Статьи

Викликати таксі через смартфон: огляд програм основних служб Мінська - Денис Бліщ. Приватна думка

Підпишись на мій telegram-канал про Мінську: в ньому всякі забавні штуки, які трапляються на шляху. Контент ніде не дублюється!

Думаю, кожен час від часу користується таксі - хто частіше, хто рідше, але кожен із нас зацікавлений в кращому сервісі за менші гроші. Благо, вибирати є з чого: максимально дешеві 7788 і 152, трохи дорожчі 135, «по-багатому» 7007 і «П'ятниця». Однак варто враховувати, що всі без винятку служби заробляють не тільки візництвом, але і на ваших дзвінках диспетчеру за коротким номером. Якщо ви не помічали, то я підкажу: пошук машини через диспетчера завжди триває довше, ніж через додаток. Платити жаднюгам 1500 рублів за хвилину, звичайно, гріх, тому варто користуватися додатками, тим більше я спеціально для вас написав оглядовий пост за основними службам Мінська.

Сам я пересуваюся «П'ятницею» і 135, коли неможливо викликати машину першої (а останнім часом це, на жаль, відбувається все частіше), але у мене в смартфоні є всі наявні програми для виклику таксі в Мінську. Якимись іноді доводилося користуватися, деякі припадають пилом без діла роками. Виглядає ця папка так:

Виглядає ця папка так:

Уважний читач зверне увагу, що в папці немає найбільшої столичної служби 7788. Дітище пана Пузікова дійсно проти додатків, про що молодий білоруський бізнесмен не раз заявляв прилюдно. У жовтні минулого року він, зокрема, говорив наступне :

«Диспетчерська служба таксі - наш хліб, і це природно, що ми побоюємося його втратити. Як я, так і мої колеги по цеху з інших служб - ми строго-настрого забороняємо своїм таксистам користуватися такими додатками і навіть проводимо контрольні виклики, щоб виявити порушників. Якщо знаходимо, відразу ж розриваємо договір ».

Питання журналіста стосувався служб типу Uber / Gett / Яндекс, а й відповіді на це питання досить: «Диспетчерська служба - наш хліб».

Справедливості заради, 7788 дає можливість викликати машину минаючи оператора - для цього потрібно скористатися онлайн-замовленням на сайті компанії. Я пробував кілька разів, все працює як годинник.

Проте, викликати машину «Алмаза» через додаток теж можливо. Їх два - такий собі «Таксоман» і «Таксі Місто». Однак перше відноситься до списку чисто номінально, у мене жодного разу не вийшло викликати через нього машину. Друге є не нативним додатком 7788, а агрегатором, що об'єднує відразу кілька служб.

Друге є не нативним додатком 7788, а агрегатором, що об'єднує відразу кілька служб

Розробкою ПЗ займається стороння компанія Dreamteam Mobile. Історія «Таксі Місто» налічує вже понад 4 роки і до сих пір додаток постійно оновлюється. Втім, ідеальним назвати його не можна. Так, під час запуску «Таксі Місто» у вас завжди буде висіти останнє замовлення на першому екрані. Стерти або просто заховати його неможливо: якщо необхідно викликати машину за іншою адресою, доведеться коригувати минулий замовлення.

Стерти або просто заховати його неможливо: якщо необхідно викликати машину за іншою адресою, доведеться коригувати минулий замовлення

Однак є у додатку і плюси. Кінцеве ж, основний полягає в його агрегаційну можливості. Користувач може здійснювати запит на виклик відразу за п'ятьма службам і їх варіацій. Це 7788 і «Оренда авто 7788», «Таксі Next», «П'ятниця», 152/252 і 135.

Це 7788 і «Оренда авто 7788», «Таксі Next», «П'ятниця», 152/252 і 135

Крім того, додаток виробляє приблизний розрахунок вартості поїздки по тарифам перевізника і дозволяє звертатися до однієї або декількох службам на ваш вибір. Досить зручно і цілком працює: за словами розробників, «Таксі Місто» щодня використовують 1000-1500 мінчан.

На жаль, програма не дозволяє додати в пам'ять улюблені адреси.

Додаток таксі «П'ятниці» я використовую найчастіше. Воно, мабуть, найпростіше з усіх служб.

Воно, мабуть, найпростіше з усіх служб

Втім, простота ця грає злий жарт з користувачем. Знову ж таки - тут неможливо внести будь-яку адресу в список «улюблених», тому щоразу доводиться набирати його заново. При цьому служба зберігає всю інформацію про ваших минулих поїздках, її можна знайти в веб-версії.

Після формування запиту, залишається тільки натиснути кнопку виклику і почекати відповіді. На жаль, у «П'ятниці» відверто не вистачає машин, що часто призводить до казусів подібно до зображеного на скріншоті. Півгодини до приїзду авто? З Сокола, чи що, їде?

«П'ятниця» не розкриває в додатку величину тарифів, тому просто корисно знати, що це одна з найдорожчих служб в місті.

Інший мій фаворит серед перевізників Мінська - 135. Уже багато років служба підтримує свій додаток, яке займає почесне місце в моєму смартфоні.

Перший екран відразу пропонує формувати нове замовлення таксі. Додаток пам'ятає три попередніх виклику - в якійсь мірі це зручно. Але запам'ятати будь-яку адресу назавжди воно теж не в змозі. Дивно, наскільки настільки очевидна функція вислизає з поля уваги розробників.

Додаток чесно розкриває тарифи перевізника і пропонує розрахувати приблизну вартість поїздки.

Машин у 135 повно, тому виклик їх машини - безпрограшний варіант, якщо тачка потрібна терміново, а інших під рукою немає. Ситуації, коли на виклик ніхто не може приїхати, були поодинокими і, як правило, для того існували об'єктивні причини (підвищений попит в ніч на суботу або погана погода).

Є додатки ще у двох відомих служб Мінська - 107 і 152. Почнемо з першої.

На основному екрані як зазвичай пропонується сформувати замовлення. 107 визначає місце розташування по GPS, дає можливість вбити точку вручну і підтягує локації з бази Swarm. Ну, чесно кажучи, користь від GPS сумнівна - часто неможливо зрозуміти, чи правильно визначена точка і чи збігається потрібну адресу з тим, який обчислений додатком. Масив локацій Swarm в якійсь мірі ще більш безглуздий, там адже повно точок типу «Мій будиночок ^^», але є і корисні - наприклад, «Євроопт», співвідносяться з реальними об'єктами.

Спроба вибрати домашня адреса через карту додатки особисто у мене іноді призводить до дивних помилок. Ось, наприклад, реальний стан будинку і вказане на карті розрізняються на пару кілометрів:

У списку розділів програми є ще два: «Мої поїздки» і «Мій гаманець». У першому складається історія замовлень, звідки їх зручно повторювати без вбивання адреси руками. Другий просто порожній - зараз там можна вводити лише промокодом, але залишена можливість прив'язати пластикову картку (!). Скоріше б.

Викликати через додаток віп-службу 7007 не можна.

Нарешті, 152. Ймовірно, найважче і накручене додаток. Виглядає так само страшно, як їх машини:

Проте, тут повно корисних штук. Додаток знову ж намагається знайти вас на карті автоматом (і в моєму випадку як завжди безбожно маже), тому вибирати адресу корисно вручну. Ого, тут стільки варіантів!

Як бачимо, 152 може не тільки доставляти по місту і передмістю, але ще і виступати кур'єром продмагу, прикурювати і буксирувати ваш автомобіль, перевозити тварин ... Я, правда, нічого з цього не пробував.

Служба розкриває свої тарифи на основні та додаткові послуги прямо в додатку:

Служба розкриває свої тарифи на основні та додаткові послуги прямо в додатку:

Крім того, у користувачів є можливість внести в базу «улюблені» адреси.

На цьому все. Я свідомо не оглядав сервіси Uber і IQ Taxi, пости про яких у мене в блозі вже були. Також ці «служби» стоять особняком від традиційних служб Мінська, що мають диспетчерські центри. Моя задача показати вам можливість альтернативного виклику машин потрібного вам перевізника - щоб не віддавати трудовий рубль за дзвінки на дорогі платні короткі номери.

Хороших поїздок!

PR товарів і послуг і в білоруській пресі. Про вас напишуть провідні ЗМІ Білорусі!

Півгодини до приїзду авто?
З Сокола, чи що, їде?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача