Статьи

Тест браузера Opera Mini 7.5: браузер з інтелектуальної домашньою сторінкою для Android, Symbian, BlackBerry і звичайних телефонів

Згідно статистичних даних до кінця 2012 року проникнення мобільного інтернету в Росії перевищило поріг в 20%, а більшу частину всього російського мобільного трафіку генерують браузери Opera - Mini і Mobile , Причому найбільшою популярністю користується Opera Mini.

Mini і Mobile

В рамках цієї статті ми поговоримо про версії Opera Mini 7, одним з основних відмінностей якої стала поява інтелектуальної домашньої сторінки, де відображуються поновлення соціальних мереж, новини улюблених сайтів і інша корисна інформація. Перелік пристроїв, що підтримують інтелектуальну домашню сторінку, включає в себе смартфони з Android, Symbian і BlackBerry, а також звичайні мобільні телефони з підтримкою J2ME. Якщо говорити про обмеження Mini-версії, то перевагу Opera Mobile 12.x щодо Opera Mini 7.x полягає в наступному:

  • Повноцінний механізм візуалізації на пристрої (тобто завантажується сторінка обробляється не сервером Opera, а безпосередньо браузером мобільного пристрою);
  • HTML5;
  • Підтримка Adobe Flash у версії для OC Android.

Однак, в Opera Mobile 12.x інтелектуальна домашня сторінка поки недоступна.

Стартовий екран Opera Mini складається з двох вкладок, одна з яких містить звичну експрес-панель з ярликами сайтів, а друга - інтелектуальну домашню сторінку, на якій ми зупинимося докладніше.

Стартовий екран Opera Mini складається з двох вкладок, одна з яких містить звичну експрес-панель з ярликами сайтів, а друга - інтелектуальну домашню сторінку, на якій ми зупинимося докладніше

Спочатку інтелектуальна домашня сторінка є набором встановлених елементів, в тому числі рекламні посилання на ігри та добірку сайтів різної тематики.

Спочатку інтелектуальна домашня сторінка є набором встановлених елементів, в тому числі рекламні посилання на ігри та добірку сайтів різної тематики

Там же доступна можливість ввести дані своїх акаунтів в соціальних мережах Facebook, Twitter та ВКонтакте. Традиційно для підключення браузера до аккаунту соціальної мережі знадобиться авторизуватися в ньому і надати додатком потрібні права.

Традиційно для підключення браузера до аккаунту соціальної мережі знадобиться авторизуватися в ньому і надати додатком потрібні права

Facebook

Twitter

«ВКонтакте»

Після того як соціальні мережі підключені - останні оновлення з них почнуть відображатися у відповідному місці стартової сторінки браузера.

Після того як соціальні мережі підключені - останні оновлення з них почнуть відображатися у відповідному місці стартової сторінки браузера

Оновлення всіх підключених соціальних мереж відображаються єдиним списком, кожен рядок якого містить початок відповідного запису, при натисканні по якому можна швидко перейти до її прочитання, без необхідності вводити ідентифікаційні дані соціальної мережі.

Оновлення всіх підключених соціальних мереж відображаються єдиним списком, кожен рядок якого містить початок відповідного запису, при натисканні по якому можна швидко перейти до її прочитання, без необхідності вводити ідентифікаційні дані соціальної мережі

Всього відображаються останні 12 записів (3 вкладки по 4 записи, перегортання - горизонтальною прокруткою). Джерело записи показаний логотипом соціальної мережі, що розмістився на аватарі автора. Однак відомостей про час, коли відповідний запис була опублікована - немає, що не дуже зручно. Немає і іншої функції, особливо важливою для записів і Twitter - можливості швидкого переходу по міститься в повідомленні гіперпосиланням - спочатку знадобиться відкрити відповідний запис, а тільки потім стане доступний перехід по посиланню.

Немає і іншої функції, особливо важливою для записів і Twitter - можливості швидкого переходу по міститься в повідомленні гіперпосиланням - спочатку знадобиться відкрити відповідний запис, а тільки потім стане доступний перехід по посиланню

Інший цікавий елемент «інтелектуальної домашньої сторінки» - відображення новин з сайтів, найбільш часто відвідуваних конкретним користувачем. Технічна реалізація аналогічна перегляду оновлень соціальних мереж - відповідний блок домашньої сторінки містить 3 горизонтальні вкладки, на кожній з яких відображається по 5 новин. Основне зауваження - неінформативне відображення матеріалу - фрагмент заголовка і фрагмент першого речення новини. У цьому плані більш логічно було б відображати заголовок цілком, нехай і без початку самої новини. По-друге, для збільшення інформативності не зайвим було б відображення дати і часу публікації новини на сайті.

По-друге, для збільшення інформативності не зайвим було б відображення дати і часу публікації новини на сайті

Наступне зауваження - через невелику загальної кількості новин виникає бажання налаштувати цей список вручну, виключивши з нього непотрібні сайти. Напевно, хтось заперечить - список формується автоматично, виходячи з найбільш часто відвідуваних сайтів. Але, погодьтеся - можливість виключити зайві ресурси явно була б не зайвою. До речі, аналогічно хотілося б відфільтрувати контент з соціальних мереж, наприклад, вибрати контакти, чиї записи повинні відображатися у відповідному блоці. Але якщо говорити в цілому то, на мій погляд, ідея відображення живих блоків, на стартовій сторінці браузера - відмінна, але її реалізація поки кульгає.

Також на «інтелектуальної домашньої сторінки» знайшлося місце кнопкам для доступу до певний сайтам і набору «пропонованих заслань». На мій погляд, є корисним, але хотілося б мати можливість її відключення.

На планшетних комп'ютерах «інтелектуальна домашня сторінка» Opera Mini недоступна. На жаль, додаток пропонує тільки стандартну експрес-панель, активація «інтелектуальної домашньої сторінки» в настройках браузера не передбачена. Можливо, це проблема конкретного девайса (тест проводився на Explay Informer 702), але суті це не міняє - подібних планшетів в нашій країні за останній час було продано дуже багато.

Взагалі поява «інтелектуальної домашньої сторінки» - це важливий крок вперед, нова «фішка» привертає увагу користувача. А її відсутність в планшетному інтерфейсі - серйозне упущення. На мій погляд, саме на планшеті (в силу розміру дисплея) вона може виявитися дуже зручною та інформативною, тим більше, що інформації на ній можна розмістити набагато більше.

Більш того, при доступі до мобільного інтернету через 2G або перевантажену мережу 3G - використання інтелектуальної сторінки збільшує час готовності додатки до роботи, тому виникає бажання її відключити. На планшетах ситуація трохи інша. Їх часто використовують в Wi-Fi мережах з швидким інтернетом, тому «інтелектуальна домашня сторінка» завантажується швидко, а що генерується додатково трафік - не грає будь-якої ролі. Втім, будемо сподіватися, що в майбутніх версіях Opera Mini ситуація зміниться на краще.

В іншому Opera Mini 7.5 зберегла спадкоємність з попередніми версіями. І, на мій погляд - це добре, особливо для тих, хто звик до цього продукту. Тим більше що основний функціонал реалізований досить зручно.

Тим більше що основний функціонал реалізований досить зручно

Хоча за сучасними мірками можна і трохи причепитися. Наприклад, Google Chrome радує більш зручним масштабуванням при перегляді сайтів, особливо в частині зображень і перегляду відео.

Наприклад, Google Chrome радує більш зручним масштабуванням при перегляді сайтів, особливо в частині зображень і перегляду відео

Opera (зліва) і Google Chome (праворуч)

З іншого боку, а чи коректно порівнювати легку і швидку Opera Mini з монстром від Google, люблячим багато пам'яті, швидкі процесори і вимагає наявність Android версії не нижче 4.0? Та й в частині споживання інтернет-трафіку Google Chrome куди більш ненажерливий. Якщо говорити про більш «легких» альтернативи, наприклад Dolphin Browser, то функціональну перевагу вже не настільки помітно.

Якщо говорити про більш «легких» альтернативи, наприклад Dolphin Browser, то функціональну перевагу вже не настільки помітно

Корисні посилання:

Налаштувань в Opera Mini досить багато, зокрема можна задати параметри завантаження зображень, розмір шрифту, використання переносів і виконати ряд інших налаштувань.

Безсумнівно, Opera Mini - це браузер, що відмінно справляється зі своїм основним завданням. На мобільному пристрої він займає мало місця, не вимогливий до процесора і пам'яті, радує швидкої роботою. Більш того, він сумісний з різними платформами (в тому числі Symbian і звичайними телефонами), а за рахунок функції «Opera Link» можлива синхронізація декількох мобільних пристроїв між собою. Та й в частині функціональності у нього немає серйозних вад, а всі основні можливості - в наявності. Також не варто забувати про стиснення трафіку.

Однак, популярність мобільних браузерів від Opera падає - за даними StatCounter Global Stats в світовому масштабі їх частка знизилася з 24,22% за підсумками грудня 2011 року до 16,94% в грудні 2012. Одночасно зростає частка ринку зайнята браузером для Android. До речі, в Росії падіння популярності продуктів від Opera ще більш виражено, хоча частка ринку утримувана цим браузером як і раніше велика.

загальносвітова статистика

Російська Федерація - падіння частки Opera c 70,01 до 39,6%.

Звичайно, падіння популярності продуктів Opera цілком зрозуміло. На телефонах, що підтримують тільки Java додатки, смартфонах, що працюють під управлінням ОС Symbian або Bada, а також на малопродуктивних Android-пристроях реальної альтернативи у Opera Mini практично не було. З популяризацією Android-смартфонів (в тому числі, появою бюджетних, але продуктивних пристроїв) ситуація почала змінюватися не на користь продуктів Opera.

Також масла у вогонь підлило поява доступних за ціною умовно-безлімітних опцій і широке проникнення Wi-Fi мереж. За часів, коли мобільний інтернет був дорогий і не швидкий, для багатьох користувачів бажання економити трафік було природним. Але, в наш час стиль споживання мобільного інтернету змінився, а на перший план почало виходити зручність використання. На перший погляд з цим у Opera Mini все в порядку. Але, сутність людини така, що завжди хочеться більшого. І цим активно користуються конкуренти Opera, пропонуючи різні «плюшки», нехай і вони отримують ціною збільшення вимог до «заліза» і зростанням споживання трафіку.

В цьому плані Opera Software теж рухається в правильному напрямку. На мій погляд, «інтелектуальна домашня сторінка» - це досить цікаво. Шкода тільки, що не вдалося протестувати цю функцію на планшетному комп'ютері. Також не зайвою була б можливість її персоналізації, в тому числі вибору джерел новин, а також можливість завдання кількості новин і повідомлень, що відображаються на стартовій сторінці. Втім, чергове оновлення браузера вже не за горами, а ми сподіваємося побачити в списку поліпшень що-небудь таке, про що можна буде захоплено розповісти в огляді Opera Mini 8.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача