Статьи

Відновлення даних після падіння або удару диска

  1. визначення несправності
  2. Не поспішайте використовувати ПО
  3. Не намагайтеся нічого робити власними методами
  4. Що ви можете зробити

Читайте, що робити після падіння або удару жорсткого диска. Як правильно відновити ваші дані, не знищивши їх безповоротно. Само собою зрозуміло, що падіння будь-якого електронного пристрою не призведе ні до чого хорошого. І особливо це стосується зовнішніх ( «портативних») або вбудованих жорстких дисків, так як це часто веде до збою в роботі диска і вимагає відновлення цінних документів або інших файлів які на них зберігаються. Читайте, що робити після падіння або удару жорсткого дисказміст:

  1. Визначення несправності.
  2. Не поспішайте використовувати ПО.
  3. Не намагайтеся нічого робити власними методами.
  4. Що ви можете зробити.

визначення несправності

Сучасні зовнішні жорсткі диски є набагато більш стійкими до ударів і падінь, ніж пристрої постарше. Але це не означає, що вони невразливі. Будь-яке падіння або необережний удар можуть привести до виходу з ладу головки зовнішнього жорсткого диска. Це означає, що друкарську-голівки, що зчитує зовнішнього жорсткого диска вступила в контакт з пластинами.

Перепади напруги, попадання води, переформатування зовнішнього жорсткого диска і навіть час, можуть привести до відмови роботи жорсткого диска. Тому важливо визначити, що є основною причиною проблеми. Тільки так ви можете отримати уявлення про те, що потрібно робити, щоб витягти файли, що зберігаються на вашому зовнішньому жорсткому диску.

Не поспішайте використовувати ПО

Справа в тому, що ПО для відновлення файлів може усунути тільки проблеми, які пов'язані логічним збоєм в роботі жорсткого диска, але програми ніяк не зможуть повернути файли з диска який має фізичну поломку. Якщо ви упустили жорсткий диск, програмне забезпечення вам, швидше за все, вже не допоможе. Але воно так само не допоможе і в тому випадку якщо у зовнішній жорсткий диск потрапила вода, або він пошкоджений в результаті перепадів напруги. Утиліти розроблені для випадків, при яких втрата даних пов'язана з не запланованим видаленням файлів, форматуванням диска, вірусної атакою, системним збоєм, помилкою файлової системи, і т.д.

Ви повинні використовувати програми для ремонту та відновлення жорсткого диска, тільки якщо ви впевнені, що вони призначені для диска даного виробника (на приклад для AData, Corsair, Hitachi або Samsung дисків). Ви ризикуєте переформатувати або «форматувати заново» ваш диск, що зробить відновлення даних практично неможливим, навіть для досвідченого інженера. В інтернеті є багато програм для відновлення даних, які доступні для вільного скачування, але ви можете заподіяти більше шкоди, ніж користі, використовуючи деякі з них.

Не намагайтеся нічого робити власними методами

Це нелегко, але ви повинні уникати спокуси поколупатися в пристрої зберігання інформації після його падіння, щоб розібратися, в чому ж, власне кажучи, проблема. У більшості випадків, коли хтось намагається будинку провести самостійний ремонт або навіть розбір диска з метою задоволення власної цікавості, він тільки ускладнює роботу для професійного інструменту. Такі методи, як заморожування, розбирання, або стукання по жорсткому диску (так, деякі люди стверджують, що це працює), не повинні використовуватися вами, і, швидше за все, зроблять роботу по відновленню даних з такого жорсткого диска ще важче.

Ніколи не намагайтеся розкрити захисне покриття, в якому прихований жорсткий диск! Якщо фахівцям необхідно розкривати жорсткий диск, вони використовують чисті приміщення щоб відфільтрувати найдрібніші частинки в повітрі, так як вони можуть забруднити і пошкодити якісь компоненти зовнішнього жорсткого диска.

Що ви можете зробити

Не думайте, що дані не можуть бути відновлені навіть в самих, здавалося б, катастрофічних ситуаціях. Перевірте всі можливі носії інформації, на предмет наявності резервних копій файлів які були збережені на зовнішній жорсткий диск. Перевірте ноутбуки, диски, інші комп'ютери та зовнішні жорсткі диски які у вас є, всілякі хмарні сервіси якими ви користуєтеся або користувалися колись. Навіть якщо копії файлів, які вам вдалося знайти застарілі або неповні, вони можуть бути кращим варіантом для відправної точки.

Якщо ви не впевнені в необхідності дорогого ремонту і відновлення даних в стінах професійно лабораторії, і ви серйозно мають намір повернути дані - надайте цю роботу професійному програмному забезпеченню. Компанія Hetman Software пропонує випробувані утиліти для відновлення файлів з зовнішніх жорстких дисків, і підходять для відновлення будь-якого типу файлів.

Завантажуйте програми з офіційного сайту безкоштовно і пробуйте повернути необхідну інформацію. Ви можете переконатися в можливості відновлення файлів до придбання програми.

Чи допомогла вам ця стаття? Залишайте ваші коментарі.

Чи допомогла вам ця стаття?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача