Статьи

Верстка: ідеї, поради, прийоми. випуск 3

  1. У всіх є свої методи, знахідки, способи зробити якусь операцію швидко, витончено. Поділіться ідеями!...
  2. Треппинг на білий текст
  3. верстка газети
У всіх є свої методи, знахідки, способи зробити якусь операцію швидко, витончено. Поділіться ідеями! Верстка - справа цікава і захоплююча. Розкажіть, якими прийомами ви користуєтеся. І не важливо, самі ви їх придумали або дізналися від кого-то. Якщо знайдете кураж і знайдете сміливість розповісти про них світу, обов'язково комусь ці рекомендації будуть цікаві, як колись вони стали цікавими для вас. Надсилайте поради за адресою [email protected] . За кожен опублікований рада журнал Publish буде виплачувати винагороду.

Переповнення автоматичного текстового блоку многостраничной публікації

(надіслав Юрій Клименко, [email protected] )

Якщо в многостраничной публікації присутні кілька секцій, в яких використовуються шаблони сторінок з автоматичним текстовим блоком, і документ зверстаний розворотами, то зміна верстки (невелике додавання нового тексту, вставка додаткової ілюстрації і т. П.) Може викликати автоматичну вставку нової сторінки в кінці секції . Це призводить до зміни положення першої сторінки наступної секції (вона перетворюється з лівої в праву або навпаки). Перевёрстка займає багато часу і сил.

Я застосовую наступний прийом. Після початкової верстки кожної секції на монтажному столі (Pasterboard), біля її останньої сторінки створюю новий текстовий блок довільного розміру і пов'язую його з автоматичним текстовим блоком на останній сторінці секції (цей блок повинен бути останнім у ланцюжку). Тепер, при переповненні автоматичного текстового блоку, нова сторінка не створюється, текст «перетікає» в блок на монтажному столі. Це дає час на роздуми і приведення верстки в зміненій секції в порядок без перевёрсткі лівих і правих сторінок публікації (що дуже трудомістким).

Треппинг на білий текст

(надіслав Юрій Клименко, [email protected] )

Коли при дизайні публікації використовується білий текст дрібного кегля на чорному складеному (наприклад, 80/60/60/100) тлі, та ще якщо шрифт обраний із зарубками, при друку, за рахунок несуміщення, текст з білого перетворюється в синій, червоний, зелений і т. д. Вийти з положення можна, звичайно, за допомогою Illustrator, зробивши там треппинг вручну. Але для таких випадків підійде і Quark.

Необхідно на чорну плашку (вона робиться і в Photoshop як частину колажу) помістити текстовий блок з білим текстом. Підкладку в текстовому блоці забарвити в чорний складовою колір (він повинен збігатися за відсотками з кольором плашки). Виділити білий текст і призначити йому треппинг в палітрі Trap information, в рядку Text.

У випадаючому меню вибрати значення Custom і в віконці значень набрати, наприклад, +0,3 pt. При кольороподілі треппинг відпрацюється на плівках Cyan, Magenta і Yellow. На чорній ж він виведеться зі значенням Knockout. В результаті, при друку навколо білих букв утворюється чорна окантовка. Текст буде білим і різким, навіть при друку на машинах з поганою приводкой. Але в чорному складеному кольорі значення Black обов'язково має бути 100%, для Cyan, Magenta і Yellow відсотки можуть бути будь-якими.

верстка газети

(надіслав Микола Федюнцов, [email protected] )

ru   )

Газета «Коношського кур'єр» (формат А3) перейшла на комп'ютерну верстку і офсетний друк у вересні 2000 р Спочатку, як і більшість районних газет, ми залишалися вірні традиціям гарячого набору (пятіколоннік, лінійки, рідкісні ілюстрації). Не обійшлося і без захоплення різноманітними шрифтами з додатковою трансформацією (текст під кутом, тіні та інші новації).

У нашому районі з населенням всього 30 тисяч чоловік видається 4 газети: конкуренти досі «натискають» на трансформацію і виворотки. Згодом прийшло розуміння, що державне видання повинно виглядати строго і в той же час залучати читача новизною оформлення. У нас не було різких змін в дизайні, хоча перепробували чимало варіантів. Газета робиться в програмі PageMaker 7.

Про ширині колонок. Перейшовши на шестіколоннік і вдосталь насолодившись перевагами, ми усвідомили і недоліки. Взяти хоча б такий: великий матеріал (півсторінки і більше) виглядає погано, а розподілити його на три колонки - ще гірше. Доводилося переходити на 4 або 5 колонок.

Виникла ідея застосувати пробільні коридори, і тоді, після багатьох спроб з 12, 13 і 15-ю колонками ми зупинилися на 18-ти. Суть в тому, що колонка шестіколонніка виявилася розбитою на три вузьких, і кожна може грати роль пробільного коридору.

Звичайно, верстальщику доводиться при вклейці тексту кожен раз розсовувати його на 3 або 4 колонки, але вважаємо, що переваг у 18-колонніка більше.

Звичайно, верстальщику доводиться при вклейці тексту кожен раз розсовувати його на 3 або 4 колонки, але вважаємо, що переваг у 18-колонніка більше

Тепер ширина стовпців тексту неоднакова, а варіюється в залежності від величини матеріалу і може становити 3, 4, 5 або 6 вузьких колонок. В результаті зникають суцільні (зверху вниз) прогалини. Маленькі матеріали робимо або на самих вузьких (по 3 колонки) або найширших (по 6 колонок) шпальтах. За правилами гарячого набору максимум ширини колонки тексту - 5 квадратів 12 пунктів; у нас це приблизно 7 маленьких колонок. Мінімум ширини колонки - 2 квадрата 12 пунктів (3 колонки). Великі матеріали (величезних «цегли» намагаємося уникати, адже у нас всього 4 сторінки у вівторок і 8 сторінок в п'ятницю) робимо на шпальтах середньої ширини - 4 або 5 вузьких колонок.

Ще один плюс - установка вимкнення будь-якої ширини, її можна поєднати з ілюстрацією і підписом до знімка. Причому підпис бажано зробити вже на одну вузьку колонку.

Про пробільних коридорах. Вони потрібні нам і щоб виділити інформаційні блоки. Через весь коридор посередині проходить широка сіра лінія, на яку як би нанизані літери перших рядків заголовка на білих бляшках, обведений чорною лінією. Заголовки набираємо 18-м кеглем, а літери - 36-м.

Відпала необхідність обводити інформаційні блоки рамкою, досить сірої бляшки з назвою блоку зверху і лінії з буквицями.

При використанні пробільного коридору в великих матеріалах заголовок і підзаголовок займають і колонку коридору, підкреслюючи його. По можливості внизу ставимо ілюстрацію, яка також перекриває коридор.

Про горизонтальному збігу рядків. Газета, рядки в якій не завжди збігаються по горизонталі, виглядає неохайно - особливо якщо розбіжність становить 30-50%. Після довгих спроб ручного вирівнювання рядків на кожній смузі ми прийшли до рішення: задавати напрямні для КОЖНІЙ рядки прямо в макеті.

Основний текст у нас - 9-й кегль і 9-й інтерліньяж. Всі заголовки ставимо кеглями, кратними 9 - 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81, 90, 99, 108. Підзаголовки - 18, 27, 36. Вся смуга, починаючи знизу, розлініяна через 9 пунктів фіксованими напрямними . Будь-який матеріал починаємо ставити за допомогою ключового, віддаленої від верхнього матеріалу або від колонтитула на 9 пунктів. У підсумку домоглися 100% збігу рядків по горизонталі на всьому розвороті.

Виняток становлять вимкнення (кегль - 10, інтерліньяж - 10) і виділення в тексті (кегль - 8, інтерліньяж - 8). Їх обов'язково ставимо окремо від основного тексту, верхню межу текстового блоку - на направляючу, на яку не потрапляє нижня межа, цим забезпечується невеличка прогалина між вимкненням і текстом.

Замість висновку. Тепер макет схожий на смугу, дрібно розлініяний цеглинками, з яких можна швидко зробити непогану газету. Хоча верстальників з інших редакцій збиває з пантелику велика кількість напрямних, наші майстри вважають, що даний принцип верстки має більше переваг, ніж недоліків.

Ведучий рубрики: Михайло Іванюшін ( [email protected] ), Незалежний автор.

Спонсор рубрики - компанія Apple IMC (Росія). Автори опублікованих рад отримають сувеніри від Apple.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача