Статьи

Відновлення даних з зовнішніх жорстких дисків за допомогою програм Recuva і R-Studio

  1. Що розуміють під зовнішнім жорстким диском?
  2. Чому можуть загубитися дані з зовнішнього жорсткого диска?
  3. Способи відновлення даних з зовнішнього жорсткого диска
  4. Відновлення даних за допомогою Recuva
  5. Робота в R-Studio

Зовнішні USB-носії зараз досить популярні. Їх обсяг, швидкість роботи і інші характеристики постійно збільшуються. Це дозволяє вважати їх одним з найкращих і надійних сховищ для медіафайлів чи інших даних. Однак, зовнішні USB-накопичувачі схильні до великих ризиків, ніж внутрішні пристрої. Тим неї до вибору як зовнішнього, так і внутрішнього жорсткого диска потрібно підходить відповідально і зі знанням. Як правильно вибрати внутрішній жорсткий диск прочитайте тут .

Сюди відносять як природні ризики і механічні пошкодження, так і збої в роботі, пов'язані з неправильним витяганням або іншими діями користувача. Якщо диск впустити або експлуатувати в неправильних зовнішніх умовах (наприклад, залишити при дуже високій температурі або великий вологості), то дані на ньому, швидше за все, будуть безповоротно втрачені. У разі, коли диск був помилково переформатований або неправильно витягнутий, інакше кажучи, отримав пошкодження внаслідок логічної помилки, відомості, які він містив, можна спробувати відновити. Якщо диск був помилково відформатований, то як відновити дані в цьому випадку зможете прочитати в цій статті . А далі ми поговоримо про те, як відновити дані з зовнішніх жорстких дисків в разі його пошкодження і неправильної експлуатації.

Що розуміють під зовнішнім жорстким диском?

Зовнішній жорсткий диск - це пристрій, який підключається до комп'ютера або ноутбука за допомогою USB-порту. Звідси і пішла інша його назва - USB-накопичувач. Крім того пристрій коннектітся через інтерфейси Ethernet, eSATA і ін. В ньому є дві основні складові: жорсткий диск і контейнер-плата з перехідником. До речі, контейнер може бути досить функціональним. На плату-перехідник можуть додаватися індикатори, інтерфейс харчування та ін.

Зовнішні жорсткі диски отримали велике поширення в зв'язку з розвитком USB-технологій. Вони підключаються і працюють, не вимагаючи перезавантаження операційної системи. Пристрій може бути використано в якості резервного сховища важливої ​​інформації або програм.

Чому можуть загубитися дані з зовнішнього жорсткого диска?

Чому ж дані з нього можуть зникнути? По-перше, це природні причини, з якими часто стикаються користувачі самих різних пристроїв. Їх випадково ламають, проливають рідина, на них наступають і т. Д. По-друге, може відбутися збій даних. Крім того користувач сам може випадково запустити форматування.

Відновлення даних можливо в тому випадку, якщо вони не повністю знищені і не перезаписані. Звичайно, для диска з механічним пошкодженням, це буде важче. Однак, спробувати все-таки варто, якщо там містилася справді цінна для вас інформація.

Способи відновлення даних з зовнішнього жорсткого диска

Багато користувачів запитують, наскільки реально відновлення даних після форматування флешки. У деяких випадках це можливо. Звичайно, якщо ви абсолютно не розбираєтеся в ай-ти, то краще відразу звернутися до фахівця, який спробує реанімувати USB-накопичувач. Але можна спробувати виконати відновлення даних самостійно.

Є спеціальні програми, які допоможуть користувачам виправити власні помилки і повернути потрібну інформацію. Наприклад, R-Studio, Partition Recovery і інші. Вони поширюються безкоштовно або за гроші. Алгоритм роботи, як і інтерфейс, в кожній програмі відрізняється. Тому вибір певної з них залежить від уподобань користувача, його умінь і бажання. Розглянемо докладніше деякі з програм і можливості роботи в них.

Відновлення даних за допомогою Recuva

Для того, щоб відновити дані на ушкодженому зовнішньому диску часто використовують програму Recuva. А яку програму необхідно використовувати для відновлення даних з внутрішнього жорсткого диска дізнайтеся тут . Вона досить проста, і розібратися з її застосуванням зможуть навіть новачки. Перед тим, як приступити до роботи слід встановити утиліт на комп'ютер.

Програма Recuva поширюється розробниками в інтернеті безкоштовно. Знайти і встановити її не складе труднощів навіть початківцю.

Для початку відкриваємо програму. Тут з'являється майстер Recuva, в якому ми натискаємо кнопку Далі. Після цього потрібно буде вибрати, яку саме інформацію необхідно відновити. Це може бути тільки музика або фото, але можна спочатку вибрати Все файли. Після цього вибирається місце, в якому необхідно відновити дані. У нашому випадку це зовнішній жорсткий диск.

У нашому випадку це зовнішній жорсткий диск

Після того, як ви в черговий раз натиснете кнопку Далі, програма повідомить, що готова до роботи. Вам залишиться тільки клікнути по слову Почати. Процес, що виконується Recuva, буде виглядати приблизно так.

Процес, що виконується Recuva, буде виглядати приблизно так

Коли програма закінчить роботу, можна буде побачити список файлів, які можна повернути. Слід вибрати ті з них, які потрібні, або зазначити все, після чого запустити відновлення. Багато користувачів відгукуються про цю програму в позитивному ключі, так як вона проста у використанні, а результат дає непоганий.

Біля кожного файлу знаходиться певного кольору мітка. Вона говорить про те, наскільки сильно пошкоджена інформація.

Робота в R-Studio

Після запуску програми необхідно задати в ній пошкоджений диск. Після цього його знадобиться відсканувати. Для цього необхідно натиснути кнопку Scan, щоб з'явилося потрібне діалогове вікно.

Область для сканування можна вибрати вручну. Але з урахуванням того, що інформація про структуру файлів розташована в різних місцях, краще залишити параметри за замовчуванням. Це означає, що буде проводитися сканування всього диска. Крім того можна визначити певний вид файлів або шукати їх все.

Далі натискаєте ОК, і програма починає роботу. Після завершення користувачеві надається список файлів, які можна відновити. До речі, R-Studio може використовуватися не тільки для пошуку втрачених відомостей із зовнішнього накопичувача, але і для інших систем комп'ютера.

Насправді, способів відновлення даних з зовнішнього жорсткого диска після невдалого форматування або іншого ушкодження досить багато. Вам тільки залишається вибрати найбільш підходящий з них. Якщо ж ви сумніваєтеся у своїх силах, зверніться до фахівця, який напевно допоможе, і поверне на диск всю потрібну інформацію.

Що розуміють під зовнішнім жорстким диском?
Чому можуть загубитися дані з зовнішнього жорсткого диска?
Що розуміють під зовнішнім жорстким диском?
Чому можуть загубитися дані з зовнішнього жорсткого диска?
Чому ж дані з нього можуть зникнути?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача