Статьи

В останні роки Росія примудрилася поскандалити з 11 з 17 країн-сусідів

bugbog.com

В останні роки Росія примудрилася поскандалити з 11 з 17 країн-сусідів https://cdn.segodnya.ua/img/article/534/38_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/534/38_tn. jpg 2007-05-15T11: 22: 48 + 03: 00 Світ поступово опиняється у все більш щільному недружньому оточенні

Недавні події в зв'язку з демонтажем "Бронзового солдата" в Естонії поповнили ряди "недобрих сусідів" РФ. Тепер поганими можна назвати відносини з 11 з 17 країн, з якими межує Росія.

При цьому відносини псуються не тільки з тими сусідами, суперечності з якими об'єктивно зумовлені, але і з тими, хто просто не згоден визнавати Росію великою державою.

При цьому лише з трьома з цих 11-ти країн - Японією, Китаєм і Норвегією суперечності зумовлені будь-якими об'єктивними історичними обставинами. Так, Росія не збирається віддавати Японії чотири спірні острови Курильської гряди, а Японія наполегливо продовжує вважати їх своїми Північними територіями. Аналогічна причина конфлікту у Росії з Норвегією. Тут не поділена водна акваторія Баренцева моря.

З Китаєм прикордонні суперечки Росія в останні роки врегулювала, причому не в свою користь, віддавши Китаю півтора острова на річці Амур. Джерело конфлікту тут - нерівномірність заселення прикордонних територій двох країн. З російського боку кордону проживають близько 10 млн чоловік, з китайської - понад 100 млн осіб, причому на китайській території населення росте, а на російській - скорочується.

Решта спірні сусіди Росії - це колишні республіки СРСР, а також Польща - колишній союзник по Організації Варшавського договору. Протягом минулого року сильні суперечки виникли у Росії з Грузією. Спочатку Росія заборонила імпорт грузинських вин і мінеральної води "Боржомі", потім справа дійшла до депортації грузинів і транспортної блокади.

Відносини з Україною і Білорусією за останні роки також стрімко погіршилися. У першому випадку це відбулося після конфлікту навколо розподілу Чорноморського флоту і втручання Росії в протистояння між кандидатами в президенти Віктором Ющенком і Віктором Януковичем. В результаті Росія підвищила Україні ціну на газ, а Україна зробила одним із пріоритетів своєї політики вступ до НАТО.

З Білоруссю Росія формально з 1994 року будує союзну державу. В реальності економічна інтеграція двох країн провалилася. Єдиної валюти і єдиних податкових законів немає. Більш того, в нинішньому році з автомобілістів двох країн на митниці стали стягувати податок за користування дорогами іншої держави. А коли нинішньою зимою Росія підвищила Білорусі ціни на газ, білоруська сторона у відповідь збільшила плату за транспортування через свою територію, що призвело до тимчасового припинення експорту нафти в Європу. Зараз Росія стоїть перед необхідністю будувати нафтопровід в обхід свого західного сусіда, який ще недавно вважався найвірнішим союзником.

Відносини з Прибалтикою у Росії з самого початку були зіпсовані через те, що Росія була правонаступником СРСР, який прибалти сприймали не інакше як країну-окупанта. Періодично прибалтійські політики піднімали питання про те, щоб стягнути з Росії збитків за окупацію. При цьому називалися суми в десятки мільярдів доларів. А Латвія у свій час намагалася отримати Питалівський район Псковської області, яким володіла з 1920-го по 1940 рік. У 2005 році країни підписали договір про кордон, і зараз питання вичерпане. Однак латвійські шпроти не пускають до Росії через перевищення норм бензопірену. Заборонила Росія і імпорт м'яса з Польщі під приводом його невідповідності ветеринарним нормам.

Політолог Дмитро Орєшкін сказав НІ, що нинішня російська ідеологія - це спроба домогтися реваншу і відновити велику державу. Але, за його словами, "у Росії немає того, що могло б її зробити центром тяжіння і геополітичного впливу - могутньої і різноманітної економіки". Громадяни колишніх радянських республік хочуть жити "як в Німеччині, а не як у Смоленській області", тому "все орієнтуються на Захід". А Росії залишається лише обмежувати імпорт товарів місцевого виробництва і підвищувати ціни на енергоносії.

Директор Інституту країн СНД депутат Держдуми Костянтин Затулін заявив, що "не слід шукати друзів серед сусідів". "Це країни, які переживають період становлення своєї незалежності, і серед них логічно шукати здобич, а не друзів", - уточнив він. Коментуючи ж дії російської влади, Затулін каже, що "відбувся різкий перехід від байдужості до своїх інтересів до їх відстоювання", а сама незалежність пострадянських республік "уже є актом волевиявлення не на нашу користь".

Серед пострадянських республік хорошими можна назвати відносини лише з Вірменією, яка залежить від поставок російських енергоносіїв і присутності російської військової бази в Гюмрі, а також з усіма середньоазіатськими республіками. Дмитро Орєшкін каже, що це показово для нинішньої російської політики, коли "на європейському фланзі ніде успіхів немає, а на східному з режимами типу Туркменбаші у нас непогано". За його словами, потяг цих країн до Росії пов'язане з їх відносною нерозвиненістю.

Втім, поки Росія є країною, куди приїжджають. Голова комітету Держдуми у справах СНД Андрій Кокошин учора заявив, що Росія повинна залучати трудових мігрантів в першу чергу "з країн, з якими складаються дружні відносини". Так у Росії з'являється ще одна зброя - міграційне. А у сусідів - ще один привід для образ.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача