Статьи

Відомий російський режисер і письменник Євген Гришковець закінчив нове есе

В єкатеринбурзькому Культурно-дозвільному центрі «Дружба» 19 червня відбулася презентація фантастичної повісті Андрія Михалева «Капітан Кіт». Книга написана для юних читачів, і, за словами автора, це не дивно, - адже в цьому віці діти багато фантазують і живуть завтрашнім днем, дивляться в майбутнє, а їх душа вимагає перемог і досягнень. Саме таким і постає головний герой повісті «Капітан Кіт» (дія якого відбувається на Уралі), Микита Рогозін: талановитий і не дуже товариська, але до кінця розповіді став справжнім героєм, що рятує планету від глобальної катастрофи.

Книга Андрія Михалева продовжує кращі традиції вітчизняної фантастики, де головними героями стають не супергерої, а звичайні хлопчики й дівчатка, яких ми зустрічаємо в школах і на вулицях.

Автор книги «Капітан Кіт» Андрій Міхальов. 19.06.2019. КДЦ «Дружба», Єкатеринбург. Фото: І.Макрідін

Андрій Міхальов: "Відчуваю себе як на врученні« Оскара ». Це одна з перших моїх ролей, пов'язаних з презентацією книги. Моя письменницька історія почалася в школі, коли я дуже хотів сподобатися своїй майбутній дружині і відрізнятися більшою оригінальністю від своїх однокласників і завдяки цьому почав якимось чином складати. Це і зрозуміло, любов найголовніший стимул, який може спонукати людину на вчинок, навіть сильніше, ніж помста. Також мама давно чекала цю книгу, прочитала рукопис і чекала її виходу в світ. Отримавши повість друком, зробив презент, це був дуже радісний момент для нас обох. Її радість коштувала цих зусиль, це дуже було важливо для мене. Книга вийшла у світ! Мене часто запитують, навіщо? І чому так довго? Чому саме зараз? Чому про це? Чому було б не створити черговий загальноприйнятий фантастичний сюжет з повністю фантазійним світом, наприклад?

Коли я сам був молодим читачем і багато читав фантастичних творів. І мені завжди чогось не вистачало. Як тоді ще радянському хлопчикові, якщо говорити про закордонні творах, мені не подобалося, що основні мотиви героїв були пов'язані з владою і грошима. А також хотілося знайомих прізвищ і імен у таких творах, знайомих міст і країн, тобто чогось рідного.

Що ж стосується вітчизняної фантастики, то вона, звичайно, вражала, але іноді так і простежувалася нетлінна рука комуністичної партії і радянського уряду. Можливо, завдяки цьому досвіду і виникло бажання написати щось своє.

Все що сталося в повісті «Капітан Кіт» відбулося насправді в моєму сні. Одного теплого літнього дня сидячи після лазні зі своїм другом, Євгеном Речкин, обговорили мій яскравий сон, і наша розмова вийшла на те, що якщо вже і створювати книгу, то вона повинна бути про відданість родині, про любов до матері.

Євген Речкин, друг, який надихнув Андрія Михалева написати книгу на основі сновидіння: "З Андрієм ми познайомилися в телефонній будці, в той час, коли ще ніхто не планував зйомки першої« Матриці »... Звичайно сни, на мій погляд дуже важливі переживання і вони даються конкретному людини, на мій погляд, завжди не випадково. і я думаю, що ідеї снів корисно втілювати в життя якимось способом для того, щоб краще зрозуміти себе і для майбутнього розвитку звичайно, щоб не тонути в своїх фантазіях. Андрій вибрав книгу, як спосіб вираження, і у нього підлогу навчалося дуже здорово. Я б навіть сказав, що у нас з Андрієм відбулася спільна точка виходу! - творчого! "

Герой книги Микита Рогозін, який випадково потрапив на космічний корабель, і потім довгий час бовтався в космосі, практично ріс один з 12 років і єдиним його співрозмовником був робот. Коли ж він повернувся в рідне місто, всі його вчинки були засновані на тій фундаментальної базі освіти і любові, яка була дана в сім'ї та школі. Головним його рушійним бажанням, щоб повернутися з космічної одіссеї в рідне місто, було бажання відновити сім'ю, обійняти маму і довести своєму батькові, що він не просто «ботанік», а вже щось з себе представляє. Ну і, природно, знайти любов. Без любові нікуди!

Сергій Новопашин, експерт Форг, публіцист, головний редактор видавництва «Раритет»: "Сьогодні народився уральський письменник Андрій Міхальов. Згадалися слова з тієї, радянської епохи, в якій ми всі виросли, - слова Володимира Ілліча Леніна, які прикрашали стіни в кожному кінотеатрі: «Найважливішим із мистецтв для нас є кіно». Правда, вже подорослішавши, я дізнався, що вождь світового пролетаріату мав на увазі ще й цирк ... Так, ось, продовжуючи ленінську тезу, додам: фантастика. Так, це з найважливіших областей письменницького мистецтва. тому що фант стіки це ще і зброю, «м'яке зброю», яке при правильному використанні допомагає перемогти ... У зв'язку з цим не можу не згадати Айзека Азімова (Ісаака Озімова), який створив серію романів «Основи», які до сих пір вивчаються в Вест-Пойнті - Військової академії США, де Азімов показав, як за допомогою т.зв. «психоистории» можна перемогти ворога, та ще так, що і сам цього не помітить ... Якщо говорити про радянській фантастиці, то мене вона приваблює тим, що письменники створювали незвичайні світи, де ми з Вами є переможцями, при цьому нікого не пригноблений, несучи справедливість і добро. Коштувати згадати добрим словом Олександра Богданова, Костянтина Ціолковського, Івана Єфремова, ранніх братів Стругацьких та інших радянських письменників, задати вектор устремлінь в Космос ... До речі, це в тому числі завдяки радянській фантастиці, наші ракети і космічні кораблі літають, і ще як ... Як і у більшості радянських хлопчаків, мої мрії були пронизані близькістю до космосу. І я був упевнений, що коли подорослішаю, зможу потрапити на Місяць або Марс ".

Повість я завершив у 2015 році і, як водиться, поклав в стіл. І там би вона залишалася і до цього дня, якби не наполегливість і любов моєї дочки. Мій товариш, Олексій Крапівін, познайомив мене з Сергієм Новопашин, який прочитавши рукопис, сказав мені, що повість повинна побачити світ. І це мене вдохновіло.После довгих, п'ятимісячних пошуків ілюстратора книги, художниця Інна Тараненко створила те, що потрібно. Спасибі їй, а також Олександру Худякова, дизайнеру обкладинки і всієї книги. І ось книга побачила світ!

На презентації книги Андрія Михалева «Капітан Кіт» .19.06.2019. КДЦ «Дружба», Єкатеринбург. Фото: І.Макрідін

Завдяки роботі над виданням повісті я познайомився з дуже багатьма цікавими людьми, один з них - це Сергій Погорєлов, директор Видавництва «Раритет» , Де друкувалася книга. Він подарував мені на пам'ять збірник віршів його батька, Станіслава Погорєлова, відомого поета нашої області, і я хотів би прочитати кілька рядків з передмови від автора: «Сьогодні багато поетів обмежуються виданням своїх творів в інтернеті. Я, людина, в минулому столітті запізнілий, тому інтернет сприймаю як середовище технічну. Книга, інша справа, вона феномен культури, а не інформації як такої. Вона має обсяг, колір, вага і нарешті, запах ».

Елена Беруашвілі, заступник глави адміністрації Ленінського району міста Єкатеринбурга: "Я недавно познайомилася з Андрієм Анатолійовичем, але відразу побачила, він людина цікава, унікальний, неабиякий, а після прочитання його книги ще більше переконалася в цьому. Про що його книга? - вона про добро, про моральність. Тому я вважаю дуже важливим прочитати її і познайомитися з автором, що і стало причиною цієї зустрічі, тут, в КДЦ «Дружба» .Я бажаю Андрію Анатолійовичу, щоб його книга знайшла свого читача і щоб і далі Ваші дружина і дочка вдихніть яли Вас. Щоб в ваших нових книгах тріумфували доброта, моральність і справедливість, а добро обов'язково перемагає над злом. Дякуємо Вам за роботу! "

Хочу зізнатися, що коли я пишу фантастичні твори, я дотримуюся правила, щоб написати фантастику, потрібно не читати фантастику, тому я читаю жіночі романи. Саме завдяки їм я дізнався, чому василькового кольору шарф на тлі зірок і красиво покладених волосся добре підходять до кремовому костюму. Знаєте чому? - Тому що …

Я вважаю, що книга це мовчазна подруга, яка стоїть на полиці, але в будь-який момент може відкрити тобі всі свої таємниці без образ і претензій ... І я думаю, що любов до книг ми передамо нашим дітям і дуже сподіваюся на те, що повість « капітан Кіт »знайде свого читача і стане цеглинкою в нашій спільній стіні - опір злу.

Сергій Новопашин, експерт Форг, публіцист, головний редактор видавництва «Раритет»: "Цікавий той факт, що на Уралі в 1960-70 роки була створена своя дуже сильна школа фантастики. Зараз її веде Борис Долинго. А тоді одним з її представників був Віталій Бугров, який вів клуб наукової фантастики в той час. Твори уральців друкувалися і в книжках і журналах, чому я був безпосередній свідок, причому всі публікації були розраховані саме на молодь. Завдяки цьому було створено вектор в світле майбутнє, яке ще для нас з вам не втрачено. Тільки б все правильно організувати, з огляду на негативний досвід. Так що, прав Андрій Міхальов, уральський письменник-фантаст: повість «Капітан Кіт» ще одну цеглину в стіну опору злу, - злу всесвітньому або земному ... ".

Автограф-сесія: На презентації книги Андрія Михалева «Капітан Кіт» .19.06.2019. КДЦ «Дружба», Єкатеринбург. Фото: І.Макрідін

Андрій Міхальов: думаю, що любов до книг ми передамо нашим дітям і дуже сподіваюся на те, що повість« Капітан Кіт »знайде свого читача і стане цеглинкою в нашій спільній стіні - опір злу". П резентаціі книги «Капітан Кіт» .19.06.2019. КДЦ «Дружба», Єкатеринбург. Фото: С.Новопашін

Матеріал підготував Ілля Макрідін

Фото: І.Макрідін, С.Новопашін

Мене часто запитують, навіщо?
І чому так довго?
Чому саме зараз?
Чому про це?
Чому було б не створити черговий загальноприйнятий фантастичний сюжет з повністю фантазійним світом, наприклад?
Про що його книга?
Знаєте чому?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.