Статьи

УНІВЕРСАЛЬНИЙ УСИЛИТЕЛЬ НА 10 ВАТ

  1. Основні характеристики TDA7297SA
  2. Підготовка підсилювача до роботи

Сьогодні в нашій програмі стереофонічний аудіо підсилювач на TDA7297SA , Що забезпечує 10 + 10 Вт на виході - це подвійний бруківці УМЗЧ, який призначений для використання в схемах, з однополярним 12 вольта харчуванням. Підсилювач дійсно на всі випадки життя: область застосування починаючи від портативної аудіо техніки (магнітофони, DVD-плеєри, саундбокси, центри) - і закінчуючи автомобільним звукопідсилюючої комплексом, де харчування буде подаватись не від мережевого БП, а від акумулятора авто.

TDA7297SA

Стерео УНЧ на TDA7297SA

Гарна новина для ледачих - паяти особливо нічого не доведеться, так як основа підсилювача спеціалізована мікросхема TDA7297SA від STmicroelectronics, здатна забезпечити чесні (не китайський) 10 + 10 Вт якісного звуку. Мостова схематика підсилювача дозволяє подолати обмеження максимальної вихідної потужності, яку отримує звичайний підсилювач з харчуванням 12 вольт. Це рішення дає в чотири рази більше енергії в навантаженні.

М / с TDA7297 не вимагає безлічі зовнішніх компонентів для роботи, а система відкладеного запуску дозволяє уникнути формування клацань від перехідних процесів.

Два додаткових контакту доступні для зовнішнього управління і відключення звуку: це дозволяє контролювати потужність підсилювача мікро контролером, наприклад в разі, коли він використовується в автомобільних аудиосистемах.

Основні характеристики TDA7297SA

  • Внутрішній захист від коротких замикань, тепловий захист від перевантаження.
  • Напруга живлення від 6В до 18В, струм спокою 50 мА, максимум 2 А.
  • Потужність виходу при 12 В 10 + 10 Вт, максимум 15 Вт.

схема УНЧ

схема УНЧ

Схема з даташіта TDA7297SA

Схема з даташіта TDA7297SA

Більш красивий варіант кольорової схеми

Ланцюги харчування підключені до автомобільного акумулятора або до 12 вольтової стабілізованому блоку живлення. Позитивний контакт йде до висновків 3 і 13, а мінус йде до 8 (GNDP - силова живить земля) і 9 (GNDS - маса звукового сигналу). Лівий і правий стерео входи підключені відповідно до висновків 4 і 12 через конденсатори фільтра 2,2 мкФ (щоб видалити постійну складову сигналу). Плавний запуск виконаний на резисторах 47к і конденсаторі 10 мкФ.

Друкована плата

Струм в режимі очікування - близько 50мА, а під час відключення St-by близько 100 мкА.

Підготовка підсилювача до роботи

Перше включення завжди справляєте від малопотужного блоку живлення, бажано з струмовим захистом. Схемою досить 6-9 вольт і струм 100 мА, щоб вже зрозуміти, що все працює і помилок монтажу немає!

Після успішної перевірки встановіть УНЧ за призначенням. Спочатку підключіть джерело живлення до контактів входу на платі, звертаючи увагу на позитивну і негативну полярність.

Для установки в автомобілі потрібно взяти напругу від клеми акумулятора: це дозволить обмежити перешкоди, що наводяться в систему від інших приладів в машині. Також варто звернути увагу на виключення коротких замикань, так як вихідний струм акумуляторної батареї авто може досягати сотні ампер - це може бути небезпечно.

Потім підключіть аудіо сигнали на рівні лінійного виходу (близько 0,5 В) до відповідних гнізд типу RCA, причому бажано використання екранованих кабелів. Підключіть колонки згідно полярності. Тепер ви можете збільшити гучність і радіти результату.

Тепер ви можете збільшити гучність і радіти результату

Наша передача добігає кінця, всім дякую за увагу і до нових зустрічей на сторінках радіоаматорського інтернет-журналу Радіосхеми!

Форум по УНЧ

Обговорити статтю УНІВЕРСАЛЬНИЙ УСИЛИТЕЛЬ НА 10 ВАТ
Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача