Статьи

Тестуємо безкоштовні антивіруси: Kaspersky Free, Avira Free, AVG Free і Avast! Free

  1. Зміст статті інтро
  2. Методика тестування
  3. INFO
  4. Kaspersky Free
  5. Avira Free Antivirus 2016
  6. Продовження доступно тільки учасникам
  7. Варіант 2. Відкрий один матеріал

Зміст статті

інтро

Багато розробники захисних програм випускають безкоштовні антивіруси. Навіть ЗАТ «Лабораторія Касперського» представила халявний варіант - Kaspersky Free. Наскільки базових функцій досить для запобігання зараження в реальних умовах - наприклад, при веб-серфінгу? Чим доводиться розплачуватися за безкоштовний сир? Давай з'ясуємо це.

Друга частина: Comodo, Qihoo 360, Panda, Windows Defender

Методика тестування

Всім учасникам експерименту ми забезпечили максимально ідентичні умови. Засобами VirtualBox була створена тестова система - віртуальна машина з чистою ОС Windows 7 в редакції «Максимальна» з першим сервіс-паком і всіма оновленнями. Потім її тричі клонували і в кожен з клонів встановили тільки один антивірус. Аналіз змін і поточної активності проводився портейбл-софтом (TCPView, Autoruns з плагіном VirusTotal через API, ProcessExplorer, Regshot, AVZ і іншими утилітами з аптечки сисадміна ).

Джерелами загроз послужили сайти з бази Clean MX , Помічені як заражені і / або потенційно небезпечні. Для тесту відбиралися тільки активні сайти, додані за останню добу. Ми їх по черзі відвідували через браузер IE і протоколювати результати спрацьовування антивірусів (якщо вони були). На час тесту антивірус і файрвол в хост-системі були відключені.

INFO


Всі тести проводилися в настройках за умовчанням. Будь-антивірус лише знижує ймовірність зараження, але не виключає її повністю. Для підвищення безпеки слід використовувати більш агресивні налаштування і додаткові інструменти - файрвол, засоби проактивного захисту, ізоляції потенційно небезпечного коду, антифішинг і інші. У платних антивирусах більшість з них вже інтегровано, однак при бажанні можна самостійно зробити подібний набір з безкоштовних утиліт.

Як і будь-які програми, менеджери віртуальних машин теж містять помилки. Використовуючи різні уразливості, зловредів можуть вийти за межі тестової системи і заразити основну операційну систему. Будьте уважні!

Kaspersky Free

Обсяг дистрибутива версії 16.0.1.445 становить 147,8 Мбайт. Після встановлення та оновлення Kaspersky Free займає на диску 232 Мбайт. Він забезпечує базовий захист, в яку входять антивірусний сканер, резидентний монітор, автоматичне оновлення, засоби управління карантином і перегляду звітів. Додаткові функції відзначені як неактивні - це своєрідна реклама повної версії KIS і KTS.

Додаткові функції відзначені як неактивні - це своєрідна реклама повної версії KIS і KTS

Модулі Kaspersky Free

При першому запуску на головній сторінці антивіруса з'являється повнорозмірне віконце з пропозицією реєстрації. Можна клікнути на непримітну кнопку з зображенням шестерні в лівому нижньому кутку, і воно зникне. Правда, потім нагадування про реєстрацію буде постійно з'являтися знову у вигляді спливаючих повідомлень. Додатково при першому запуску в браузері за замовчуванням відкривається сторінка магазину Google Play з пропозицією встановити Kaspersky Internet Security, а в сам браузер вбудовується Kaspersky Protection Toolbar. Відмовитися від його інтеграції на етапі установки неможливо - в інсталятор просто немає ніяких налаштувань. Однак тулбар можна дезактивувати засобами самого браузера.

Kaspersky Free заблокував доступ до зараженого сайту

У нашому тесті Kaspersky Free не пропустив жодної реальної загрози. Частина шкідливих сайтів блокувалася фільтром Microsoft SmartScreen, а доступ до інших забороняв антивірус. Іноді вони спрацьовували одночасно.

Одночасне спрацьовування Kaspersky Free і MS SmartScreen

Однак антивірус недостатньо жорстко заважає користувачеві «вистрілити собі в ногу». Якщо вибрати в списку завантажень раніше заблокований смартскріном потенційно небезпечний екзешник і запустити його примусово, Kaspersky Free дозволить це зробити з буддистським байдужістю. Він дозволяє установку програми з недійсною цифровим підписом, на яку лаються 17 антивірусів онлайн-сканера VirusTotal.

Kaspersky Free дозволяє локальний запуск програми, на яку лається онлайн

Причому сам Kaspersky розпізнає його на VirusTotal як Downloader.Win32.Bundl.aq, але ігнорує при локальної перевірці безкоштовною версією. Нехай це і не вірус, а засіб доставки «бойового навантаження», користувачеві від цього не легше.

Avira Free Antivirus 2016

Антивірус Avira Free також має обмежену функціональність і досить настирливо рекламує перехід на платну версію. Реклама різних продуктів Avira сиплеться як з рогу достатку ще під час установки веб-інсталятором. Напевно, тому вона була чертовски довгої. Статут спостерігати за індикатором прогресу, я встиг дописати іншу статтю.

Продовження доступно тільки учасникам

Варіант 1. Приєднайся до товариства «Xakep.ru», щоб читати всі матеріали на сайті

Членство в співтоваристві протягом зазначеного терміну відкриє тобі доступ до ВСІХ матеріалами «Хакера», збільшить особисту накопичувальну знижку і дозволить накопичувати професійний рейтинг Xakep Score! Детальніше

Варіант 2. Відкрий один матеріал

Зацікавила стаття, але немає можливості стати членом клубу «Xakep.ru»? Тоді цей варіант для тебе! Зверни увагу: цей спосіб підходить тільки для статей, опублікованих більше двох місяців тому.


Наскільки базових функцій досить для запобігання зараження в реальних умовах - наприклад, при веб-серфінгу?
Чим доводиться розплачуватися за безкоштовний сир?
Ru»?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача