Статьи

Віртуальна машина - "пісочниця" для експериментів

Не секрет, що в міру знайомства з операційною системою багато користувачів починають пробувати все нові і нові її можливості - апетит, як відомо, приходить під час їжі. Не рідкісні і ті, хто хоче спробувати інші операційні системи або нові версії вже встановленої системи. Виникає питання - як здійснити це без втручання в ключові компоненти системи і ризику втрати важливих даних? Як повернутися назад в разі невдалих дій? Відповідь проста - необхідна віртуалізація.

Віртуальна машина - це свого роду "комп'ютер в комп'ютері" - емулятор роботи повноцінного комп'ютера програмними засобами. З її допомогою можна всіляко експериментувати, не боячись що-небудь зіпсувати - адже наслідки будуть мінімальними і не торкнуться "батьківську" машину. Це свого роду "пісочниця" (sandbox), де "пустотливі діти" - програми можуть працювати без ризику завдати зріжемо програмної і тим більше апаратної частини комп'ютера. Навіть нічний кошмар користувачів Windows - крах системи не торкнеться призначених для користувача даних. Любителі поекспериментувати з незнайомим софтом можуть запускати його у віртуальному середовищі - до речі, попередній запуск програм в безпечному середовищі є одним з основних засобів перевірки для сучасних антивірусів.

Однак, як і у всього в світі, у методу віртуалізації є свої недоліки - адже під час запуску віртуальна ОС забирає частину ресурсів основної системи. Одним з основних є проблема виділення оперативної пам'яті для "гостьовий ОС" - адже при роботі вона використовує ресурси "системи - господаря", що не кращим чином позначається на роботі і тієї й іншої. Оптимальним вважається виділяти не більше 50% оперативної пам'яті під роботу віртуальної машини. Нижня межа користувач вибирає сам, виходячи із системних вимог. Відповідно, треба ділити і ресурси графічного процесора.

В силу специфічності методу віртуалізації необхідно також налагодити і обмін даними між системами - адже за ізольованість треба платити і файлову систему основної системи неможливо побачити з гостьової. Для цього необхідно виділити загальні папки - директорії, в яких містяться дані, призначені для перенесення. З гостьової системи вони підключаються як загальні мережеві диски - відповідно необхідна і їх налаштування. Підтримка USB-пристроїв у віртуальній машині до сих пір залишається головним болем користувача.

В даний час в сфері віртуалізації представлено безліч різноманітного програмного забезпечення, однак на перший план можна висунути три з них - це VMware Workstation, Windows Virtual PC і Oracle WM VirtualBox. Вони надають найбільш повний набір програмних рішень для віртуалізації. Нижче буде приведено їх порівняння з точки зору використання для будинку.

Нижче буде приведено їх порівняння з точки зору використання для будинку

VMware Workstation являє собою прекрасний інструмент для віртуалізації. Розробники заявляють про підтримку більше 200 типів операційних систем, яким можна виділити до 32 Гб оперативної пам'яті. Програма позиціонується як інструмент, призначений для розробників і тестерів ПЗ і є платною. Відповідно налаштований і інтерфейс - щоб комфортно себе почувати, необхідно мати початкові знання про встановлення та налаштування віртуальних машин. З переваг можна виділити поліпшену підтримку апаратного прискорення 3D-графіки і повну сумісність з візуальними ефектами, подібними Aero в Windows 7 і підтримку як 32 так і 64-бітових сістем.Однако не кожен користувач погодиться викласти $ 133 за програму.

Однако не кожен користувач погодиться викласти $ 133 за програму

Позиціонується як безкоштовний продукт від Microsoft, що і визначає її основні характеристики. В першу чергу вона призначена для віртуалізації роботи ОС сімейства Windows з метою забезпечення сумісності програм з Windows 7. Досить проста в установці і використанні, є підтримка USB-пристроїв. Однією з особливостей є підтримка відображення різних ОС на кількох моніторах. Слід зазначити, що часто Virtual PC відмовляється працювати з декількома ядрами на багатоядерних процесорах, що знижує її ефективність. Користувачам, які бажають встановити Linux, доведеться підшукати інші рішення - офіційна підтримка запуску Linux в якості гостьової ОС відсутня. В іншому ж можна порекомендувати Windows Virtual PC в якості програмного забезпечення для домашнього використання.

В іншому ж можна порекомендувати Windows Virtual PC в якості програмного забезпечення для домашнього використання

Є прикладом програми з відкритим вихідним кодом. Повністю безкоштовна для домашнього використання. VirtualBox підтримує всі типи операційних систем як основних так і гостьових, що робить її незамінним інструментом для тестів операційних систем і програмного забезпечення. Підтримує підключення ISO-образів в якості дискових пристроїв і USB-пристроїв. Однією з переваг є підтримка багатоядерних процесорів і висока продуктивність. Також є хороший набір опцій для з'єднання з Інтернетом. На сьогоднішній день VirtualBox є найкращим рішенням для домашнього використання.

Виникає питання - як здійснити це без втручання в ключові компоненти системи і ризику втрати важливих даних?
Як повернутися назад в разі невдалих дій?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача