Статьи

Струни для гітари, установка і заміна струн

Вибираємо струни для гітари

Для початку відразу хочу сказати, що вибір струн для гітари - це особиста справа кожного гітариста, яке залежить від слухових переваг, зручності гри або інструменту. Тому не можна сказати - "Купуйте тільки ось ці!". Можна лише розібрати, які типи струн бувають, які краще підходять для певного типу інструментів, порадити марки фірм, що користуються популярністю серед гітаристів. Цим я і займуся.

типи струн
Розрізняють декілька типів струн для гітари. Ось основні з них (можливо, існують ще якісь розробки, але поки обійдемося цим списком)

 • Кишкові струни (жилковой)
  Ці струни виготовляються з тварин кишок. У РФ такі струни не виробляються.
  Ну, по-перше, вони довго не прослужать на гітарі з металевими ладами, втрачають свої якості при зміні вологості і температури.
  Наскільки я знаю, в Росії вони не продаються.
 • синтетичні
  Струни, які використовуються на класичних гітарах.
  Такі струни для гітари мають багато переваг. По-перше, це кращі струни для новачка, оскільки від них не буде синців на пальцях. По-друге, вони досить довговічні.
  Перші три струни- це нейлонова або карбонова нитка. Басові струни покриті посрібленою мідної обмоткою. Це збільшує їх довговічність і звучання. Іноді в якості обмотки використовуються інші мідноскладові матеріали. Карбонова нитка у багато разів міцніше нейлонової і має кращу дзвінкість, але це дуже сильно відбивається на ціні.
 • Вибираємо струни для гітари  Для початку відразу хочу сказати, що вибір струн для гітари - це особиста справа кожного гітариста, яке залежить від слухових переваг, зручності гри або інструменту
 • металеві
  Ці струни мають набагато більш сильний натяг, ніж синтетичні, тому застосовуються на гітарах зі спеціально посиленою конструкцією. Не ставте на класику, це плачевно закінчиться! (я пробував;)) Металеві струни для гітари більш дзвінкі і часто використовуються в естрадній музиці. Перші три струни виготовляються з високоміцної сталі, а басові покриваються мідною обмоткою.

Це основні типи струн для гітари. Вибирайте відповідні Вам, виходячи з критеріїв, які я описав. Особисто я використовую синтетичні нейлонові струни з посрібленою обмоткою фірми DRStrings-це оптимальне, на мій погляд, відношення ціни і якості.

Заміна струн на гітарі

Струни куплені, настав момент їх замінити.
Для цього спочатку зніміть старі, послабивши їх натяг з допомогти кілків. Розслабляйте всі струни поступово, тобто не варто знімати їх по черзі, цим Ви створите неправильну навантаження на гриф.
Після зняття струн, протріть гітару від пилу (тільки не мокрою ганчіркою).

Роздрукуйте куплену коробку і дістаньте звідти пакетики зі струнами. На кожному з них повинна бути буква з позначенням струни (E, H, G, D, A, E), хоча заплутатися буде складно, бо вони різні по товщині. З обмоткой- басові. Тим не менш, не варто діставати їх все відразу.

Візьміть першу тонку струну (E) і просуньте її в отвір в підставці. Тепер її потрібно буде закріпити. Існують різні способи кріплення на будь-який смак, в кінці кінців, можна просто зав'язати вузол на кінці струни, але це ж не естетично і не практично, оскільки струна може вилетіти.
Я рекомендую скористатися способом, зображеним на малюнку.
Візьміть першу тонку струну (E) і просуньте її в отвір в підставці

Далі потрібно закріпити інший кінець струни на колкового механізмі. Тільки не просовуйте струну глибоко, інакше залишився кінець буде бовтатися, а обрізати струни не рекомендують. Тому краще намотати побільше. Ще один важливий момент-крутите все колки в одному напрямку, коли будете натягувати струни, інакше заплутаєтеся при налаштуванні.
Якщо ви просмикнули першу струну в отвір на найближчому кілку, другу на наступному, третьому - на далекому, то відобразіть цю картину дзеркально по відношенню до басових струнах.

Якщо ви просмикнули першу струну в отвір на найближчому кілку, другу на наступному, третьому - на далекому, то відобразіть цю картину дзеркально по відношенню до басових струнах

Ще раз звертаю Вашу увагу - натягуйте струни поступово.

Після того, як ви виконали це все, можна приступити до налаштування. Тільки немає сенсу робити це з особливою точністю, оскільки струни мають властивість тягнутися (особливо синтетичні) і відбуватися це може протягом декількох днів. Тому налаштуйте гітару приблизно і дайте їй полежати, періодично підлаштовувати її.

Автор статті: Олексій Шустов

Поділися з друзями:

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача