Статьи

Видалення реклами, вірусів і банерів з браузера

  1. Вірус інжектується - впроваджується в браузер сторонньої DLL бібліотекою
Видалення реклами з браузера можливо провести віддалено, підключившись до комп'ютера через Інтернет за взаємною домовленістю.
Одним з поширених видів агресивної реклами і шкідливої активності різних добавок до додатків є вставка різних банерів в браузер і нав'язливою форми реклами в браузері. Виглядає це зазвичай появою незрозумілих сторонніх рекламних блоків і банерів на сторінках сайту, які відображаються в зараженому рекламою браузері.
Для розуміння причини появи подібних вірусів, банерів, реклами в браузері, методик лікування та запобігання появи подібних банерів в браузері і реклами в браузері слід розглянути поширені механізми зараження браузерів.

Вірус інжектується - впроваджується в браузер сторонньої DLL бібліотекою

Даний механізм відноситься до чистого виду шкідливої ​​активності вірусу на комп'ютері. В даному випадку заражений вірусом сам комп'ютер, компонент вірусу впроваджується в браузер через завантаження в нього сторонньої бібліотеки. Безпосередньо зустрічалися види подібного вірусу, впроваджуваний DLL якого прописувався в параметрі реєстру AppInit_Dlls, по шляху реєстру:
HKLM \ Software \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Windows
HKLM \ SOFTWARE \ Wow6432Node \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Windows
В даних параметрах можуть перебувати тільки строго довірені DLL, зазвичай від відомих виробників і антивірусних рішень.
При запуску браузера в нього впроваджувався вірус з шкідливою бібліотеки. Виглядало це підміною ряду сторінок, повідомленнями про заблокованому доступі "Доступ ВКонтакте заблокований", з вимогами оплати. Більшість сайтів взагалі переставало працювати і завантажуватися в браузері.
Небезпека даного виду вірусу з браузера, крім іншого, полягала в тому, що вірус міг записувати і передавати господареві все вводяться дані з клавіатури, з витікаючими з цього наслідками.
Очищення і видалення "вірусу з браузера" полягала в комплексній перевірці та лікуванні комп'ютера від вірусів.
Примітка: буває, що антивірусним продуктам ще невідома конкретна впроваджена сигнатура і доводилося вручну витягати подібні бібліотеки, з подальшою їх відправкою на аналіз поштою провідним виробникам антивірусних рішень, для включення сигнатури в бази відомих вірусів.

Вірус підміняє DNS записи підключення комп'ютера на фальшивий

Або прописує значення фальшивих адрес для сайтів.
Виглядає це так само як вірус з браузера, коли заражений сам комп'ютер. Справа в тому, що при кожному запиті адреси сайту з браузера в системі відбувається запит і перетворення зрозумілого людського текстового адреси в числовий-символьний вид, через призначений сервер DNS, при підключенні до мережі провайдера.
Якщо комп'ютер і браузер виявився зараженим вірусом, одним з наслідків може стати підміна Інтернет-адрес найвідоміших сайтів на фальшиві. В результаті запиту сайту браузером може завантажуватися зовсім фальшивий контент зі стороннього сервера, призначеного вірусом. Зазвичай подібним чином діяли різні віруси-вимагачі через браузер, завантажуючи фальшивий контент і вимагаючи оплати за нібито "ВКонтакте заблокований" і подібними повідомленнями. Крім цього, подібний "вірус з браузера" може підміняти і інші сайти, наприклад різні фінансові та сайти з формами оплат, банківських сторінок.
Очищення, в даному випадку, має на увазі так само комплексну перевірку і лікування комп'ютера від вірусів, з перевіркою системних параметрів підключення до мережі Інтернет, перевіркою - очищенням системного файлу hosts, що виконує локальне перетворення Інтернет-адрес, а так само перевірка-очищення Інтернет-маршрутів, прописаних на комп'ютері.

Вірус прописується в браузер методикою установки доповнення, реклами в браузері

І виглядає як банери в браузері, рекламні панелі в браузері, вставки і рекламні браузерні доповнення.
Видалити банер в браузері і видалити рекламу з браузера означає, в даному випадку, очищення браузера від прописалися небажаних рекламних доповнень банерів в браузері.
Зазвичай на комп'ютер і в браузер подібні рекламні банери і реклама прописуються при установці різних тестових програм з сумнівних джерел. У тому числі подібними рекламними панелями і вставками до браузеру можуть бути забезпечені різні безкоштовні програми стартового, початкового рівня, які як раз можуть і намагатися отримувати прибуток за рахунок реклами і змін параметрів вашого браузера, з установкою, в рекламних цілях, різних панелей, доповнень, реклами в браузері і банерів браузера.
Так само поява подібної реклами в браузері і банерів в браузері може відбуватися, якщо сам браузер і його компоненти давно не оновлювалися і на них існують активно експлуатуються уразливості. У подібному випадку виникає ризик як зараження самого комп'ютера, так і браузера типовими рекламними блоками і банерами.
Очищення і видалення реклами і банерів в браузері, крім антивірусної перевірки, має на увазі аналіз встановлених доповнень до браузеру, оновлення браузера і легітимних доповнень до останніх версій, можливо з Доустановлена спеціального ПО по боротьбі саме з рекламними вставками, деякі з яких антивірусні рішення можуть пропускати, що не приймаючи їх за явно шкідливі.

Підміняється стартова сторінка, при запуску браузера завантажуються рекламні сайти

Подібний вид поведінки браузера, коли при завантаженні першими сторінками відразу з'являються сайти з рекламою, банерами і сторонні ресурси, може бути пов'язаний як з прихованою установкою небажаних рекламних доповнень до браузеру з банерами, заміною - прописування безпосередньо в параметри браузера рекламної стартової сторінки, так і з змінами параметрів запуску самих браузерів, коли вставкою додаються параметри до ярлика запуску браузерів і у вставці якраз і прописуються адреси сторонніх рекламних сайтів з рекламою і банерами.
Примітно, що ніякі антивіруси нічого не знайдуть, якщо змінений лише параметр запуску в ярлику браузера, адже зміною буде лише рядок тексту до запуску браузера.
Видалення стороннього сайту з автозавантаження, видалення реклами з браузера і видалення банера в браузері, в даному випадку, окрім необхідності антивірусної перевірки та аналізу встановлених доповнень, означає перевірку самих ярликів запуску браузерів і параметрів стартової сторінки. У деяких випадках все ж буде потрібно установка спеціального антирекламного ПО, тому що в рідкісних випадках зміни запуску браузерів можуть бути пов'язані з внедрившимся системним рекламним ПО на комп'ютері.

В директорії установки браузера FireFox, Chrome і клонів прописуються налаштування

призначеного для користувача рівня, що визначають подгрузку скриптів зі вставкою реклами на кожній відкривається сторінці браузером або тільки у видачі пошукових систем.
Відносно новий вид вставки реклами в браузери, на що відкриваються сторінки інтернет-сайтів. Справа в тому, що в браузерах FireFox і Chrome передбачена можливість для користувача перевизначення параметрів або подгрузки скриптів, де самі файли комп'ютера з використанням режиму додаються в каталог установки браузерів. Чим не забарилися скористатися впроваджувачі подібних вставок реклами в браузери. Т.ч. реклама на сторінках сайтів і у видачі пошукових систем, з примусовими переходами на сторонні сайти, буде залишатися навіть після всіх очисток системи і видаленням сторонніх плагінів з рекламою в браузерах, так як вірусна реклама прописалася в каталог самого браузера на рівні перевизначення налаштувань, підвантажуваних при запуску .
Видалити вірус з браузера або видалити рекламу з браузера, в даному випадку, означає, після проведення попередніх перевірок самої операційної системи на активну вірусне зараження і перевірок на встановлене рекламне ПО, необхідність перевірки каталогів даних браузерів на наявність файлів, переважають налаштувань браузера або додають завантаження сторонніх скриптів вставки реклами, при запуску браузера, з подальшим очищенням даних файлів від сторонніх рекламних вставок в браузер.

Комп'ютерна допомога з виїздом на будинок або в офіс пропонує провести очистку Вашого браузера від різних небажаних доповнень, вставок, видалити банер з браузера і видалити рекламу в браузері. Комплексно підійшовши до вирішення завдань видалити вірус з браузера, видалити банер в браузері і видалити рекламу з браузера. Що має на увазі антивірусну перевірку комп'ютера на активне зараження, перевірку системних параметрів комп'ютера підключення до мережі Інтернет, перевірку системних параметрів подгрузки DLL бібліотек в кожен додаток, аналіз доповнень і параметрів запуску браузера (з видаленням банерів в браузері і видалення реклами з браузерів), установку безкоштовного, для домашнього використання, антирекламного-антишпигунського ПО, з перевіркою комп'ютера на встановлені подібні жучки. При цьому звертаємо Вашу увагу, що подібні роботи можливо провести віддалено, через Інтернет за взаємним погодженням, досить щоб сам аналізований комп'ютер міг бути підключений до мережі Інтернет.

Додати коментар

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача