Статьи

Вибір монітора 2017

 1. Рейтинги кращих моніторів 2017 року
 2. Різний тип підсвічування
 3. Тип матриці - найважливіший критерій при виборі монітора
 4. Рейтинг кращих моніторів з ISP матрицею
 5. Розмір дисплея
 6. Роздільна здатність екрану
 7. Співвідношення сторін
 8. Рейтинги моніторів 2017 року за розміром від від 21 до 30 дюймів

Рідкокристалічні (РК або LCD) монітори вже повсюдно змінили старі пристрої з трубкою ЕПТ. Однак LCD-монітори з часом удосконалюються, але на полицях магазинів іноді до сих пір є сусідами старі моделі з CCFL-підсвічуванням і нові LED-монітори з сучасної матрицею.

Рейтинги кращих моніторів 2017 року

Для тих, хто не бажає вдаватися в технічні подробиці, ми підготували списки моніторів, на які має сенс звернути увагу в першу чергу. Ці списки складені на основі опитувань користувачів, як по найбільш об'єктивним критерієм. Але ми рекомендуємо все ж ознайомитися зі статтею і зробити свій вибір усвідомлено, на основі потрібних вам характеристик пристрою, сформувавши власну думку.

tech_type: Монітори
search: S22D300NY
Samsung S22D300NY
 • DELL U2414H
 • LG 29UM57
 • BenQ GL2450
 • Philips 223V5LSB
 • Acer K222HQLbd
 • Samsung S24D590PL
 • AOC i2757Fm
 • DELL P2414
 • Різний тип підсвічування

  Коротенько принцип роботи ЖК-монітора полягає в тому, що «рухаються кристали» відкривають і закривають різнокольорові фільтри, які необхідно підсвічувати. Раніше за це відповідали флуоресцентні лампи (CCFL), а сьогодні переважна кількість моделей використовують світлодіодне підсвічування (LED).

  Пристрій і принцип роботи LCD-монітора

  Цей критерій при виборі монітора, чесно кажучи, сьогодні можна майже не враховувати, так як старі CCFL-монітори складають вже не більше 1% від наявних в продажу, та й то, купити їх можна, напевно, тільки в екзотичних інтернет-магазинах. Хоча слід зазначити, що різниці в якості картинки у LED- і CCFL-моніторів немає. Останні лише споживають більшу кількість енергії і товщина екрана у них також більше.

  Тип матриці - найважливіший критерій при виборі монітора

  На ринку сьогодні представлені три основні типи матриць: TN, IPS і VA. Перший тип, TN - найбільш масовий, що володіє досить істотними недоліками, але при цьому недорогий. Слабкими сторонами матриць TN можна назвати невисоку контрастність, слабку передачу кольору і невеликі кути огляду. Зате є і переваги - малий час відгуку і невисока вартість.

  Менш поширеним, але також досить популярним типом матриць є IPS. Головна відмінність моніторів з IPS-матрицею - висока якість. IPS виграє у TN по всіх параметрах: у IPS краще передача кольору, контрастність, ширше кути огляду. Гірше раніше йшла тільки з часом відгуку: у ранніх моделей воно було значно більшим, ніж у матриць TN. Однак і цю проблему вдалося вирішити, правда, за рахунок підвищення вартості.

  Взагалі слід зазначити, то IPS-матриці є найбільш дорогими з усіх, представлених на ринку. Також при виборі врахуйте, що і самі IPS також мають значне число різних типів. Так, S-IPS і AS-IPS сьогодні вже не зустріти не тільки в магазинах, але і в кабінетах бюджетних установ. Випускатися вони почали в 1998 році, були дороги, але при цьому мали великий час відгуку і низьку контрастність.

  У 2006 році з'явилися H-IPS-матриці, в 2009 - E-IPS, в 2010 - P-IPS. Це вже дійсно високоякісні моделі. Так, монітори з матрицею E-IPS, наприклад, трохи відрізняючись за ціною від пристроїв з TN-матрицею, за якістю виграють у останніх, тому і сьогодні такі монітори також є у продажу.

  PLS - ще один різновид IPS, яка є фірмовою розробкою Samsung 2010 р AH-IPS - це також сучасна модифікація IPS тієї ж компанії. Якщо ви заплуталися в даних різновидах, то просто купуйте монітор останніх моделей з матрицею IPS. У них навряд чи будуть встановлювати матриці старих типів.

  Якщо ви побажаєте вибрати «середній» варіант з непоганою, але при цьому не занадто дорогою матрицею, то кращим вибором може стати монітор з матрицею типу VA. Найчастіше на полицях магазинів можна зустріти більш досконалу різновид - MVA, а також PVA. Вони повністю ідентичні, відмінність лише в тому, що перший тип - розробка Fujitsu, а другий - Samsung.

  Існують і більш нові та досконалі VA-матриці - S-PVA, S-MVA, P-MVA, A-MVA. За характеристиками і вартості вони майже вже наздогнали дорогі IPS-матриці. Якщо вам потрібен бюджетний варіант VA-матриці, то, напевно, підійде тип C-PVA, за якістю перевершує TN, а за вартістю аналогічний останньому.

  Рейтинг кращих моніторів з ISP матрицею

  Якщо ви розумієте переваги такого монітора, то можливо вам виявиться корисним список моделей з IPS-матрицею, складений на основі думки користувачів

  Розмір дисплея

  Монітори з діагоналлю, наприклад, 19 і 21 дюйм практично ідентичні за ціною, питання про вибір в даному випадку відпадає. Але пам'ятайте, що монітор зазвичай знаходиться прямо перед очима у користувача, тому читати, друкувати і подорожувати по Інтернету, дивлячись на величезний екран, буде некомфортно. Адже це не телевізор, де його розмір грає вирішальне значення. Оптимальним для монітора вважається екран з діагоналлю 21-23 дюйма.

  Роздільна здатність екрану

  Чим вище дозвіл екрана монітора, тим краще. Це HD 720p (1366 х 768), а також Full HD 1080p (1920х1080). Однак тут важливо пам'ятати наступне. По-перше, міняти прописане в конструкції LCD-монітора дозвіл небажано, так як це спотворює зображення. По-друге, чим вище дозвіл, тим менше за розміром будуть елементи на вашому робочому столі. Тому немає сенсу купувати 19-дюймовий монітор з роздільною здатністю Full HD, так як працювати на ньому буде дуже утомливо для очей.

  Співвідношення сторін

  Останнє, що можна відзначити - це співвідношення сторін дисплея. Сьогодні широкоформатні екрани із співвідношенням 16: 9 - майже норма. Це дуже зручно для перегляду фільмів, але ось для інтернет-серфінгу, а тим більше для роботи в текстових редакторах таке співвідношення тільки заважає. Працювати з текстами, графікою краще на «квадратних» моніторах з співвідношенням сторін 5: 4, 4: 3, однак у продажі зустріти їх вже можна вкрай рідко. Тепер це, скоріше, професійні моделі для архітекторів і дизайнерів.

  Співвідношення сторін моніторів

  Деяким компромісом в цьому сенсі можна вважати монітори з екранами 16:10, зробленими спеціально для того, щоб полегшити роботу з браузерами і текстовими редакторами простим користувачам. Також у продажу зустрічаються і зовсім екзотичні моделі моніторів з екранами 21: 9, як то кажуть, на любителя.

  Рейтинги моніторів 2017 року за розміром від від 21 до 30 дюймів

  Тепер, коли ви ознайомилися з нашими рекомендації, і трохи підковані технічно, можете ознайомитися з деякими рекомендованими моделями, доступними в магазинах вашого регіону.

  Рейтинг моніторів 21-24 дюймів

  Рейтинг моніторів 27-30 дюймів

  Новости

  Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
  Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

  Как создать фото из видео
  Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

  Как создать видео без программ
  Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача