Статьи

Ультрабук HP Spectre X360 G1 - чисте «срібло»

 1. Дизайн: з прицілом на міцність і стильність
 2. Процесор і пам'ять
 3. Дисплей: сенсорний Full HD
 4. режим планшета
 5. Звук від high-end виробника
 6. Програмне забезпечення: «десятка» Windows
 7. автономність
 8. резюме
 9. Технічні характеристики

HP Spectre x360 G1 виділяє з безлічі інших ультрабуків кілька відмінних характеристик. По-перше, стильний срібно корпус з анодованого алюмінію, по-друге - чудовий мультисенсорний IPS-екран, по-третє - можливість трансформації з ноутбука в планшет і підтримкою функціонування в режимі класичного планшета, стенда і тенту. Але про все по порядку.

Дизайн: з прицілом на міцність і стильність

Стильний корпус з анодованого алюмінію HP Spectre x360 G1 - це перше, що притягує погляд в новинку. Для підвищення жорсткості розробники зробили корпус всього з трьох основних частин: лите шасі, в якому розміщується вся обчислювальна начинка і клавіатура, задня панель, яка кріпиться на гвинтах, і кришка ноутбука. Останній компонент подібно до інших пристроїв виконаний нерозбірним - екран з веб-камерою кріпляться за допомогою двостороннього скотча. Весь корпус - сріблястий, тільки дисплей облямований чорної пластмасовою рамкою. До речі, вона досить широка, тобто дисплей не назвеш безрамковий, як в деяких пристроях від інших виробників.

До речі, вона досить широка, тобто дисплей не назвеш безрамковий, як в деяких пристроях від інших виробників

Весь корпус - сріблястий, тільки дисплей облямований чорної пластмасовою рамкою

При всіх перевагах металевого корпусу у нього є один недолік - він досить важкий. А для ультрабука вага відіграє важливе значення. Так, HP Spectre x360 G1 в зборі важить близько до 1,5 кг, хоча при використанні пластмасового корпусу такий форм-фактор навряд чи б потягнув більше, ніж на 1,2 кг.

Клавіатура - повнорозмірна, острівного типу, доповнена опцією підсвічування клавіш. Верхній ряд кнопок традиційно виконує дві функції - регулювання гучності, яскравості, відключення / включення Wi-Fi, управління медіаплеєром (і деякі інші завдання), а також це функціональні клавіші F1 ... F12, причому щоб викликати функції, властиві цим клавішах, доведеться додатково натиснути префіксних кнопку fn. Такий розклад не дуже зручний для тих, хто використовує ноутбук більше для роботи, а не для перегляду відео. З іншого боку, іноді буває зручно, що пристрій можна перевести в авіарежім натисканням тільки однієї кнопки.

З іншого боку, іноді буває зручно, що пристрій можна перевести в авіарежім натисканням тільки однієї кнопки

Широкий тачпад підвищує зручність роботи з системою

Під клавіатурою розташований широкий мультисенсорний тачпад діагоналлю близько 15 см. Компонент реалізований за схемою «трамплін», тобто натискати його найзручніше внизу. Це класичний Двухкнопочний тачпад, який мало чим відрізняється від своїх аналогів 3-5-річної давності. Нагадаємо, що Apple недавно представила принципово новий тачпад Force Touch , Який можна натискати в будь-якій точці і який відстежує силу натискання.

І тим не менше, це дуже хороший тачпад, чудово реагує на мультікасанія. Наприклад, скролинг двома пальцями виконується просто відмінно - плавно, швидко і без ривків, свайп від низу до верху трьома пальцями одночасно приводить до висновку панелі запущених додатків, такий же свайп зверху вниз - повертає до поточного вікна, свайп зліва направо або навпаки перемикає в наступне відкрите додаток .

З іншого боку, в ноутбуці з сенсорним екраном тачпад відходить на другий план: в більшості випадків набагато зручніше виконувати взаємодія з графічним інтерфейсом прямо на екрані апарату.

З правого боку розташовані 2 порти USB 3.0, HDMI-порт, MiniDisplay, гніздо живлення, кнопка «Пуск» і «гойдалка» гучності

HP Spectre x360 G1 добре оснащений з точки зору підключення периферії: три порти USB 3.0, слот для карт пам'яті SD, роз'єм MiniDisplay і HDMI-порт. Всі порти розташовані зліва чи справа на бічній гранях, спереду або ззаду будь-яких роз'ємів немає. На лівій бічній грані розташована мініатюрна кнопка включення пристрою, втоплена в корпус пристрою. Таке розташування дещо незвично для ноутбука, але цілком логічно для планшета.

З лівого боку розташовані USB-порт, слот для карт SD і кнопка включення ноутбука

Примітно, що з правого боку розташовані «гойдалка» гучності і кнопка «Пуск», при натисканні на яку з'являється стандартне стартове меню Windows. Для ноутбука наявність таких спеціалізованих кнопок вельми незвично. Але не забуваємо, що HP Spectre x360 G1 може використовуватися в якості планшета, тому наявність апаратних кнопок регулювання гучності і кнопки «Пуск» на бічній панелі цілком виправдані.

Процесор і пам'ять

Модель HP Spectre x360 G1, яка потрапила до нас на тест, оснащена процесором 5-го покоління Intel Core i5-5300U, 8 ГБ оперативної пам'яті DDR3 1600 МГц і SATA SSD-диском об'ємом 256ГБ. Відзначимо, що днями Intel представила в Києві вже 6-е покоління процесорів Core.

Процесор Core i5-5300U містить 2 ядра з робочою частотою 2,3-2,9 ГГц, підтримує технологію Hyper-Threading і можливість роботи з двоканальним контролером пам'яті DDR3 (L) -1600. Чіп був випущений на початку 2015 року, побудований на 14-нм архітектурі Broadwell з використанням тривимірних транзисторів FinFET.

Результати тестування продуктивності системи за допомогою утиліти NovaBench

В Core i5-5300U застосовується ряд архітектурних переваг - збільшений буфер, оптимізоване пророкування розгалужень, набори команд для криптографічних додатків. Все це дозволяє йому працювати на одному рівні з Core i7-4510U (покоління Haswell).

Інтегрована відеокарта HD Graphics 5500 побудована на поліпшеної архітектурі Intel Gen 8 і забезпечує достатню обчислювальну потужність для обробки ігр 2015 року на низьких і середніх налаштуваннях. Рішення повністю підтримує DirectX 11.2, а також OpenCL 1.3 / 2.0 і OpenGL 4.3.

3

HP Spectre x360 G1 оснащений високопродуктивним SSD-диском місткістю 256ГБ

Потужність, що розсіюється Core i5-5300U становить всього 15 Вт, крім того, завдяки металевому корпусу ноутбук добре охолоджується, тому кулер тут включається нечасто. Вентиляційні отвори знаходяться внизу і на лівій бічній панелі. Ще одним важливим фактором, що сприяє безшумної роботі пристрою, є вбудований SSD-диск.

Щоб навантажити систему, ми запустили через YouTube відтворення відео в форматі 4К в двох вікнах одночасно - при цьому процесор був завантажений всього на 8-10%. Проте, задня панель корпусу в лівому верхньому кутку, приблизно навпроти кнопки F4, все ж злегка нагрілася.

У ноутбуці використовується спеціальна Wi-Fi-антена, яка розміщена в верхній частині дисплея, що покращує прийом сигналу в будь-якому положенні. На цьому особливо наголосив виробник.

Дисплей: сенсорний Full HD

Важлива перевага пристрою - якісний IPS-екран з роздільною здатністю 1920 × 1080, що забезпечує чітке і контрастне зображення. Виробник заявляє, що ця IPS-панель підтримує технологію самовідновлення PSR. Нагадаємо, що PSR дозволяє статичним зображенням оновлюватися безпосередньо з пам'яті кадрового буфера, вбудованої в контролер синхронізації. Тим самим вирішується проблема постійного оновлення екрану в разі читання статичних веб-сторінок або електронних книг.

Екран забезпечує хороший запас по яскравості, але за умови, що користувач працює в приміщенні. На вулиці, в яскравий сонячний день дисплей буде «сліпнути».

Над дисплеєм розміщена веб-камера HP True Vision Full HD для проведення відеоконференцій, при бажанні також можна зробити знімок Селфі. А ось тилова камера тут, як і в інших ноутбуках, відсутня. Варто відзначити, що в деяких ноутбуках-трансформерів виробники все ж встановлюють тилові камери, розглядаючи кришку ноутбука більше як планшет.

режим планшета

HP Spectre X360 G1 -непросто стильний ноутбук, але трансформер. Завдяки сенсорному екрану з підтримкою мультікасаній апаратом можна управляти, торкаючись потрібних клавіш на екрані. Таким чином, за допомогою торкань екрана можна пересувати вікна, збільшувати-зменшувати масштаб вікна в веб-браузерах і тестових редакторах, утиліти для перегляду фото та ін.

Таким чином, за допомогою торкань екрана можна пересувати вікна, збільшувати-зменшувати масштаб вікна в веб-браузерах і тестових редакторах, утиліти для перегляду фото та ін

спеціальні петлі

У корпусі передбачені петлі, що дозволяють розкрити кришку ноутбука на 360 °, завдяки чому пристрій можна використовувати як планшет. Як тільки HP Spectre X360 G1 переходить в режим планшета, клавіатура відключається і тоді апарат можна сміливо класти на коліна, не ризикуючи що-небудь «натиснути» на клавіатурі. Щоб деактивувати клавіатуру досить «відкрити» кришку більше, ніж на 180 ° або ж поставити апарат вертикально, перевівши в портретний режим.

Як тільки HP Spectre X360 G1 переходить в режим планшета, клавіатура відключається

Звук від high-end виробника

Два динаміки акустичної системи від Bang & Olufsen розташовані на кромці задній панелі, з лівого і правого боку. Незважаючи на мініатюрні розміри, динаміки видають досить гучний і якісний звук. Варто відзначити, що навіть в режимі планшета, коли кришка відкрита на 360 ° і лише злегка прикриває динаміки, звучання залишається таким же якісним і гучним.

Варто відзначити, що навіть в режимі планшета, коли кришка відкрита на 360 ° і лише злегка прикриває динаміки, звучання залишається таким же якісним і гучним

Динаміки акустичної системи від Bang & Olufsen розташовані на кромці задній панелі

Програмне забезпечення: «десятка» Windows

Ноутбук HP Spectre X360 G1 поставляється з Windows 10 - для використання в режимі ПК ця ОС набагато зручніше, ніж «вісімка». Крім того, «десятка» дуже зручна і при роботі з апаратом в режимі планшета і використанні сенсорного управління, хоча і поступається з цієї точки зору iOS або Android.

Крім того, «десятка» дуже зручна і при роботі з апаратом в режимі планшета і використанні сенсорного управління, хоча і поступається з цієї точки зору iOS або Android

Windows 10 набагато зручніше при використанні в режимі планшета, ніж попередні версії цієї ОС

Одне з важливих удосконалень 10-й версії Windows - швидке, практично миттєве виключення і включення при закритті / відкритті кришки ноутбука. У HP Spectre X360 G1 «засинання» операційної системи відбувається досить швидко, однак тут багато що залежить від того, які програми були запущені в момент закриття кришки на пристрої. Наприклад, при відтворенні відео Ultra HD через YouTube система при переході в режим «сну» злегка «гальмувала» і в результаті вимкнулася з затримкою в кілька секунд. Але весь цей відрізок часу програвання відео тривало.

автономність

Вагома перевага Spectre x360 - потужний акумулятор на 56 Вт-ч, що забезпечує досить тривалий термін роботи в автономному режимі. У режимі офісного користування з включеним Wi-Fi, як показав наш тест, ноутбук пропрацював близько 6,5 годин. У режимі економного енергоспоживання, з вимкненим Wi-Fi - близько 10 годин.

У режимі економного енергоспоживання, з вимкненим Wi-Fi - близько 10 годин

Блок живлення потужністю 45 Вт

Продукт поставляється з досить громіздким блоком живлення потужністю 45 Вт. Як нам здається, потужний силовий кабель з євровилкою і важкий адаптер могли бути виправдані для попередніх поколінь лептопів, але не для ультрабуків, які споживають буквально 20-30 Вт-ч.

резюме

На прикладі HP Spectre X360 G1 наочно переконуєшся в тому, що при підборі технічних характеристик продукту важливо знайти компромісне співвідношення з іншим характеристиками. Наприклад, при виборі пристрою з металевим корпусом ви отримуєте стильний зовнішній вигляд і підвищену міцність, але при цьому програєте у вазі - металеві лептопи на 15-20% важче, ніж апарати з пластмасовим корпусом. Сенсорний екран і можливість трансформації збільшує зручність користування і функціональність ноутбука, але помітно підвищує його вартість. Середня ціна моделі HP Spectre X360 G1 сьогодні становить близько $ 1 400. Для ультрабука - це немало, для трансформера така ціна теж трохи вище середнього.

З іншого боку, HP Spectre X360 G1 - це багатофункціональний ультрабук від HP преміум-класу. Звичайно ж, такий продукт і не може коштувати дешево. І якщо підсумувати всі його достоїнства, то така ціна буде цілком виправдана.
переваги

 • стильний дизайн
 • Тривалий час роботи від батарей
 • Якісний IPS-екран
 • зручна клавіатура
 • Висока продуктивність

недоліки

 • Досить важкий через металевого корпусу
 • Громіздкий блок живлення
 • Висока ціна

Технічні характеристики

 • Дисплей: 13,3-дюймовий сенсорний IPS-екран, роздільна здатність 1920 x 1080 пікселів
 • Процесор: Intel Core i5-5300U 2,3 ГГц
 • Пам'ять: 8 ГБ DDR3 SDRAM, 1600 МГц
 • Графіка: Intel HD Graphics 5500, 3839 МБ (shared)
 • Диск: SSD, 256 ГБ
 • Оптичний привід: відсутній
 • Мережеві можливості: Wi-Fi стандарт 802.11ac, Bluetooth 4.0
 • ОС: Windows 10 (64-bit)
 • Порти: 3x USB 3.0; HDMI, mini DisplayPort, комбінований роз'єм навушники-мікрофон
 • Веб-камера: HP TrueVision Full HD WVA Webcam (front-facing), два інтегрованих цифрових мікрофона
 • Розміри: 324 x 218 x 16 мм
 • Вага: 1,47 кг

Навіть пакувальна коробка в HP Spectre X360 G1 виконана стильно й елегантно

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача