Статьи

Стаж має значення: в ПФР пояснили причини відмов у страховій пенсії

У Пенсійному фонді Росії повідомили, що в отриманні страхової пенсії по старості може бути відмовлено через недостатнє стажу і нестачі пенсійних балів. У цьому випадку призначається соціальна пенсія. Пояснення ПФР послідувала після заяви глави Мінпраці Максима Топіліна. Міністр розповів про випадки відмови в призначенні громадянам страхових виплат по старості в 2017 році. Про процес призначення пенсій - в матеріалі RT.

Страхова пенсія по старості призначається за наявності у громадянина мінімального трудового стажу і накопичених пенсійних балів. Про це повідомили в прес-службі Пенсійного фонду Росії (ПФР). Там пояснили, що в іншому випадку мова може йти тільки про соціальної пенсії.

«Для призначення страхової пенсії потрібне дотримання ряду умов: мінімальний страховий стаж, вік для жінок 55 років, для чоловіків - 60 років, наявність мінімальної суми пенсійних балів. Якщо громадянину не вистачає страхового стажу або пенсійних балів, то йому призначається соціальна пенсія », - цитує ТАСС повідомлення прес-служби ПФР.

Як зазначили у відомстві, соціальна пенсія призначається на п'ять років пізніше страхової. Жінки можуть розраховувати на соціальну пенсію в 60 років, а чоловіки - в 65.

Середній розмір страхової пенсії по старості в Росії становить 14 075 рублів, у непрацюючих пенсіонерів - 14 329 рублів, розмір соціальної пенсії - 9 045 рублів.

Раніше міністр праці і соціального захисту Максим Топілін в інтерв'ю «Российской газете» повідомив про випадки відмови людям в страхової пенсії по старості в 2017 році. Він підкреслив, що пенсії залежать від страхового стажу громадян.

«Уже в 2017 році були випадки, коли Пенсійний фонд був змушений відмовити людям в призначенні страхової пенсії по старості через те, що їм не вистачило страхового стажу та пенсійних балів. Таким людям призначається соціальна пенсія. І якщо її розмір нижче прожиткового мінімуму, то їм зроблять доплату і «дотягнуть» пенсію », - розповів міністр.

За словами Топіліна, середня страхова пенсія по старості по Росії в 1,65 рази вищим за прожитковий мінімум пенсіонера. «І надалі вона буде збільшуватися», - пообіцяв він.

Нагадаємо, з 1 січня в Росії були збільшені на 3,7% страхові пенсії, причому виплати проіндексовані на рівень вище передбачуваної інфляції в 2,6%

Вартість пенсійного бала в порівнянні з минулим роком зросла на 10 руб. і склала 81,49 руб. За рахунок індексації середній розмір пенсії по країні сягнув 14 075 рублів. Варто зазначити, що індексація стосується одержувачів пенсій по старості, інвалідності, втрати годувальника. А ось працюючих пенсіонерів індексація не зачіпає.

При цьому в Москві мінімальна пенсія зросла з 14,5 тис. До 17,5 тис. Рублів.

Також по темі

Виплати за первістка, курортний збір і пакет Яровий: які зміни в законодавстві очікують росіян в 2018 році Виплати за первістка, курортний збір і пакет Яровий: які зміни в законодавстві очікують росіян в 2018 році

У 2018 році в Росії вступає в силу ряд нових законів і норм, в тому числі податкових. Молоді батьки почнуть отримувати допомогу за ...

«З 1 січня 2018 року підняли на 3 тисячі рублів мінімальну пенсію, в два рази - виплати ветеранам, від двох до п'яти разів - основні посібники багатодітним і малозабезпеченим сім'ям. Більшість отримали їх вже перед Новим роком. Це найбільш потребують допомоги міста москвичі », - написав мер Москви Сергій Собянін на своїй сторінці в соцмережі« ВКонтакте ».

При цьому щомісячна компенсація ветеранам війни і праці, трудівникам тилу, які постраждали від політичних репресій громадянам столиці та учасникам оборони Москви збільшилася з 4 тис. До 8 тис. Рублів.

У Росії також провели індексацію військових пенсій. Вона торкнулася 2,6 млн чоловік. Виплати в збільшеному розмірі були проведені вже в грудні 2017 року.

«За традицією, що склалася військові пенсії за січень 2018 року виплачено в збільшеному розмірі вже в грудні 2017 року, перед новорічними святами», - наводить РІА Новости заяву Міноборони РФ.

Повідомлялося, що середня військова пенсія в Росії в 2018 році складе 24,5 тис. Рублів на місяць.

Також збільшився період виплати накопичувальної пенсії в році, що наступив. Відповідний закон підписав президент РФ Володимир Путін в кінці грудня.

Також по темі

Соціальний вектор: Путін підписав закони про відстрочку пенсій, виплати на первістків і підвищенні МРОТ

У Росії з 1 січня набудуть чинності нові законодавчі положення, які торкнуться більшості росіян. Так, в новому році буде ...

«Очікуваний період виплати накопичувальної пенсії, застосовуваний для розрахунку її розміру, на 2018 рік встановлюється тривалістю 246 місяців», - йдеться в тексті документа.

відповідну ініціативу активно просував Мінпраці . У відомстві пояснювали, що це дозволить поступово довести очікуваний період виплат накопичувальної пенсії «до наближених до реальних значень тривалості життя її майбутніх одержувачів».

Варто відзначити, що в 2017 році пенсії підвищувалися двічі.

Так, в січні минулого року уряд Росії підписало постанову про індексацію виплати до страхової пенсії. Вона була проіндексована на 5,4%, що дорівнює рівню інфляції в 2016 році. Підвищення пенсії торкнулося тільки непрацюючих пенсіонерів.

У березні ж був підписаний указ про підвищення соціальних пенсій на 1,5%. C 1-квітня страхові пенсії збільшилися на 0,38% (в рамках законодавства, без спеціальної постанови) як для непрацюючих, так і для працюючих пенсіонерів.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача