Статьи

В Одесі та області безробітних стало більше

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

30 жовтня 2018, 17:35 Переглядів: 30 жовтня 2018, 17:35 Переглядів:   Фото: pixabay

Фото: pixabay.

За п'ять років загальний рівень безробіття в Одеській області зріс на два відсотки, але і пропозицій на ринку праці стало більше. журналісти "Сегодня" продовжують спецпроект "Одеса в цифрах: життя за 5 років" , І на цей раз ми розповімо про зміни в сфері зайнятості.

РОБОТА

Практично всі сфери економічної діяльності зазнали змін, і, за даними Головного управління статистики в Одеській області, зайнятість населення в основних видах діяльності зменшується, а безробіття зростає.

Єдина сфера, яка може похвалитися збільшенням кількості працівників - держуправління, оборона і обов'язкове соціальне страхування. До слова, пік чисельності співробітників там припав на 2015 рік: в підрахунках управління статистики пояснюється, що тоді враховували і тимчасових співробітників, задіяних в проведенні місцевих виборів.

Кандидат економічних наук Одеського національного університету імені Мечникова Світлана Брошкова пояснює, що військово-промисловий комплекс розвивається відповідно логіці геополітичних подій.

"У зв'язку із зростанням військових дій, агресії Росії по відношенню до України, природно, єдине, що ми можемо робити - це нарощувати оборону", - підкреслила вона.

Самий різкий стрибок за цей час стався в сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспорту і мотоциклів. Хоча цей сектор весь цей час лідирує за кількістю зайнятих у ньому працівників, в 2013-му їх кількість різко знизилося. Після коливання продовжилися, але вони вже не були такими значними.

За словами Брошковой, спад пов'язаний з тим, що частина грошей з основного бюджету країни перерозподіляють в більш перспективні і розвиваються напрямки (в нашому випадку - сферу оборони), а інша йде на соціальні виплати. Простіше кажучи, через нестачу фінансування сфера не може розвиватися, тому і скорочуються робочі місця.

Зміни практично не торкнулися сфери мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, тимчасового розміщення та організації харчування, а також адміністративного та допоміжного обслуговування.

ПЛАТА ЗА ПРАЦЮ

А ось статистика заробітної плати приємно радує око, правда, якщо не враховувати курс гривні по відношенню до долара, який з восьми гривень на початку 2013-го до кінця 2017 го зріс до 28 грн.

Найбільше стали отримувати фінансисти і страховики, а також ті, хто працює в сфері транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності. Середньомісячна номінальна зарплата штатних працівників там виросла більш ніж в два рази. Втім, експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич зазначає, що таке зростання не завжди говорить про позитивні тенденції в галузі.

Наприклад, у сфері фінансової та страхової діяльності збільшення заробітної плати супроводжує зменшення кількості працівників. За його словами, це може бути пов'язано із застосуванням нових бізнес-підходів, наприклад, автоматизації деяких процесів. Що стосується сфери транспорту і складського господарства, то тут збільшення зарплати, на думку Тишкевича, пояснюється тим, що після анексії Криму навантаження на одеський порт збільшилася.

ЧОЛОВІКІВ НАЙБІЛЬШЕ

Загальна кількість безробітних, а тут співробітники служби статистики враховують людей у ​​віці від 15 до 70 років, зросла на 2%. Якщо ж заглибитися в деталі, то можна помітити цікаві тенденції. Так, якщо в 2013-му найбільший відсоток безробітних у сільській місцевості припадав на вікову категорію 35-39 років, то в 2017-му - на молодь 25-29 років.

До 2015 року більше зростання безробіття спостерігався в містах, а в 2016-2017 роках - в селах. Примітно, що відсоток безробітних серед чоловіків весь цей час був вище, ніж серед жінок.

Світлана Брошкова пояснює це тим, що жіноча половина населення набагато більш адаптивна: "Чоловіки менше піддаються перенавчання при зміні робочої діяльності, структурна перебудова для них досить важка".

РОБОТА Є

За даними експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу Head Hunter Україна, найбільш активними протягом цього періоду були роботодавці та здобувачі в Одесі, а також у Чорноморську, Ізмаїлі, Білгород-Дністровському та Південному.

Найбільше вакансій пропонували в сфері продажів і інтернет-технологій. До слова, у 2017-му і першій половині 2018 го найвища конкуренція була серед претендентів, які претендують на посади менеджерів вищої ланки, юристів, вакансії без досвіду, а також на роботу в галузях видобутку сировини, мистецтва, медіа і розваг.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що, за останніми даними, найнижчий рівень безробіття по Україні зафіксовано в Харкові - 5,1% від працездатного населення, тоді як по країні середній показник становить вже 8,9%.

Ми вже писали про те, що початок нового ділового сезону в Україні не принесло прогнозований різкий приріст вакансій , А в вересні навіть відзначався спад пропозицій від компаній.

Нагадаємо, раніше "Сегодня" дізналася, в яких сферах "працівникам на годину" платять найбільше .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Робота в Одеській області: людей стало менше, а плата - більше". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

дана Мітанова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача