Статьи

Вибираємо рішення для персонального Файлосховище

 1. Зміст статті Вітаю, тобі дісталася, можливо, перша в світі стаття, в якій системи персонального Файлосховище,...
 2. сумісність
 3. установка
 4. Безпека
 5. висновки
 6. сумісність
 7. Безпека
 8. установка
 9. висновки
 10. сумісність
 11. Безпека
 12. установка клієнта
 13. Резервне Копіювання
 14. Amazon Glacier
 15. Домашні мережеві сховища
 16. Raspberry Pi
 17. Seagate GoFlex Net / Home

Зміст статті

Вітаю, тобі дісталася, можливо, перша в світі стаття, в якій системи персонального Файлосховище, що розгортаються на домашніх серверах і NAS'ах, не називають «персональним хмарою». На цьому радості не закінчуються - ми порівняємо найкращі продукти цього класу. Як бонус ми поговоримо про декілька цікавих пристроях, на базі яких можна все це багатство розгортати з максимальним комфортом.

Є дуже простий спосіб зрозуміти, чи потрібно тобі піднімати власне сховище, або ж можна звернутися до послуг Dropbox. Вартість дисків в перерахунку на терабайт досягає 50 доларів в роздробі. Залізо може бути найрізноманітнішим, від старого ПК до Raspberry Pi або традиційного NAS. Вартість оренди хмарного простору в перерахунку на три роки (при тому що середня тривалість служби сучасних дискових накопичувачів значно більше цього періоду) істотно перевищує цю суму на один-два порядки (так, недавно з'явився у Dropbox «бізнес-аккаунт» буде коштувати 750 доларів за терабайт, причому число учасників обмежена п'ятьма). Таким чином, якщо тобі потрібно мати доступ до великих обсягів даних або ж організувати сховище для групи користувачів - це однозначно твій шлях.

У BitTorrent Sync використовується підхід, принципово відмінний від інших систем. Синхронізація побудована на основі децентралізованого peer-to-peer протоколу. Якщо файл доступний відразу на декількох пристроях, вони можуть передавати його одночасно, досягаючи при цьому максимально можливої ​​швидкості. Для початку синхронізації каталогу необхідно через веб-інтерфейс вказати каталог і згенерувати для нього секретний 20-байтний ключ, який одночасно і визначає права доступу (ключ може давати повні права або права тільки на читання, при цьому синхронізація з іншими пристроями буде односторонньою), і унікально ідентифікує цей каталог. На іншому пристрої з встановленим BitTorrent Sync тепер необхідно вибрати локальну папку і вказати цей код (на мобільному пристрої можна відсканувати QR-код безпосередньо з екрану комп'ютера). Усе. Не потрібно вказувати ніяких адрес сервера - пристрої з одним і тим же кодом знайдуть один одного автоматично. Для цього використовується декілька механізмів: пошук в локальній мережі за допомогою широкомовних пакетів, бенкети можуть обмінюватися один з одним інформацією про інших відомих їм бенкетах, бенкет може бути заданий статично зазначенням адреси і порту, може бути використана DHT або BitTorrent трекер-сервер, який бенкети повідомляють про свою доступність і який може бути ними використаний для проксінг трафіку при неможливості встановити пряме з'єднання.

Безпека

При передачі файли шифруються (AES-128) і не зберігаються на будь-яких пристроях, крім тих, що були авторизовані користувачем. Для взаємної аутентифікації пристроїв використовується SRP. Сама компанія BitTorrent хоча і має доступ до статистики сервісу, але заявляє, що ніякі дані користувачів їй принципово не можуть бути доступні.

сумісність

Працює під OS X, Windows (починаючи з XP), Linux (включаючи платформи ARM і PowerPC), FreeBSD, Android, iOS.

установка

Під Ubuntu найпростіше - поставити зі сховищ, всього трьома рядками

$ Sudo add-apt-repository ppa: tuxpoldo / btsync $ sudo apt-get update $ sudo apt-get install btsync

При цьому потрібно врахувати, що BTSync буде запускатися під користувачем root і нові файли будуть створюватися з правами root. перевіримо:

$ Ps ax | grep btsync 8413? Sl 0:04 / usr / lib / btsync / btsync-daemon --nodaemon --config /etc/btsync/debconf-default.conf

Щоб налаштувати синхронізацію каталогів необхідно зайти на сторінку http: // localhost: 8888. На ній є додавання / видалення каталогів, показується їх розмір і статус синхронізації, можна подивитися секретний код каталогу і згенерувати його заново (всі клієнти зі старим ключем втратять до нього доступ). Також можна задати ім'я пристрою, який буде відображатися на інших клієнтів, порт (за замовчуванням він вибирається випадковим при запуску), встановити обмеження на швидкість завантаження і вивантаження, включити UPnP і змінити пароль доступу до веб-інтерфейсу. Для інших налаштувань необхідно заглянути в конфігураційний файл (в Ubuntu лежить тут):

$ Sudo nano /etc/btsync/debconf-default.conf

Якщо в нього були внесені зміни, сервіс потрібно перезапустити:

$ Btsync-restart

Приклади конфігураційних файлів лежать тут:

$ Ls / etc / btsync / samples / complex.conf simple.conf user-new.conf user-old.jdoe.conf $ Ls / etc / btsync / samples / complex На смартфоні папку можна додати і так

У разі якщо BitTorrent Sync не може синхронізувати якийсь файл (це можна зрозуміти по тому, що в веб-інтерфейсі, незважаючи на те що пристрій підключено до каталогу, постійний обсяг даних постійно залишається сінхронизований), необхідно заглянути в журнал. За замовчуванням в Ubuntu його розміщення - /var/lib/btsync/sync.log. Якщо процес синхронізації потрібно запускати під поточним користувачем, можна встановити інший пакет:

$ Sudo apt-get install btsync-user

В цьому випадку настройки будуть доступні (після запуску) за адресою http: // localhost: 8888. Установка BitTorrent Sync, наприклад, на WD My Book Live ненабагато складніше. Спочатку потрібно завантажити і розпакувати архів:

# Mkdir ~ / btsync && cd ~ / btsync # wget http://btsync.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/btsync_powerpc.tar.gz # tar -xvf btsync_powerpc.tar.gz

Створимо конфігураційний файл за умовчанням:

# ./Btsync --dump-sample-config> btsync.conf

Додамо файл автозапуску:

# Nano /etc/init.d/btsync #! / Bin / sh # /etc/init.d/btsync case "$ 1" in start) / root / btsync / btsync --config /root/btsync/btsync.conf ;; stop) killall btsync ;; *) Echo "Usage: /etc/init.d/btsync {start | stop}" exit 1 ;; esac exit 0

Дамо права на виконання і оновимо посилання на скрипт автозапуску:

# Chmod 755 /etc/init.d/btsync # update-rc.d btsync defaults

І стартуємо:

# /Etc/init.d/btsync start

Обов'язково потрібно змінити пароль для доступу через веб, а краще заборонити веб-доступ за допомогою конфігураційного файлу.

Обов'язково потрібно змінити пароль для доступу через веб, а краще заборонити веб-доступ за допомогою конфігураційного файлу

Веб-інтерфейс BTSync досить лаконічний

Оскільки центрального сховища в BTSync немає, всі учасники рівні, і, якщо дві групи учасників деякий час вийдуть з синхронізації, потім буде складно розібратися в тому, яка з версій основна. Синхронізація через HTTP / HTTPS не підтримує (в кінці кінців, це ж торрент-протокол), тому далеко не завжди він зможе пройти через мережеві екрани, і в сучасній захищеної корпоративної середовищі йому доводиться туго. Немає можливості дати загальний доступ до окремого файлу / каталогу через веб. Адміністрування великої кількості каталогів і пристроїв утруднено. Неможливо дати доступ для синхронізації до каталогу, що знаходиться всередині вже потрібно синхронізувати каталогу. Недоліки BTSync - не можна синхронізувати підпапку вже синхронізованою папки. BitTorrent Sync виробляє відмінне враження професійно зробленого сервісу і прекрасно покриває завдання синхронізації величезних обсягів даних між будь-якою кількістю користувачів при порівняно невеликій кількості синхронізуються каталогів і в не дуже закритих мережах. Він зручний в установці і використанні і надійний. Але функціонал його строго обмежений, і це рішення може виявитися не дуже відповідним для більш складних завдань.

OwnCloud - одна з найстаріших, розвинених і найбільш відомих систем. Вона поширюється у вихідних кодах і надає дуже широкий функціонал: сховище файлів з версіонірованія, календар, завдання, контакти, новини, закладки, перегляд документів, музичні та фотогалереї, синхронізація всього цього з настільними комп'ютерами і мобільними пристроями, спільний доступ через веб, пошук по вмісту файлу. Використання в якості зовнішніх сховищ Dropbox, FTP, S3, WebDAV. Можливість написання власних плагінів. Підтримка LDAP. Це далеко не повний перелік того, що може OwnCloud. Функціонально вона перевершує багато безкоштовні сервіси, в тому числі надані Google (Mail, Calendar, Contacts, Tasks, покійний уже Reader та інші), але при цьому може бути повністю розгорнута в своїй мережі. Також підтримується шифрування на стороні сервера.

Також підтримується шифрування на стороні сервера

У OwnCloud дуже багатий функціонал, і це добре помітно по веб-інтерфейсу

Клієнт для синхронізації використовує протокол HTTP / HTTPS і підтримує проксі, відповідно, буде працювати в більшості корпоративних мереж через мережеві екрани і проксі. Звичайно, синхронізація буде повільніше, ніж у BitTorrent Sync, зате він працює практично скрізь. Користувачі можуть не тільки надавати доступ до файлів і папок через веб, а й роздавати їх зареєстрованим користувачам для синхронізації, при цьому вони будуть доступні в папці Shared. На жаль, не підтримується синхронізація між серверами і немає гарячого резервування з коробки. Можна тільки зробити резервну копію. Хоча в разі відмови сервера на клієнтських пристроях копії збережуться, в схемі з центральним хотілося більшої надійності, ніж дає ручне відновлення з резервної копії при відмові.

Працює під Windows, OS X, Linux, iOS, Android. Сервер можна підняти навіть під OpenWRT, і вона запрацює (хоча і не швидко) навіть на домашньому маршрутизаторі, є версія для ARM (ні те, ні інше Dropbox ніколи не планував навіть для клієнта). Підтримується широким переліком комерційних мережевих сховищ: WD My Book Live, QNAP, Synology ... На жаль, офіційні клієнти OwnCloud для мобільних пристроїв платні, але, оскільки сервер підтримує відкриті протоколи (WebDAV для доступу до файлів, CalDAV - для календаря і так далі), використовувати тільки їх необов'язково. Написаний OwnCloud на PHP, і для його розгортання на вибір доступний широкий вибір стандартних засобів: веб-сервери Apache, nginx, lighttpd і інші, бази даних SQLite, MySQL, PostgreSQL та інші.

Сервер ставиться просто (хоча в репозиторіях Ubuntu 13.04 і є пакет OwnCloud, але він старої версії): Додаємо ключі:

$ Wget http://download.opensuse.org/repositories/isv:ownCloud:community/xUbuntu_13.04/Release.key $ sudo apt-key add - <Release.key $ sudo sh -c "echo 'deb http: / /download.opensuse.org/repositories/isv:ownCloud:community/xUbuntu_13.04/ / '>> /etc/apt/sources.list.d/owncloud.list "$ sudo apt-get update

І ставимо:

$ Sudo apt-get install owncloud

Якщо потрібно встановити тільки клієнт, то:

$ Sudo apt-get install owncloud-client

Поставили сервер - відкрили в браузері http: // localhost / owncloud. У вікні першого запуску потрібно вказати, що буде використовуватися SQLite (не рекомендується, якщо користувачів більше одного, але для проби цілком підійде), ім'я-пароль адміністратора - і вуаля! В клієнті необхідно для початку синхронізації вказати адресу сервера. Насправді потрібно перевірити і підправити ще кілька параметрів. За замовчуванням PHP обмежений максимальний розмір файлів. У файлі /etc/php5/apache2/php.ini потрібно змінити параметри upload max filesize і post max size, задавши їх, скажімо, рівними 2 і 2,2 Гб відповідно:

$ Sudo nano /etc/php5/apache2/php.ini # upload_max_filesize = 500 MB upload_max_filesize = 2 GB # post_max_size = 600 MB post_max_size = 2.2 GB

І рестартовать Apache:

$ Sudo service apache2 restart

Також не завадить перевірити, що в налаштуваннях Apache дозволено використання файлів .htaccess і mod_rewrite: переконатися, що в розділі / var / www файлу віртуальних хостів Apache (як правило, / etc / apache2 / sites-enabled / 000-default) AllowOverride встановлений в All, виконати a2enmod rewrite і a2enmod header і рестартовать Apache (докладніше див.). Безумовно, веб-сервер буде необхідно переключити на роботу по HTTPS. Модифікації конфігураційних файлів, необхідні при застосуванні nginx замість Apache, наведені тут .

Безпека

Дані між клієнтом і сервером передаються по протоколу HTTPS (якщо, звичайно, він включений). Шифрування файлів, як уже зазначалося, підтримується тільки на серверній стороні. Це означає, що той, хто контролює сервер, може отримати до них доступ.

Це означає, що той, хто контролює сервер, може отримати до них доступ

Клієнт OwnCloud мало чим відрізняється від того ж Dropbox

висновки

При всій унікальності функціоналу OwnCloud враження сильно псують різні недоробки і баги. Коли клієнт після штатного поновлення раптово починає пересінхронізіровать 300 Мб файлів або коли помилка в конфігурації зовнішнього WebDAV-сховища призводить до того, що веб-інтерфейс стає повністю недоступний, і єдиний засіб це виправити - коригування бази даних прямими SQL-запитами, складно зважитися довірити йому дійсно цінні дані.

AeroFS призначений для синхронізації файлів і надання до них загального доступу. Обмін даними йде між пристроями безпосередньо, сервер використовується для управління і адміністрування користувачів; підтримується Версіонування фалів. Спробувати AeroFS можна без розгортання сервера, скориставшись хмарним сервісом, який в безкоштовній версії підтримує до трьох учасників (teammates) і одного зовнішнього користувача (collaborator) без обмежень на обсяг (так як файли не зберігаються на сервері) і кількість пристроїв на одного користувача.

Список підключених до AeroFS клієнтів

сумісність

Сервер Team Server працює під Windows, Linux, OS X. Клієнт AeroFS Desktop підтримує Windows, Linux, OS X, Android.

Безпека

За заявою розробників, всі дані, що передаються між пристроями, шифруються за допомогою AES-256-CBC. Файли не зберігаються на серверах, хоча можуть проксіровать через relay-сервер, якщо пристроїв не вдалося встановити пряме з'єднання один з одним. Детальніше тут .

установка

Для установки клієнта під Ubuntu необхідно завантажити deb-пакет і встановити його:

$ Sudo dpkg -i aerofs-installer.deb

Потім потрібно запустити Applications → Internet → AeroFS. При натисканні правою кнопкою миші на що з'явилася в треї іконці з'явиться меню, схоже на меню Dropbox. В налаштуваннях можна задати своє ім'я та ім'я комп'ютера, локальний каталог для синхронізації, обмежити смугу пропускання і так далі. Також з його допомогою можна надати загальний доступ до каталогу, вказавши список поштових адрес тих, кому дається доступ. При натисканні на кнопку «Network Diagnostics ...» можна переглянути список комп'ютерів, доступних для даного пристрою. Є клієнти для роботи в командному рядку: aerofs-cli - демон і aerofs-sh - робота в інтерактивному режимі. Аналогічна процедура потрібна для установки сервера:

$ Sudo dpkg -i aerofsts-installer.deb

запустимо:

$ aerofsts

У вікні задамо поштову адресу адміністратора сервера, його пароль і ім'я сервера. Виберемо, де будемо зберігати дані, на локальному диску або Amazon S3. Для локального диска вкажемо папку, в якій будуть зберігатися дані, і їх вид: зі збереженням файлової структури або в стислому вигляді. У другому випадку можна досягти значної економії дискового простору, але доступ до файлів можна буде отримати тільки за допомогою утиліт, що йдуть в комплекті з сервером.

У другому випадку можна досягти значної економії дискового простору, але доступ до файлів можна буде отримати тільки за допомогою утиліт, що йдуть в комплекті з сервером

Десктопний клієнт AeroFS

По завершенні початкової настройки сервер автоматично синхронізує локальний каталог з іншими пристроями, идентифицировав користувача AeroFS за поштовою адресою, введеному при налаштуванні. При цьому, хоча і встановлений локально, сервер буде частиною хмари AeroFS і на нього будуть поширюватися обмеження безкоштовної версії (три учасники і один зовнішній користувач). У системному треї з'явиться точно така ж іконка, як у клієнта, що відрізняється випадає меню. У ньому буде пункт Manage Team, провідний на сторінку адміністрування, і не буде Pause syncing for an hour і Invite a friend to AeroFS.

Так це виглядає в треї KDE

Як і у випадку з клієнтом, для сервера є варіанти для роботи з командного рядка: aerofsts-cli і aerofsts-sh.

висновки

Діагностика мережевих підключень

Якщо число користувачів, що вимагають різних прав доступу, ніколи не перевищить трьох (число пристроїв, нагадаємо, не обмежена), можна придивитися до Seafile ближче - сервіс дуже простий і зручний, хоча і обмежений по функціональності. Якщо ж користувачів може в перспективі стати більше, то починаючи з чотирьох доведеться платити по 10 доларів в місяць за кожного (!) Учасника (число зовнішніх користувачів при цьому буде необмеженим).

Seafile створений китайськими розробниками і поширюється у вихідних кодах. Він позиціонується як засіб синхронізації файлів і спільної роботи для команд. Seafile, як і OwnCloud, використовує центральне сховище, до якого підключаються клієнти. Серверна частина існує в двох редакціях: Open Source і Professional. Користувачі професійної версії, крім технічної підтримки, отримують додаткові функції, такі як можливість використовувати Amazon S3 як сховище файлів, WebDAV, пошук файлів, попередній перегляд для файлів doc і ppt, масштабування, підвищену доступність і поліпшену інтеграцію з поштою. Професійна версія доступна також для персонального використання з обмеженням до п'яти користувачів. Оскільки Seafile позиціонується не тільки як сервіс файлової синхронізації, але і як засіб спільної роботи, в ньому передбачені такі інструменти, як вбудована вики, ведення списків завдань, загальний доступ до файлів через веб, онлайн-перегляд файлів з дискусіями, управління обліковими записами і групами , підтримка LDAP, обмін повідомленнями.

Оскільки Seafile позиціонується не тільки як сервіс файлової синхронізації, але і як засіб спільної роботи, в ньому передбачені такі інструменти, як вбудована вики, ведення списків завдань, загальний доступ до файлів через веб, онлайн-перегляд файлів з дискусіями, управління обліковими записами і групами , підтримка LDAP, обмін повідомленнями

У Seafile дуже простий веб-інтерфейс

У Seafile дуже простий веб-інтерфейс

Проте все досить інформативно

Seafile заснований на модифікованій під завдання файлової синхронізації моделі Git. Основним поняттям в Seafile є бібліотека (аналог Git-сховища), яка відповідає групі каталогів. На відміну від Git, файли поділяються на блоки для більш ефективної передачі по мережі і зберігання. Для початку синхронізації потрібно завантажити бібліотеку з сервера до себе на диск. При необхідності можна створювати sub-library для підкаталогів. Можна не тільки давати права користувачам і групам на синхронізацію бібліотек, а й відкривати загальний доступ через веб як до окремих файлів, так і до каталогів з правами тільки на читання або і на читання, і на запис. Як сервер баз даних Seafile може використовувати SQLite, MySQL, PostgreSQL, веб-сервери Apache і nginx. Скористатися Seafile можна і без установки свого сервера - хмарний сервіс Seacloud, побудований на основі Seafile, в безкоштовному тарифному плані надає 1 Гб безкоштовного дискового простору і 5 Гб включеного трафіку. Для оцінки можливостей, що надаються Seafile, можна ознайомитися з демо-версією .

сумісність

Сервер працює під Linux (існує спеціальна версія для Raspberry Pi) і Windows. Клієнти для настільних систем є для Windows XP, 7, Vista, Linux (як аплети, так і термінальні), Mac OS X 10.6+. Мобільні клієнти працюють на Android і iPad / iPhone.

Безпека

Бібліотеці при її створенні можна задати пароль, з яким вона буде зашифрована алгоритмом AES-128. Також на основі пароля генерується спеціальний токен, який буде потім використовуватися сервером для перевірки можливості доступу до бібліотеки. Після завдання пароль змінити не можна, можна тільки створити нову бібліотеку. Подальше шифрування / дешифрування файлів з використанням пароля, за твердженням авторів, здійснюється тільки на клієнтській стороні. Обмін між клієнтом і сервером також шифрується AES-128.

установка клієнта

Реєструватимемося в сервісі seacloud.cc. На сторінці завантаження виберемо версію клієнта, відповідну нашій системі. Для Ubuntu це deb-пакет, який встановлюється звичайним способом, наприклад:

$ Sudo -i seafile_1.8.1_amd64

запустимо:

$ Seafile-applet

При подвійному натисканні на що з'явилася в треї іконці в браузері відкриється веб-інтерфейс клієнта з пропозицією зайти на сайт хмарного сервісу Seacloud, створити бібліотеку і завантажити її в локальний каталог. Коли це буде зроблено, автоматично буде відкритий веб-інтерфейс локального клієнта, який покаже прогрес завантаження файлів бібліотеки. Після цього файли будуть автоматично синхронізуватися з сервером.

Після цього файли будуть автоматично синхронізуватися з сервером

виставляємо настройки
сінхронізації

Якщо у Windows-клієнта передбачена можливість автозапуску, то під Linux потрібно вручну, скажімо, додати запуск аплету в cron:

$ Crontab -e

Додати рядок:

@reboot / usr / bin / seafile-applet

Поекспериментувавши з клієнтським додатком, підключеним до Seacloud, продовжимо з серверної частиною. Для установки сервера необхідно завантажити архів зі сторінки http://seafile.com/en/download/ і розпакувати його:

$ Mkdir haiwen $ mv seafile-server_ * haiwen $ cd haiwen $ tar -xzf seafile-server_ *

І про всяк випадок зберегти архів

$ Mkdir installed $ mv seafile-server_ * installed

Встановити додаткові пакети:

$ Sudo apt-get update $ sudo apt-get install python2.7 python-setuptools python-simplejson python-imaging sqlite3

запустити установник

$ Cd seafile-server- * $ ./setup-seafile.sh $ ulimit -n 30000

і відповісти на кілька запитань, підтвердивши в кінці правильність даних:

This is your config information: server name: server-name server ip / domain: 192.168.1.1 server port: 10001 seafile data dir: / home / alykoshin / haiwen / seafile-data seafile port: 12001 httpserver port: 8082 If you are OK with these configuration, press [ENTER] to continue.

Зверніть увагу, що адреса / домен повинен бути саме тією адресою або доменом, за яким до нього будуть звертатися клієнти, тобто якщо у сервера декілька адрес (приватний і публічний), працювати з ним клієнти зможуть тільки по одному з них. І ще пара відповідей:

This is your seahub admin username / password admin user name: [email protected] admin password: ************** If you are OK with these configuration, press [ENTER] to continue.

Для запуску сервера необхідно стартувати два сервісу: $ ./seafile.sh start $ ./seahub.sh start

Синхронізація в про-
процесі

Після запуску сервера адміністрування є за адресою http: // localhost: 8000 /. Для входу необхідно вказати поштову адресу та пароль, введені при установці. Нові пункти System Admin і Workspace у верхньому рядку надають доступ до системного адміністрування і вже звичного робочого простору Seafile відповідно. Створимо нову бібліотеку і завантажимо її. У відкритому веб-інтерфейсі локального клієнта ми побачимо обидві бібліотеки, і з seacloud.cc, і з нашого локального сервера.

Seafile показує
статус нашої папки

Автоматичний запуск можна налаштувати аналогічно налаштуванню автозапуску BitTorrent Sync під WD My Book Live вище. Детальніше установка описана в інтернеті .

Резервне Копіювання

Якщо немає необхідності організувати синхронізацію, а потрібен механізм для резервних копій, можна поглянути в сторону CrashPlan, за допомогою якого можна налаштувати безкоштовний бекап, наприклад, на комп'ютер приятеля, і, навпаки, з його комп'ютера - на твій. CrashPlan не надає можливість розгорнути у себе свій сервер, і за резервне копіювання в хмару доведеться платити.

Amazon Glacier

Трохи більше року тому Amazon запустила хмарний сервіс під назвою Glacier (льодовик), призначений для зберігання резервних копій, з вкрай низькою вартістю зберігання даних (1 цент за гігабайт даних) і великим часом доступу до збереженої на ньому інформації - кілька годин. В цілому Glacier дуже цікавий варіант для резервного зберігання, однак при оцінці загальних витрат на нього слід враховувати, що Амазон стягує плату не тільки за зберігання, а й за передачу даних і запити до сховища. Для його використання можна застосовувати утиліту s3sync, за допомогою якої налаштовується синхронізація в хмарне сховище S3, і вже в ньому налаштувати політику перенесення даних в Glacier. Альтернативою s3sync є файлова система s3fs, яка дозволяє віддалено змонтувати bucket S3.

Домашні мережеві сховища

WD My Book Live і WD My Book Live Duo

Тим, хто не хоче грати в конструктор і збирати мережевий накопичувач самостійно, варто подивитися на обнародувано як персональне хмарне сховище продукти Western Digital. My Book Live містить один жорсткий диск ємністю 1, 2, 3 Tб і порт гигабитного Ethernet. У накопичувачі My Book Live Duo знаходяться два жорсткі диски сумарною місткістю 4, 6, 8 Тб, які можна або використовувати в нерезервовані конфігурації, або створювати дзеркала в масив RAID 1. Крім того, в нього доданий USB-порт, якого немає у версії з одним диском. Тихий, невеликий, стильно виглядає, що нагадує дизайном товсту (дуже) чорну книгу. Всередині - процесор ARM і повнофункціональний Debian. У Мережі можна знайти багато інструкцій по встановленню та налагодженню на ньому багатьох популярних програм.

Raspberry Pi

З Raspberry Pi можна домогтися швидкостей, доступних справжнім NAS'ам і домашнім серверам. Для серйозних жорстких дисків знадобиться додаткове харчування, а для підключення будуть доступні тільки USB-порти, ніяких SATA / eSATA. Однак у «малинки» є відчутну перевагу - її підтримують розробники майже всіх описуваних в статті продуктів. У більшості випадків проблем не виникне і з двома іншими платформами, але Raspberry Pi залишається явним фаворитом.

Seagate GoFlex Net / Home

Рішення від Seagate - це брендована версія популярного на Заході, але майже невідомого у нас сімейства Pogoplug. Багато в чому це схоже на те, що пропонує Western Digital. Версія Net дозволяє встановити два фірмових диска об'ємом від 0,5 до 1,5 Тб кожен, версія Home поставляється відразу з диском і заміни не припускав. Всередині - повноцінна NAS-платформа від Marvel з процесором, що працює на частоті 1,2 ГГц і 128 Мб пам'яті. Доступний гігабітний Ethernet-роз'єм і один USB-порт. Дуже легко перепрошивати на Arch Linux, також сумісний з останніми версіями Debian.

Кожен з чотирьох інструментів синхронізації і спільної роботи з файлами, розглянутих в статті, має позитивні і негативні сторони. Описані програми не єдині - за рамками огляду залишився, наприклад, SparkleShare, який використовує систему контролю версій Git. Ідеального інструменту, на жаль, серед них немає. Однак можна точно сказати, що з їх допомогою можна позбутися від Dropbox-залежності і розгорнути власний приватний сервіс з незрівнянно більшим обсягом і за істотно менші гроші, не піддаючи свої приватні дані ризиків зберігання на зовнішньому хостингу.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача