Статьи

Від «Прометея» до «Немезіда»: як ВКонтакте подружився з авторами

 1. Інструменти для авторів
 2. музика
 3. подкасти
 4. Відео
 5. Прометей
 6. Як сподобатися «Прометею»
 7. Хто така «Немезида»
 8. А як же гроші?
 9. На закінчення

У січні 2018 року ВКонтакте запустив новий редактор статей, дозволивши користувачам публікувати і форматувати статті прямо на своїх сторінках. У певному сенсі в цей момент завершилася епоха вікі-сторінок і заміток, а 2018 рік став для ВКонтакте справжнім роком авторів (хоча почалося все дещо раніше - в жовтні 2017 року з запуском алгоритму «Прометей», але про це пізніше).

Підводячи підсумки року ми вирішили згадати, які формати на сьогоднішній день соціальна мережа пропонує творчим людям, які алгоритми керують їх розповсюдженням і яку користь з цього можна отримати.

Інструменти для авторів

редактор статей

Очевидна річ: щоб текст читали, він повинен бути не тільки цікаво написаний і сповнений корисної інформації, але і привабливо оформлений і зручний для сприйняття. Стандартні пости ВКонтакте далеко не завжди відповідають цим вимогам. Тому в січні 2018 роки команда соцмережі запустила редактор статей - інструмент, що дозволяє створювати повноцінні матеріали з додаванням медіафайлів, які коректно і швидко відображаються на мобільних пристроях. Плюс - по ним можна подивитися статистику.

Що можна робити зі статтями в редакторі:

 • Форматувати текст, оформляти цитати і нумеровані і маркіровані списки, а при необхідності - використовувати автозаміну.
 • Додавати в текст зображення, відеозаписи, GIF-анімацію, аудіозаписи, плейлисти і роздільник тексту. Медіафайли можна як завантажити з іншого джерела, так і вставити з буфера обміну.
 • Чи не переживати, що стаття не збережеться: в редакторі є чернетки, в яких за замовчуванням налаштований автосохранение кожні дві хвилини.
 • Додавати обкладинки для публікацій і створювати унікальні посилання.
 • Обмежувати доступ до статті, якщо ви адміністратор закритого або приватного співтовариства.
 • Видаляти статті і відновлювати їх, якщо до цього ви погарячкували.
 • Зберігати статті в «Закладка».

Детальніше про редакторі статей - в блозі Команди ВКонтакте .

музика

Аудіозаписи - розділ, заради якого багато користувачів і вибирають ВКонтакте. Адже в ВК можна не тільки слухати музику, але і відправляти сподобалися треки друзям, а ще стежити за їх музичними вподобаннями.

Довгий час розділ залишався практично незмінним, поки в 2017 році команда соцмережі не анонсованого великий апдейт , В результаті якого змінився не тільки інтерфейс розділу, але і алгоритм рекомендацій. Однією з фішок оновлених рекомендацій стала ставка ВКонтакте на нових виконавців: в розділі з'явилися не тільки треки, які можуть бути цікаві конкретним користувачам, але і нові треки і набирають популярність виконавці.

Однією з фішок оновлених рекомендацій стала ставка ВКонтакте на нових виконавців: в розділі з'явилися не тільки треки, які можуть бути цікаві конкретним користувачам, але і нові треки і набирають популярність виконавці

У серпні цього року ВКонтакте зробив ще один крок назустріч своїм авторам-виконавцям в рамках масштабного оновлення музичного сервісу. Музиканти отримали особисті картки, в яких знаходяться колекції пісень, альбоми та популярні релізи. На момент запуску в базі вже були кілька десятків тисяч карток.

В цей же апдейт оновився пошук: соцмережа дозволила користувачам шукати не тільки треки, але і картки музикантів і навіть цілі альбоми.

Детальніше про оновлену музичної платформі - в блозі Команди ВКонтакте .

подкасти

Цього року ВК представив ще один формат для авторів - подкасти. Це аудіоблогі або записи програм, які користувач може знайти в спеціальному розділі та слухати в будь-який зручний час.

Що можна робити з впорядкування файлів:

 • слухати у фоновому режимі;
 • зберігати сподобався випуск в закладках;
 • збільшувати або зменшувати швидкість відтворення;
 • ділитися сподобалися впорядкування файлів за допомогою прямого посилання.

Розміщення подкастів в соцмережі безкоштовно. Щоб стати одним з авторів нової платформи, потрібно залишити заявку . Якщо користувач вже веде аудіоблог на іншій платформі, він може налаштувати імпорт подкастів в ВК.

Детальніше про подкастах - в блозі Команди ВКонтакте .

Відео

Для тих, хто вибрав для себе аудіо-візуальні формати, ВКонтакте розвиває розділ «Відео». У ВКонтакте можна як завантажувати свої відео, так і вбудовувати ролики з інших майданчиків, наприклад, YouTube, Vimeo або RuTube. При цьому ВК і сам є місцем для розміщення відеофайлів: роликами з соцмережі можна ділитися на інших сайтах, зробити це можна як за допомогою прямого посилання, так і за допомогою коду для вставки.

Всі ролики можна закільцювати і відразу опублікувати на сторінці, а на відео, завантажених особисто користувачем, він може відзначити своїх друзів.

Адміністраторам спільнот доступний розділ «Статистика відеозапису». У ньому відображається середньодобова кількість переглядів ролика за останні 30 днів, загальна кількість переглядів за останній місяць, пів / вік і гео користувачів, які переглянули відео, і даних про їх діях (лайки, коментарі, репости, підписки, додавання і видалення відео).

***

ВКонтакте пропонує користувачам безліч можливостей для створення контенту, і вони їх не пропускають, наповнюючи соцмережа тоннами аудіо, відео, текстового і візуального контенту. У підсумку перед соцмережею постало питання: як провести користувачів через потоки інформаційного шуму і мотивувати авторів робити більше і краще. Відповіддю на ці питання стали алгоритми «Прометей» і «Немезида».

Прометей

«Прометей» - це штучний інтелект, заснований на технологіях машинного навчання і нейронних мереж, створений для пошуку та підтримки авторів та спільнот.

Алгоритм відстежує користувачів і сторінки, створюють цікавий контент, і, якщо якась публікація викликає особливий інтерес у користувачів, «Прометей» відзначає користувача / сторінку / публікацію міткою «вогню» і підтримує пост додатковим охопленням. Користувачі ВК, які ще не знайомі з творчістю автора, але можуть їм зацікавитися, побачать відзначений «вогнем» пост в розділі з рекомендаціями.

Користувачі ВК, які ще не знайомі з творчістю автора, але можуть їм зацікавитися, побачать відзначений «вогнем» пост в розділі з рекомендаціями

І мітка, і підвищений охоплення видаються на 7 днів, якщо пости автора / сторінки регулярно привертають увагу користувачів, то вони можуть отримувати «вогонь» нескінченну кількість разів.

За рік роботи «Прометея» 54 учасника отримали мітку три і більше разів.

28 вересня 2018 року «Прометею» і програмою підтримки талановитих авторів VK Tallent виповнився рік. За рік роботи алгоритму і півроку існування редактора лонгрідов в соцмережі «Прометей» знайшов і зазначив десятки тисяч авторів, розділ «Рекомендації» збирає 1,5 млрд переглядів в день, лонгріди пишуть 200 000 чоловік місяць, а 52 млн чоловік їх читають.

За рік роботи алгоритму і півроку існування редактора лонгрідов в соцмережі «Прометей» знайшов і зазначив десятки тисяч авторів, розділ «Рекомендації» збирає 1,5 млрд переглядів в день, лонгріди пишуть 200 000 чоловік місяць, а 52 млн чоловік їх читають

джерело: https://vk.com/wall-76477496_91399

Як сподобатися «Прометею»

Отже, за перший рік існування алгоритму заповітний «вогонь» вдалося отримати десяткам тисяч авторів, з них у 70% аудиторія менш 10 000 передплатників. Щоб приєднатися до них, команда ВКонтакте рекомендує звернути увагу на наступні моменти:

ділитися своїм

«Прометей» орієнтований на авторів, що створюють унікальний контент. Звичайно, ніхто не заважає проілюструвати пост кадром з улюбленого фільму або передати настрій, прикріпивши до запису відповідний трек. Але якщо все творчість автора полягає в перепис контенту інших спільнот або регулярному розміщенні інформації зі сторонніх джерел, то, за словами команди соцмережі, алгоритм навряд чи зверне на нього увагу.

цікаво:

 • Публічні сторінки і авторські блоги можуть отримати заповітний «вогонь» завдяки своїм передплатником: якщо сторінка розміщує цікавий UGC, ВКонтакте це оцінить.
 • Ще один варіант для такого типу спільнот - публікація чужого контенту зі своїми коментарями або цікавими фактами.

Чи не відводити користувачів з ВКонтакте

Не дивно, що ВК вітає тих авторів, які розміщують цікавий контент безпосередньо в соцмережі. Так що всім, кого цікавить «вогонь» «Прометея», не рекомендується відводити користувачів за межі соціальної мережі.

Якщо без цього не обійтися, варто врахувати наступні рекомендації:

 • Посилання на свій ресурс можна розмістити в графі «Особистий сайт» (на особистій сторінці) або у відповідному блоці в Співтоваристві.
 • Якщо посилання з поста веде на інший сайт, команда ВК рекомендує робити максимально розгорнуту підводку, з якої буде зрозуміло, що чекає користувача після переходу за посиланням. До речі, Прометей воліє сайти, що підтримують технологію AMP .
 • Збірки посилань на цікаві сайти краще оформляти в редакторі статей. Так вони краще сприймаються користувачами і отримують великі охоплення (і шанси на «вогонь»), вважають у ВКонтакте.

Ще один аргумент на користь розміщення контенту безпосередньо в ВК: при завантаженні медіафайлів в соцмережі «Прометей» аналізує їх вміст і в майбутньому буде рекомендувати їх користувачам зі схожими інтересами. А ось якщо постити посилання, наприклад, на YouTube, це вже не спрацює.

Також алгоритм ВКонтакте розрахований на захист авторських прав, але зі своєю логікою: «Прометей» вважає автором контент першого користувача, який завантажив його.

Подавати ознаки життя

Прометей цінує сторінки, регулярно розміщують цікавий контент. Оптимальна частота постинга - до 5 записів в день. Якщо такий обсяг непосильний, нічого страшного: у ВК запевняють, що, якщо контент дійсно класний і популярний, «Прометей» в будь-якому випадку побачить його.

робити красиво

Щоб сподобатися «Прометею», контент повинен бути не тільки цікавим і популярним, але і легким для сприйняття і корисним для читачів. Тому при публікації необхідно врахувати кілька моментів:

 • Щоб текст було зручно читати, краще розбити його на абзаци і позбутися від зайвих елементів на кшталт безлічі смайликів і хештегів.
 • Додавати відео і зображення тільки високої якості. Рекомендована ширина зображень не менше 700px, а якість відео - 720p або 1080p.
 • У спільнот і авторських блогів повинна бути аватарка, шапка (у спільнот (їх тепер можна робити живими )) І докладний опис (інформація про себе).
 • Якщо розміщується реклама, читачів необхідно попередити про це, поставивши відповідну позначку, і переконатися, що вона не порушує правила соцмережі .
 • «Вогонь» «Прометея" не присвоюється співтовариствам з віковими обмеженнями, які розміщують adult-контент.

Підглянути за тими, хто подобається «Прометею», можна за допомогою програми «Пантеон авторів» . Кожен день в ньому відображаються кращі сторінки, відмічені алгоритмом протягом останніх чотирьох тижнів. Підписатися на оновлення «Пантеону» можна тут .

Хто така «Немезида»

Запросивши авторів ділитися своїми думками, фото і відео, ВКонтакте взяв на себе велику відповідальність. Адже немає гарантії, що Контент не буде вкрадений іншими користувачами і використаний ними в своїх цілях. Щоб мінімізувати ризики, в червні 2018 роки команда ВК запустила Немезиду - алгоритм захисту унікального контенту.

Спираючись на скарги користувачів і авторів на копіювання унікального контенту, модератори ВКонтакте можуть застосувати до зловмисників санкції:

 • Перший рівень: 5 страйків - вилучення спільноти з рекомендацій, зниження видимості репоста.
 • Другий рівень: 10 страйків - покарання першого рівня + відключення спільноти від рекламної мережі ВКонтакте.
 • Третій рівень: 15 страйків - покарання другого рівня + відключення від Маркет-платформи + заборона на публікацію гіперпосилань.

За особливо грубі порушення модератори можуть навіть заблокувати співтовариство.

Щоб не зіткнутися з «Немезидою», команда ВК рекомендує не забувати про прості правила:

 • Створювати унікальний контент і не копіювати чужі пости. А якщо все-таки ділитися чужими матеріалами, то обов'язково додавати до них свою думку / враження / історію і не забувати вказувати автора.
 • Розміщуючи пост / фото / відео / аудіо в ВКонктакте раніше, ніж на інших майданчиках, автор виключає варіант, що хтось опублікує його в ВК раніше і таким чином позбавить його авторства (алгоритми соцмережі вважають автором того, хто перший розмістив контент в ВК) . Довести, що своє авторство, можна, але це займе певний час і у користувача, у модераторів.
 • А якщо автор отримав попередження від Команди підтримки ВКонтакте, реагувати варто максимально оперативно.

А як же гроші?

Різноманітні формати контенту і «вогонь» Прометея - не єдине, що ВКонтакте готовий запропонувати користувачам в якості винагороди. Розповімо про основні способи заробітку для власників сторінок і адміністраторів спільнот:

 • Крауд-фандінговое додаток «Цілі» дозволяє заробити до 1 млн рублів. Підключити додаток для здійснення своєї мрії або реалізації проекту можуть як окремі користувачі, так і спільноти. Для цього в додатку потрібно описати свою мету, розповісти, скільки грошей і в які терміни потрібно зібрати для її досягнення, і чекати. Чим ближче ідея виявиться аудиторії і чим реалістичніше буде сума, тим більше шансів на успіх.

Для збору коштів до додатка одночасно можна підключити дві платіжні системи: Яндекс.Деньги і CloudPayments.

 • прикладна програма «Пожертвування» , Незважаючи на назву, розраховане не тільки на благодійні збори. Його можна використовувати для підтримки будь-яких потреб спільноти. На відміну від «Цілей» тут не потрібно вказувати суму і крайні терміни. Так що якщо передплатники захочуть підтримати групу, їх ніхто і ніщо не обмежує.

Додаток дозволяє інтегрувати форму прийому платежів від Яндекс.Денег, PayPal, Cloudpayments і інформацію про гаманець Qiwi в співтовариство.

 • Не оминув ВКонтакте і головний тренд усіх великих медіа - нативная реклама . Великі спільноти та / або співтовариства з якісної аудиторії можуть додатися в каталог нативних інтеграцій ВКонтакте і заробляти на розміщенні нативних публікацій.

Результати партнерства залежать від популярності спільноти, масштабу рекламодавця та якості контенту, звичайно.

 • Творцям відеоконтенту підійде партнерська програма для відео . Якщо у спільноти більше 250 000 передплатників, а до відео немає претензій ні у правовласників, ні у ВКонтакте, то досить просто завантажити ролик в групу і після проходження модерації на ньому з'явиться реклама.

Дохід нараховується за покази реклами іншим користувачам, виплатами займається компанія Pladform .

 • Якщо спільнота старше одного місяця і його середньомісячний загальний денний охоплення понад 20 000 чоловік, то його можна підключити до Маркет-платформі ВК і заробляти на показах реклами. При роботі через МП всі пости розміщуються автоматично, але у адміністратора є час, щоб їх відхилити. Замовлення вважається виконаним, якщо запис провис на стіні спільноти 24 години. Пости, розміщені через маркет-платформу, позначаються значком «Реклама».
 • Якщо спільнота підключено до Маркет-платформі, то відкривається ще одна можливість для заробітку - рекламна мережа ВКонтакте. При роботі через рекламну мережу оголошення розміщуються автоматично від імені рекламодавця в стрічці новин користувачів і між постами спільноти. Заробіток тут залежить від віку та інтересів аудиторії, частоти виходу записів, географічного положення, а також кількості показів. Детальніше про умови роботи з Рекламної мережею - тут .

Детальніше про основні основні способи заробітку - в блозі ВКонтакте для авторів .

На закінчення

Щомісяця у ВКонтакте з'являються нові можливості, так чи інакше пов'язані зі створенням або просуванням авторського контенту. Так що, схоже, у соціальній мережі великі плани на цей напрямок. І як часто буває, в результаті у виграші опиняться ті, хто перший це відчує і включиться в гру. Ви серед них?

А як же гроші?
Ви серед них?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.