Статьи

Українським донорам за здану кров дають два вихідних і безкоштовно годують

Донорам дають вихідні за кров. Фото: timer.od.ua

Українські донори за здачу крові одержують два вихідних. Також за особистим рішенням донора йому можуть оплачувати здачу крові в порядку, передбаченим Кабінетом міністрів, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ .

"У день здачі крові донори звільняються від роботи на підприємстві, в установі, організації, незалежно від форми власності, із збереженням за ними середнього заробітку, забезпечуються безкоштовним сніданком і обідом або грошовою компенсацією", - розповіли в МОЗ.

"Після кожного дня здачі крові, в тому числі у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням цей день може бути приєднаний до щорічної відпустки або використаний в інший час протягом року після дня здачі крові ", - відзначають в міністерстві.

Також законом передбачено, що студенти в день донорства звільняються від занять.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, у відповідність до чинного законодавства, донором може бути будь-який дієздатний громадянин старше 18 років, що пройшов медичне обстеження і не має протипоказань до здачі крові.

Не допускаються до здачі донорської крові люди з ВІЛ, СНІД, гепатити, сифіліс, онкозахворюваннями, хворобами крові, шкіри, печінки, жовчних шляхів, органів травлення, серця і т.п. Повний перелік протипоказань можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров'я .

Нагадаємо, сьогодні в Україні відзначають Всесвітній день донора крові . Саме в цей день в 1868 році австрієць Карл Ландштейнер відкрив групи крові.

З нагоди свята в різних регіонах країни будуть проводитися виїзні Дні донора зі збору крові.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача