Статьи

Штраф за перегляд заборонених сайтів в Росії в 2019 році

  1. «Штраф» за перегляд порносайтів
  2. Хто має право блокувати користувачеві доступ в Інтернет
  3. Чи є заборони на перегляд сайтів в Росії
  4. Реєстр заборонених сайтів
  5. Чи передбачені штрафи за перегляд заборонених сайтів
  6. Як не попастися на виверти вимагачів

Інтернет - не тільки чудовий засіб комунікацій і миттєвого доступу до будь-якої інформації Інтернет - не тільки чудовий засіб комунікацій і миттєвого доступу до будь-якої інформації. Недарма ж таки цю мережу називають Всесвітньою павутиною, але ж в павутині водяться аж ніяк не метелики. Давайте розберемося з небезпеками, які таїть в собі Інтернет.

«Штраф» за перегляд порносайтів

З розвитком обчислювальної техніки в усьому світі почали поширюватися всілякі шкідливі комп'ютерні програми, що отримали назву «комп'ютерні віруси». Одночасно на просторах Інтернету став бурхливо розвиватися ринок порнографічної продукції. Незалежно від прямих заборон на поширення порнографії в Інтернеті, цей сегмент завжди знаходився в тіньовий, сірої сфері. Користуючись цим, комп'ютерні аферисти обрали порнографічні сайти як досить безпечний джерело незаконного збагачення.

Використовуючи психологічні бар'єри, що не дозволяють відвідувачеві порносайтів публічно (в тому числі і в правоохоронних органах) заявити про своє захоплення «полуничкою», віртуальні злочинці обрали таких людей улюбленим об'єктом для вимагання.

Навіть якщо ваш комп'ютер захищений антивірусом, це ще не гарантує 100% захисту від шкідливих програм - «вірусів-вимагачів». Такі комп'ютерні віруси зазвичай блокують доступ до сторінок Інтернету з усіх браузерів, які тільки встановлені на вашому комп'ютері. На екрані спливає строгий банер, витриманий в колірних тонах і стилістиці Міністерства внутрішніх справ. Вміст подібного повідомлення зазвичай також вельми офіційно і недвозначно: «Співробітниками МВС виявлено протизаконні спроби перегляду і поширення порнографічних матеріалів, що містять елементи педофілії, гомосексуалізму (і т. Д., З перерахуванням різноманітних видів сексуальних девіацій)». Як підсумок - заява про те, що рішенням МВС ваш комп'ютер заблокований до тих пір, поки ви не сплатите штраф в зазначеному розмірі - 500, 1000, 2000, в залежності від апетитів вимагачів. І, як правило, нижче вказується телефонний номер, на який потрібно покласти дану суму. Для більшої переконливості далі йде попередження, що в разі несплати штрафу в зазначений термін «за вами приїде наряд поліції».

Подібний банер викликає розгубленість у користувача, а таке специфічне його зміст викликає у любителя комп'ютерного порно паніку. Будь-які спроби виходу в мережу блокуються банером, а на спливаючому вікні видається інформація про заборону на вихід в Інтернет з вашого комп'ютера «за рішенням МВС». У зв'язку з використовуваної посиланням на Міністерство внутрішніх справ, даний вірус і отримав в народі і у комп'ютерних фахівців найменування «вірус МВС».

Читайте також: Як оскаржити штраф за перевищення швидкості з камери ГИБДД

Хто має право блокувати користувачеві доступ в Інтернет

У зв'язку з цим слід відразу ж сказати: МВС Росії не має повноважень блокувати доступ до Інтернету в принципі! Більш того, до 2014 року блокувати доступ до такої інформації могло тільки постанова суду. З 01. 09. 2014 року набрав чинності Федеральний закон, згідно з яким право блокувати шкідливі сайти (але не комп'ютери користувачів!) Має право прокуратура в превентивному порядку, до винесення рішення суду.

Чи є заборони на перегляд сайтів в Росії

Незважаючи на те що подібне «постанову» МВС з пропозицією оплатити штраф на приватний телефонний номер, у будь-якої розсудливої ​​людини може викликати лише посмішку, жертві здирників, яка втратила контроль над своїм комп'ютером, буває часом не до сміху. І дуже часто гроші відправляються на вказаний телефонний номер. Звичайно ж, ніхто у відповідь на перекладену суму не вишле «код розблокування», а зазначений номер найчастіше буває відключеним.

А чи є насправді в російському законодавстві штрафи, передбачені за перегляд порнографічних сайтів в мережі Інтернет? Слід сказати прямо: так, сайти, заборонені до перегляду російськими законами, є. Такі сайти перераховані в Єдиному реєстрі, куди вносяться всі заборонені на території Росії сайти.

Реєстр заборонених сайтів

Створено даний реєстр був у 2012 році для протидії поширенню в Інтернеті шкідливої ​​для держави і її громадян інформації. Він являє собою автоматизовану систему, яка може самостійно дану інформацію відшукувати і розпізнавати. Після цього господарям сайту або провайдерам надсилається повідомлення про необхідність видалити з сайту шкідливу інформацію. У разі ігнорування цієї вимоги сайт блокується і вноситься в Реєстр.

При цьому такий сайт необов'язково є порнографічним - в першу чергу даний реєстр був створений для блокування сайтів, що носять явну екстремістську спрямованість (що займаються пропагандою расової та міжконфесійної нетерпимості, тероризму, політичного екстремізму і т. П.). При цьому порнографічні сайти також потрапляють під заборону згідно зі статтею 242 Кримінального кодексу РФ. На даний момент в процентному співвідношенні заборонені сайти містять 40% інформацію про наркотики, 30% - що закликають до суїцидів і іншим діям, небезпечним для життя користувачів, 20% - заклики до екстремізму, 10% - порнографічні сайти.

Чи передбачені штрафи за перегляд заборонених сайтів

На даний час 2019 рік ніяких офіційних штрафів російськими законами для користувачів за перегляд заборонених сайтів не передбачено. Пов'язано це з тим, що офіційно заборонені сайти (тобто внесені до Єдиного реєстру) вже апріорі не можуть перебувати в публічному доступі. Якщо ж подібний сайт стає доступний, то санкцій піддається не користувач, що зайшов на такий сайт, а інтернет-провайдер, який допустив таке.

Вже з початку 2000 років періодично робляться спроби введення штрафів за перегляд сайтів, що носять шкідливу інформацію - екстремістського характеру, що містить елементи дитячого порно. Але незважаючи на всі спроби, подібні законопроекти так і не були прийняті, і всю відповідальність за контроль над сайтами несуть державні органи та інтернет-провайдери.

Читайте також: Умови і строки по оплаті штрафів ГИБДД

При цьому, що стосується порнографічних сайтів, то в Росії на цей рахунок, на думку експертів, одні з найліберальніших законів в світі. Так, у нас в країні карається в кримінальному порядку тільки виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії. У тій же Європі або США кримінально карається не тільки виготовлення, але навіть перегляд і скачування з сайтів, що містять елементи педофілії.

Як не попастися на виверти вимагачів

Найперша порада, як не заробити «штраф за відвідування заборонених сайтів» - це, звичайно ж, не відвідувати підозрілі сайти, не викачувати нічого з них, не переходити по всіляких підозрілими посиланнями. Не завантажуйте стислі зашифровані файли - ваш антивірус не має доступу для перевірки таких сайтів, упакованих в стислі папки. Видаляйте електронні листи від невідомих адресатів. Загалом, «охороняйтеся» і зможете уникнути «листів щастя» від помилкових охоронців порядку.

А чи є насправді в російському законодавстві штрафи, передбачені за перегляд порнографічних сайтів в мережі Інтернет?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.