Статьи

Стаж має значення: в ПФР пояснили причини відмов у страховій пенсії

У Пенсійному фонді Росії повідомили, що в отриманні страхової пенсії по старості може бути відмовлено через недостатнє стажу і нестачі пенсійних балів. У цьому випадку призначається соціальна пенсія. Пояснення ПФР послідувала після заяви глави Мінпраці Максима Топіліна. Міністр розповів про випадки відмови в призначенні громадянам страхових виплат по старості в 2017 році. Про процес призначення пенсій - в матеріалі RT.

Страхова пенсія по старості призначається за наявності у громадянина мінімального трудового стажу і накопичених пенсійних балів. Про це повідомили в прес-службі Пенсійного фонду Росії (ПФР). Там пояснили, що в іншому випадку мова може йти тільки про соціальної пенсії.

«Для призначення страхової пенсії потрібне дотримання ряду умов: мінімальний страховий стаж, вік для жінок 55 років, для чоловіків - 60 років, наявність мінімальної суми пенсійних балів. Якщо громадянину не вистачає страхового стажу або пенсійних балів, то йому призначається соціальна пенсія », - цитує ТАСС повідомлення прес-служби ПФР.

Як зазначили у відомстві, соціальна пенсія призначається на п'ять років пізніше страхової. Жінки можуть розраховувати на соціальну пенсію в 60 років, а чоловіки - в 65.

Середній розмір страхової пенсії по старості в Росії становить 14 075 рублів, у непрацюючих пенсіонерів - 14 329 рублів, розмір соціальної пенсії - 9 045 рублів.

Раніше міністр праці і соціального захисту Максим Топілін в інтерв'ю «Российской газете» повідомив про випадки відмови людям в страхової пенсії по старості в 2017 році. Він підкреслив, що пенсії залежать від страхового стажу громадян.

«Уже в 2017 році були випадки, коли Пенсійний фонд був змушений відмовити людям в призначенні страхової пенсії по старості через те, що їм не вистачило страхового стажу та пенсійних балів. Таким людям призначається соціальна пенсія. І якщо її розмір нижче прожиткового мінімуму, то їм зроблять доплату і «дотягнуть» пенсію », - розповів міністр.

За словами Топіліна, середня страхова пенсія по старості по Росії в 1,65 рази вищим за прожитковий мінімум пенсіонера. «І надалі вона буде збільшуватися», - пообіцяв він.

Нагадаємо, з 1 січня в Росії були збільшені на 3,7% страхові пенсії, причому виплати проіндексовані на рівень вище передбачуваної інфляції в 2,6%

Вартість пенсійного бала в порівнянні з минулим роком зросла на 10 руб. і склала 81,49 руб. За рахунок індексації середній розмір пенсії по країні сягнув 14 075 рублів. Варто зазначити, що індексація стосується одержувачів пенсій по старості, інвалідності, втрати годувальника. А ось працюючих пенсіонерів індексація не зачіпає.

При цьому в Москві мінімальна пенсія зросла з 14,5 тис. До 17,5 тис. Рублів.

Також по темі

Виплати за первістка, курортний збір і пакет Яровий: які зміни в законодавстві очікують росіян в 2018 році Виплати за первістка, курортний збір і пакет Яровий: які зміни в законодавстві очікують росіян в 2018 році

У 2018 році в Росії вступає в силу ряд нових законів і норм, в тому числі податкових. Молоді батьки почнуть отримувати допомогу за ...

«З 1 січня 2018 року підняли на 3 тисячі рублів мінімальну пенсію, в два рази - виплати ветеранам, від двох до п'яти разів - основні посібники багатодітним і малозабезпеченим сім'ям. Більшість отримали їх вже перед Новим роком. Це найбільш потребують допомоги міста москвичі », - написав мер Москви Сергій Собянін на своїй сторінці в соцмережі« ВКонтакте ».

При цьому щомісячна компенсація ветеранам війни і праці, трудівникам тилу, які постраждали від політичних репресій громадянам столиці та учасникам оборони Москви збільшилася з 4 тис. До 8 тис. Рублів.

У Росії також провели індексацію військових пенсій. Вона торкнулася 2,6 млн чоловік. Виплати в збільшеному розмірі були проведені вже в грудні 2017 року.

«За традицією, що склалася військові пенсії за січень 2018 року виплачено в збільшеному розмірі вже в грудні 2017 року, перед новорічними святами», - наводить РІА Новости заяву Міноборони РФ.

Повідомлялося, що середня військова пенсія в Росії в 2018 році складе 24,5 тис. Рублів на місяць.

Також збільшився період виплати накопичувальної пенсії в році, що наступив. Відповідний закон підписав президент РФ Володимир Путін в кінці грудня.

Також по темі

Соціальний вектор: Путін підписав закони про відстрочку пенсій, виплати на первістків і підвищенні МРОТ

У Росії з 1 січня набудуть чинності нові законодавчі положення, які торкнуться більшості росіян. Так, в новому році буде ...

«Очікуваний період виплати накопичувальної пенсії, застосовуваний для розрахунку її розміру, на 2018 рік встановлюється тривалістю 246 місяців», - йдеться в тексті документа.

відповідну ініціативу активно просував Мінпраці . У відомстві пояснювали, що це дозволить поступово довести очікуваний період виплат накопичувальної пенсії «до наближених до реальних значень тривалості життя її майбутніх одержувачів».

Варто відзначити, що в 2017 році пенсії підвищувалися двічі.

Так, в січні минулого року уряд Росії підписало постанову про індексацію виплати до страхової пенсії. Вона була проіндексована на 5,4%, що дорівнює рівню інфляції в 2016 році. Підвищення пенсії торкнулося тільки непрацюючих пенсіонерів.

У березні ж був підписаний указ про підвищення соціальних пенсій на 1,5%. C 1-квітня страхові пенсії збільшилися на 0,38% (в рамках законодавства, без спеціальної постанови) як для непрацюючих, так і для працюючих пенсіонерів.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.