Статьи

Вік собаки за людськими мірками: як обчислюється, співвідношення

  1. Найпростіший метод Вік собаки по відношенню до людини визначається не тільки з цікавості. Для цього...
  2. теорія ЛеБо
  3. закон Клайбер
  4. Таблиця відповідності віку собаки і людини

Найпростіший метод

Найпростіший метод

Вік собаки по відношенню до людини визначається не тільки з цікавості. Для цього є як мінімум одне медичне пояснення: це важливо для того, щоб дізнатися на якій фазі фізичного розвитку знаходиться ваш вихованець.

Для чого це потрібно? Для того щоб розуміти, в молодому або літньому віці знаходиться собака, не давати навантаження, яку організм не може винести, розуміти, коли прийшов час посилено піклуватися про здоров'я вихованця. Це дуже важливі чинники, адже розуміючи на якому етапі життєвого розвитку знаходиться вихованець, можна підлаштуватися під його потреби.

Які ж методи для визначення відповідності віку собаки існують? Для цього необов'язково бути фахівцем або відвідувати ветеринара. Порахувати скільки років (в перекладі на людську) вашої собаці можна і в домашніх умовах.

Найбільш швидкий і легкий спосіб - перерахувати за допомогою коефіцієнта. Усереднений коефіцієнт - 7. Тобто, якщо вихованець живе 5 років, вік собаки за людськими мірками дорівнює 35, якщо 6 років - 42 людських року.

Недоліком цього способу є те, що це порівняння досить умовне і усереднене. Метод не враховує породу вихованця, його масу тіла, швидкість основного обміну речовин і інші показники, які допомагають більш точному перекладу.

Крім того, метод може видавати помилкові показники, якщо перекладається перший рік життя тварини. Вся справа в тому, що однорічний вихованець не відповідає по розвитку 7-річній дитині. У свій перший рік життя собака розвивається набагато швидше і перевершує за рівнем фізичного розвитку свого «ровесника» -ребенка.

Ще один простий і зручний метод, як дізнатися людський вік - скористатися онлайн-калькулятором. Для цього достатньо ввести вік вихованця, його масу або породу (в залежності від виду калькулятора можуть знадобитися різні дані), і програма автоматично обчислює переклад. Переваги цього методу: простота у використанні, швидкий результат з урахуванням базових показників.

Відео «Як визначити вік собаки»

З цього відео ви дізнаєтеся, як визначити вік собаки за людськими мірками.

теорія ЛеБо

Теорія ЛеБо, розроблена французьким ветеринаром, також може допомогти перевести року життя в людські. Особливо актуально її використання в перший і другий рік життя тварини.

У чому ж полягає суть даної теорії?

Теорія ЛеБо грунтується на тому, що в перший рік життя собака розвивається набагато швидше, ніж 7-річна дитина. Саме тому стандартний коефіцієнт (1 рік життя собаки - 7 років життя людини) в цьому випадку не працює.

У перші 2 роки життя встановлено наступне співвідношення:

  • однорічний вихованець відповідає підліткового періоду (близько 15 років);
  • вихованець, якому виповнилося 2 роки, є вже дорослою особиною (приблизно 25 людських років).

Таким чином, думка про те, що 2-річний вихованець є підлітком - це помилка. У віці 2 років тварина вже є дорослою особиною.

Надалі швидкість його росту і фізичного розвитку значно сповільнюється. Кожен наступний рік додає 4-5 років в перекладі на людську.

Таким чином, перевага цієї теорії полягає в тому, що вона враховує швидкість і інтенсивність росту вихованця в перші 2 роки життя, а не є усередненим показником. Тому якщо ваш вихованець ще не доріс до 2 років, краще використовувати теорію ЛеБо, а не стандартні методики.

закон Клайбер

Закон Клайбер - це закон в біохімії, який визначає і пояснює зв'язок між швидкістю метаболізму і масою тіла. Чим менше маса тіла організму, тим вище швидкість основного обміну і менше тривалість життя.

Усередині підвиду цей закон має зворотну значення. Причина такого зворотного розвитку невідома, проте встановлено, що чим менше розмір, тим більше тривалість життя. Статистично це можна уявити даними про середню тривалість життя в залежності від вагової категорії:

  1. Великі породи (наприклад, лабрадор, мастиф, вівчарка) - 12 років.
  2. Середні (бульдог, сетер) - 14 років.
  3. Дрібні (наприклад, чихуахуа) - 16 років.

Таким чином, оскільки людина в середньому живе 75 років, то 75 людських років відповідає 12-16 собачим.

Таблиця відповідності віку собаки і людини

Для тих хто не хоче використовувати математичні формули або виникають в наукові теорії, існує дуже зручний метод - таблиця, де можна просто вибрати відповідний стовпець і рядок, і відразу дізнатися результат. Все, що вам необхідно, - це лише мати таблицю під рукою. У ній враховується також і вагова категорія тварини.

Кількість років Вік залежно від вагової категорії дрібні (дорослі особини до 10 кг) середні (10-25 кг) великі (понад 20 кг) 1 15 15 14 2 23 24 22 3 28 29 29 4 32 34 34 5 36 37 40 6 40 42 45 7 44 47 50 8 48 51 55 9 52 56 61 10 56 60 66

Вихованці наших читачів

Для чого це потрібно?
Які ж методи для визначення відповідності віку собаки існують?
У чому ж полягає суть даної теорії?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача