Статьи

Установка Windows Vista в VMware Workstation 6

 1. Віртуальні машини з Windows Vista і ліцензування
 2. Vista Aero в віртуальних машинах
 3. Установка гостьовий операційної системи Windows Vista
 4. Установка гостьової системи Windows Vista
 5. Висновок

Windows Vista, нова клієнтська операційна система компанії Microsoft, викликала великий інтерес з боку всіх категорій користувачів. Більшість з них сприймають як неминучість необхідність переходу на Vista в майбутньому, якщо вже не зробили це. Проте, нова ОС від Microsoft викликала дуже багато гарячих суперечок про доцільність переходу на неї, оскільки багато хто вважає її апаратні вимоги завищеними, а зміни з точки зору інтерфейсу - незручними для користувача. Крім того, грунтуючись на досвіді Windows XP, більшість вважає, що стосовно безпеки та наявності дефектів Vista, до виходу першого пакету оновлень, не є надійною операційною системою. Також завищені вимоги Vista зупиняють її поширення серед домашніх користувачів, так і багато компаній неохоче йдуть на оновлення парку клієнтських машин. Однак, на сьогоднішній день, число встановлених копій Windows Vista значно перевищує число автомобілів усього світу. Вихід нової ОС стимулював продажі нових комп'ютерів, і тепер багато користувачів можуть дозволити собі не тільки установку Windows Vista, але і запуск її в якості гостьової системи у віртуальній машині на хостовой платформі Windows XP.

Установка Vista у віртуальній машині може бути проведена з наступними цілями:

 • випробування в ній необхідного програмного забезпечення на сумісність з метою подальшого безболісного на неї переходу
 • навчання роботі з новою операційною системою
 • тестування програмного забезпечення при його розробці
 • отримання нових можливостей Vista без необхідності переустановлення старого програмного забезпечення хостовой системи

До того ж, Windows Vista у віртуальній машині може використовуватися нарівні з іншими операційними системами як елемент віртуальної інфраструктури підприємства, наприклад у вирішенні віртуальної інфраструктури десктопів (VDI, Virtual Desktop Infrastructure), де призначені для користувача середовища зберігаються централізовано на серверах компанії. Однак при плануванні рішень з установкою Vista на платформах віртуалізації необхідно враховувати наступні моменти:

 • вимоги Vista до обладнання
 • можливість установки різних видань Vista відповідно до ліцензії
 • підтримку платформами віртуалізації (часткова або повна)
 • особливості установки і використання на конкретній платформі віртуалізації

В даний момент не так багато настільних платформ повноцінно підтримують використання Vista у віртуальній машині в якості гостьової системи. Основні з них - VMware Workstation 6 і Virtual PC 2007. Потрібно відзначити, що хоча продукт Virtual PC і є безкоштовним, його функціональні можливості значно поступаються VMware Workstation. Для цілей тестування тріальна версія Workstation ідеально підійде вам і допоможе визначитися варто переходити на Vista чи ні (точніше, поки що немає). Продукт VMware Workstation може бути завантажений за адресою: http://vmware.com/download/ws/eval.html .

Віртуальні машини з Windows Vista і ліцензування

Компанія Microsoft в даний момент веде досить спірну і критикований багатьма політику щодо віртуалізації. З одного боку, Microsoft постійно відкладала остаточну дату релізу Windows Virtualization (інтегрована в Windows Server 2008 платформа на основі гипервизора, де в якості серверної ролі можна буде вибрати Virtualization Server) і урізала її можливості, з іншого, створюється враження, що Microsoft навмисно гальмує розвиток технологій віртуалізації конкурентів. На початку 2007 року компанія VMware в досить жорсткій формі висунула претензії Microsoft, які полягали в наступному:

 • Політика Microsoft надає повноцінну технічну підтримку щодо віртуалізації тільки для своїх платформ (Virtual PC і Virtual Server), ігноруючи при цьому продукти інших вендорів платформ віртуалізації (наприклад, VMware ESX Server, який практично за всіма технічними параметрами на даний момент перевершує продукти віртуалізації Microsoft ).
 • Microsoft обмежує терміни використання віртуальних систем.
 • Формат віртуальних дисків VHD (Virtual Hard Drive) ексклюзивно використовується Microsoft, і налаштування деяких параметрів допускаються тільки в продуктах Virtual Server і Virtual PC. Деякі обмеження стосуються також перетворення VHD-дисків в інший формат.
 • Політика Microsoft щодо засобів управління платформами віртуалізації спрямована на недопущення туди інших гравців
 • Існують обмеження на переносимість віртуальних машин і застосування віртуалізації в Windows Vista
 • VMware зажадала відкрити API віртуалізації в Windows Server 2008, щоб сторонні виробники платформ віртуалізації могли створювати свої рішення.

Як стає зрозумілим, Microsoft усвідомлює своє відставання щодо таких гравців ринку віртуалізації, як VMware, і намагається загальмувати їхній розвиток, щоб в 2008 році, з виходом Windows Virtualization, було легше надолужити згаяне.

На даний момент, обмеження, що стосуються віртуалізації Windows Vista відповідно до EULA (End User License Agreement) на клієнтських комп'ютерах такі:

 • Видання Windows Vista Home Basic і Home Premium ні в якому вигляді не можуть бути використовуватися в віртуальних машинах.
 • Видання Windows Vista Ultimate може бути запущено в віртуальних машинах, проте користувач не має право відтворювати або як-небудь інакше використовувати контент, захищений службами DRM (Digital Rights Management), а також використовувати можливості BitLocker.

Є ще три важливих моменти, які необхідно враховувати при використанні Windows Vista у віртуальній машині:

 • Для кожної з копій Vista потрібна окрема ліцензія
 • Ви можете переміщати віртуальну машину з Vista, але не можете копіювати її на інший комп'ютер
 • OEM-версії Windows Vista не можуть бути переміщені з того обладнання, для якого вони ліцензовані

Багато аналітиків говорять про те, що Microsoft заборонила використання Vista Home і Vista Home Premium в віртуальних машинах для того, щоб запобігти поширенню за допомогою віртуальних машин медіафайлів, захищених за допомогою DRM великими розповсюджувачами музичного та відео контенту.

Треба відзначити також, що зломщики програмного забезпечення знайшли незаконний спосіб активації Windows Vista, створивши шаблон віртуальної машини (Virtual Appliance), який працює в якості сервера активації для деяких видань Vista, назвавши його на честь дружини Білла Гейтса - Melinda Gates. Ця віртуальна машина використовує службу KMS (Key Management Service) для «роздачі» ліцензійних ключів машинам интрасети з встановленими в них Windows Vista.

Vista Aero в віртуальних машинах

У більшості випадків платформи віртуалізації емулюють досить старі графічні адаптери, тому в віртуальних машинах досі не можна повноцінно грати в 3D-ігри. Цей факт є одним з істотних перешкод для поширення платформ віртуалізації на клієнтських комп'ютерах. Треба сказати, що компанія VMware найдалі просунулася в цьому відношенні, оголосивши про експериментальну підтримку Direct 3D в VMware Workstation 6. Крім того, на клієнтської платформі віртуалізації VMware Fusion для Mac OS, що вийшла 6 серпня 2007 року, компанія VMware вже неодноразово показувала можливість грати в 3D-ігри під Windows на своїх технічних конференціях і подкастах. Однак, як і раніше, в гостьовій операційній системі Widows Vista на PC-платформі інтерфейс Aero для користувачів виявляється недоступний.

Тим не менш, є спосіб отримати можливості Aero в віртуальній машині непрямим чином, використовуючи можливості Desktop Composition Remoting, надбудови над термінальними службами Remote Desktop, які дозволяють представляти можливості Aero через віддалений доступ до робочого столу Windows Vista. Mike Kolitz, один із співробітників Microsoft, що працює в напрямку віртуалізації, в своєму блозі на MSDN розповів про те як отримати Aero в віртуальній машині.

Для цього вам знадобиться:

 • Хостової і гостьова операційна система Windows Vista з підтримкою Aero (або ви можете використовувати доступ до віддаленого робочого столу не з хостовой машини, а з іншого комп'ютера мережі, де встановлена ​​Windows Vista)
 • Мережеве з'єднання між віртуальною машиною і термінальним клієнтом (комп'ютер, з якого відбувається доступ до віддаленого робочого столу)
 • На термінальному клієнті з Vista графічний відеоадаптер повинен підтримувати можливості Aero, при цьому вони повинні бути включені.
 • Рекомендуються однакові видання Windows Vista

Для доступу до віртуальної машини за допомогою віддаленого робочого столу, вам необхідно дозволити віддалене управління робочим столом в гостьовій системі, а також додати в брандмауер відповідне виключення. Після цього, ви можете користуватися можливостями DWM-ефектів (Desktop Windows Manager - служба, що забезпечує компонування робочого столу для Aero) на термінальному клієнті, хоча, строго кажучи, це не є підтримка Aero в віртуальній машині.

Установка гостьовий операційної системи Windows Vista

Створення віртуальної машини

Після того, як ви встановите VMware Workstation 6, перед установкою гостьовий ОС Windows Vista, необхідно створити віртуальну машину з відповідними настройками. Для цього в меню «File» виберіть «New», потім «Virtual Machine» або просто натисніть комбінацію клавіш «Ctrl + N». У який з'явився майстра натисніть «Next» і далі виберіть «Custom» в діалозі конфігурації віртуальної машини для більш повних налаштувань:

Майстер створення віртуальної машини

Після цього, виберіть тип віртуальної машини відносно платформи віртуалізації:

Майстер створення віртуальної машини

Фактично це означає вибір покоління апаратного забезпечення створюваної віртуальної машини. У списку ліворуч вказані платформи віртуалізації, на яких вона може бути запущена, а праворуч - її апаратні обмеження. У VMware Workstation 6 гостьовий системі може бути виділено до 8 ГБ оперативної пам'яті (більше 4 ГБ пам'яті актуально тільки для 64-бітових версій Windows Vista), підтримується не більше двох віртуальних процесорів і не більше десяти віртуальних мережевих адаптерів, кожен з яких може працювати з різними типами мережевого взаємодії. У створюваної віртуальної машині з типом Workstation 6 накладаються менші обмеження, ніж на 5-ю версію, однак ви не зможете використовувати її в платформах VMware ACE 1.x і Workstation 5.x.

Вибираємо тип віртуальної машини і натискаємо «Next».

Майстер створення віртуальної машини

Тут необхідно вибрати тип установлюваної гостьової системи. Якщо ви встановлюєте 64-розрядну Windows Vista, то обов'язково виберіть у списку відповідний пункт, оскільки від цього залежить продуктивність. Після цього натисніть «Next»:

Майстер створення віртуальної машини

Тут необхідно вибрати папку, де будуть розміщені файли віртуальної машини, в тому числі файли віртуальних дисків. Пам'ятайте, що Windows Vista вимагає істотної кількості вільного місця на жорсткому диску, тому заздалегідь подбайте про це і пам'ятайте, що створення миттєвих знімків стану системи ( «снапшотов») також вимагає значного обсягу вільного місця на диску. Далі натисніть «Next»:

Майстер створення віртуальної машини

Тут ви можете вказати число віртуальних процесорів у віртуальній машині, яке вона буде використовувати через віртуальний SMP (Symmetric Multi Processing). На жаль, Workstation 6 не дозволяє емулювати двома процесорами. Якщо ваш процесор підтримує технологію Hyper Threading (два логічних процесора), виберіть 2 віртуальних процесора. Вибравши, натисніть «Next»:

Майстер створення віртуальної машини

На цьому кроці ви можете визначити обсяг пам'яті, що виділяється гостьовий системі. Пам'ятайте, що Windows Vista не може бути встановлена ​​при менш ніж 512 МБ оперативної пам'яті. Рекомендується вибрати не менше 1024 МБ. Обсяг виставленої пам'яті повинен бути кратний чотирьом мегабайтам. Далі натискаємо «Next»:

Майстер створення віртуальної машини

Тут нам необхідно визначитися з типом мережевого взаємодії першого мережевого адаптера віртуальної машини. За умовчанням вибраний тип «Bridged», що дозволяє віртуальній машині розділяти ресурси фізичної мережевої карти і працювати по відношенню до зовнішньої мережі як самостійний мережевий інтерфейс. Варіант host-only не дозволить віртуальній машині «дивитися» у зовнішнє по відношенню до хосту мережу, а вибір «NAT» (Network Address Translation), сховає віртуальну машину за віртуальним пристроєм маршрутизації, не дозволяючи звертатися до неї з зовнішньої мережі (в зовнішню мережу у неї буде доступ). Рекомендується вибрати «Bridged». Далі натискаємо «Next»:

Майстер створення віртуальної машини

На цій сторінці пропонується вибрати тип віртуального SCSI адаптера для віртуальної машини, до якого буде підключений віртуальний SCSI диск (при цьому фізичний диск у вас може бути IDE). Для Windows Vista рекомендується контролер LSI Logic, оскільки він підтримується Vista і працює швидше, ніж BusLogic. Після вибору SCSI контролера натисніть «Next»:

Майстер створення віртуальної машини

Тут ви можете створити новий віртуальний диск, використовувати вже наявний (наприклад, від шаблону віртуальної машини, Virtual Appliance), або використовувати фізичний диск безпосередньо (ця настройка рекомендується тільки для просунутих користувачів, оскільки може спричинити за собою втрату даних віртуального диска при деяких умовах) . Вибираємо «Create a new virtual disk» і натискаємо «Next»:

Майстер створення віртуальної машини

На цьому етапі, ми можемо вибрати, до якого типу контролера, IDE або SCSI, буде підключений віртуальний диск. Рекомендуються SCSI диск, оскільки він працює швидше, проте в разі проблем з драйверами (хоча таких не спостерігалося), ви можете вибрати IDE диск. Далі натискаємо «Next»:

Майстер створення віртуальної машини

Тут ми вибираємо максимальний обсяг віртуального диска в гігабайтах. Для Windows Vista потрібно не менше 16- гігабайт (для 64-бітової версії не менше 24 ГБ), рекомендується не ставити галку «Allocate all disk space now». У цьому випадку файл віртуального диска буде рости в міру його наповнення, при цьому він буде обмежений зазначеним розміром. Якщо ви встановите згадану галку, файл зазначеного розміру буде створений відразу, що не набагато, але прискорить швидкодію диска. Виставивши останню галку, ви можете розбити файл віртуального диска на шматки по 2 ГБ, для того щоб подолати обмеження файлової системи FAT32 на розмір одного файлу в 4 ГБ (тому будьте уважні при установці віртуальних машин на FAT-розділи). Далі натискаємо «Next»:

Майстер створення віртуальної машини

Тут ми вказуємо ім'я файлу віртуального диска і натискаємо «Next», після чого з'явиться заключна сторінка майстра, де натискаємо «Finish».

Примітка
За замовчуванням VMware Workstation версії 5.5 і нижче емулює 100-мегабітний мережевий адаптер. У разі якщо ви хочете використовувати віртуальний адаптер стандарту Gigabit Ethernet (Intel Pro / 1000 MT), перед установкою Windows Vista вам необхідно додати в vmx-файл, що знаходиться в папці з віртуальною машиною, наступний рядок:

Ethernet0.virtualDev = "e1000"

Установка гостьової системи Windows Vista

Після створення віртуальної машини вставте диск з Windows Vista в ваш DVD привід і натисніть кнопку «Play» в консолі VMware Workstation. Після цього запуститься установка гостьової системи:

Установка Windows Vista

Примітка
Якщо ви хочете встановити Windows Vista, використовуючи ISO образ, то в меню «VM» виберіть «Settings» далі перейдіть в категорію «CD-ROM», виберіть варіант «Use ISO Image» і вкажіть шлях до ISO-образу (переконайтеся також, що прапорець «Connected» встановлено). Після початку установки з ISO образу ви, швидше за все, отримаєте повідомлення:

Load Driver: A required CD / DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD or USB flash drive, please insert it now. Note: If the Windows installation media is in the CD / DVD drive, you can safely remove it for this step.

В цьому випадку вам необхідно використовувати утиліти сторонніх виробників, монтують ISO-образ як віртуальний диск хостовой системи (наприклад, DAEMON Tools) і вказати його як джерело в категорії «CD-ROM».

Далі перед вами з'явиться вікно вибору налаштувань установки Windows Vista:

Установка Windows Vista

Далі натисніть «Next» і введіть ліцензійний ключ в формі, що з'явилася:

Установка Windows Vista

Ви можете не вводити ліцензійний ключ зараз, просто натиснувши кнопку «Next». Далі вам належить вибрати видання Vista для установки:

Установка Windows Vista

Примітка
Для того щоб курсор миші вийшов за межі вікна віртуальної машини, натисніть комбінацію клавіш Ctrl + Alt. Зверніть увагу також на значки в правому нижньому кутку екрану: вони показують активність віртуальних пристроїв.

Пам'ятайте, що вам не можна вибирати варіанти Vista Home і Vista Home Basic, оскільки це заборонено ліцензією (хоча вони і повинні працювати у віртуальній машині без проблем). Далі відзначаємо чекбокс про те, що ви купили саме вбрання видання і натискаємо «Next»:

Установка Windows Vista

Тут Ми можемо з розділамі віртуального диска, як зі звичайний фізичним. Если ви Вибравши тип диска «Growable» (не зазначилися галку «Allocate all disk space now») при створенні віртуальної машини, то диск віртуальної машини відформатуй на Вказаним розмір, проти фактичність ОБСЯГИ файлу з диском буде рости в міру Наповнення. Далі натіскаємо «Next »и почінається процес установки Windows Vista. Во время установки ви можете віпробуваті нову можлівість VMware Workstation 6, натіснувші на кнопку закриття вікна. Вам запропонують вибрати один з трьох варіантів: зупинити віртуальну машину, поставити« на паузу », зберігши її стан або залишити запущеної в тлі. При виборі останнього варіанта, консоль Workstation закриється, а відновити її ви зможете, натиснувши правою клавішею на іконці VMware в треї. До речі, в правому нижньому кутку консолі Workstation з'явився пункт для читання показаних повідомлень платформи, що дуже допомагає при проблемах з обладнанням.

Після того як Vista буде встановлена, щоб створити обліковий запис користувача, введіть ім'я комп'ютера (якщо ви встановлюєте машину в мережі організації, додайте префікс vm, щоб було зрозуміло ззовні, що машина віртуальна), встановіть налаштування безпеки і тимчасову зону.

В результаті, ви побачите робочий стіл Windows Vista у віртуальній машині:

Установка Windows Vista

Далі вам необхідно відразу ж встановити пакет VMware Tools, який містить в собі поліпшені драйвера пристроїв і інші можливості для полегшення роботи з гостьової системою. Для цього в меню «VM» виберіть пункт «Install VMware Tools», після чого почнеться установка пакета. Погодьтеся з усіма попередженнями системи безпеки і виберіть тип установки «Custom». Після цього ви можете вибрати встановлювані компоненти пакета:

Установка VMware Tools

Тут ви можете переглянути, які драйвера будуть встановлені, а також вибрати деякі додаткові спеціальні можливості.

Примітка
Не вибирайте установку VMware Tools при вимкненому гостьовий системі, оскільки в цьому випадку вам, можливо, доведеться вручну змонтувати образ з пакетом і запустити установку.

Після установки гостьової системи ви можете додати різні додаткові віртуальні пристрої, наприклад жорсткий диск. Для цього треба зайти в меню «VM», виберіть «Settings» і на вкладці «Hardware» натисніть «Add». Після того, як ви додасте диск до віртуальної машини, в гостьовій системі необхідно його відформатувати в відповідно до файлової системи. Для зручності роботи з вмістом віртуального диска, ви можете змонтувати його в гостьову систему (без використання віртуальної машині). На вкладці «Hardware» зайдіть в категорію «Hard Disk» і виберіть кнопкою «Utilities» пункт «Map». Змонтований диск можна так само відформатувати і перевірити на помилки, як і фізичний. Крім того, ви можете дефрагментувати віртуальний диск, вибравши по кнопці «Utilities» пункт «Defragment».

Для того щоб перемикатися в повноекранний режим роботи з віртуальною машиною, вам необхідно натиснути комбінацію «Ctrl + Alt + Enter», а щоб натиснути «Ctrl + Alt + Del» в гостьовій системі, використовуйте комбінацію «Ctrl + Alt + Ins». При роботі з віртуальною машиною ретельно стежте за використанням нею ресурсів комп'ютера (можна використовувати програму Veeam Monitor) і, в разі їх нестачі, збільште обсяг виділеної пам'яті.

Одна з нових цікавих функцій VMware Workstation 6 - можливість розширити область робочого столу гостьової системи на кілька моніторів, що дуже зручно при різного роду демонстраціях. Для включення цієї функції в меню «VM» виберіть «Settings» і в категорії «Display» виставте параметр «Number of Monitors».

Висновок

Викладених вище відомостей достатньо для того, щоб встановити Windows Vista на платформі VMware Workstation 6 і комфортно користуватися віртуальною машиною для своїх цілей. Однак вам може знадобитися подальша оптимізація, як платформи віртуалізації, так і гостьової системи для досягнення максимального ефекту. Віртуальна машина, володіє дуже хорошим властивістю - легкої переносимістю на інший комп'ютер. Тим не менш, не забувайте про умови ліцензійної угоди, коли робите це.

Так як Windows Vista на даний момент викликає безліч нарікань з боку користувачів, установка її в віртуальній машині - один з кращих способів оцінити необхідність переходу на цю платформу. Безумовно, важливий аспект використання віртуальних машин з Vista - тестування програмного забезпечення та сумісності програмних продуктів. У будь-якому випадку, перехід на Vista неминучий для користувачів, які звикли до ПО від Microsoft. Віртуальна машина допоможе вам оцінити достоїнства Vista і звикнути до нововведень інтерфейсу, не зачіпаючи діяльність в основний робочої системі.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача