Статьи

Установка Ubuntu на Virtualbox

За даним керівництву можна так само ставити і на десктоп, відмінність буде лише в тому, як правильно розбити диски. Якщо ви хочете поставити Ubuntu паралельно з Windows, заздалегідь виділіть під неї розділ на жорсткому диску, мінімально рекомендую 10 гігабайт і більше. Детальніше дивіться нижче.

На сайті http://virtualbox.org качаємо останню версію програми під вашу операційну систему, встановлюємо.
Убунту рекомендую ставити десктопну, тому що сервер у нас локальний, а з графічним оточенням працювати швидше і приємніше. Ubuntu скачати можна звідси http://www.ubuntu.com/download/desktop або з фтп яндекса: ftp://ftp.yandex.ru/ubuntu-cdimage/releases/

  1. Запускаємо віртуалбокс, тиснемо "створити".
  2. Вибираємо тип і ім'я віртуальної ОС (Linux, Ubuntu)
  3. Далі виділяємо скільки оперативної пам'яті буде доступно системі (потім можна буде змінити), для установки системи я б виділив побільше, щоб швидше встановлювалася, думаю гігабайти-двох вистачить.
  4. Далі створюємо віртуальний жорсткий диск для нашої системи.

Тут є варіанти в залежності від того як ви будете використовувати свою віртуальну машину. Якщо вона потрібна щоб крутити на ній один або кілька невеликих сайтик з метою самонавчання або для дрібних отладок невеликих проектів, то вистачить одного віртуального диска гігабайт на 20.
Інший варіант - коли парою дрібних сайтик не звільнишся і ваша віртуальна машина і дані знаходяться на ній вам важливі. Тоді створюємо два віртуальних диска, на один з яких буде ставитися сама система (гігабайт 8 вистачить з головою), а інший (розмір вибираємо на свій розсуд, якщо що його можна буде потім збільшити або в нього ж примонтировать додаткові диски) буде монтуватися в директорію / home в якій будуть знаходитися всі дані про вашому користувача і всі сайти, які ми будемо запускати на нашій виртуалке. Такий варіант дозволить уникнути проблем у разі, коли ми "ненавмисно" що-нить поламаємо в системі (оновимо не те і не так, видалимо не те, всяко буває), тоді просто потрібно буде перевстановити саму систему і заново підкинути диск з користувачем і сайтами .

І так ми визначилися і створюємо диск (або диски) підрубуємо їх в настройках віртуальної машини.

Налаштування Virtualbox:
Налаштування Virtualbox:

Все що не вказав, залишаємо по дефолту.
Далі запускаємо нашу віртуальну машину.
Вибираємо мову і натискаємо "Встановити Ubuntu"
Можна відразу вибрати "Завантажити оновлення при установці", можна це зробити потім, залежить від вашого вільного часу :)
Далі вибираємо варіант розмітки диска (автоматом і вручну). Якщо створили один диск, то вибираємо "Стерти диск і встановити Ubuntu". Якщо створювали два диска, то робимо розмітку вручну. Ось в кратце:

  1. На першому диску тиснемо "Нова таблиця розділів"
  2. Виділяємо порожній розділ тиснемо "Додати"
  3. Створюємо первинний розділ розміром 1024 помічаємо як розділ підкачки, розмістити в кінці.
  4. Вибираємо час, що залишився, тиснемо "Додати"
  5. Первинний, що залишилося місце, ext4, точка монтування /
  6. На другому диску так само створюємо нову таблицю, додаємо розділ, ext4, точка монтування / home

Якщо ви ставите Ubuntu на десктоп, ось короткий лікнеп з розбиття дисків:
В Лінуксі немає поняття дисків C :, D: і т.д., є коренева файлова система "/" до якої монтується системний диск, інші диски ми можемо монтувати в будь-яку директорію.
Найпоширеніший варіант - під систему виділяємо 3 розділу, перший приблизно 8 гігабайт під саму систему і софт, другий для розділу / home, в якому зберігаються профіль, файли і настройки користувача (мінімум рекомендую пару гігабайт), третій - файл підкачки (мені завжди вистачало гігабайти). Решта диски з іншого файлової системою (наприклад ntfs) можна і не монтувати (Убунту робитиме це сама при спробі зайти на них), або це можна зробити при установці системи (вибираємо розділ -> використовувати як ntfs і вибираємо точку монтування, наприклад "/ media / disk ").

Встановлюємо, під час установки вводимо додаткову інформацію про часові пояси, вибираємо розкладку, створюємо користувача (папка з профілем якого монтується в розділ / home / ім'я користувача, в якій ми будемо зберігати наші сайти).

Залишилося налаштувати мережу, робиться все просто, на скріншоті я зазначив що натискати:
Залишилося налаштувати мережу, робиться все просто, на скріншоті я зазначив що натискати:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.