Статьи

Відомий російський режисер і письменник Євген Гришковець закінчив нове есе

В єкатеринбурзькому Культурно-дозвільному центрі «Дружба» 19 червня відбулася презентація фантастичної повісті Андрія Михалева «Капітан Кіт». Книга написана для юних читачів, і, за словами автора, це не дивно, - адже в цьому віці діти багато фантазують і живуть завтрашнім днем, дивляться в майбутнє, а їх душа вимагає перемог і досягнень. Саме таким і постає головний герой повісті «Капітан Кіт» (дія якого відбувається на Уралі), Микита Рогозін: талановитий і не дуже товариська, але до кінця розповіді став справжнім героєм, що рятує планету від глобальної катастрофи.

Книга Андрія Михалева продовжує кращі традиції вітчизняної фантастики, де головними героями стають не супергерої, а звичайні хлопчики й дівчатка, яких ми зустрічаємо в школах і на вулицях.

Автор книги «Капітан Кіт» Андрій Міхальов. 19.06.2019. КДЦ «Дружба», Єкатеринбург. Фото: І.Макрідін

Андрій Міхальов: "Відчуваю себе як на врученні« Оскара ». Це одна з перших моїх ролей, пов'язаних з презентацією книги. Моя письменницька історія почалася в школі, коли я дуже хотів сподобатися своїй майбутній дружині і відрізнятися більшою оригінальністю від своїх однокласників і завдяки цьому почав якимось чином складати. Це і зрозуміло, любов найголовніший стимул, який може спонукати людину на вчинок, навіть сильніше, ніж помста. Також мама давно чекала цю книгу, прочитала рукопис і чекала її виходу в світ. Отримавши повість друком, зробив презент, це був дуже радісний момент для нас обох. Її радість коштувала цих зусиль, це дуже було важливо для мене. Книга вийшла у світ! Мене часто запитують, навіщо? І чому так довго? Чому саме зараз? Чому про це? Чому було б не створити черговий загальноприйнятий фантастичний сюжет з повністю фантазійним світом, наприклад?

Коли я сам був молодим читачем і багато читав фантастичних творів. І мені завжди чогось не вистачало. Як тоді ще радянському хлопчикові, якщо говорити про закордонні творах, мені не подобалося, що основні мотиви героїв були пов'язані з владою і грошима. А також хотілося знайомих прізвищ і імен у таких творах, знайомих міст і країн, тобто чогось рідного.

Що ж стосується вітчизняної фантастики, то вона, звичайно, вражала, але іноді так і простежувалася нетлінна рука комуністичної партії і радянського уряду. Можливо, завдяки цьому досвіду і виникло бажання написати щось своє.

Все що сталося в повісті «Капітан Кіт» відбулося насправді в моєму сні. Одного теплого літнього дня сидячи після лазні зі своїм другом, Євгеном Речкин, обговорили мій яскравий сон, і наша розмова вийшла на те, що якщо вже і створювати книгу, то вона повинна бути про відданість родині, про любов до матері.

Євген Речкин, друг, який надихнув Андрія Михалева написати книгу на основі сновидіння: "З Андрієм ми познайомилися в телефонній будці, в той час, коли ще ніхто не планував зйомки першої« Матриці »... Звичайно сни, на мій погляд дуже важливі переживання і вони даються конкретному людини, на мій погляд, завжди не випадково. і я думаю, що ідеї снів корисно втілювати в життя якимось способом для того, щоб краще зрозуміти себе і для майбутнього розвитку звичайно, щоб не тонути в своїх фантазіях. Андрій вибрав книгу, як спосіб вираження, і у нього підлогу навчалося дуже здорово. Я б навіть сказав, що у нас з Андрієм відбулася спільна точка виходу! - творчого! "

Герой книги Микита Рогозін, який випадково потрапив на космічний корабель, і потім довгий час бовтався в космосі, практично ріс один з 12 років і єдиним його співрозмовником був робот. Коли ж він повернувся в рідне місто, всі його вчинки були засновані на тій фундаментальної базі освіти і любові, яка була дана в сім'ї та школі. Головним його рушійним бажанням, щоб повернутися з космічної одіссеї в рідне місто, було бажання відновити сім'ю, обійняти маму і довести своєму батькові, що він не просто «ботанік», а вже щось з себе представляє. Ну і, природно, знайти любов. Без любові нікуди!

Сергій Новопашин, експерт Форг, публіцист, головний редактор видавництва «Раритет»: "Сьогодні народився уральський письменник Андрій Міхальов. Згадалися слова з тієї, радянської епохи, в якій ми всі виросли, - слова Володимира Ілліча Леніна, які прикрашали стіни в кожному кінотеатрі: «Найважливішим із мистецтв для нас є кіно». Правда, вже подорослішавши, я дізнався, що вождь світового пролетаріату мав на увазі ще й цирк ... Так, ось, продовжуючи ленінську тезу, додам: фантастика. Так, це з найважливіших областей письменницького мистецтва. тому що фант стіки це ще і зброю, «м'яке зброю», яке при правильному використанні допомагає перемогти ... У зв'язку з цим не можу не згадати Айзека Азімова (Ісаака Озімова), який створив серію романів «Основи», які до сих пір вивчаються в Вест-Пойнті - Військової академії США, де Азімов показав, як за допомогою т.зв. «психоистории» можна перемогти ворога, та ще так, що і сам цього не помітить ... Якщо говорити про радянській фантастиці, то мене вона приваблює тим, що письменники створювали незвичайні світи, де ми з Вами є переможцями, при цьому нікого не пригноблений, несучи справедливість і добро. Коштувати згадати добрим словом Олександра Богданова, Костянтина Ціолковського, Івана Єфремова, ранніх братів Стругацьких та інших радянських письменників, задати вектор устремлінь в Космос ... До речі, це в тому числі завдяки радянській фантастиці, наші ракети і космічні кораблі літають, і ще як ... Як і у більшості радянських хлопчаків, мої мрії були пронизані близькістю до космосу. І я був упевнений, що коли подорослішаю, зможу потрапити на Місяць або Марс ".

Повість я завершив у 2015 році і, як водиться, поклав в стіл. І там би вона залишалася і до цього дня, якби не наполегливість і любов моєї дочки. Мій товариш, Олексій Крапівін, познайомив мене з Сергієм Новопашин, який прочитавши рукопис, сказав мені, що повість повинна побачити світ. І це мене вдохновіло.После довгих, п'ятимісячних пошуків ілюстратора книги, художниця Інна Тараненко створила те, що потрібно. Спасибі їй, а також Олександру Худякова, дизайнеру обкладинки і всієї книги. І ось книга побачила світ!

На презентації книги Андрія Михалева «Капітан Кіт» .19.06.2019. КДЦ «Дружба», Єкатеринбург. Фото: І.Макрідін

Завдяки роботі над виданням повісті я познайомився з дуже багатьма цікавими людьми, один з них - це Сергій Погорєлов, директор Видавництва «Раритет» , Де друкувалася книга. Він подарував мені на пам'ять збірник віршів його батька, Станіслава Погорєлова, відомого поета нашої області, і я хотів би прочитати кілька рядків з передмови від автора: «Сьогодні багато поетів обмежуються виданням своїх творів в інтернеті. Я, людина, в минулому столітті запізнілий, тому інтернет сприймаю як середовище технічну. Книга, інша справа, вона феномен культури, а не інформації як такої. Вона має обсяг, колір, вага і нарешті, запах ».

Елена Беруашвілі, заступник глави адміністрації Ленінського району міста Єкатеринбурга: "Я недавно познайомилася з Андрієм Анатолійовичем, але відразу побачила, він людина цікава, унікальний, неабиякий, а після прочитання його книги ще більше переконалася в цьому. Про що його книга? - вона про добро, про моральність. Тому я вважаю дуже важливим прочитати її і познайомитися з автором, що і стало причиною цієї зустрічі, тут, в КДЦ «Дружба» .Я бажаю Андрію Анатолійовичу, щоб його книга знайшла свого читача і щоб і далі Ваші дружина і дочка вдихніть яли Вас. Щоб в ваших нових книгах тріумфували доброта, моральність і справедливість, а добро обов'язково перемагає над злом. Дякуємо Вам за роботу! "

Хочу зізнатися, що коли я пишу фантастичні твори, я дотримуюся правила, щоб написати фантастику, потрібно не читати фантастику, тому я читаю жіночі романи. Саме завдяки їм я дізнався, чому василькового кольору шарф на тлі зірок і красиво покладених волосся добре підходять до кремовому костюму. Знаєте чому? - Тому що …

Я вважаю, що книга це мовчазна подруга, яка стоїть на полиці, але в будь-який момент може відкрити тобі всі свої таємниці без образ і претензій ... І я думаю, що любов до книг ми передамо нашим дітям і дуже сподіваюся на те, що повість « капітан Кіт »знайде свого читача і стане цеглинкою в нашій спільній стіні - опір злу.

Сергій Новопашин, експерт Форг, публіцист, головний редактор видавництва «Раритет»: "Цікавий той факт, що на Уралі в 1960-70 роки була створена своя дуже сильна школа фантастики. Зараз її веде Борис Долинго. А тоді одним з її представників був Віталій Бугров, який вів клуб наукової фантастики в той час. Твори уральців друкувалися і в книжках і журналах, чому я був безпосередній свідок, причому всі публікації були розраховані саме на молодь. Завдяки цьому було створено вектор в світле майбутнє, яке ще для нас з вам не втрачено. Тільки б все правильно організувати, з огляду на негативний досвід. Так що, прав Андрій Міхальов, уральський письменник-фантаст: повість «Капітан Кіт» ще одну цеглину в стіну опору злу, - злу всесвітньому або земному ... ".

Автограф-сесія: На презентації книги Андрія Михалева «Капітан Кіт» .19.06.2019. КДЦ «Дружба», Єкатеринбург. Фото: І.Макрідін

Андрій Міхальов: думаю, що любов до книг ми передамо нашим дітям і дуже сподіваюся на те, що повість« Капітан Кіт »знайде свого читача і стане цеглинкою в нашій спільній стіні - опір злу". П резентаціі книги «Капітан Кіт» .19.06.2019. КДЦ «Дружба», Єкатеринбург. Фото: С.Новопашін

Матеріал підготував Ілля Макрідін

Фото: І.Макрідін, С.Новопашін

Мене часто запитують, навіщо?
І чому так довго?
Чому саме зараз?
Чому про це?
Чому було б не створити черговий загальноприйнятий фантастичний сюжет з повністю фантазійним світом, наприклад?
Про що його книга?
Знаєте чому?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача