Статьи

У чому різниця між Doc і DocX файлами і як їх відновити?

  1. У чому різниця між Doc і DocX?
  2. Форматування Doc в DocX
  3. Який формат використовувати? Doc або DocX?
  4. Як відновити Doc і DocX файли?
  5. Схожі статті про відновлення даних:
  6. Схожі статті про відновлення даних:

Документи Doc і DocX є одними з найпоширеніших форматів текстових файлів. Створені компанією Microsoft, вони підтримуються практично всіма програмами, так чи інакше працюють з текстами.

DocX був випущений відносно недавно і головним його плюсом, щодо попередника Doc, можна назвати менший розмір документа. У назві DocX, X означає Xml.

Однак в чому різниця між Doc і DocX форматом, крім відмінностей в розмірі файлу? У цій статті ми детально розберемо переваги кожного і порівняємо їх. Зверніть увагу, що розглядаються формати не мають нічого спільного з файлами DDOC і ADOC.

Зміст статті:

У чому різниця між Doc і DocX?


Doc
Багато років тому Microsoft Word використовував Doc як текстового файлу за замовчуванням. Цей формат є в операційній системі з першого випуску пакета Word для MS-DOS.

Аж до 2006 року, коли тільки був запущений Microsoft Word, він був пропрієтарним форматом. Тобто був приватною власністю компанії, якій був розроблений, і міг використовуватися тільки оригінальним пакетом додатків. З тих пір багато чого змінилося і формат Doc може бути відкритий більшістю сторонніх текстових редакторів.

Doc включений в такі популярні програми обробки текстових файлів, як LibreOffice Writer, OpenOffice Writer, KingSoft Writer і інші, їх список досить великий.

Ви можете використовувати дані програми для відкриття і редагування файлів Doc. Не менш популярно інтернет додаток Google пошуковик - Google Docs. Воно дозволяє не тільки зберігати написані документи в Doc форматі, але і завантажувати їх на сайт для подальшої роботи.


DocX
У 2007 році формат Doc вимушено відходить на другий план, оскільки на сцену виходить новий DocX, створений Microsoft як наступник застарілого документа. Він був зроблений у зв'язку зі зростаючою конкуренцією між вільними і відкритими форматами, такими як Open Office і ODF.

У DocX весь код був написаний в форматі Xml. Саме з цієї причини до назви старого Doc-файлу додали букву платформи, на якій була створена нова версія. Нове кодування відповідно принесло свої зміни і додаткові можливості в роботі.

DocX, що є результатом стандартів, представлених під назвою Office Open XML, приніс такі поліпшення, як зменшення розміру файлів. Дана зміна проклало шлях компанії до розробки форматів PPTX і XLSX.

Форматування Doc в DocX


У переважній більшості випадків, будь-яке програмне забезпечення, яке працює з текстами, і яке не може відкрити старий формат Doc, здатне перетворити його в DocX. Те ж саме можна зробити і в зворотному напрямку.

Ця проблема може виникнути в разі, якщо користувач працює в Word 2003 або більш ранніх версіях програми. В цьому випадку необхідно відкрити файл DocX в Word 2007 або пізнішої версії і перезберегти його в Doc.

Компанія Microsoft завжди прагне до максимальної сумісності свого продукту. Тому для старих версій Word був випущений відповідний пакет сумісності, який можна встановити для підтримки формату DocX.

Якщо ваш Word все ж не підтримує DocX, а потрібен саме він, не варто впадати у відчай! Існують такі додатки як Google Docs, LibreOffice Writer і ряд інших, здатних допомогти конвертувати будь-Doc-файл в DocX, RTF, TXT і т.д.

Який формат використовувати? Doc або DocX?


Насправді, питання "що використовувати" щодо Doc і DocX не варто настільки гостро, щоб він став справою принципу. Обидва цих формату використовуються однаково широко усіма програмами, так чи інакше працюють з текстом.

Проте, DocX краще, оскільки призводить до суттєвого зменшення розмірів файлу. Такі документи набагато легше пересилати поштою і відкривати для читання. Ще однією перевагою DocX є його база - Office Open XML, що дозволяє документу підтримку розширених функцій. Багато додатків поступово відмовляються від збереження документів у форматі Doc.

Підводячи підсумки, принципової різниці між форматами немає. Винятком тут виступає питання розміру файлів і того, що від підтримки Doc поступово відмовляються різні текстові програми. Таким чином, рекомендуємо переходити на використання DocX, якщо ви все ще змушені працювати з Doc.

Як відновити Doc і DocX файли?


Втрата важливої ​​інформації в сучасному цифровому світі далеко не рідкість. Багато хто з нас стикався з випадковим стиранням файлу шляхом використання комбінації Shift + Del або, того гірше, збоєм жорсткого диска, внаслідок чого втрачалися всі документи. Якщо ви дізнаєтеся в цьому свою ситуацію, читайте далі і ми неодмінно допоможемо вам повернути втрачені Doc і DocX файли!

додаток Starus Office Recovery 2.6 стане хорошим вибором для будь-якого офісного співробітника, щодня працює над великою кількістю документів, які є вкрай важливими для його фірми. Інтуїтивно зрозумілий російськомовний інтерфейс, висока продуктивність і точність сканування дозволять в короткі терміни знайти і відновити вилучені файли.

Вивчити інформацію про відновлення текстових файлів докладніше ви можете в статті «Як відновити документи Microsoft Office" .

Схожі статті про відновлення даних:


Схожі статті про відновлення даних:
У чому різниця між Doc і DocX?
Doc або DocX?
Як відновити Doc і DocX файли?
Однак в чому різниця між Doc і DocX форматом, крім відмінностей в розмірі файлу?
Який формат використовувати?
Doc або DocX?
Як відновити Doc і DocX файли?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.