Статьи

Викликати таксі через смартфон: огляд програм основних служб Мінська - Денис Бліщ. Приватна думка

Підпишись на мій telegram-канал про Мінську: в ньому всякі забавні штуки, які трапляються на шляху. Контент ніде не дублюється!

Думаю, кожен час від часу користується таксі - хто частіше, хто рідше, але кожен із нас зацікавлений в кращому сервісі за менші гроші. Благо, вибирати є з чого: максимально дешеві 7788 і 152, трохи дорожчі 135, «по-багатому» 7007 і «П'ятниця». Однак варто враховувати, що всі без винятку служби заробляють не тільки візництвом, але і на ваших дзвінках диспетчеру за коротким номером. Якщо ви не помічали, то я підкажу: пошук машини через диспетчера завжди триває довше, ніж через додаток. Платити жаднюгам 1500 рублів за хвилину, звичайно, гріх, тому варто користуватися додатками, тим більше я спеціально для вас написав оглядовий пост за основними службам Мінська.

Сам я пересуваюся «П'ятницею» і 135, коли неможливо викликати машину першої (а останнім часом це, на жаль, відбувається все частіше), але у мене в смартфоні є всі наявні програми для виклику таксі в Мінську. Якимись іноді доводилося користуватися, деякі припадають пилом без діла роками. Виглядає ця папка так:

Виглядає ця папка так:

Уважний читач зверне увагу, що в папці немає найбільшої столичної служби 7788. Дітище пана Пузікова дійсно проти додатків, про що молодий білоруський бізнесмен не раз заявляв прилюдно. У жовтні минулого року він, зокрема, говорив наступне :

«Диспетчерська служба таксі - наш хліб, і це природно, що ми побоюємося його втратити. Як я, так і мої колеги по цеху з інших служб - ми строго-настрого забороняємо своїм таксистам користуватися такими додатками і навіть проводимо контрольні виклики, щоб виявити порушників. Якщо знаходимо, відразу ж розриваємо договір ».

Питання журналіста стосувався служб типу Uber / Gett / Яндекс, а й відповіді на це питання досить: «Диспетчерська служба - наш хліб».

Справедливості заради, 7788 дає можливість викликати машину минаючи оператора - для цього потрібно скористатися онлайн-замовленням на сайті компанії. Я пробував кілька разів, все працює як годинник.

Проте, викликати машину «Алмаза» через додаток теж можливо. Їх два - такий собі «Таксоман» і «Таксі Місто». Однак перше відноситься до списку чисто номінально, у мене жодного разу не вийшло викликати через нього машину. Друге є не нативним додатком 7788, а агрегатором, що об'єднує відразу кілька служб.

Друге є не нативним додатком 7788, а агрегатором, що об'єднує відразу кілька служб

Розробкою ПЗ займається стороння компанія Dreamteam Mobile. Історія «Таксі Місто» налічує вже понад 4 роки і до сих пір додаток постійно оновлюється. Втім, ідеальним назвати його не можна. Так, під час запуску «Таксі Місто» у вас завжди буде висіти останнє замовлення на першому екрані. Стерти або просто заховати його неможливо: якщо необхідно викликати машину за іншою адресою, доведеться коригувати минулий замовлення.

Стерти або просто заховати його неможливо: якщо необхідно викликати машину за іншою адресою, доведеться коригувати минулий замовлення

Однак є у додатку і плюси. Кінцеве ж, основний полягає в його агрегаційну можливості. Користувач може здійснювати запит на виклик відразу за п'ятьма службам і їх варіацій. Це 7788 і «Оренда авто 7788», «Таксі Next», «П'ятниця», 152/252 і 135.

Це 7788 і «Оренда авто 7788», «Таксі Next», «П'ятниця», 152/252 і 135

Крім того, додаток виробляє приблизний розрахунок вартості поїздки по тарифам перевізника і дозволяє звертатися до однієї або декількох службам на ваш вибір. Досить зручно і цілком працює: за словами розробників, «Таксі Місто» щодня використовують 1000-1500 мінчан.

На жаль, програма не дозволяє додати в пам'ять улюблені адреси.

Додаток таксі «П'ятниці» я використовую найчастіше. Воно, мабуть, найпростіше з усіх служб.

Воно, мабуть, найпростіше з усіх служб

Втім, простота ця грає злий жарт з користувачем. Знову ж таки - тут неможливо внести будь-яку адресу в список «улюблених», тому щоразу доводиться набирати його заново. При цьому служба зберігає всю інформацію про ваших минулих поїздках, її можна знайти в веб-версії.

Після формування запиту, залишається тільки натиснути кнопку виклику і почекати відповіді. На жаль, у «П'ятниці» відверто не вистачає машин, що часто призводить до казусів подібно до зображеного на скріншоті. Півгодини до приїзду авто? З Сокола, чи що, їде?

«П'ятниця» не розкриває в додатку величину тарифів, тому просто корисно знати, що це одна з найдорожчих служб в місті.

Інший мій фаворит серед перевізників Мінська - 135. Уже багато років служба підтримує свій додаток, яке займає почесне місце в моєму смартфоні.

Перший екран відразу пропонує формувати нове замовлення таксі. Додаток пам'ятає три попередніх виклику - в якійсь мірі це зручно. Але запам'ятати будь-яку адресу назавжди воно теж не в змозі. Дивно, наскільки настільки очевидна функція вислизає з поля уваги розробників.

Додаток чесно розкриває тарифи перевізника і пропонує розрахувати приблизну вартість поїздки.

Машин у 135 повно, тому виклик їх машини - безпрограшний варіант, якщо тачка потрібна терміново, а інших під рукою немає. Ситуації, коли на виклик ніхто не може приїхати, були поодинокими і, як правило, для того існували об'єктивні причини (підвищений попит в ніч на суботу або погана погода).

Є додатки ще у двох відомих служб Мінська - 107 і 152. Почнемо з першої.

На основному екрані як зазвичай пропонується сформувати замовлення. 107 визначає місце розташування по GPS, дає можливість вбити точку вручну і підтягує локації з бази Swarm. Ну, чесно кажучи, користь від GPS сумнівна - часто неможливо зрозуміти, чи правильно визначена точка і чи збігається потрібну адресу з тим, який обчислений додатком. Масив локацій Swarm в якійсь мірі ще більш безглуздий, там адже повно точок типу «Мій будиночок ^^», але є і корисні - наприклад, «Євроопт», співвідносяться з реальними об'єктами.

Спроба вибрати домашня адреса через карту додатки особисто у мене іноді призводить до дивних помилок. Ось, наприклад, реальний стан будинку і вказане на карті розрізняються на пару кілометрів:

У списку розділів програми є ще два: «Мої поїздки» і «Мій гаманець». У першому складається історія замовлень, звідки їх зручно повторювати без вбивання адреси руками. Другий просто порожній - зараз там можна вводити лише промокодом, але залишена можливість прив'язати пластикову картку (!). Скоріше б.

Викликати через додаток віп-службу 7007 не можна.

Нарешті, 152. Ймовірно, найважче і накручене додаток. Виглядає так само страшно, як їх машини:

Проте, тут повно корисних штук. Додаток знову ж намагається знайти вас на карті автоматом (і в моєму випадку як завжди безбожно маже), тому вибирати адресу корисно вручну. Ого, тут стільки варіантів!

Як бачимо, 152 може не тільки доставляти по місту і передмістю, але ще і виступати кур'єром продмагу, прикурювати і буксирувати ваш автомобіль, перевозити тварин ... Я, правда, нічого з цього не пробував.

Служба розкриває свої тарифи на основні та додаткові послуги прямо в додатку:

Служба розкриває свої тарифи на основні та додаткові послуги прямо в додатку:

Крім того, у користувачів є можливість внести в базу «улюблені» адреси.

На цьому все. Я свідомо не оглядав сервіси Uber і IQ Taxi, пости про яких у мене в блозі вже були. Також ці «служби» стоять особняком від традиційних служб Мінська, що мають диспетчерські центри. Моя задача показати вам можливість альтернативного виклику машин потрібного вам перевізника - щоб не віддавати трудовий рубль за дзвінки на дорогі платні короткі номери.

Хороших поїздок!

PR товарів і послуг і в білоруській пресі. Про вас напишуть провідні ЗМІ Білорусі!

Півгодини до приїзду авто?
З Сокола, чи що, їде?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.