Статьи

Вибір cms (движка) для сайту і інтернет-магазину

 1. Вибір CMS для інтернет-магазину
 2. CS-Cart
 3. OpenCart
 4. PrestaShop
 5. 1С-Бітрікс
 6. Вибір движка для корпоративного сайту
 7. Створення сайту на Modx
 8. DLE

У цій статті ми розповімо, як вибрати CMS для створення вашого нового сайту і чим, як нам здається, потрібно керуватися при цьому.

Дуже часто в компаніях, що мають власний інтернет-ресурс виникає потреба переробляти його майже з нуля лише для того, щоб внести невеликі доопрацювання в існуючий функціонал. Такі ситуації виникають через те, що на етапі проектування були некоректно поставлені критерії вибору cms.

Зазвичай користувач просто знаходить таблицю з порівнянням різних систем по їх можливостям і вибирає ту, яка задовольнить його поточні потреби. Такий підхід є некоректним і надалі може обійтися в круглу суму для компанії і безлічі нервів для співробітників, що займаються підтримкою цього ресурсу.

Замість того щоб відразу рватися в бій і порівняти cms, давайте спочатку визначимо до якого типу можна віднести створюваний сайт.

Детально розглядаючи різні типи сайтів, можна провести тиждень або більше, читаючи про їх особливості та намагаючись зрозуміти, чим один тип відрізняється від іншого, нам же зараз потрібно просто визначитися чи буде це інтернет-магазин, або корпоративний сайт.

Зробити це дуже просто, якщо на сайті повинен бути каталог з товарами і характеристиками у цих товарів - сміливо дивимося в сторону інтернет-магазинів і не важливо повинна у вас бути кошик і можливість покупки on-line, тому що Зараз ви вибираєте не функціонал, а базову структуру для зберігання інформації, з якою будете працювати в майбутньому. Далі потрібно визначитися з кількістю грошей, яку ви готові витратити на підтримку системи і / або кількістю фахівців, які будуть задіяні для підтримки роботи системи і її розвитку.

Нижче наведено список «Найпопулярніші системи управління контентом» з коротким описом деяких їх основних особливостей.

Вибір CMS для інтернет-магазину

Magento

Magento

Ця система існує в 3-х різних версіях:

 • Community edition: Некомерційна версія системи, яка використовується за основу для 2-ох інших, будь-яке внесення змін у файли системи і використання її в комерційних цілях не є порушенням ліцензійної угоди. Ця версія задоволена складна в адмініструванні, але має дуже велике співтовариство.
 • Enterprise edition: Комерційний продукт, заснований на community версії, включає в себе значно більший функціонал і технічну підтримку, здатну допомогти вам встановити систему на ваш хостинг (який потрібно купувати окремо у будь-якого хостинг провайдера), налаштувати систему під ваші потреби і усунути неполадки при їх виникненні. Є хорошим рішенням для компаній, які не бажають наймати людей для адміністрування інтернет-ресурсу.
 • Magento Go: C 1-го лютого 2015 року, ця версія продукту більше не випускається, вона являла собою повністю готове рішення, що дозволяє користувачеві не торкатися технічної частини в цілому.

CS-Cart

CS-Cart

Ця система так само поширюється в 3-х різних версіях, але при цьому жодна з них не є безкоштовною, або повністю автономною.

 • Professional: за своєю суттю є звичайнісінькою редакцією яку варто було назвати «Simple», містить базові компоненти і абонентську плату за технічну підтримку і комерційне використання.
 • Multi-Vendor: За основу взята «Simple» версія, але додана дуже цікава можливість - використання виробників, причому виробників не як просте властивість товару, а як реального користувача, здатного додавати свої товари і змінювати налаштування його частини магазину.
 • Ultimate - Версія, що дозволяє створити кілька різних магазинів і використовувати одну загальну адміністративну панель, досить зручно для декількох маленьких підприємств, об'єднаних в групу.

Основний недолік - заплутаність коду, що ускладнює внесення правок. Основна перевага - простота модерування.

OpenCart

OpenCart

Абсолютно безкоштовна система з величезним співтовариством (близько 50 тисяч користувачів) і кількістю модулів (близько 9 тисяч).

Як і Magento, розробка інтернет-магазину на OpenCart дотримується об'єктно-орієнтованого підходу і архітектури модель-уявлення-контролер, що дозволяє розробникам, незнайомим безпосередньо з цією системою, зрозуміти основні принципи її роботи і вносити необхідні правки, витрачаючи мінімум часу.

PrestaShop

PrestaShop

Ще одна безкоштовна система управління контентом для інтернет-магазинів, її основною особливістю є простота розширення, все робиться через адміністративну панель, а що не робиться через адміністративну панель - там же питається у технічної підтримки. Система розрахована на невеликі і середні проекти, але тим не менш, непогано справляється і з великими інтернет-магазинами.

1С-Бітрікс

1С-Бітрікс

Російська система управління контентом, призначена в першу чергу для роботи з компаніями, що використовують 1С для ведення обліку товару в магазинах. Вона дозволяє автоматично синхронізувати замовлення і товари на сайті з товарами і замовленнями в базі даних системи обліку. Має досить простий інтерфейс адміністративної панелі і російськомовну технічну підтримку.

Вибір движка для корпоративного сайту

Замовити сайт на Вордпресс

Замовити сайт на Вордпресс

Вже не один рік є найпопулярнішою системою управління контентом для новинних сайтів, її популярність забезпечена простотою адміністрування і простотою написання розширень під неї, але у цієї простоти є як позитивні, так і негативні сторони.

Основні переваги: ​​Величезна кількість розширень, як платних, так і безкоштовних + Простота використання.

Основні мінуси: Відсутність нормальної багатомовності та нормальної структури коду, що дозволяє повністю контролювати поведінку системи.

Створення сайту на Modx

Створення сайту на Modx

Одна з найбільш гнучких в налаштуванні систем управління контентом. Існує в 2-х різних варіантах, незначно відрізняються в реалізації деяких можливостей системи.

Основні переваги: ​​Гнучкість налаштування, зручна і багато функціональна панель адміністрування, чітко структурований код і архітектура файлів.

Основні недоліки: Використання особливостей системи типу «Сніппети» і «Чанкі» не зовсім прозоро для кінцевого користувача.

DLE

DLE

Досить стара система управління контентом (близько 10 років), дуже проста в адмініструванні, як і Modx, дозволяє вносити зміни у вихідний код «На льоту». Компанія позиціонує свою систему як безпечну і здатну витримувати величезні навантаження.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача