Статьи

Установка Apache 2.4 + PHP 5.6 + MySQL 5.6 на Windows 7 - 10

 1. Підготовчі роботи
 2. Установка Apache 2.4
 3. Установка PHP 5.6
 4. Віртуальні хости в Apache
 5. Установка MySQL 5.6

У статті описується установка Apache 2.4 + PHP 5.6 + MySQL 5.6 на операційну систему Windows 7/8 / 8.1 / 10

Перш ніж продовжити читання, зверніть увагу на те, чи дійсно вам необхідно встановлювати і налаштовувати все це під Windows? Може бути Вам варто звернути увагу на швидкий спосіб розгорнути більш якісне оточення для розробки під Windows, засноване на віртуалізації Vagrant і не витрачати свій час і нерви на настройку того ж самого безпосередньо в Windows? У будь-якому випадку, прочитайте статтю про Vagrant . Можливо вона заощадить вам не тільки час, але і здоров'я.

Дана інструкція буде корисна починаючим WEB-розробникам, які збираються встановити на своєму ПК з ОС Windows WEB-сервер Apache з інтерпретатором PHP останніх версій. Звичайно ж, набагато простіше встановити збірку, на зразок Denwer або вдатися до використання інсталяторів і не паритися з приводу налаштувань. Однак кожен WEB-розробник повинен розуміти процес роботи WEB-сервера, процес його установки і настройки.

Якщо Ви хочете встановити PHP 7, то зверніться будь ласка до цієї статті.

Якщо в процесі складання сервера по цій інструкції Ви зіткнулися з проблемами і все ще вважаєте себе WEB-розробником, то буде правильним кроком розібратися в проблемах, які виникли, а не писати в коментарі що інструкція говно. Інструкція робоча. Перевірено часом і сотнями інсталяцій. Будьте уважніше при виконанні простих кроків. Виконання кроків вручну і розбір ситуацій, якщо не запрацювало, додасть Вам skill як розробнику. Якщо Ви не WEB-розробник і не плануєте їм бути, то підшукайте простий спосіб установки в інтернеті - дана інструкція не для Вас.

Зверніть увагу, що під Windows XP дані версії VC11 запустити буде неможливо (або вкрай важко).

Підготовчі роботи

Переконайтеся, що у вас саме Windows 7 або новіше. Якщо у Вас Windows XP, дана інструкція не допоможе Вам, так як описана тут версія Apache не працює під Windows XP.

Видаліть всі WEB-сервери, які встановлювали до цього, зайдіть в служби і переконайтеся, що там немає служб Apache або IIS. Якщо у вас вже встановлений який-небудь веб-сервер, другий паралельно швидше за все не запрацює зовсім.

Якщо у Вас є Скайп, вимкніть в настройках використання 80 порту. В кінцевому підсумку Ви повинні переконатися, що жодна служба не використовує 80й порт.

Для роботи дуже бажано мати файловий менеджер, що дозволяє створювати файли з будь-якими розширеннями, або, що ще краще, редактор коду, на зразок Sublime Text або Notepad ++ або повноцінну IDE.

Структура папок може бути різною, проте дана інструкція написана під певну структуру і, якщо її дотримуватися, все гарантовано заробить.
Перед тим як почати, створіть на диску D папку USR, всередині якої створіть 5 подпапкок: apache, php, tmp, www, log. Саме так. Без вказівки номерів версій.

В каталозі www створюємо індексні файли (за допомогою файлового менеджера або редактора коду), які будуть потрібні для перевірки того, що все працює:

 • index.html з вмістом: It works!
 • index.php з вмістом: <? php phpinfo (); ?>

Якщо файлового менеджера / редактора коду / IDE немає, скачайте архів з цими двома файлами по цьому посиланню . Але, якщо Ви вважаєте себе WEB-розробником, Ви повинні обзавестися інструментами.

У системну змінну PATH додаємо:

; D: \ USR \ apache; D: \ USR \ apache \ bin; D: \ USR \ php;

Якщо хто не знає, як знайти те місце, де змінюється PATH, прочитайте ось цей коментар .

Зауваження!

Наведені в прикладах конфігураційних файлів номера рядків можуть відрізнятися для інших версій apache і php.
Всі команди, включаючи редагування файлів, повинні здійснюватися від імені Адміністратора.

Установка Apache 2.4

Хоча для простої розробки на PHP і немає необхідності в окремому WEB-сервері (в PHP вбудований власний WEB-сервер, якого майже завжди досить для розробки одного проекту), все ж рекомендується зробити установку і настройку WEB-сервера Apache, хоча б тому, що програміст зобов'язаний знати ці тонкощі. В кінцевому підсумку доведеться працювати з WEB-сервером і доведеться розбиратися з його конфігурацією. Так що приступимо.

 1. Завантажуємо Apache 2.4 binaries VC11 під свою систему за посиланням http://www.apachelounge.com/download/VC11/ Швидше за все у Вас 64 розрядна ОС, тому Вам знадобиться файл з ім'ям, на зразок httpd-2.4. xx -win64-VC11.zip
 2. Якщо потрібні якісь додаткові модулі, їх можна завантажити там же (для базової установки немає необхідності)
 3. Разархівіруем вміст папки Apache24 з скачав архіву в D: \ USR \ apache. Зверніть увагу, що в D: \ USR \ apache потрібно покласти НЕ папку Apache24 з архіву, а її вміст. Інсталювати нічого не потрібно.
 4. У файлі D: \ USR \ apache \ conf \ httpd.conf змінюємо значення ServerRoot на "d: / USR / apache" (рядок 37) та значення DocumentRootDirecroty) на "d: / USR / www" (рядки 242 і 243). Так само слід розкоментувати рядок 218 і змінити її на: ServerName localhost: 80
 5. Змінюємопараметри зберігання логів в тому ж файлі (знаходимо параметри і змінюємо): ErrorLog "D: /USR/log/apache-error.log" CustomLog "D: /USR/log/apache-access.log" common
 6. Встановлюємо сервіс Apache (від імені Адміністратора). Відкриваємо командний рядок від імені Адміністратора і вставляємо туди наступний рядок: D: \ USR \ apache \ bin \ httpd.exe -k install
 7. Стежимо за повідомленнями про помилки під час установки сервісу. Якщо все зроблено правильно, ніяких помилок бути не повинно. Якщо у вас після виконання рядки не з'явилася знову командний рядок, то ви щось зробили неправильно. Просто скористайтеся функціями скопіювати і вставити, щоб не допускати помилок при передруку.
 8. Створюємо на робочому столі ярлик для D: \ USR \ apache \ bin \ ApacheMonitor.exe і / або поміщаємо його в автозавантаження (для відкриття вікна автозавантаження в WIN8 необхідно натиснути WIN + R, потім ввести shell: Startup і натиснути ОК)
 9. Запускаємо ApacheMonitor. У системному треї з'явиться ярлик. Натискаємо на нього лівою кнопкою, вибираємо Apache24 -> Start.
 10. У браузері заходимо на http: // localhost / - повинні побачити It works!
 11. Якщо не побачили такого напису, розбираємося, що пішло не так (читаємо логи, гугл, намагаємося самостійно розібратися з проблемою, якщо вже вирішили розбиратися в тонкощах роботи веб-сервера)

Установка PHP 5.6

 1. Завантажуємо останню версію VC11 x86 Thread Safe або VC11 x64 Thread Safe за посиланням http://windows.php.net/download/ . Зверніть увагу, що потрібен саме VC11 і саме Thread Safe. Розрядність повинна бути як у Apache. Файл, який Вам потрібен, швидше за все буде називатися зразок: php-5.6.11-Win32-VC11-x86.zip або php-5.6.11-Win32-VC11-x64.zip
 2. Витягуємо вміст архіву в D: \ USR \ php. Як у випадку з Apache, інсталювати нічого не потрібно.
 3. У файл D: \ USR \ apache \ conf \ httpd.conf додаємо рядки: LoadModule php5_module "d: /USR/php/php5apache2_4.dll" AddHandler application / x-httpd-php .php # Шлях до файлу php.ini PHPIniDir " D: / USR / php "
 4. І змінюємо значення DirectoryIndex на index.html index.php (рядок 276)
 5. Використовуючи ApacheMonitor перезапускаємо Apache (Apache24 -> Restart)
 6. заходимо браузером http: //localhost/index.php і переконуємося, що PHP працює.
 7. Робимо копію файлу D: \ USR \ php \ php.ini-development з ім'ям D: \ USR \ php \ php.ini
 8. Користуючись пошуком знаходимо, раскомментіруем і змінюємопараметри: extension_dir = "D: / USR / php / ext" sys_temp_dir = "D: / USR / tmp" extension = php_mysql.dll extension = php_mysqli.dll extension = php_openssl.dll date.timezone = Europe / Zaporozhye
 9. Виконуємо в командному рядку php -m щоб переглянути список підключених модулів.
 10. Перезапускаємо Apache використовуючи ApacheMonitor

Віртуальні хости в Apache

 1. Якщо на комп'ютері проводиться налагодження кількох проектів, то можуть знадобитися віртуальні хости (сайти). На прикладі будемо розглядати два віртуальних хоста: s1.localhost і s2.localhost. Для зручності будемо створювати папки з такими ж назвами, що зовсім не обов'язково в реальній системі.
 2. Слід врахувати, що при використанні віртуальних хостів, параметр DocumentRoot конфігураційного файлу Apache більш не має сенсу. Основним хостом сервера (який буде доступний за адресою http: // localhost / ) Тепер є перший віртуальний хост в файлі конфігурації віртуальних хостів!
 3. Для початку необхідно додати в файл c: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts рядки: 127.0.0.1 s1.localhost 127.0.0.1 s2.localhost

  Робити це потрібно від імені Адміністратора. Бажано після цього перезавантажитися, але на практиці цього не було потрібно. Якщо змінити файл не вдається (права доступу), ви можете скопіювати його на робочий стіл, змінити, а потім скопіювати назад.

 4. Створюємо папки для віртуальних хостів D: \ USR \ www \ s1.localhost і D: \ USR \ www \ s2.localhost, в яких будуть розташовуватися файли. У кожній з папок створюємо файл index.html з вмістом S1 і S2 відповідно (для контролю того, що все працює як треба)
 5. Потім створюємо папки для логів: D: \ USR \ log \ s1.localhost і D: \ USR \ log \ s2.localhost - тут будуть зберігатися логи кожного з сайтів. Взагалі-то, логи можна зберігати в одній папці, але я звик робити так - мені так зручніше.
 6. Далі необхідно включити підтримку віртуальних хостів. У файлі D: \ USR \ apache \ conf \ httpd.conf розкоментувати рядок Include conf / extra / httpd-vhosts.conf
 7. Далі редагуємо файл d: \ USR \ apache \ conf \ extra \ httpd-vhosts.conf - він повинен виглядати так (по віртуальних хосту свій блок VirtualHost): <VirtualHost *: 80> ServerAdmin [email protected] DocumentRoot "D: / USR / www / s1.localhost "ServerName s1.localhost ServerAlias ​​www.s1.localhost ErrorLog" D: /USR/log/s1.localhost/error.log "CustomLog" D: /USR/log/s1.localhost/access. log "common </ VirtualHost> <VirtualHost *: 80> ServerAdmin [email protected] DocumentRoot" D: /USR/www/s2.localhost "ServerName s2.localhost ServerAlias ​​www.s2.localhost ErrorLog" D: / USR / log /s2.localhost/error.log "CustomLog" D: /USR/log/s2.localhost/access.log "common </ VirtualHost>
 8. Перший віртуальний хост s1.localhost тепер буде основним хостом системи, тому що його блок слід першим в конфігураційному файлі, тобто буде доступний при вході на http: // localhost /
 9. Перезапускаємо Apache використовуючи ApacheMonitor і заходимо по черзі на http: //s1.localhost/ і http: //s2.localhost/ .
 10. Отже. Для додавання нового віртуального хоста буде досить: створити папку для файлів хоста в D: \ USR \ www, створити папку для логів хоста в D: \ USR \ log, прописати ім'я хоста у файлі hosts, додати блок VirtualHost в файл конфігурації віртуальних хостів.

Установка MySQL 5.6

 1. Завантажуємо MySQL Installer MSI (mysql-installer-community) за посиланням: http://dev.mysql.com/downloads/windows/installer/5.6.html
 2. Під час установки на етапі Choosing a Setup Type вибираємо: Custom, потім видаляємо з встановлюваних продуктів все (в правій колонці), за винятком самого MySQL сервера (автоматично будуть додані необхідні обов'язкові модулі). Простіше видалити всі і додати тільки сервер - всі необхідні компоненти при цьому додадуться самі
 3. Запускаємо установку, натиснувши на Execute в наступному вікні
 4. Після установки сервера натискаємо кілька разів Next і переходимо до конфігурації сервера
 5. Вибираємо тип Development Machine, опції залишаємо як є і натискаємо Next
 6. Встановлюємо пароль основного користувача root (обов'язково) - тут же можна додати користувачів, але поки цього робити не потрібно, натискаємо Next
 7. Зазначаємо, чи потрібно зробити так, щоб сервер запускався автоматично зі стартом Windows (у мене автозапуск вимкнений, тому що локальний MySQL-сервер використовується тільки для налагодження в дуже рідкісних випадках), натискаємо Next
 8. Запускаємо конфігурація кнопкою Execute. Все повинно пройти успішно, після чого натискаємо Next і потім Finish.
 9. Установка сервера MySQL завершена. Вітаємо!
 10. Якщо ви залишили в налаштуваннях автозавантаження сервера, то більше нічого робити не потрібно. Сервер MySQL запускатиметься автоматично разом зі стартом операційної системи Windows. Інакше доведеться запускати сервер з вікна Служби панелі Управління комп'ютером Windows (або написати свій мініскріпт для запуску і зупинки служби). Я працюю на ноутбуці і постійно запущений сервер мені не потрібен (витрата ресурсів).
 11. Для роботи з MySQL сервером є безліч корисних і зручних утиліт. Я рекомендую використовувати dbforge Studio for MySQL . За допомогою цього інструменту можна створювати користувачів БД і призначати права доступу. Можливо, є більш зручні та швидкі інструменти. З усіх, що я використовував, цей найбільш функціональний, хоч і не особливо швидкий.
Перш ніж продовжити читання, зверніть увагу на те, чи дійсно вам необхідно встановлювати і налаштовувати все це під Windows?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача