Статьи

Випуск №237. Як і для чого проводити опитування і голосування: завдання, формулювання, інструменти - Setup.ru - безкоштовний конструктор сайтів, створити сайт безкоштовно

 1. У чому актуальність?
 2. Які завдання вирішує?
 3. Де проводяться опитування?
 4. В соціальних мережах
 5. На e-mail
 6. висновки

Сьогодні важливо, як налагоджена комунікація у бізнесу з клієнтом. Використовуються різні способи заволодіти увагою покупця і отримати від нього зворотний зв'язок. У сьогоднішньому випуску розсилки мова піде про досить старих і звичних способах спілкування - опитуваннях і голосуваннях.

У чому актуальність?

Опитування є і будуть популярні тому, що чесно відображають думку клієнта (якщо правильно складені). Ви показуєте, що думка аудиторії важливо для вас і в ідеалі враховуєте побажання клієнтів в своїй роботі. Так клієнт розуміє, що може впливати на якість послуг або товарів, контент, спецпропозиції, що задовольняє його, а ви знаєте, в якому напрямку рухатися, щоб стати краще.

Якщо у вас є аудиторія для проведення опитування, це часом показовіша, ніж найтонші метрики онлайн-статистики сайту.

Які завдання вирішує?

 1. Збір відгуків. ми розглядали цю тему досить детально, і зрозуміло, що наявність позитивних відгуків сьогодні - це запорука того, що інші клієнти також виберуть вас.
 2. Облік думок. Завдяки опитуваннями ви легко складіть картину потреб своїх клієнтів і зможете «закрити» їх, що призведе до зростання лояльності.
 3. Робота з спільнотою. Важливо, щоб навколо вашого бренду сформувалася і росла група клієнтів - реальних і потенційних. Наприклад, в співтоваристві «ВКонтакте» можна проводити відгуки і провокувати дискусії.
 4. Привід для обговорення - результати опитування або голосування, але стежте, щоб учасники ділилися думками, а не загрузли в конфлікті.
 5. Генерування контенту: анонс для опитування, власне опитування, і підведення підсумків.
 6. Зростання трафіку. Грамотно сформульовані опитування привертають діючих учасників спільноти в групу, а відвідувачів - на сайт.
 7. Залучення. Іноді простіше вибрати варіант із запропонованих, ніж писати розгорнуто свою думку. Дайте можливість частині вашої аудиторії контактувати з вами і таким способом.
 8. Інформація про клієнтів. Ви можете дізнатися, який вік і географія вашої аудиторії, з'ясувати інтереси і актуальні теми, щоб в майбутньому пов'язувати з цим свій маркетинг і покращувати сервіс.

Де проводяться опитування?

 • На сайті компанії.
 • У співтоваристві соціальної мережі за допомогою вбудованого інструменту.
 • По електронній пошті.
 • У месенджерах, де є можливість влаштувати опитування, - Telegram, Viber, WhatsApp.
 • По телефону з метою контролю якості товару або послуги. Спосіб цінний тим, що передає весь спектр емоцій, які відчуває клієнт.

Як формулювати опитування?

 1. Визначтеся з темою. Для цього потрібно виявити, що актуально для клієнтів або використовувати ситуативний маркетинг ( «Якого кольору плаття?»).
 2. Зручне розташування. Опитування на сайті повинен бути помітний, але і не зухвало кричущим, щоб відвернути відвідувача від початкової мети, наприклад, замовлення.
 3. Формулюйте «по-людськи». Чи не зупиняйте свій вибір на варіантах «Так», «Ні», «Не знаю». Пропонуйте не менше трьох розгорнутих варіантів відповіді.
 4. Робіть «зв'язку» з контентом на тему опитування, якщо такі матеріали у вас є на сайті або в блозі.
 5. Не змушуйте рефлексувати, запитуючи про віддалені перспективи. Ваш опитування повинен бути про насущне або доконаний.
 6. Дайте готову відповідь. Якщо ви питаєте про якість товару або сервісі, не змушуйте писати твір, а дайте кілька готових варіантів і запропонуйте вибрати. Враховуйте і можливі слабкі сторони. Завдяки таким опитуваннями ви можете в короткі терміни дізнатися про настрої аудиторії і так само швидко діяти.
 7. Оптимізуйте число питань і варіантів відповіді, щоб не втомити відповідача.
 8. Назвіться, щоб в групі або в пошті було зрозуміло, хто автор опитування, кому і навіщо він потрібен.
 9. Чи не натякайте на похвалу. Буде дивно, якщо ви поставите питання «Наскільки прекрасно наше hand made-мило від 0 до 5?» І запропонуйте тільки варіанти 4 та 5. Це не поліпшить думку про вас, дайте своєму клієнтові відповісти так, як він думає.
 10. Стимулюйте бонусом або знижкою, якщо опитування досить складний і вимагатиме від клієнта часу і зусиль, особливо, якщо це адресне пропозиція на e-mail.
 11. Правильна відповідь. Ви можете створити опитування на актуальну тему, якщо плануєте публікацію нового матеріалу на сайті або в блозі, і запропонувати аудиторії правильно відповісти на питання. Нова публікація стане відповіддю на нього і зацікавить тих, хто проголосував, на предмет, чи мають рацію вони були.

Як реалізувати?

Ви можете додати опитування, використовуючи код вибраного віджета. Обов'язково перевірте його відображення на сайті. Цілком ймовірно, що потрібно буде протестувати кілька варіантів, перш ніж ви знайдете той, який працює і відображається так, як вам потрібно. приклад опитування Simpoll :
Ви можете додати опитування, використовуючи код вибраного віджета

Ще один приклад інструменту для створення опитувань, Cackle :
Ще один приклад інструменту для створення опитувань,  Cackle  :

А також:
Aketolog - сервіс для створення опитувань і проведення досліджень.
SurveyMonkey - опитування для сайтів і співтовариств соцмереж.

Зверніть увагу на віджети для сайтів , Які пропонує «ВКонтакте», серед яких є опитування:
Зверніть увагу на  віджети для сайтів  , Які пропонує «ВКонтакте», серед яких є опитування:

В соціальних мережах

Rozetka.ua стимулює ділитися думкою учасників спільноти «ВКонтакте» і підкріплює опитуваннями розіграші товарів від нових брендів:
Rozetka

«ВКонтакте» і в «Однокласниках» опитування є можливістю, яку ви можете використовувати при публікації будь-якого посту від імені спільноти.

У Facebook необхідно використовувати додатки, наприклад, Poll (Fans Vote), де ви вибираєте, для якого співтовариства хочете створити опитування або голосування:
У Facebook необхідно використовувати додатки, наприклад,  Poll  (Fans Vote), де ви вибираєте, для якого співтовариства хочете створити опитування або голосування:

Ще один інструмент для цієї соцмережі - Poll для Facebook :
Ще один інструмент для цієї соцмережі -  Poll для Facebook  :

Для «ВКонтакте» є додаток «Анкети», щоб проводити опитування учасників групи. Тут ви можете дізнатися ім'я відповідача, додати питання з оцінками і текстовими відповідями.
Для «ВКонтакте» є додаток «Анкети», щоб проводити опитування учасників групи

Щоб додати таку анкету до своєї спільноти, зайдіть в розділ «Управління співтовариством» і виберіть пункт «Додатки», знайдіть у списку « анкети »:
Щоб додати таку анкету до своєї спільноти, зайдіть в розділ «Управління співтовариством» і виберіть пункт «Додатки», знайдіть у списку «  анкети  »:

Якщо у вас є канал в месенджері, не забувайте використовувати опитування, щоб відслідковувати реакцію на нові пропозиції, акції та публікації. Приклад опитування на Telegram-каналі Devaka про SEO-просуванні:
Якщо у вас є канал в месенджері, не забувайте використовувати опитування, щоб відслідковувати реакцію на нові пропозиції, акції та публікації

На e-mail

Як правило, на пошту пишуть з опитуванням про те, як клієнт оцінив обслуговування або товар в компанії. В цьому випадку вам буде простіше працювати з можливим негативом або анонсувати публікації.

висновки

Проведення опитувань - це що став класичним спосіб збору інформації. Інша справа, що інструментів для їх проведення сьогодні стало значно більше. Експериментуйте з форматами і приводами, супроводжуйте опитування цікавими підводками, давайте бонуси і діліться результатами, щоб обговорити це з відвідувачами або учасниками.


18 січня 2017

У чому актуальність?
Які завдання вирішує?
Де проводяться опитування?
У чому актуальність?
Які завдання вирішує?
Де проводяться опитування?
Як формулювати опитування?
«Якого кольору плаття?
Буде дивно, якщо ви поставите питання «Наскільки прекрасно наше hand made-мило від 0 до 5?
Як реалізувати?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача