Статьи

Установка Ubuntu поруч з Windows

 1. Створення завантажувального диска або флешки
 2. установка Ubuntu

Найбільший, важливий і, як багато хто думає - складний крок на початку роботи з Ubuntu - це її установка

Найбільший, важливий і, як багато хто думає - складний крок на початку роботи з Ubuntu - це її установка. Однак я стверджую, що це зовсім не так, і установка Ubuntu ані трохи не складніше Windows! Але так як файлова система Ubuntu, як і будь-який інший Linux-системи, в корені відрізняється від Windows, часто у користувачів виникає проблема з визначенням розділу для установки і завданням точок монтування. Щоб раз і назавжди розібратися з цими питаннями, я вирішив написати нову статтю про встановлення Ubuntu на один комп'ютер з Windows (стару можна прочитати тут ) І на цей раз буквально "пояснити все на пальцях", додавши скріншоти процесу з докладним описом. Питання, як завжди, можна задавати в коментарях =).

Ще раз повторюся, що в цій статті розглядаємо конкретний випадок установки Ubuntu на комп'ютер, на якому вже встановлена ​​і працює ОС Windows!

знайти докладний опис установки лічильника в Яндекс Метриці можна тут https://digitalnews.ru/.

Створення завантажувального диска або флешки

Отже, ви скачали ISO-образ системи Ubuntu (якщо немає, то викачуємо тут: http://www.ubuntu.com/download/desktop ). Тепер у нас 2 варіанти:

 1. Створити завантажувальний DVD-диск. Інструкція: http://startubuntu.ru/?p=91618 .
 2. Створити завантажувальний USB-флешку. Інструкція: http://startubuntu.ru/?p=104162 .

Після чого перезавантажуємо комп'ютер з диска або флешки. Якщо ви не знаєте як це зробити - це тема цілої окремої статті. Коротенько тільки можу підказати, що на більшості комп'ютерів потрібно в момент, коли екран комп'ютера тільки загорівся, натиснути на F12 або ESC, щоб отримати вибір з чого завантажувати комп'ютер. Також, можливо, на екрані завантаження внизу у вас відображаються підказки, яку кнопку і для чого натиснути. Шукайте в підказках "Boot menu".

установка Ubuntu

Після того, як комп'ютер завантажився з настановної флешки або диска, ви побачите таке вікно:

Тут необхідно вибрати російську мову в лівому меню і натиснути на кнопку "Встановити Ubuntu", і ви перейдете підготовці до установки Ubuntu:

Тут необхідно вибрати російську мову в лівому меню і натиснути на кнопку Встановити Ubuntu, і ви перейдете підготовці до установки Ubuntu:

Тут програма установки повідомить вам, чи достатньо вільного місця на жорсткому диску для установки системи, чи ваш комп'ютер підключено до електричної мережі (щоб уникнути несподіванок, краще підключити ваш ноутбук до розетки), і також чи є доступ до інтернету.

Підключення до інтернету необхідно, щоб мати можливість оновити систему відразу ж після її установки, ще до першого запуску. Якщо у вас є безлімітний доступ в інтернет, рекомендується підключитися до інтернету і відзначити галочкою пункт "Завантажити оновлення при установці". Підключення до Wi-fi можна виконати за допомогою значка мережі в правому верхньому куті екрану, поруч з годинником.

Пункт "Встановити це стороннє програмне забезпечення" встановить в систему деякі кодеки для відтворення мультимедіа-форматів. За замовчуванням вони не встановлюються в систему через патентні обмежень в деяких країнах.

Тиснемо "Продовжити" і переходимо до вибору "типу установки":

Тиснемо Продовжити і переходимо до вибору типу установки:

Тут нам пропонується 3 варіанти:

 1. Встановити Ubuntu поруч з Windows. У цьому випадку програма установки автоматично зменшить ваш розділ з Windows, створить на утворився порожньому місці новий розділ диска і встановить туди Ubuntu. Не дивлячись на уявну простоту і зручність я НЕ РЕКОМЕНДУЮ використовувати цей спосіб, тому що в цьому випадку ви не маєте контролю над тим, який саме розділ диска зменшити (якщо їх декілька) і скільки місця відвести для Ubuntu.
 2. Замінити Windows на Ubuntu. В цьому випадку ви втратите не тільки Windows, але і взагалі ВСЕ ДАНІ на своєму комп'ютері. Цей пункт слід вибирати тільки якщо вам дійсно нічого не потрібно зберегти на жорсткому диску, і працювати на комп'ютері ви збираєтеся тільки з Ubuntu. При виборі цього типу установки у вас включитися можливість вибору 2х додаткових опцій:
  • Зашифрувати нову установку Ubuntu (Encrypt the new Ubuntu installation) - це означає, що весь розділ з Ubuntu буде повністю зашифрований. Це трохи зменшить продуктивність жорсткого диска, але ніхто не зможе прочитати ваші дані ззовні Ubuntu не знаючи вашого пароля, або підключивши ваш жорсткий диск до іншого комп'ютера. Для початківців користувачів цього робити я НЕ рекомендую для уникнення ускладнень якщо ви захочете потім все переробити.
  • Використовувати LVM для нової установки Ubuntu (Use LVM with the new Ubuntu installation) - включає менеджер логічних томів LVM - початківцям користувачам це краще не чіпати, а так як наша стаття призначена саме для початківців, ми тут зупинятися і пояснювати нічого не будемо =).
 3. Інший варіант. Дозволяє самостійно визначити структуру ваших дисків і розділи для установки. Саме цей метод ми і будемо використовувати.

Вибираємо "Інший варіант", тиснемо "продовжити" і переходимо до найважливішого кроку.

Отже, перед вами структура ваших жорстких дисків і розділів на них. На скріншоті вище ви бачите структуру мого жорсткого диска - ваша, можливо, виглядає трохи інакше. Давайте спробуємо розібратися в моїй, і тоді ваша вам теж стане зрозуміла.

Дивимося на таблицю зображену вище і бачимо, що у мене в комп'ютері один жорсткий диск (/ dev / sda), а на ньому всього один розділ (/ dev / sda1) типу NTFS (стандартний тип для Windows), розмір його 32210 мегабайт і на ньому встановлена ​​Windows. Це той самий розділ, який в Windows називається "Диск C:". Можливо у вас є ще один або навіть кілька розділів. Ваше завдання полягає в тому, щоб вибрати з наявних у вас розділів відповідний для того, щоб зменшити його розмір на 10 Гб і на утворився порожньому місці створити розділи для Ubuntu. У моєму випадку вибирати нема з чого, тому я буду зменшувати свій розділ з Windows.

Отже, вибираємо розділ, який хочемо зменшити (я вибираю розділ / dev / sda1, на якому встановлено Windows) і натискаємо на кнопку "Change" ( "Змінити"). Після натискання на кнопку відкривається ось таке вікно:

Розглянемо це вікно:

 • Розмір - тут ми вказуємо новий розмір диска. Мій диск був розміром 32210 МегаБайт і я хочу виділити для Ubuntu приблизно 10 Гігабайт, тому я вказую новий розмір диска 22000 МегаБайт.
 • Використовувати як - тут необхідно вибрати тип диска. Оскільки тип диска у нас NTFS і міняти ми його не збираємося, вибираємо зі списку "ntfs".
 • Форматувати розділ - цей пункт не включає, інакше це зітре всі дані на цьому диску, включаючи ОС Windows. Ми ж хочемо зберегти Windows і свої дані, тому галочку тут НЕ СТАВИМО.
 • Точка монтування - це те саме, що вводить в ступор всіх новачків в Linux. Структура файлової системи Ubuntu і Linux взагалі має на увазі, що існує коренева папка ( "/"), в яку встановлена ​​операційна система. Всі інші папки, диски, флешки та інші пристрої підключаються до будинку неї. Якщо вам все ще нічого не зрозуміло - не лякайтеся, просто виберіть точку монтування "/ windows" зі списку, щоб ви могли отримати доступ до своїх файлів і папок на цьому розділі через папку "/ windows" в Ubuntu.

Після того, як ви заповнили всі поля, ще раз подивіться на мій скріншот, потім на заповнені поля у вас, ще раз добре подумайте, чи все зробили правильно і натискайте кнопку "ОК". Програма установки попередить вас, що це дію неможливо скасувати (мається на увазі, що неможливо просто натиснути "скасування" і повернути все як було, але структуру дисків, звичайно ж, можна знову зробити таку ж як і була, якщо ви раптом передумаєте).

Натискаємо продовжити, і чекаємо. Чекати, можливо, доведеться не більше хвилини, а можливо і кілька годин - все залежить від того, скільки у вас вільного місця на обраному розділі диска, і як воно "розподілено". Ні в якому разі не відключайте і не Перезапускайте комп'ютер під час цієї операції - швидше за все, ви залишитеся без усіх своїх даних. Будьте уважні, і краще заздалегідь упевніться що ноутбук підключений до зарядки. Після того, як операція завершитися, ми бачимо зміни в таблиці дисків: тепер у нас з'явилося вільне місце.

Виділяємо "вільне місце" і тиснемо на кнопку з плюсом ( "Додати"). Відкривається нове вікно:

Тут ми спочатку будемо створювати так званий "розділ підкачки" (або SWAP). Розділ підкачки використовується в тому випадку, якщо системі з якої-небудь причини не вистачило оперативної пам'яті комп'ютера. У Windows це називається "файлом підкачки" і зберігатися у вигляді простого файлу, в Linux же для цього використовується окремий розділ.

Примітка: У старих статтях про Linux для новачків ви можете знайти рекомендацію створювати розділ підкачки рівний подвійному об'єму оперативної пам'яті. Давалися такі рекомендації за часів, коли оперативна пам'ять обчислювалася в мегабайтах, а обсяги жорстких дисків - в кращому випадку десятками гігабайт, і на даний момент такі рекомендації для домашніх і офісних комп'ютерів НЕ ПОДХОДЯТ, тому що в цьому випадку обсяг розділу підкачки буде занадто великим і марним. Нерідко можна зустріти і рекомендацію відмовитися від розділу підкачки зовсім, тому що на сучасних комп'ютерах оперативної пам'яті досить багато. З цим я теж не згоден, тому що в системі навіть з дуже великим обсягом оперативної пам'яті може виникнути критична ситуація і нестача пам'яті. Тому при будь-якому обсязі оперативної пам'яті на сучасних домашніх і офісних комп'ютерах я рекомендую створювати розділ підкачки об'ємом 1 Гб.

Отже, вказуємо:

 • Розмір: 1024 Мб. Тобто 1 Гігабайт.
 • Тип нового розділу: якщо можна вибрати, то вибирайте "логічний". Не будемо зупинятися на типах розділах докладно, тому що орієнтуємо статтю на початківця користувача, що не вдаються до технічних подробиць. Бажають знайдуть в пошуковій системі гори інформації і роз'яснень на тему "типи розділів дисків".
 • Місцезнаходження нового розділу: вибираємо "Початок цього простору". Якщо коротко, то чим ближче розділ до початку диска, тим вище швидкість читання / запису даних на нього, а для розділу підкачки це особливо важливо.
 • Використовувати як: розділ підкачки.

Готово, тиснемо "ОК" і дивимося, що вийшло:

Тепер ми бачимо, що у нас з'явився новий розділ типу swap (розділ підкачки). Однак залишилося ще вільне місце. Знову виділяємо його і тиснемо на кнопку з плюсом ( "Додати"):

На цей раз ми будемо створювати основний розділ, на який встановитися Ubuntu:

 • Розмір: максимально можливий (повинен бути вписаний за замовчуванням);
 • Тип нового розділу: якщо можна вибрати, то вибирайте "логічний".
 • Місцезнаходження нового розділу: вибираємо "Початок цього простору".
 • Використовувати як: журнальованою файлову систему Ext4. Це стандарт в більшості сучасних системах Linux. Ubuntu можна встановити і на інші файлові системи, кожна з яких має свої переваги і недоліки, але ми на цьому детально зупинятися не будемо.
 • Точка монтування: "/". Це означає - "коренева папка", тобто найголовніша і основна директорія в системі. Саме сюди встановитися Ubuntu.

Натискаємо "ОК". В результаті у мене вийшла ось така таблиця:

У вас вона повинна бути приблизно такою ж. Тут ми повинні ще раз переконатися, що галочка "Форматувати?" варто тільки у розділу ext4 з точкою монтування "/" і ні в якому разі не повинна стояти у тих розділів, на яких ви хочете зберегти свої дані.

Тиснемо на "Встановити зараз" і програма установки починає вносити зміни в структуру розділів вашого жорсткого диска і копіювати файли Ubuntu на диск. А в цей час ми відповідаємо на другорядні питання:

"Де ви знаходитесь?" - питання для визначення часового поясу і регіональних стандартів. Якщо ви не в зазначеному по-замовчуванню місці, то можна клацати по карті, а можна вводити назву місцевості англійською.

Якщо ви не в зазначеному по-замовчуванню місці, то можна клацати по карті, а можна вводити назву місцевості англійською

Далі вибираємо розкладку клавіатури. Якщо вам необхідно використовувати більше двох розкладок, то додаткові можна додати після установки.

На питання "Хто ви?" ви повинні написати своє справжнє ім'я (ну або яке завгодно ім'я на ваш смак), ім'я комп'ютера в мережі (його можна не міняти і залишити як є), ім'я користувача - тобто ваш логін, за допомогою якого ви будете авторизуватися на комп'ютері і пароль .

Також слід вказати, як ви будете входити в систему:

 • Входити в систему автоматично. Тобто при включенні комп'ютера у вас не спитають ні логін, ні пароль, і ви відразу ж потрапите на свій робочий стіл. Пароль в цьому випадку все одно необхідно запам'ятати, тому що його система буде питати щоразу, коли ви будете міняти якісь глобальні настройки або встановлювати програми.
 • Вимагати пароль для входу в систему. Це більш безпечний метод входу, який особливо рекомендується використовувати якщо ви зберігаєте на комп'ютері конфіденційної дані, працюєте з грошима або просто не хочете, щоб до вашого профілю мав доступ кожен охочий у вас вдома або в офісі.

Вибравши другий пункт ви також можете включити опцію "Шифрувати мою домашню папку" - в це випадку ваші особисті файли неможливо буде прочитати з іншої системи, або підключивши ваш жорсткий диск до іншого комп'ютера.

От і все! Залишилося тільки почекати, коли завершитися копіювання файлів Ubuntu і оновлення системи (якщо ви вибрали відповідний пункт на першому етапі установки). Після завершення роботи, програма установки запропонує вам перезавантаження комп'ютера для того, щоб увійти в свою нову систему Ubuntu!

Ru/?
Ru/?
Тут ми повинні ще раз переконатися, що галочка "Форматувати?
На питання "Хто ви?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача