Статьи

Відмінність бренду від торгової марки і його суть

  1. Відмінність бренду від торгової марки в ідеї
  2. Відмінність бренду від торгової марки в емоціях
  3. Відмінність бренду від торгової марки в енергії
  4. Бренд і торгова марка з різних світів
  5. Відмінність бренду від торгової марки в часі життя
  6. Відмінність бренду від торгової марки в створенні грошей
  7. Головна відмінність бренду від торгової марки

Відмінність бренду від торгової марки в тому, що бренд - це ідеальна сутність, а торгова марка - матеріальна. У зв'язку з тим, що багато хто вважає бренд і торгову марку матеріальними сутностями, існує три поширених помилки, пов'язаних з ними. Перше полягає в тому, що вважається, що бренд - це відома, розкручена торгова марка.

Перше полягає в тому, що вважається, що бренд - це відома, розкручена торгова марка

Це помилка, одне з найголовніших помилок, яке тільки може бути в бізнесі з усіма наслідками, що випливають для нього наслідками. Бренд і торгова марка - це зовсім різний, навіть протилежний. Різниця в тому, що бренд - це сутність ідеального світу, він невидимий і не має форму, а торгова марка - це сутність матеріального світу.

Вважається, що торгова марка є завжди, а ось бренд не завжди - це теж помилка. Навпаки, у товару може бути бренд, але не бути торгової марки. Бренд формується від взаємодії з товаром, відразу після цього самого взаємодії. Фактично бренд - це думка споживача про товар, а не якийсь символ нанесений на нього.

Відмінність бренду від торгової марки в ідеї

Відмінність бренду від торгової марки в ідеї

Вважається, що бренд належить виробнику товару або дилеру і його навіть можна зареєструвати. Це небезпечна помилка, бренд - це власність споживача, тому як формується в його свідомості. Наприклад, візьмемо такий товар як цвяхи. Зазвичай цвяхи не мають торгову марку, та й бренд в принципі теж спочатку вони не мають.

... бренд належить тільки споживачеві і більше нікому ...

Але після взаємодії з ними, після того, як споживач купив цвяхи і покористувався ними, у нього виникає думка про них і відповідно бренд цвяхів. Ось цю думку, яке виникло в результаті досвіду взаємодії з товаром і є бренд. Якщо цвяхи хороші, то і бренд формується хороший, а якщо погані, то і бренд формується поганий.

Треба відзначити, що думка формується у споживача і належить йому, а значить і бренд належить тільки споживачеві і більше нікому. Причому починається бренд не з цвяхів, а з ідеї, втіленням якої вони є. Яка ідея закладена в основу цвяхів, така ідея потім і відбивається в свідомості людини і формує його думку про них.

Відмінність бренду від торгової марки в емоціях

Відмінність бренду від торгової марки в емоціях

Змінити бренд одними комунікаціями просто нереально, не можна сказати людині, що йому потрібно думати про цвяхах. У нього завжди будуть свої думки на підставі досвіду. Різниця між брендом і торговельною маркою при правильному розгляді очевидна для будь-якої людини. Правильне розгляд передбачає довіру собі, своїм відчуттями, своїм думкам.

Бренд мотивує купувати, а торгова марка немає

Дуже часто люди не довіряють собі, тому і втрачають здатність правильно бачити. Треба просто повернути здатність правильно бачити, і тоді стане цілком зрозуміло, що перша відмінність бренду від торгової марки - наявність емоцій. Взаємодія з брендом - це немов потрапляння в казку, повну фарб, звуків, запахів і як наслідок океан емоцій.

Взаємодія з торговою маркою - це прогулянка по порожньому, закинутого будинку. Бренд мотивує купувати, а торгова марка немає, вона просто виступає клеймом, ідентифікатором. Люди готові платити за бренд, тому що він дає цей океан емоцій, і не готові платити за торгову марку, тому що вона - це просто слова. За слова ніхто не хоче платити.

Відмінність бренду від торгової марки в енергії

Відмінність бренду від торгової марки в енергії

Друга відмінність бренду від торгової марки - бренд має заряд, або позитивний, або негативний, або сильний, або слабкий, а ось торгова марка його не має - вона нейтральна. Торгова марка - вона як порожня батарейка, до якої торкаєшся мовою і нічого не відчуваєш. Якщо доторкнутися язиком до зарядженої батареї, то відчуєш заряд електрики.

Дотик до бренду - це справжній удар струмом

Дотик до бренду - це справжній удар струмом. Чим сильніше бренд, тим сильніше удар. Але удар, звичайно ж, в приємному сенсі, тому як він заряджає енергією і викликає бажання. Доторкнутися до сильного бренду - це приблизно як натиснути педаль газу до самої підлоги в Bugatti Veyron. Причому удар струмом можна отримати навіть не маючи товар.

Досить тільки подумати про бренд і відразу ж відчуваєш заряд, потужний заряд енергії. Відчуваєш бажання купити щось, пов'язане з цим брендом. Це крім іншого ще раз доводить, що бренд - це ідеальна сутність. Матерія може бути тільки в строго визначеному місці, а ось ідея всюдисуща, тому відчувається навіть на відстані.

Бренд і торгова марка з різних світів

Бренд і торгова марка з різних світів

Третя відмінність бренду від торгової марки - вже було озвучено. Воно полягає в тому, що бренд є, а торгова марка створюється. Ідея є спочатку, а торгової марки спочатку немає. Правда ідею потрібно розгорнути, тому, як в своєму базовому стані вона знаходиться в згорнутому вигляді, приблизно як стиснута пружина. Розгортається ідея через контакт з іншою ідеєю.

Торгова марка - це просто ідентифікатор ідеї

Торгова марка - це просто ідентифікатор ідеї, її матеріальна характеристика, не більше того. Будь-яка матерія створюється і торгова марка як матеріальна сутність не виняток. Причому бренд завжди реальний, він завжди відчувається. Торгова марка дуже часто віртуальна, тому що ідеї дається ідентифікатор, якому вона не відповідає.

В результаті споживач за такий торговельною маркою не бачить ідеї і вона на нього ніяк не діє. Торгова марка, за якою не стоїть ідея - це пустишка. Пустушка не здатна створювати нужду, не здатна створювати потреба і перетворювати людину в споживача. Тому стає дуже смішно, коли порожню торгову марку починають називати брендом.

Відмінність бренду від торгової марки в часі життя

Відмінність бренду від торгової марки в часі життя

Четверте відмінність бренду від торгової марки - це тривалість життя. Бренд живе вічність, тому, що він ідеальний. Його не можна вбити, його не можна зруйнувати, не можна вкрасти і підробити. Торгова марка живе рівно стільки, скільки платять за її реєстрацію. Як тільки перестав платити за реєстрацію торгової марки, вона миттєво вмирає.

Смерть торгової марки не означає смерть бренду

Бренд, який стояв за торговою маркою, за яку перестали платити - залишається жити. Смерть торгової марки не означає смерть бренду. Є багато торгових марок, які залишилися в історії, але бренди, які за ними стоять - це не минуле, а сьогодення. Ці бренди як були тоді, так і залишилися зараз. Просто їх ніхто не розвиває, ніхто не платить за їх реєстрацію.

Чи не розвивають їх тому, що ідеї, які за ними стояли, стали не актуальні. Але може знову настати час, коли ці ідеї стануть актуальними і тоді хто-небудь знову почне платити за відповідну торгову марку і наносити її на свій товар. Як тільки це станеться, бренд, стоячи за торговою маркою, відразу оживе, він відразу ж воскресне.

Відмінність бренду від торгової марки в створенні грошей

Відмінність бренду від торгової марки в створенні грошей

П'яте відмінність бренду від торгової марки - бренд створює гроші, а торгова марка немає. Причому він створює гроші автоматично, без вкладень. Створення грошей - це створення мотивації. Бренд створює мотивацію, а значить, створює і гроші. Якщо ви не отримуєте гроші від бренду, значить не так щось робите чи можливо у вас просто ще немає бренду.

Фактично торгова марка - це частина дизайну товару

Чим сильніший бренд, тим більше мотивації він створює і відповідно тим більше грошей в результаті можна заработать.Торговая марка - це більші витрати, ніж гроші. Потрібно платити за її розробку, за реєстрацію, за продовження реєстрації, за нанесення на товар, за обладнання, яке її завдає на товар. Фактично торгова марка - це частина дизайну товару.

Гроші вона приносить тільки в тому випадку, якщо людина готова платити за такий елемент дизайну. Щоб зрозуміти, яку суму грошей приносить бренд потрібно представити ніагарський водоспад. У свою чергу сума грошей, яку приносить торгова марка - це в кращому випадку струмочок, який можна спостерігати навесні, коли тане випав за зиму сніг.

Головна відмінність бренду від торгової марки

Головна відмінність бренду від торгової марки

У гіршому випадку - це просто пересохле русло річки. Цілком очевидно, що бренд є у всього, тому що все в своїй основі має ідею. Будь-яка людина має бренд. Будь-який товар і будь-яка послуга мають бренд. Будь-яка компанія має бренд. Питання лише в його силі і якості, а також в прибутку, яку він генерує. Торгова марка є не у всього.

Ви стаєте монопольним одержувачем цих грошей

Використовувати торговельну марку потрібно - вона важливий інструмент для монополізації отримання прибутку з бренду. Реєструючи торгову марку, ви просто обмежуєте конкурентам доступ до грошей, які створює бренд. Ви стаєте монопольним одержувачем цих грошей. Якщо хтось намагається «присмоктатися» до вашого джерела грошей, торгова марка дозволяє його прогнати.

Сума грошей, яку ви отримаєте від бренду, залежить тільки від вас. Тільки ви можете наростити потік грошей від бренду. У ноомаркетінге для цього використовується леграмма. Вона дозволяє виділити ідею, що стоїть за брендом, почати її транслювати на всі 100% і в підсумку отримувати всі 100% грошей, які створює бренд. Хочете отримати максим грошей від бренду? Замовте собі леграмму .

Хочете отримати максим грошей від бренду?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача