Статьи

Вибираємо кращий зовнішній акумулятор: огляд восьми моделей power bank

  1. Огляд Xiaomi Mi Power Bank 5000 NDY-02-AM
  2. Огляд Nobby Comfort NBC-PB-06-01
  3. Огляд HIPER EP6600
  4. Огляд Canyon CNS-TPBP5DG

Модель Ємність,
мАг Вихідний струм, А;
кількість виходів Габарити, мм
/ Маса, г Ціна,
руб. Коментар Nobby Expert NBE-PB-10-01 10 000 3.0 А (5 В),
9/12 В - струм не вказано;
2 вих. USB-A 136.0 x 66.0 x 13.3
/ 200 2 400 Qualcomm Quick Charge 3.0 Anker PowerCore 10000 with Quick Charge 3.0 10 000 3.0 А (5 В), 2.4 А (10 В); 2.0 А (12 В);
1 вих. USB-A 166.0 x 58.0 x 22.0
/ 198 2 100 Qualcomm Quick Charge 3.0 ADATA A10050QC 10 050 3.0 А (5 В);
2.0 А (9 В);
1.5 А (12 В);
2 вих. (USB-A, USB Type-C) 105.2 x 64.07 x 23.0
/ 247 2 200 Qualcomm Quick Charge 3.0

Більшість представлених пристроїв засновані на сучасних літій-полімерних акумуляторах з «плоскою» конструкцією і високою щільністю енергії. Виняток - моделі Anker і ADATA; судячи за формою корпусу, в них застосовані стандартні циліндричні акумулятори. Літій-полімерні акумулятори - це сучасна модифікація літій-іонних, в яких поліпшені характеристики: крім підвищення енергетичної щільності, підвищена кількість циклів заряду-розряду і зменшена величина саморозряду.

У графі «Ціна» вказані рекомендовані роздрібні ціни і середні ціни за даними російського роздробу. У реальності за різними торговими точками спостерігається дуже великий розкид цін (жадібність кордонів не знає), тому ці дані - вкрай приблизний орієнтир; Зрозумійте мене правильно.


Розрядка «пауербанков» на навантаження перевірялася в двох режимах: при максимально допустимому вихідному струмі і при струмі в 1 А (стільки споживає при зарядці «типовий» смартфон). Для моделей з підтримкою «швидкої зарядки» тестувався режим з максимально допустимим струмом при установці вихідної напруги на 12 В. Крім того, перевірялася робота при малому навантаженні (50 мА), яка в ідеалі не повинна сприйматися, як повне відключення навантаження; і відповідно не має спрацьовувати автоматичне відключення пристрою.

У всіх протестованих переносних акумуляторах успішно працювала захист від короткого замикання, спалити ні один пристрій не вдалося. Також успішно працювали і інші «автоматичні» функції: включення при підключенні навантаження, виключення при відключенні навантаження.

Для зарядки «пауербанков» використовувалося зарядний пристрій з вихідним напругою 5 В і віддається струмом до 3 А, що мало забезпечити потреби будь-якого з героїв огляду. Для «чистоти експерименту» при зарядці використовувався найкоротший з кабелів - 18 см (для HIPER EP6600 довелося зробити виняток, подробиці далі).

Для контролю електричних параметрів використовувався USB-тестер і плата емуляції «швидкої зарядки» QC2.0 / QC3.0, включені послідовно:

Модель Ємність,   мАг Вихідний струм, А;   кількість виходів Габарити, мм   / Маса, г Ціна,   руб

Плата емуляції застосовувалася лише для перевірки режиму «швидкої зарядки», при перевірці стандартного режиму (5 В) вона виключалася з ланцюга. Також здійснювалася перевірка і в «бойовій роботі» - реальної зарядкою смартфона, що володіє слабкою автономністю (і тому ситуація з його підживленням від «пауербанка» дуже життєва).


Відмінність реальної підживлення смартфонів від лабораторних випробувань з фіксованим струмом навантаження полягає в двох факторах. По-перше, струм заряду реальних пристроїв не є постійним (як правило, він вищий за середній струму на початку зарядки і нижче в кінці). По-друге, в ході зарядки апарат працює і тому одночасно з зарядкою триває і витрата енергії.

В якості піддослідного смартфона я вибрав свій особистий Sony. Він завжди використовується мною «на природі», оскільки забезпечує відмінну якість навігації, прийнятну якість фото, герметично захищена від води і стійкий до невеликих ударів. Але ось акумулятор у нього скромний - всього 1 910 мАг, через що і в реальному житті при виходах «на природу» обов'язково беру з собою «пауербанк». Перевірялося кількість зарядок від тестованих пристроїв. Результат буде виражений в сумі відсотків зарядки смартфона.

І, нарешті, останній пункт програми - перевірка зарядки мобільних пристроїв «на проході», коли останнє підключено до «пауербанку», а той - до зарядного пристрою. У разі успішної роботи режиму заряджатися повинні обидва - і зовнішній акумулятор, і живиться від нього мобільний пристрій. Така ситуація не є життєво важливою, але інтерес представляє.

Далі розглянемо і протестуємо кожен з перерахованих вище «пауербанков».

Огляд Xiaomi Mi Power Bank 5000 NDY-02-AM


Спочатку ще раз коротко перелічу основні технічні характеристики:

Ємність 5 000 мАг Вихідний струм 2.1 А Маса 156 г Габарити 125.0 x 69.0 x 9.9 мм

Xiaomi Mi NDY-02-AM - єдиний з представлених в огляді «малих» портативних акумуляторів з металевим (алюмінієвим) корпусом:

Xiaomi Mi NDY-02-AM - єдиний з представлених в огляді «малих» портативних акумуляторів з металевим (алюмінієвим) корпусом:

Дана модель виготовлена ​​в плоскому корпусі з округленими боковинами і плоскими торцями. В цілому вид вийшов строгим, але елегантним. Відзначимо шорстку поверхню, що зробить менш помітними подряпини, які неминуче виникають в процесі експлуатації.


На одному з торців знаходиться інформація про пристрій, правда, надрукована мають важко світло-сірим шрифтом (крім дати виготовлення):

На іншому торці розміщений весь «пульт управління»:

На іншому торці розміщений весь «пульт управління»:

Тут знаходиться все: кнопка управління, індикатор рівня заряду з чотирьох білих світлодіодів, порт microUSB для зарядки і повнорозмірний порт USB для підключення зарядних пристрої.


Індикатор рівня заряду працює не зовсім звичайно. При зарядці «пауербанка» він постійно світиться в якості «градусника» цього процесу (тут все звичайно). Але при розряді на заряджається пристрій індикатор поводиться інакше: він «блимає» з великим інтервалом, а кількість світлодіодів, що блимали показує рівень залишкового заряду.

Єдина кнопка може використовуватися в основному для контролю власного заряду: її натискання «оживляє» індикатор. Користуватися їй для включення пристрою в «бойовому» застосуванні необов'язково: завдяки автоматичної роботи підключенні навантаження все працює саме по собі. А на вимикання вона зовсім не працює. Для цього треба від'єднати навантаження або дочекатися повної зарядки.

Треба зауважити, що якщо кнопка не працює на вимикання, то це не є недоліком пристрою. У «пауербанках» історично склалося, що ця кнопка працює для контролю заряду і включення (а багато моделей взагалі позбавлені її). Тому можливість виключення пристрою є винятком, а не правилом. Всіх інших піддослідних це теж буде стосуватися.

«Пауербанк» Xiaomi - один з небагатьох учасників нашого змагання тесту, які підтримують зарядку «на проході». Простіше кажучи, його можна підключити до джерела живлення (на зарядку) і одночасно підключити до нього заряджається апарат (наприклад, телефон). При цьому будуть заряджатися обидва пристрої.

Контроль технічних параметрів дав наступні результати:

Модель пристрою Xiaomi Mi NDY-02-AM Номінальна ємність 5 000 мАг, що приймається заряд 4 922 мАг Тривалість зарядки 3 ч. 50 хв. Середній струм зарядки 1.28 А віддавати заряд 5 В / 2 А; ККД 3539 мАг; 70.8% Напруга в режимі 5 В / 2 А 4.62 В віддається ємність 5 В / 1 А; ККД 3722 мАг; 74.4% Напруга в режимі 5 В / 1 А 4.62 Кількість зарядок смартфона 1 910 мАг 192% Підтримка «малої навантаження» 50 мА Є Підтримка зарядки «на проході» Є

висновки

У Xiaomi вийшла, як завжди, «класика жанру». Пристрій не навантажено якимись надмірностями і не намагається зобразити щось «круте», але працює справно за всіма параметрами і звичним для користувача чином. Також багатьом сподобається приємний металевий корпус.

Єдине «але» полягає в тому, що наші китайські товариші навчилися підробляти не тільки продукцію Apple і Samsung, але і своєю ж Xiaomi (бо вона дуже популярна). Тому при покупці в сумнівних місцях є шанс нарватися на акумулятор, «схожий на Xiaomi».

Огляд Nobby Comfort NBC-PB-06-01

Основні технічні характеристики:

Ємкість 6 000 мАг Вихідний струм 2.1 А Маса 155 г Габарити 131.0 x 71.0 x 14.5 мм

Цей «пауербанк» прийшов до нас в повністю «русифікованої» упаковці:

Цей «пауербанк» прийшов до нас в повністю «русифікованої» упаковці:

Як комплектації в коробці присутній кабель microUSB і інструкція з експлуатації:

Як комплектації в коробці присутній кабель microUSB і інструкція з експлуатації:

Інструкція в даному випадку документ чисто формальний (просто вона повинна бути). Нічого цікавого, крім очевидних речей, в ній не описано.

Кабель досить короткий, 30 см. Але таким він зроблений не тому, що виробникові шкода проводів, а тому, що короткий кабель володіє меншим опором і, відповідно, меншими втратами. Всіх інших протестованих пристроїв це зауваження теж стосується.

Модель Nobby отримала пластиковий корпус темно-синього кольору з приємною софт-тач поверхнею:

Модель Nobby отримала пластиковий корпус темно-синього кольору з приємною софт-тач поверхнею:

Головна особливість, що відрізняє її від інших з нашого огляду, - наявність цифрового індикатора заряду акумулятора (видно в правому верхньому куті на фото). Це дозволить користувачеві краще орієнтуватися в поточному стані зовнішнього акумулятора.

Чисто зовні здається, що «пауербанк» вставлений в синій чохол і його можна звідти витягти. Але, на жаль, це не так. Те, що здається синім чохлом - невід'ємна частина корпусу і витягти з нього нічого не можна. Можна знайти й деяку схожість форми влаштування з запальничкою, тільки дуже великий.

Корпус «пауербанка» відрізняється заокругленням усіх кутів і граней, крім того торця, на якому розташований «пульт управління» (він плоский):

Корпус «пауербанка» відрізняється заокругленням усіх кутів і граней, крім того торця, на якому розташований «пульт управління» (він плоский):

«Пульт управління» гранично простий: роз'єм microUSB для зарядки, повнорозмірний USB для розрядки і кнопка управління, яка, як і в попередньому випадку, взагалі не є обов'язковою умовою (але може бути корисна для контролю стану пристрої). Остання працює тільки на включення і контроль заряду акумулятора.

З особливостей треба відзначити, що при зарядці самого «пауербанка» він заряджався до 95% з нормальною швидкістю (приблизно за чотири години), а останні 5% набирав повільно (на це йому знадобилося ще півтори години). І якщо час обмежений, чекати повної зарядки не обов'язково, 95% - теж непогано.

Результати вимірювань технічних параметрів:

Модель пристрою Nobby Comfort NBC-PB-06-01 Номінальна ємкість 6 000 мАг, що приймається заряд 6 061 мАг Тривалість зарядки 4 год. 01 хв. (До 95%) Середній струм зарядки 1.51 А віддавати заряд 5 В / 2.1 А; ККД 4 422 мАг; 73.7% Напруга в режимі 5 В / 2.1 А 4.55 В віддається ємність 5 В / 1 А; ККД 4517 мАг; 75.3% Напруга в режимі 5 В / 1 А 4.66 В Кількість зарядок смартфона 1 910 мАг 220% Підтримка «малої навантаження» 50 мА Є Підтримка зарядки «на проході» Є

висновки

Пристрій так само, як і попередній акумулятор Xiaomi, повністю і без проблем виконує свої функції, включаючи роботу з малим навантаженням і зарядку «на проході».

З плюсів треба додатково зазначити дві особливості. Перша і головна - цифрова індикація заряду. Це не тільки приємно, але і корисно, оскільки дає споживачеві більш точну інформацію, ніж стандартний «градусник» з чотирьох світлодіодів. Друга позитивна особливість - корпус на основі софт-тач пластику. Багатьом користувачам подобається такий матеріал, і він успішно конкурує з металевими корпусами.

Явних недоліків немає, але до тих особливостей, які ми зазвичай називаємо «може не влаштувати», віднесемо тривалий набір останніх 5% заряду. В принципі, більшість пристроїв на літієвих акумуляторах уповільнюють зарядку в кінці, але тут уповільнення сильніше звичайного.

Огляд HIPER EP6600

Основні технічні характеристики:

Ємкість 6 600 мАч Вихідний струм 2.1 А (5 В) Маса 140 г Габарити 141.0 x 71.0 x 8.0 мм

У технічних характеристиках немає нічого особливого, а ось в зовнішньому оформленні - є:

У технічних характеристиках немає нічого особливого, а ось в зовнішньому оформленні - є:

Цей «пауербанк» укладений у глянцевий пластиковий корпус у формі звичайного смартфона, але малюнок лицьового боку поставив мене в безвихідь: відразу впізнати, що це за візерунок, не вдалося.

Розгадка наступила після його включення:

Перед нами силует чорної кішки. Коли пристрій увімкнено (в будь-якому варіанті - на зарядку або на розрядку), котячі очі світяться і повідомляють власнику, що пристрій «in use».

При цьому очі ще й «моргають». Моргання припиняється, коли в режимі зарядки пристрій повністю заряджається. Та й рівень поточного заряду акумулятора теж відображається ними. Чим він більший, тим більше очі «відкриті» (передбачено чотири рівні «відкриття»).

Дана модель «пауербанка» випускається в декількох оформленнях, але котячі очі присутні у всіх версіях. На противагу лицьовій стороні, на зворотному боці нічого цікавого немає, крім технічних параметрів:

На противагу лицьовій стороні, на зворотному боці нічого цікавого немає, крім технічних параметрів:

Нехитрий пульт управління зовнішнім акумулятором знаходиться на верхній межі:

Нехитрий пульт управління зовнішнім акумулятором знаходиться на верхній межі:

Тут розташовані кнопка управління (необов'язкова, як і в попередніх випадках), повнорозмірний роз'єм USB (для підключення зарядних пристрої) і роз'єм microUSB для зарядки самого «пауербанка». Кнопка управління працює повноцінно - на включення, виключення і контроль заряду.

Контроль технічних параметрів дав наступні результати:

Модель пристрою HIPER EP6600 Номінальна ємкість 6 600 мАч Прийнятий заряд 6 476 мАг Тривалість зарядки 5 год. 42 хв. Середній струм зарядки 1.14 А віддавати заряд 5 В / 2.1 А; ККД 4 329 мАг; 65.6% Напруга в режимі 5 В / 2.1 А 4.76 В віддається ємність 5 В / 1 А; ККД 4 441 мАг; 67.3% Напруга в режимі 5 В / 1 А 4.90 В Кількість зарядок смартфона 1 910 мАг 216% Підтримка «малої навантаження» 50 мА Є Підтримка зарядки «на проході» Немає

Зарядку «на проході» ця модель не підтримує: при її підключенні до джерела живлення зарядка підключеного мобільного пристрою припиняється.

Первісну спробу зарядити «пауербанк» коротким кабелем (18 см) довелося перервати, оскільки струм заряду на початку процесу склав 2.64 А. Така величина перевищила заявлений для пристрою струм заряду в 2 А. Проблема була вирішена підключенням довшого кабелю (1 м), який вніс в ланцюг додаткові втрати, і струм на початку заряду знизився до 1.26 А.

У реальності ця проблема може зустрітися не у всіх користувачів, так як її прояв буде залежати від застосованого зарядного пристрою.

висновки

Незважаючи на «іграшковий» вид, модель HIPER цілком здатна віддати необхідну величину заряду для телефону. Відносно невисокий значення ККД компенсується трохи підвищеним в порівнянні з іншими учасниками нашого «змагання» значенням ємності акумулятора.

У плюси віднесемо цікаву конструкцію з «котячими очима». Такий дизайн незвичайний і привертає увагу. А в мінуси - перевищення струму заряду при використанні «короткого» кабелю, що може погано відбитися на тривалості життєвого циклу акумулятора. Проблема вирішується елементарно, але виробник про це не попереджає.

Огляд Canyon CNS-TPBP5DG

Основні технічні характеристики:

Ємність 5 000 мАг Вихідний струм 2.0 А (5 В) Маса 128 г Габарити 138.2 x 69.2 x 9.4 мм

На більшості сайтів для цього «пауербанка» чомусь вказуються габарити і маса в упаковці. Тому тут наведені дані наших власних вимірів.

Корпус пристрою пластиковий, з матовою поверхнею, при цьому верхня і нижня сторони різного кольору. Верхня сторона - світліша:

А нижня сторона, відповідно, більш темна:

А нижня сторона, відповідно, більш темна:

Органи управління і роз'єми пристрою рознесені по різних бічних гранях.

На одній з широких бічних граней знаходяться кнопка управління (теж не дуже потрібна) і індикатор заряду:

Кнопка управління, нехай і не дуже потрібна (завдяки автоматиці вмикання-вимикання), працює повністю функціонально: і на включення, і на вимикання.

А на протилежній грані знаходиться роз'єм microUSB для зарядки «пауербанка»:

На торці розташовані ще три роз'єми: два повнорозмірних USB-виходу для зарядки пристроїв, що підключаються і роз'єм Lightning для зарядки «пауербанка»:

На торці розташовані ще три роз'єми: два повнорозмірних USB-виходу для зарядки пристроїв, що підключаються і роз'єм Lightning для зарядки «пауербанка»:

Таким чином, модель Canyon отримала два входи і два виходи. Причому входи для її зарядки різні: microUSB і Lightning, що дозволить заряджати будь-яким з даних типів кабелів.

Разом з тим користувачеві бажано звертати увагу, що підключення на зарядку одночасно двох потужних пристроїв може перевищити гранично допустимий вихідний струм «пауербанка» і викликати зниження напруги на його виходах (або спрацьовування захисту).

Контроль технічних параметрів дав наступні результати:

Модель пристрою Canyon CNS-TPBP5DG Номінальна ємність 5 000 мАг, що приймається заряд 5 111 мАг Тривалість зарядки 4 год. 55 хв. Середній струм зарядки 1.04 А віддавати заряд 5 В / 2 А 3 532 мАг; 70.6% Напруга в режимі 5 В / 2 А 4.73 В віддається ємність 5 В / 1 А 3 784 мАг; 75.7% Напруга в режимі 5 В / 1 А 4.93 Кількість зарядок смартфона 1 910 мАг 191% Підтримка «малої навантаження» 50 мА Є Підтримка зарядки «на проході» Немає

Зарядку пристроїв «на проході» даний зовнішній акумулятор не підтримує. Коли він сам підключається на зарядку, харчування виходів припиняється.

висновки

Ця модель оснащена двома входами для зарядки (це можна відзначіті як плюс) и двома виходом для розрядкі на НАВАНТАЖЕННЯ. Останній факт можемо записати в «плюси» тільки умовно - одночасне підключення двох потужних пристроїв (наприклад, смартфонів з ємними акумуляторами) «пауербанк» може не схвалити, не такий вже і високий для цього у нього вихідний струм. Краще заряджати такі гаджети по черзі.

З умовних «мінусів» можна відзначити самий що не є простою пластиковий корпус (що позитивно позначилося на ціні пристрою).

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача