Статьи

Від «Прометея» до «Немезіда»: як ВКонтакте подружився з авторами

 1. Інструменти для авторів
 2. музика
 3. подкасти
 4. Відео
 5. Прометей
 6. Як сподобатися «Прометею»
 7. Хто така «Немезида»
 8. А як же гроші?
 9. На закінчення

У січні 2018 року ВКонтакте запустив новий редактор статей, дозволивши користувачам публікувати і форматувати статті прямо на своїх сторінках. У певному сенсі в цей момент завершилася епоха вікі-сторінок і заміток, а 2018 рік став для ВКонтакте справжнім роком авторів (хоча почалося все дещо раніше - в жовтні 2017 року з запуском алгоритму «Прометей», але про це пізніше).

Підводячи підсумки року ми вирішили згадати, які формати на сьогоднішній день соціальна мережа пропонує творчим людям, які алгоритми керують їх розповсюдженням і яку користь з цього можна отримати.

Інструменти для авторів

редактор статей

Очевидна річ: щоб текст читали, він повинен бути не тільки цікаво написаний і сповнений корисної інформації, але і привабливо оформлений і зручний для сприйняття. Стандартні пости ВКонтакте далеко не завжди відповідають цим вимогам. Тому в січні 2018 роки команда соцмережі запустила редактор статей - інструмент, що дозволяє створювати повноцінні матеріали з додаванням медіафайлів, які коректно і швидко відображаються на мобільних пристроях. Плюс - по ним можна подивитися статистику.

Що можна робити зі статтями в редакторі:

 • Форматувати текст, оформляти цитати і нумеровані і маркіровані списки, а при необхідності - використовувати автозаміну.
 • Додавати в текст зображення, відеозаписи, GIF-анімацію, аудіозаписи, плейлисти і роздільник тексту. Медіафайли можна як завантажити з іншого джерела, так і вставити з буфера обміну.
 • Чи не переживати, що стаття не збережеться: в редакторі є чернетки, в яких за замовчуванням налаштований автосохранение кожні дві хвилини.
 • Додавати обкладинки для публікацій і створювати унікальні посилання.
 • Обмежувати доступ до статті, якщо ви адміністратор закритого або приватного співтовариства.
 • Видаляти статті і відновлювати їх, якщо до цього ви погарячкували.
 • Зберігати статті в «Закладка».

Детальніше про редакторі статей - в блозі Команди ВКонтакте .

музика

Аудіозаписи - розділ, заради якого багато користувачів і вибирають ВКонтакте. Адже в ВК можна не тільки слухати музику, але і відправляти сподобалися треки друзям, а ще стежити за їх музичними вподобаннями.

Довгий час розділ залишався практично незмінним, поки в 2017 році команда соцмережі не анонсованого великий апдейт , В результаті якого змінився не тільки інтерфейс розділу, але і алгоритм рекомендацій. Однією з фішок оновлених рекомендацій стала ставка ВКонтакте на нових виконавців: в розділі з'явилися не тільки треки, які можуть бути цікаві конкретним користувачам, але і нові треки і набирають популярність виконавці.

Однією з фішок оновлених рекомендацій стала ставка ВКонтакте на нових виконавців: в розділі з'явилися не тільки треки, які можуть бути цікаві конкретним користувачам, але і нові треки і набирають популярність виконавці

У серпні цього року ВКонтакте зробив ще один крок назустріч своїм авторам-виконавцям в рамках масштабного оновлення музичного сервісу. Музиканти отримали особисті картки, в яких знаходяться колекції пісень, альбоми та популярні релізи. На момент запуску в базі вже були кілька десятків тисяч карток.

В цей же апдейт оновився пошук: соцмережа дозволила користувачам шукати не тільки треки, але і картки музикантів і навіть цілі альбоми.

Детальніше про оновлену музичної платформі - в блозі Команди ВКонтакте .

подкасти

Цього року ВК представив ще один формат для авторів - подкасти. Це аудіоблогі або записи програм, які користувач може знайти в спеціальному розділі та слухати в будь-який зручний час.

Що можна робити з впорядкування файлів:

 • слухати у фоновому режимі;
 • зберігати сподобався випуск в закладках;
 • збільшувати або зменшувати швидкість відтворення;
 • ділитися сподобалися впорядкування файлів за допомогою прямого посилання.

Розміщення подкастів в соцмережі безкоштовно. Щоб стати одним з авторів нової платформи, потрібно залишити заявку . Якщо користувач вже веде аудіоблог на іншій платформі, він може налаштувати імпорт подкастів в ВК.

Детальніше про подкастах - в блозі Команди ВКонтакте .

Відео

Для тих, хто вибрав для себе аудіо-візуальні формати, ВКонтакте розвиває розділ «Відео». У ВКонтакте можна як завантажувати свої відео, так і вбудовувати ролики з інших майданчиків, наприклад, YouTube, Vimeo або RuTube. При цьому ВК і сам є місцем для розміщення відеофайлів: роликами з соцмережі можна ділитися на інших сайтах, зробити це можна як за допомогою прямого посилання, так і за допомогою коду для вставки.

Всі ролики можна закільцювати і відразу опублікувати на сторінці, а на відео, завантажених особисто користувачем, він може відзначити своїх друзів.

Адміністраторам спільнот доступний розділ «Статистика відеозапису». У ньому відображається середньодобова кількість переглядів ролика за останні 30 днів, загальна кількість переглядів за останній місяць, пів / вік і гео користувачів, які переглянули відео, і даних про їх діях (лайки, коментарі, репости, підписки, додавання і видалення відео).

***

ВКонтакте пропонує користувачам безліч можливостей для створення контенту, і вони їх не пропускають, наповнюючи соцмережа тоннами аудіо, відео, текстового і візуального контенту. У підсумку перед соцмережею постало питання: як провести користувачів через потоки інформаційного шуму і мотивувати авторів робити більше і краще. Відповіддю на ці питання стали алгоритми «Прометей» і «Немезида».

Прометей

«Прометей» - це штучний інтелект, заснований на технологіях машинного навчання і нейронних мереж, створений для пошуку та підтримки авторів та спільнот.

Алгоритм відстежує користувачів і сторінки, створюють цікавий контент, і, якщо якась публікація викликає особливий інтерес у користувачів, «Прометей» відзначає користувача / сторінку / публікацію міткою «вогню» і підтримує пост додатковим охопленням. Користувачі ВК, які ще не знайомі з творчістю автора, але можуть їм зацікавитися, побачать відзначений «вогнем» пост в розділі з рекомендаціями.

Користувачі ВК, які ще не знайомі з творчістю автора, але можуть їм зацікавитися, побачать відзначений «вогнем» пост в розділі з рекомендаціями

І мітка, і підвищений охоплення видаються на 7 днів, якщо пости автора / сторінки регулярно привертають увагу користувачів, то вони можуть отримувати «вогонь» нескінченну кількість разів.

За рік роботи «Прометея» 54 учасника отримали мітку три і більше разів.

28 вересня 2018 року «Прометею» і програмою підтримки талановитих авторів VK Tallent виповнився рік. За рік роботи алгоритму і півроку існування редактора лонгрідов в соцмережі «Прометей» знайшов і зазначив десятки тисяч авторів, розділ «Рекомендації» збирає 1,5 млрд переглядів в день, лонгріди пишуть 200 000 чоловік місяць, а 52 млн чоловік їх читають.

За рік роботи алгоритму і півроку існування редактора лонгрідов в соцмережі «Прометей» знайшов і зазначив десятки тисяч авторів, розділ «Рекомендації» збирає 1,5 млрд переглядів в день, лонгріди пишуть 200 000 чоловік місяць, а 52 млн чоловік їх читають

джерело: https://vk.com/wall-76477496_91399

Як сподобатися «Прометею»

Отже, за перший рік існування алгоритму заповітний «вогонь» вдалося отримати десяткам тисяч авторів, з них у 70% аудиторія менш 10 000 передплатників. Щоб приєднатися до них, команда ВКонтакте рекомендує звернути увагу на наступні моменти:

ділитися своїм

«Прометей» орієнтований на авторів, що створюють унікальний контент. Звичайно, ніхто не заважає проілюструвати пост кадром з улюбленого фільму або передати настрій, прикріпивши до запису відповідний трек. Але якщо все творчість автора полягає в перепис контенту інших спільнот або регулярному розміщенні інформації зі сторонніх джерел, то, за словами команди соцмережі, алгоритм навряд чи зверне на нього увагу.

цікаво:

 • Публічні сторінки і авторські блоги можуть отримати заповітний «вогонь» завдяки своїм передплатником: якщо сторінка розміщує цікавий UGC, ВКонтакте це оцінить.
 • Ще один варіант для такого типу спільнот - публікація чужого контенту зі своїми коментарями або цікавими фактами.

Чи не відводити користувачів з ВКонтакте

Не дивно, що ВК вітає тих авторів, які розміщують цікавий контент безпосередньо в соцмережі. Так що всім, кого цікавить «вогонь» «Прометея», не рекомендується відводити користувачів за межі соціальної мережі.

Якщо без цього не обійтися, варто врахувати наступні рекомендації:

 • Посилання на свій ресурс можна розмістити в графі «Особистий сайт» (на особистій сторінці) або у відповідному блоці в Співтоваристві.
 • Якщо посилання з поста веде на інший сайт, команда ВК рекомендує робити максимально розгорнуту підводку, з якої буде зрозуміло, що чекає користувача після переходу за посиланням. До речі, Прометей воліє сайти, що підтримують технологію AMP .
 • Збірки посилань на цікаві сайти краще оформляти в редакторі статей. Так вони краще сприймаються користувачами і отримують великі охоплення (і шанси на «вогонь»), вважають у ВКонтакте.

Ще один аргумент на користь розміщення контенту безпосередньо в ВК: при завантаженні медіафайлів в соцмережі «Прометей» аналізує їх вміст і в майбутньому буде рекомендувати їх користувачам зі схожими інтересами. А ось якщо постити посилання, наприклад, на YouTube, це вже не спрацює.

Також алгоритм ВКонтакте розрахований на захист авторських прав, але зі своєю логікою: «Прометей» вважає автором контент першого користувача, який завантажив його.

Подавати ознаки життя

Прометей цінує сторінки, регулярно розміщують цікавий контент. Оптимальна частота постинга - до 5 записів в день. Якщо такий обсяг непосильний, нічого страшного: у ВК запевняють, що, якщо контент дійсно класний і популярний, «Прометей» в будь-якому випадку побачить його.

робити красиво

Щоб сподобатися «Прометею», контент повинен бути не тільки цікавим і популярним, але і легким для сприйняття і корисним для читачів. Тому при публікації необхідно врахувати кілька моментів:

 • Щоб текст було зручно читати, краще розбити його на абзаци і позбутися від зайвих елементів на кшталт безлічі смайликів і хештегів.
 • Додавати відео і зображення тільки високої якості. Рекомендована ширина зображень не менше 700px, а якість відео - 720p або 1080p.
 • У спільнот і авторських блогів повинна бути аватарка, шапка (у спільнот (їх тепер можна робити живими )) І докладний опис (інформація про себе).
 • Якщо розміщується реклама, читачів необхідно попередити про це, поставивши відповідну позначку, і переконатися, що вона не порушує правила соцмережі .
 • «Вогонь» «Прометея" не присвоюється співтовариствам з віковими обмеженнями, які розміщують adult-контент.

Підглянути за тими, хто подобається «Прометею», можна за допомогою програми «Пантеон авторів» . Кожен день в ньому відображаються кращі сторінки, відмічені алгоритмом протягом останніх чотирьох тижнів. Підписатися на оновлення «Пантеону» можна тут .

Хто така «Немезида»

Запросивши авторів ділитися своїми думками, фото і відео, ВКонтакте взяв на себе велику відповідальність. Адже немає гарантії, що Контент не буде вкрадений іншими користувачами і використаний ними в своїх цілях. Щоб мінімізувати ризики, в червні 2018 роки команда ВК запустила Немезиду - алгоритм захисту унікального контенту.

Спираючись на скарги користувачів і авторів на копіювання унікального контенту, модератори ВКонтакте можуть застосувати до зловмисників санкції:

 • Перший рівень: 5 страйків - вилучення спільноти з рекомендацій, зниження видимості репоста.
 • Другий рівень: 10 страйків - покарання першого рівня + відключення спільноти від рекламної мережі ВКонтакте.
 • Третій рівень: 15 страйків - покарання другого рівня + відключення від Маркет-платформи + заборона на публікацію гіперпосилань.

За особливо грубі порушення модератори можуть навіть заблокувати співтовариство.

Щоб не зіткнутися з «Немезидою», команда ВК рекомендує не забувати про прості правила:

 • Створювати унікальний контент і не копіювати чужі пости. А якщо все-таки ділитися чужими матеріалами, то обов'язково додавати до них свою думку / враження / історію і не забувати вказувати автора.
 • Розміщуючи пост / фото / відео / аудіо в ВКонктакте раніше, ніж на інших майданчиках, автор виключає варіант, що хтось опублікує його в ВК раніше і таким чином позбавить його авторства (алгоритми соцмережі вважають автором того, хто перший розмістив контент в ВК) . Довести, що своє авторство, можна, але це займе певний час і у користувача, у модераторів.
 • А якщо автор отримав попередження від Команди підтримки ВКонтакте, реагувати варто максимально оперативно.

А як же гроші?

Різноманітні формати контенту і «вогонь» Прометея - не єдине, що ВКонтакте готовий запропонувати користувачам в якості винагороди. Розповімо про основні способи заробітку для власників сторінок і адміністраторів спільнот:

 • Крауд-фандінговое додаток «Цілі» дозволяє заробити до 1 млн рублів. Підключити додаток для здійснення своєї мрії або реалізації проекту можуть як окремі користувачі, так і спільноти. Для цього в додатку потрібно описати свою мету, розповісти, скільки грошей і в які терміни потрібно зібрати для її досягнення, і чекати. Чим ближче ідея виявиться аудиторії і чим реалістичніше буде сума, тим більше шансів на успіх.

Для збору коштів до додатка одночасно можна підключити дві платіжні системи: Яндекс.Деньги і CloudPayments.

 • прикладна програма «Пожертвування» , Незважаючи на назву, розраховане не тільки на благодійні збори. Його можна використовувати для підтримки будь-яких потреб спільноти. На відміну від «Цілей» тут не потрібно вказувати суму і крайні терміни. Так що якщо передплатники захочуть підтримати групу, їх ніхто і ніщо не обмежує.

Додаток дозволяє інтегрувати форму прийому платежів від Яндекс.Денег, PayPal, Cloudpayments і інформацію про гаманець Qiwi в співтовариство.

 • Не оминув ВКонтакте і головний тренд усіх великих медіа - нативная реклама . Великі спільноти та / або співтовариства з якісної аудиторії можуть додатися в каталог нативних інтеграцій ВКонтакте і заробляти на розміщенні нативних публікацій.

Результати партнерства залежать від популярності спільноти, масштабу рекламодавця та якості контенту, звичайно.

 • Творцям відеоконтенту підійде партнерська програма для відео . Якщо у спільноти більше 250 000 передплатників, а до відео немає претензій ні у правовласників, ні у ВКонтакте, то досить просто завантажити ролик в групу і після проходження модерації на ньому з'явиться реклама.

Дохід нараховується за покази реклами іншим користувачам, виплатами займається компанія Pladform .

 • Якщо спільнота старше одного місяця і його середньомісячний загальний денний охоплення понад 20 000 чоловік, то його можна підключити до Маркет-платформі ВК і заробляти на показах реклами. При роботі через МП всі пости розміщуються автоматично, але у адміністратора є час, щоб їх відхилити. Замовлення вважається виконаним, якщо запис провис на стіні спільноти 24 години. Пости, розміщені через маркет-платформу, позначаються значком «Реклама».
 • Якщо спільнота підключено до Маркет-платформі, то відкривається ще одна можливість для заробітку - рекламна мережа ВКонтакте. При роботі через рекламну мережу оголошення розміщуються автоматично від імені рекламодавця в стрічці новин користувачів і між постами спільноти. Заробіток тут залежить від віку та інтересів аудиторії, частоти виходу записів, географічного положення, а також кількості показів. Детальніше про умови роботи з Рекламної мережею - тут .

Детальніше про основні основні способи заробітку - в блозі ВКонтакте для авторів .

На закінчення

Щомісяця у ВКонтакте з'являються нові можливості, так чи інакше пов'язані зі створенням або просуванням авторського контенту. Так що, схоже, у соціальній мережі великі плани на цей напрямок. І як часто буває, в результаті у виграші опиняться ті, хто перший це відчує і включиться в гру. Ви серед них?

А як же гроші?
Ви серед них?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача