Статьи

У Києві перевидали твори Гоголя з сучасними ілюстраціями

Видання вже продається в київських книгарнях

У Києві перевидали твори Гоголя з сучасними ілюстраціями Олена Расенко https://cdn.segodnya.ua/img/article/5792/97_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/5792/97_tn.jpg 2014- 12-22T16: 36: 27 + 02: 00 Люди 24 малюнка художник створював три місяці

Таємниче відчуття прийдешніх різдвяних чудес, магічна атмосфера купальської ночі, дивовижна ярмарок, повна скрипу возів і іскрометного гумору торговців. "Сорочинський ярмарок", "Вечір напередодні Івана Купала", "Майська ніч або Утоплена", "Пропала грамота", "Ніч перед Різдвом", "Страшна помста", "Іван Федорович Шпонька і його тітонька", "Зачароване місце" - вісім кращих оповідань Гоголя знову побачили світ. Видання автори проекту присвятили 185-річчю твори "Вечори на хуторі біля Диканьки".

"Гоголь надзвичайно актуальне, він сучасний, а в кожному з його персонажів можна впізнати своїх знайомих, родичів друзів. Він дуже чітко і яскраво описав наш український характер, менталітет. І навряд чи щось кардинально змінилося з тих пір, хоча, можливо коханців тепер ховають не в мішках, а в шафах ", - коментує книгу співавтор проекту Дана Павличко.

Ідея перевидати Гоголя до авторів прийшла після того, як вони познайомилися з представником художньої династії Ісупових - Іллею, який пише картини в стилі контемпорарі арт . Його ж і попросили зробити ілюстрації до книги. Всього на роботу у художника пішло три місяці. Вийшло 24 ілюстрації. Ілля розповідає, що перед тим, як сісти за кисті, перечитав всі вісім творів Гоголя і був вражений, наскільки по-новому той читається в дорослому віці. Зізнається, що захопився, подекуди боявся, десь щиро сміявся, а місцями захоплювався тим містицизмом, яким просякнутий весь Гоголь. "Я не хотів просто проілюструвати текст. У мене була інша задача - зробити асоціативний ряд з урахуванням свого віку і розуміння творів автора. Щось я змалював у самого Гоголя, подекуди залишив його малюнки", - розповідає Ісупов.

Видання вже продається в київських книгарнях (ціна - близько 110 гривень). Його перший тираж - всього 2 тисячі примірників, але автори проекту вже готуються видати новий тираж. "Всі ці вісім творів Гоголя є в шкільній програмі, тобто їх будуть читати швидше молоді люди. Саме тому у нас народилася ідея такої книги - Гоголь, проілюстрований сучасним автором. Це наблизить школярів до розуміння автора", - впевнена автор проекту Ганна Копилова.

Незабаром автори планують зробити ще кілька аналогічних перевидань літератури для шкільного позакласного читання, проілюстрованих сучасними художниками. Наприклад, малюнки до твору "Кайдашевій сім'я" будуть нагадувати колаж.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача