Статьи

Українським донорам за здану кров дають два вихідних і безкоштовно годують

Донорам дають вихідні за кров. Фото: timer.od.ua

Українські донори за здачу крові одержують два вихідних. Також за особистим рішенням донора йому можуть оплачувати здачу крові в порядку, передбаченим Кабінетом міністрів, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ .

"У день здачі крові донори звільняються від роботи на підприємстві, в установі, організації, незалежно від форми власності, із збереженням за ними середнього заробітку, забезпечуються безкоштовним сніданком і обідом або грошовою компенсацією", - розповіли в МОЗ.

"Після кожного дня здачі крові, в тому числі у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням цей день може бути приєднаний до щорічної відпустки або використаний в інший час протягом року після дня здачі крові ", - відзначають в міністерстві.

Також законом передбачено, що студенти в день донорства звільняються від занять.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, у відповідність до чинного законодавства, донором може бути будь-який дієздатний громадянин старше 18 років, що пройшов медичне обстеження і не має протипоказань до здачі крові.

Не допускаються до здачі донорської крові люди з ВІЛ, СНІД, гепатити, сифіліс, онкозахворюваннями, хворобами крові, шкіри, печінки, жовчних шляхів, органів травлення, серця і т.п. Повний перелік протипоказань можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров'я .

Нагадаємо, сьогодні в Україні відзначають Всесвітній день донора крові . Саме в цей день в 1868 році австрієць Карл Ландштейнер відкрив групи крові.

З нагоди свята в різних регіонах країни будуть проводитися виїзні Дні донора зі збору крові.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.