Статьи

Столовий етикет як частина загальної культури секретаря

  1. Зі статті ви дізнаєтесь:
  2. Столові прибори для рибних страв
  3. Як не порушити столовий етикет, використовуючи столові прилади неправильно
  4. Столовий етикет: правила поведінки за столом

Знання основ правил поведінки в суспільстві і столового етикету - показник не тільки загальної культури секретаря, але і його професіоналізму. Про основні правила столового етикету ми розповімо в статті.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Етичні проблеми сучасності: столовий етикет

Колись столовий етикет, правила поведінки за загальним столом були окремим предметом, який був обов'язковим при отриманні загальної освіти. Кожен грамотний людина отримувала уявлення про етику поведінки в суспільстві, основи взаємодії в соціумі вже на етапі домашнього навчання або ж на побутових прикладах. Колись столовий етикет, правила поведінки за загальним столом були окремим предметом, який був обов'язковим при отриманні загальної освіти

Сьогодні правила пристойності і хороші манери, на жаль, знайомі не всім, але інтерес суспільства до етикетної культури останнім часом значно зріс. Пояснюється це активізацією бізнес-спілкування, при якому етикет є показником загальної культури і універсальним інструментом, що нівелює об'єктивну різницю менталітетів всіх взаємодіючих сторін. Крім того, дотримання столового етикету, правил користування столовими приборами - це демонстрація поваги і до оточуючих, і до себе. Сучасна людина, що живе в соціумі повинен вміти вести себе за столом естетично.

Це вміння важливо навіть на побутовому рівні, що вже тоді говорити про ділові зустрічі, які іноді проходять в ресторані, в формі ділової вечері або в стінах приймаючої делегацію компанії у формі фуршету. Саме тому недолік знань в області столового етикету ділові люди прагнуть заповнити, звертаючись в різноманітні «школи столового та ділового етикету», вивчаючи популярні видання та енциклопедії про правила поведінки. Багато компаній замовляють курси подібні навчання для своїх співробітників, особливо тих, що беруть участь в переговорах, представляють компанію на статусних заходах.

Читайте також:

Правила етикету за столом: столові прибори

При всьому різноманітті столових приладів, які можна побачити на столі перед тим, як будуть подані страви, розібратися з тим, як ними користуватися і для чого вони призначені, досить просто. Естетичність і функціональність - ті принципи, які визначають столовий етикет , Столові прилади це інструменти, які допоможуть вам виглядати за столом гідно.

Відповідно до правил етикету, в ресторані столові прилади будуть розташовуватися так, як показано на малюнку.

У центрі композиції розташовується декоративна тарілка, яка, як правило, не використовується для їжі - її використовують як підставку під тарілки для супу і гарячих страв. Зліва від декоративної тарілки розташовуються вилки, праворуч - ложка для супу і ножі, призначені для салату, м'яса і риби. Серветка може стояти на декоративній тарілці або ж її кладуть зліва, поруч з вилками. Відповідно до етикету, в ресторані столові прилади, призначені для десерту, чаю або кави кладуть по центру, над декоративною тарілкою.

Столовий етикет передбачає, що прилади лежать в тій послідовності з якою будуть подаватися страви. При цьому, якщо першими будуть подані закуски, для них використовуються прилади, що лежать крайніми з лівого і правого боку, розташовані найдалі від декоративної тарілки. Коли в меню включений суп, праворуч крайньої лежатиме ложка для нього. Щоб нічого не переплутати, уважно ознайомтеся з тієї схемою розташування приладів, яка представлена ​​на верхньому малюнку і постарайтеся запам'ятати її.

Довідка

Столові прибори для рибних страв

Окремої згадки заслуговують правила етикету і столові прилади, призначені для рибних страв. Ніж, призначений для риби, найчастіше тупий і за формою більше нагадує лопатку. Їм не ріжуть рибу, а просто поділяють її на волокна і шматочки. У рибної вилки зубчиків менше, ніж у тій, що призначена для м'яса - всього три або чотири. І вони коротші, ніж у «м'ясної» вилки.

Чашки і блюдця для кави і чаю найчастіше подають потім, разом з напоями після закінчення трапези, але в деяких випадках їх ставлять на стіл відразу, це не буде вважатися порушенням правил столового етикету.

Справа або по центру можуть стояти келихи для напоїв. Оскільки наливати їх буде, швидше за все, офіціант, можна не боятися, що ви переплутаєте призначення кожного з них. Але про всяк випадок слід знати, що келихи для різних алкогольних напоїв все мають різну форму.

Правила етикету за столом: столові прибори після їжі

столовий етикет передбачає, що прилади після їжі повинні розташовуватися на тарілці певним чином - це знак офіціантові, що ви закінчили є дане блюдо і тарілку можна віднести або замінити.

Існують певні правила взаємодії з офіціантом за допомогою розташування столових приборів на тарілці. Так, якщо вилка з ножем покладені під кутом один до одного, це означає, що ви зробили перерву в трапезі і трохи згодом повернетеся до неї. Прилади, покладені на тарілку хрест-на-хрест, теж є сигналом для офіціанта, що прибирати їх ще рано. Відповідно до етикету, столові прибори після їжі, покладені на тарілці паралельно один одному - дають зрозуміти обслуговуючому персоналу, що ваша трапеза завершена.

Як користуватися столовими приборами з етикету

І, звичайно, важливо не тільки знати, як розташовуються столові прилади, але і те, як правильно ними користуватися відповідно до правил столового етикету . До основних вимог належать:

на келихах можна залишати ні слідів їжі, ні, бажано, слідів губної помади;

при використанні ножа або виделки, контролюйте, щоб пальці не торкалися ні леза ножа, ні зубчиків вилки;

використані або непотрібні столові прилади не слід класти на скатертину - їх потрібно покласти на край тарілки;

якщо подано блюдо, яке не їдять за допомогою ножа, ніж слід покласти, спершись на правий край тарілки, щоб він не заважав вам користуватися виделкою.

Як не порушити столовий етикет, використовуючи столові прилади неправильно

Хліб ніколи не ріжуть ножем і не використовують вилку для того, щоб взяти його з загального блюда. Шматочки хліба беруть з нього рукою, акуратно, намагаючись не зачепити інші. Після цього хліб кладуть на спеціальну тарілку і їдять, відламуючи рукою шматочки. Бутерброди з нарізаного хліба робити не можна - ковбасу і шинку кладуть на тарілку і їдять, нарізаючи ножем і заїдаючи хлібом. Це ж стосується і паштетів - їх їдять виделкою. Допускається тільки намазати масло на маленький шматок хліба, щоб заїсти їм, наприклад, ікру, покладену на тарілку.

Коли їдять суп, нахиляти тарілку, щоб з'їсти все без залишку не потрібно. За правилами столового етикету, в ній повинно залишитися трохи супу на дні. Ложку, після того, як суп з'їдений, залишають в тарілці.

Відповідно до правилами етикету , В ресторані столові прилади не використовуються, якщо подається бульйон в спеціальних чашках. Ложкою можна скористатися тільки тоді, коли з бульйону потрібно дістати і з'їсти яйце або грінку.

Рибу в тарілці, як правило, обробляють спеціальною вилкою. Ніж подається тільки в тому випадку, коли риба спеціального приготування і має щільну консистенцію, як, наприклад, малосольная або маринований оселедець. У деяких випадках до риби подаються дві виделки - однієї з них притримують основний шматок, другий - відокремлюють кісточки і шматочки поменше, які потрібно з'їсти.

Раніше столовий етикет допускав, що птицю можна було їсти руками. Тепер для цього використовуються вилки і ножі для м'яса.

Коли їдять м'ясо, шматочки відрізають по одному, а не відразу розрізають основний шматок на частини. В цьому випадку, поки страва не буде з'їдено, вилку і ніж з рук не випускають. Страви, приготовані з рубаного м'яса, їдять без допомоги ножа, тримаючи вилку в правій руці. Натуральні котлети, а також котлети «по-київськи», їдять як і звичайне м'ясо, відрізаючи по шматочку ножем.

Для спагетті використовується вилка і ложка. За допомогою вилки намотують порцію макаронів, а ложкою відрізають її від іншої частини.

Столовий етикет: правила поведінки за столом

Невимушена обстановка, келих вина - зовсім не привід для того, щоб розслабитися, тим більше, коли вечерю носить діловий характер. За столом під час трапези, згідно правил столового етикету, необхідно сидіти прямо, на відкидаючись на спинку стільця і ​​не навалюючись грудьми на стіл. Лікті на стіл можна ставити тільки під час зміни блюд, ногу на ногу під час їжі теж класти не слід.

Серветка використовується тільки для того, щоб оберегти одяг від плям. Протягом вечері вона повинна лежати на колінах, заправляти її за комір не потрібно. Також не можна користуватися серветкою для того, щоб витерти піт з чола або поправити «потекшую» косметику. Якщо серветка впаде на підлогу, піднімати її не слід - попросіть офіціанта принести нову.

Звичайно, не слід забувати про те, що вечеря або зустріч носити діловий характер, і зловживати алкоголем. Досить буде випити один-два келихи легкого вина протягом вечора. Якщо алкоголь в даний момент вам протипоказаний з причин медичного характеру, немає необхідності повідомляти присутніх, що ви перебуваєте «на дієті» або проходите курс лікування. Столовий етикет не допускає обговорення подібних питань.

Зверніть увагу! За столом не допускається поправляти зачіску або макіяж, тим більше - користуватися гребінцем. Для цього є туалетна кімната.

Чи не накидається на їжу, навіть коли дуже голодні. Їжте в розміреному ритмі, нешвидко, і не повільно. Телефон слід відключити або, якщо ви чекаєте на важливий дзвінок, перевести його в беззвучний режим. На столі апарат лежати не повинен. Всі телефонні розмови слід вести поза столом, вийшовши з-за нього, вибачившись перед присутніми.

Беріть участь в бесіді - зустріч в ресторані, навіть якщо вона ділова, передбачає деяку неформальність спілкування і свободу висловлювання. Але і в розмові слід дотримуватися правил столового етикету. Теми бесід повинні бути нейтральними - ні в якому разі не слід брати участі в розмовах, що стосуються політики чи релігії.

Прислухайтеся до того, про що говорять присутні за столом. Якщо тема вам близька, прийміть участь в її обговоренні. Демонструйте свій інтерес до того, про що говорить співрозмовник, виявляйте йому знаки уваги, поваги.

Знання нескладних, але обов'язкових правил столового етикету допоможе вам гідно представляти компанію навіть поза її стінами. Ці правила повинні виконуватися на автоматичному рівні, щоб ви завжди могли відчувати себе впевнено в будь-який, навіть самої пафосною обстановці. Але пам'ятайте, що вони не повинні вам заважати і сковувати - використовуйте їх як інструмент для налагодження спілкування.

Читайте також:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача