Статьи

Установка Ubuntu на Virtualbox

За даним керівництву можна так само ставити і на десктоп, відмінність буде лише в тому, як правильно розбити диски. Якщо ви хочете поставити Ubuntu паралельно з Windows, заздалегідь виділіть під неї розділ на жорсткому диску, мінімально рекомендую 10 гігабайт і більше. Детальніше дивіться нижче.

На сайті http://virtualbox.org качаємо останню версію програми під вашу операційну систему, встановлюємо.
Убунту рекомендую ставити десктопну, тому що сервер у нас локальний, а з графічним оточенням працювати швидше і приємніше. Ubuntu скачати можна звідси http://www.ubuntu.com/download/desktop або з фтп яндекса: ftp://ftp.yandex.ru/ubuntu-cdimage/releases/

  1. Запускаємо віртуалбокс, тиснемо "створити".
  2. Вибираємо тип і ім'я віртуальної ОС (Linux, Ubuntu)
  3. Далі виділяємо скільки оперативної пам'яті буде доступно системі (потім можна буде змінити), для установки системи я б виділив побільше, щоб швидше встановлювалася, думаю гігабайти-двох вистачить.
  4. Далі створюємо віртуальний жорсткий диск для нашої системи.

Тут є варіанти в залежності від того як ви будете використовувати свою віртуальну машину. Якщо вона потрібна щоб крутити на ній один або кілька невеликих сайтик з метою самонавчання або для дрібних отладок невеликих проектів, то вистачить одного віртуального диска гігабайт на 20.
Інший варіант - коли парою дрібних сайтик не звільнишся і ваша віртуальна машина і дані знаходяться на ній вам важливі. Тоді створюємо два віртуальних диска, на один з яких буде ставитися сама система (гігабайт 8 вистачить з головою), а інший (розмір вибираємо на свій розсуд, якщо що його можна буде потім збільшити або в нього ж примонтировать додаткові диски) буде монтуватися в директорію / home в якій будуть знаходитися всі дані про вашому користувача і всі сайти, які ми будемо запускати на нашій виртуалке. Такий варіант дозволить уникнути проблем у разі, коли ми "ненавмисно" що-нить поламаємо в системі (оновимо не те і не так, видалимо не те, всяко буває), тоді просто потрібно буде перевстановити саму систему і заново підкинути диск з користувачем і сайтами .

І так ми визначилися і створюємо диск (або диски) підрубуємо їх в настройках віртуальної машини.

Налаштування Virtualbox:
Налаштування Virtualbox:

Все що не вказав, залишаємо по дефолту.
Далі запускаємо нашу віртуальну машину.
Вибираємо мову і натискаємо "Встановити Ubuntu"
Можна відразу вибрати "Завантажити оновлення при установці", можна це зробити потім, залежить від вашого вільного часу :)
Далі вибираємо варіант розмітки диска (автоматом і вручну). Якщо створили один диск, то вибираємо "Стерти диск і встановити Ubuntu". Якщо створювали два диска, то робимо розмітку вручну. Ось в кратце:

  1. На першому диску тиснемо "Нова таблиця розділів"
  2. Виділяємо порожній розділ тиснемо "Додати"
  3. Створюємо первинний розділ розміром 1024 помічаємо як розділ підкачки, розмістити в кінці.
  4. Вибираємо час, що залишився, тиснемо "Додати"
  5. Первинний, що залишилося місце, ext4, точка монтування /
  6. На другому диску так само створюємо нову таблицю, додаємо розділ, ext4, точка монтування / home

Якщо ви ставите Ubuntu на десктоп, ось короткий лікнеп з розбиття дисків:
В Лінуксі немає поняття дисків C :, D: і т.д., є коренева файлова система "/" до якої монтується системний диск, інші диски ми можемо монтувати в будь-яку директорію.
Найпоширеніший варіант - під систему виділяємо 3 розділу, перший приблизно 8 гігабайт під саму систему і софт, другий для розділу / home, в якому зберігаються профіль, файли і настройки користувача (мінімум рекомендую пару гігабайт), третій - файл підкачки (мені завжди вистачало гігабайти). Решта диски з іншого файлової системою (наприклад ntfs) можна і не монтувати (Убунту робитиме це сама при спробі зайти на них), або це можна зробити при установці системи (вибираємо розділ -> використовувати як ntfs і вибираємо точку монтування, наприклад "/ media / disk ").

Встановлюємо, під час установки вводимо додаткову інформацію про часові пояси, вибираємо розкладку, створюємо користувача (папка з профілем якого монтується в розділ / home / ім'я користувача, в якій ми будемо зберігати наші сайти).

Залишилося налаштувати мережу, робиться все просто, на скріншоті я зазначив що натискати:
Залишилося налаштувати мережу, робиться все просто, на скріншоті я зазначив що натискати:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача