Статьи

Термін давності справи Гонгадзе закінчується через півтора місяці

Микола Мельниченко

Термін давності справи Гонгадзе закінчується через півтора місяці Олександр Ільченко https://cdn.segodnya.ua/img/article/2072/12_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2072/12_tn.jpg 2010- 07-28T07: 53: 15 + 03: 00 Україна Майор Мельниченко побоюється, що замовників вбивства журналіста перестануть шукати.

Стікаючи через півтора місяці, у вересні, 10-річний термін давності може перешкодити притягненню до кримінальної відповідальності фігурантів "касетного скандалу", зокрема, замовників вбивства Георгія Гонгадзе. Про це "Сегодня" заявив екс-співробітник Управління держохорони і основний свідок у справі Микола Мельниченко.

"Імена замовників і підбурювачів убивства Гонгадзе всім чудово відомі, - каже Мельниченко. - Ці люди живуть і живуть, чудово себе почувають і вітають Віктора Януковича з днем ​​народження. Але вони можуть уникнути заслуженого покарання, оскільки в законодавстві є норма, яка звільняє їх від кримінальної відповідальності - у зв'язку із закінченням терміну давності. Сьогоднішня влада, Генпрокуратура чимало роблять, щоб слідство рухалося семимильними кроками. Але воно давно могло бути закінчено, якби не Віктор Ющенко - то максимально зволікали справу і не звернувся до офіційних властей США з проханням провести експертизу записів в кабінеті екс-президента Кучми ...

А ось головний фігурант - колишній начальник міліцейської наружки генерал Олексій Пукач, на думку Мельниченка, навряд чи потрапить під статтю про термін давності. Мовляв, як би активно той ні співпрацював зі слідством, інкриміноване йому злочин відноситься до розряду особливо тяжких, і термін давності по ньому не 10, а 15 років. У той же час Мельниченко вважає Пукача сліпим виконавцем наказу свого керівництва, вселити йому, що Гонгадзе є ... зрадником.

"До сих пір викликає подив, навіщо оперативно-розшукову справу по Георгію було відкрито Службою безпеки і на якій підставі за ним стежила група зовнішнього спостереження СБУ, - каже майор. - І чому цю наружку" пасла "інша, міліцейська. Все це не просто збіг обставин і не випадковість - у Литвина були дуже хороші відносини з Кравченком, Фере, Дагаєвим - всіх трьох уже немає в живих. і в стосунки ці теж зобов'язана глибоко вникнути наслідок, якщо зацікавлена ​​у встановленні істини. А ось родичів Пукача варто було б мо ально підтримати - вони до його діянь непричетні ...

У тому, що кураторство розслідування знову повернулося до заступника генпрокурора Ренату Кузьміну, який вже здійснював нагляд за справою Гонгадзе, Мельниченко бачить позитив: "Ми не дуже добре знайомі з Кузьміним, - каже Микола Іванович, - але, наскільки мені відомо, для нього немає недоторканних. Хочеться вірити, він піде до кінця ... ".

Ольга Чорна, прес-секретар спікера ВР Литвина, сказане Мельниченко на адресу свого шефа сприйняла як "черговий хід товариша майора нагадати про себе коханого", заявивши, що "будь-яку єресь Володимир Михайлович не коментує".

Слідчий з особливо важливих справ ГПУ Олександр Харченко був більш конкретним: "Стаття про звільнення від відповідальності у зв'язку із закінченням терміну давності в Кримінальному кодексі є, але не Мельниченко визначати, до кого і коли її застосують - це компетенція суду, - сказав" важняк "" сьогодні ". - Суд визначить і ступінь провини, і міру відповідальності дійових осіб. Тому наберемося терпіння і не будемо забігати наперед". До речі, як заявив днями пішов у відпустку генпрокурор Олександр Медведько, справу за обвинуваченням Пукача у вбивстві Гонгадзе направлять до суду в серпні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача