Статьи

Віктор Велла і Макс Фрай - про історію створення першого українського медіа-агрегатора

  1. - Як виникла ідея створення ZMIYA?
  2. - Чи складно запустити свій проект в Україні? З якими труднощами довелося зіткнутися вам?
  3. - При розробці ви залучали інвесторів або використовували свої власні кошти?
  4. - Ваш сервіс призначений в першу чергу для журналістів і «лідерів думок», які прагнуть тримати руку...
  5. - Розкажіть про джерела свого натхнення: книги, стартапи, подкасти, спікери і т.д.
  6. - Чи є у вас амбіції стати українським аналогом BuzzFeed ?
  7. - Ваш сервіс пропонує можливість стати автором блогу. Ним може стати хто завгодно?
  8. - Розкажіть про свою команду: Повністю вона сформована на сьогоднішній день? Чи є відкриті вакансії?
  9. - З моменту запуску сервісу ZMIYA пройшло кілька місяців. Чи домоглися ви поставлених цілей? Що б...

Ви напевно вже пару раз натикалися на цей сайт - але не розуміли, навіщо вам потрібен «ще один проект про новини». Ми звикаємо до певного джерела інформації (ЗМІ, лідеру думок, співробітнику і т.д.), довіряємо виключно йому - і не сприймаємо нічого ззовні. При цьому всі ми знаємо, що корисно почути хоча б кілька точок зору, але моментально виникає відмовка: «Немає часу моніторити». Українські розробники вирішили виправити цю ситуацію - і запустили агрегатор новин з онлайн-ЗМІ, блогів і соцмереж. Про проект ZMIYA розповідають його творці, Макс Фрай і Віктор Велла:

- Як виникла ідея створення ZMIYA?

Макс Фрай (М.Ф.): Отримання нової та актуальної інформації - одна з основних потреб людини. У момент початку революції в Україні ми розуміли, що людям потрібен простий і швидкий доступ до подій з освітленням різних точок зору. Звідси випливає одна з ідей назви сайту - змія. Кожне видання і автор дотримуються конкретної (або потрібної їм) точки зору. Ми вирішили зробити сервіс, який буде збирати максимально корисну інформацію з якомога більшої кількості джерел, що дозволило б людям орієнтуватися в політичній ситуації країни.

- Чи складно запустити свій проект в Україні? З якими труднощами довелося зіткнутися вам?

М.Ф .: Україна зараз є дуже хорошим місцем для просування нових ідей. По правді кажучи, дуже мало проектів реалізовано для нашої аудиторії: ринок відносно малий. Так, ви можете придумати геніальну ідею, і навіть, втілити її, але відгук буде в рази менше, ніж у аналогів з інших країн. Останній рік-півтора ситуація поліпшується. Цьому сприяє навчання населення новим технологіям, поширення інтернету ( особливо 3G ). Основна складність - привчити людину до чогось нового, до нової подачі. Люди десятками років дивляться конкретні канали з конкретними програмами новин, читають конкретні газети. На ZMIYA ми намагаємося показати користувачеві, що його можливості набагато ширше. Зараз основна мета - досягти максимального використання всіх розділів сайту.

Зараз основна мета - досягти максимального використання всіх розділів сайту

Макс Фрай

- При розробці ви залучали інвесторів або використовували свої власні кошти?

М.Ф .: Чи не залучали. Інвестори - це завжди обов'язки. У нашій же команди було і є конкретне бачення того, що ми хочемо зробити, і яким воно повинно вийти в результаті. Взагалі, раджу всім по можливості не захоплюватися ідеєю пошуку бюджету для проекту. Спробуйте зробити мінімальний працюючий прототип ідеї, запустіть її, і тільки потім подивіться на складності проекту та оцініть потреба інвесторів. Може виникнути така ситуація, що в підсумку ви отримаєте зовсім не те, чого спочатку хотіли, тому що протягом усього шляху розвитку вам будуть вказувати - що і як робити.

- Ваш сервіс призначений в першу чергу для журналістів і «лідерів думок», які прагнуть тримати руку на пульсі останніх подій. Чи плануєте в майбутньому розширювати аудиторію?

М.Ф .: Так, спочатку сервісом користувалися люди, для яких пошук і оцінка інформації є однією зі складових їх роботи. Зараз сайт добре проіндексований пошуковими системами, завдяки чому на нього потрапляють люди абсолютно різного віку та інтересів. Ми часто відстежуємо поширення інформації з сайту по новинним мережам, і можна з упевненістю сказати, що проект поступово обростає новою аудиторією, для якої ZMIYA стає стартовим сторінкою, і де вони отримують уявлення про порядок денний.

[Aesop_parallax img = "https://www.imena.ua/blog/wp-content/uploads/2015/12/Screen-Shot-2015-12-03-at-1.02.38-PM.png" parallaxbg = " off "captionposition =" bottom-left "lightbox =" on "floater =" on "floaterposition =" left "floaterdirection =" up "]

- Розкажіть про джерела свого натхнення: книги, стартапи, подкасти, спікери і т.д.

М.Ф .: Коли робиш улюблену роботу, шукати мотивацію не особливо потрібно. Іноді я сидів над проектом по 15 годин пару днів поспіль, і це приносило виключно задоволення. Заради цього варто було кинути основну роботу і забути про жахи офісів. А взагалі, дуже приємно зустрічати на вулицях людей, які дізнаються, запитують з приводу ZMIYA , Дякують і кажуть, що кожен день використовують. Не скажу, що якісь особи або проекти особливо впливають на розробку. Завжди потрібно мати своє бачення, свій особливий «стиль», створювати нове і знаходити незвичайні варіанти рішень проблем.

Віктор Велла (В.В.): ZMIYA - це проект, який робився в першу чергу для себе. Кожен день, аналізуючи тисячі новин і публікацій в соціальних мережах, ми мріяли про сервіс, який дозволить автоматизувати цей процес. Сама думка про можливість створення подібного сайту і була головним мотиватором і джерелом натхнення в подальшому.

- Чи є у вас амбіції стати українським аналогом BuzzFeed ?

В.В .: Ні. Ми не збираємося ставати чиїмось аналогом. У нас свій шлях розвитку, і орієнтуватися ми будемо в першу чергу на потреби нашої аудиторії. Та й в принципі про існування BuzzFeed дізналися тільки що з Вашого питання.

[Aesop_parallax img = "https://www.imena.ua/blog/wp-content/uploads/2015/12/Screen-Shot-2015-12-03-at-1.04.12-PM.png" parallaxbg = " off "captionposition =" bottom-left "lightbox =" on "floater =" on "floaterposition =" left "floaterdirection =" up "]

- Ваш сервіс пропонує можливість стати автором блогу. Ним може стати хто завгодно?

В.В .: Так, звичайно. Будь-який бажаючий може спробувати свої сили в написанні текстів. Редакція постійно моніторірует все блоги, і кращі виводяться на головну сторінку.

- Розкажіть про свою команду: Повністю вона сформована на сьогоднішній день? Чи є відкриті вакансії?

В.В .: Відкритих вакансій, на жаль, немає. Ми звикли отримувати кайф від того, що робимо, і тому у нас в команді всього 4 людини. Всі хлопці давно знають один одного, і ніхто нікого не напружує. Ключові рішення теж приймаємо разом.

Ключові рішення теж приймаємо разом

Віктор Велла

- З моменту запуску сервісу ZMIYA пройшло кілька місяців. Чи домоглися ви поставлених цілей? Що б хотіли змінити? Поділіться планами на найближче майбутнє.

В.В .: На сайті кожен день щось змінюється. Спочатку ми ставили перед собою завдання - за півроку вийти на відвідуваність в 30-40 тис. Унікальних відвідувачів в день і ... впоралися з нею в перший же день запуску. Зараз будемо і далі прислухатися до думки активних користувачів і, виходячи з цього, вносити необхідні зміни на сайті. Так само підготували цікавий експеримент до Нового року, який анонсуємо вже найближчим часом.

Як виникла ідея створення ZMIYA?
Чи складно запустити свій проект в Україні?
З якими труднощами довелося зіткнутися вам?
При розробці ви залучали інвесторів або використовували свої власні кошти?
Чи є у вас амбіції стати українським аналогом BuzzFeed ?
Ним може стати хто завгодно?
Розкажіть про свою команду: Повністю вона сформована на сьогоднішній день?
Чи є відкриті вакансії?
Чи домоглися ви поставлених цілей?
Чи складно запустити свій проект в Україні?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача