статті все що відноситься до внутрішньої оптимізації сайту на Joomla 1.5.

Друзі, перш ніж перейти безпосередньо до чинників внутрішньої оптимізації сайту на Joomla 1.5, скажу пару слів про внутрішню оптимізацію в загальному і згадаю про ті переваги, які вона дає для розкрутки. Внутрішня оптимізація сайту - це комплекс заходів по налаштуванню компонентів сайту і SEO оптимізації коду для найкращого "сприйняття" і сканування сайту пошуковими системами, що неминуче веде до підвищення результатів ранжирування сайту. Крім позитивного SEO впливу, внутрішня оптимізація безкоштовна - всі перелічені нижче дії Ви можете зробити своїми руками! У підсумку, помічається істотна економія бюджету на зовнішню оптимізацію з мінімізацією ризику бана!

Отже, давайте по порядку розглянемо те, з чого складається внутрішня оптимізація сайту на Joomla.


Внутрішня перелінковка

1) Посилання з матеріалів, статей вручну. Робляться посилання зі статей вручну на інші статті або розділи сайту. Ставити посилання необхідно на тематичні статті або розділи, оскільки вони будуть логічно доречними і, можливо, корисними для відвідувачів сайту. Крім поліпшення показників поведінкових факторів на сайті, Ви покращуєте глибину сканування сайту пошуковими ботами. Також, підвищуєте Google PageRank сторінок сайту абсолютно безкоштовно! Я рекомендую ставити до 3 - 4-х внутрішніх посилань зі статті. Як правило, одна з анкором на головну і інші на відповідні по контексту статті.

2) Модуль "схожі статті" - mod_related_items. Даний модуль спочатку інтегрований в движок Joomla. Він відображає всі пов'язані з тематики статті. Схожість тематиці статей визначається тими ключовими, які Ви заповнюєте при створенні кожної статті (вкладка "Мета-дані", поле "ключові слова"). Я вважаю що найкраще розташовувати модуль схожих статей безпосередньо під текстом. Так, читачеві буде зрозуміло і цікаво читати необхідну інформацію і тим самим Ви полегшите навігацію по сайту.

3) Модуль "хлібні крихти" - mod_breadcrumbs. Як правило, в більшості шаблонів для Joomla існує окреме поле для виведення цього модуля під верхнім горизонтальним меню або під шапкою сайту. Крім того, що даний модуль полегшує навігацію по сайту, він є блоком т.зв. "Наскрізних" посилань (як і попередній модуль). Це теж фактор внутрішньої перелинковки, що дозволяє пошуковим роботам глибше сканувати сайт.

4) Модуль "останні статті" - mod_latestnews. Цей модуль відображає останні матеріали сайту. Кількість відображуваних статей Ви можете налаштувати самостійно, як і сторінки, на яких він повинен відображатися. Крім поліпшення юзабіліті, Ви створюєте можливість додаткової перелинковки статей. І тим самим збільшуєте статичну вагу нової сторінки і прискорюєте її індексацію. Рекомендую відображати цей модуль в бічному полі сайту.

5) Модуль "RSS-стрічки" - mod_syndicate. Даний модуль генерує RSS-стрічку. Для читачів особливої ​​користі не бачу. Але однозначно він корисний для внутрішньої оптимізації сайту. RSS-стрічку блогу можна додати в різні закладки новинних стрічок. Це дасть можливість швидше проіндексувати вміст сайту.

Оптимізація коду сайту

1) Оптимізація статті під запит. Логічніше і правильніше писати нові статті під певний запит. І оптимізувати під релевантні запити старі статті. Тим самим Ви вкажете пошуковим системам на конкретну тематику статті, а це призведе до підвищення позицій по оптимизируемого запитом. Для це потрібно створити семантичне ядро сайту і координувати оптимізацію статей відповідно до нього.

2) Заголовки H1 - H6, теги title, description, keywords. Грамотно структурувати контент є хорошим тоном. Якщо стаття містить в собі логічні пункти і підпункти, то це можна виділити за допомогою тегів H1 - H6. Це зручно для читача, і пошукові системи надають великого значення грамотної структурі контенту, що позначається на підвищенні позицій у видачі. Однак, важливо не перестаратися з заголовками H1 - H6, їх потрібно ставити якщо цього вимагає логіка. Проте, тег H1 потрібно ставити в тексті кожної статті, і не більше одного разу!

Заголовок статті title важливо оптимізувати під той пошукової запит, під який оптимізуєте або пишете статтю.

Мета-тег description (опис) важливо заповнювати, оскільки текст опису вплине на зовнішній вигляд пошукового сниппета у видачі!

Ключові слова (keywords) важливо прописувати для відображення схожих по тематиці статей в модулі "схожі статті" (mod_related_items). Багато пишуть, що вони не мають значення, але особисто я переконаний, що прописування ключових слів не зашкодить однозначно. Просто потрібно писати лише доречні ключові слова, не більше 7 штук. Я іноді, при внутрішній оптимізації сайту Joomla, прописую по 2 - 3 ключових слова або фрази, тому що більше прописувати виходячи з тексту статті немає потреби.

3) Налаштування SEO URL сторінок. Допоміжним чинником у підвищенні ранжирування сайту є настройка ЧПУ URL-адрес сторінок при внутрішньої оптимізації сайту на Joomla 1.5. Даючи можливість відображати в УРЛ адресу статті релевантні тексту ключові слова, Ви додатково вказуєте пошуковим системам на релевантність вашої статті до пошукового запиту, під який оптимізувалася стаття. Робиться це в адмінці сайту Joomla: переходите на "Сайт" - "Налаштування", і встановлюєте галочки як показано нижче на зображенні.

Робиться це в адмінці сайту Joomla: переходите на Сайт - Налаштування, і встановлюєте галочки як показано нижче на зображенні

Додавання суфікса до URL, на мій погляд не впливає як на SEO, так і на відображення сайту в загальному. Це справа смаку, якщо у Вас стоїть суфікс, то нехай і залишається, щоб не міняти параметри існуючих УРЛ.

Але, перед тим як зберегти ці зміни, в кореневій папці сайту перейменуйте файл htaccess.txt в файл .htaccess - це дуже важливо!

4) Статті блогу в форматі коротких превью. Якщо Ви ведете блог на Joomla або у Вас деякі пункти меню є блогами, то найкраще розташовувати статті у вигляді коротких превью з кнопкою "читати далі". Цим Ви економите місце на сторінці блогу, уникаєте дублювання контенту і покращуєте юзабіліті (не треба змушувати відвідувача довго і нудно скролл!). Зробити це в Joomla дуже просто, пишіть перший абзац в кожній статті у вигляді короткої характеристики статті в цілому. Після цього, в кінці абзацу клікніть курсором і натисніть кнопку "Читати повністю". Після чого з'явиться під абзацом червона пунктирна лінія, що позначає рамки превью статті. До речі, про це говорив і Метт Каттс.

5) Тест на кроссбраузерность сайту. Іншими словами - це те, як Ваш сайт відображається в різних браузерах. Якщо він відображається однаково у всіх браузерах зі збереженням роботи всіх модулів і плагінів, тоді це дуже добре впливає на SEO в цілому. В іншому випадку, терміново займіться SEO версткою шаблону! Якщо користувач в будь-якому браузері бачить Ваш сайт корявим - він відразу ж залишає його, і напевно не повернеться. Це погіршує призначені для користувача показники сайту, що негативно позначається на результатах ранжирування.

Ви напевно помітили, що особисто я є прихильником концептуального мінімалізму - на сайті не повинно бути нічого зайвого, тільки найпростіше і необхідне Ви напевно помітили, що особисто я є прихильником концептуального мінімалізму - на сайті не повинно бути нічого зайвого, тільки найпростіше і необхідне

5) Установка кнопок соціальних закладок на сайт. Я це теж відношу до внутрішньої оптимізації (принаймні опосередковано) з наступних причин. По-перше, Гугл обіцяє, що кнопка Google +1 впливатиме на результати ранжирування сайту. По-друге, прогін свіжих статей по соціальних закладках (головним чином це Twitter) значно прискорює індексацію нових сторінок.

Про те, як можна встановити на сайт Joomla кнопки соціальних закладок і Google +1, Ви можете прочитати в моїй статті.

6) Встановлення та налаштування карти сайту. Існує безліч безкоштовних компонентів карти сайту для Joomla 1.5, XMAP наприклад. Подібні компоненти здатні згенерувати карту сайту в форматі xml, яку можна відправити ПС в панелях веб-майстрів. Карта сайту допомагає сканувати сайт пошуковим роботам і в певній мірі покращує навігацію користувачів по сайту.

У разі великої кількості внутрішніх сторінок на сайті, я рекомендую робити роздільну карту сайту. Тобто кілька карт сайта замість однієї великої.

Дотримуючись цих рекомендацій, внутрішня оптимізація сайту на Joomla принесе Вам багато користі, причому абсолютно безкоштовно Дотримуючись цих рекомендацій, внутрішня оптимізація сайту на Joomla принесе Вам багато користі, причому абсолютно безкоштовно

PS знову вирішив взяти участь в SEO конкурсі, присвяченому питанням внутрішньої оптимізації. http://www.seobuilding.ru/seo-forum/contest/konkurs_luchshaya_statya_po_vnutrennei_optimizacii/ - друзі, якщо Вам є що сказати - діліться досвідом, беріть участь!

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача