Статьи

Стартап-Лінч: модулі для онлайн-бронювання

  1. 1. Опис проекту
  2. 2. Моделі монетизації, за якими є перші продажі
  3. 3. Економіка
  4. 4. Ринок
Продовжуємо рубрику «Стартап-Лінч», в рамках якої разом з іншими інвесторами уважно розбираємо бізнес-моделі тих чи інших проектів.Якщо ви хочете стати героєм рубрики, надсилайте описи своїх стартапів на адресу [email protected] .А поки ми розглянемо кейс проекту Hesus.ru.

1. Опис проекту

продукт:

Інтерактивний online-конструктор модулів і систем бронювання з можливістю онлайн оплати, CRM-система управління бронюванням.

Суть розв'язуваної проблеми:

Організація власної системи бронювання - справа трудомістка і часто дороге, яке вимагає залучення кваліфікованих фахівців і постійної підтримки. Тому ми пропонуємо простий, недорогий і гранично гнучкий спосіб відкрити запис або бронювання послуг в сфері малого бізнесу.

Тому ми пропонуємо простий, недорогий і гранично гнучкий спосіб відкрити запис або бронювання послуг в сфері малого бізнесу

Адреса:

https://hesus.ru/ (Рос.), https://hesusbox.com (Англ.)

Сегменти цільової аудиторії:

Під опис підійде безліч як компаній, так і звичайних людей, з найрізноманітнішими тематиками бізнесу. Як правило, це малий бізнес: бази відпочинку, приватні фахівці (приватні майстри краси, консультанти, фотографи, юристи, тренери, масажисти, репетитори і т.д.), фотостудії, квест-студії, приватні пасажироперевізники, турагенства, ресторани, малі концертні студії, шиномонтаж, а також будь-які заходи запис на послуги яких регламентована і є можливість перенести в мережу.

Кейс використання продукту:

Клієнти за допомогою онлайн конструктора модулів бронювання задають індивідуальні параметри, що відповідають вимогам свого бізнесу і отримує код модуля. Вставляючи код на свій сайт або сторінку соцмереж, адміністратори за допомогою модуля приймають заявки від клієнтів і оплату за бронь. Власники системи бронювання управляють усіма заявками, клієнтами через особистий кабінет сервісу.

Що вже реалізовано і працює:

Функціонал створення модуля 5-ти конфігурацій, онлайн оплата броні, інтеграція в соціальні мережі, система контролю і роботи з клієнтами і транзакціями. Налагоджена сумісність з мобільними пристроями і сайтами на різних платформах.

Що залишилося реалізувати:

СМС-повідомлення, інтеграція з google календарем.

2. Моделі монетизації, за якими є перші продажі

2.1 Підписка

Хто є хто платить стороною:

Всього 15 сегментів: квест-студії, фотостудії, турагенства, масажисти, авіаперевізники

Скільки заробили в рублях:

XXX 000 руб за 9 місяців

Вартість передплати:

1 міс - 600 р

Конверсія з залучених в платять користувачів:

30-40% зареєстрованих користувачів стають клієнтами сервісу

Вартість залучення нового користувача:

контекстна реклама - 400 р.

2.2 Комісія з продажів

Хто є хто платить стороною:

фотостудії

Скільки заробили в рублях:

XX 000 руб за 1 місяць

Розмір комісії:

0,5% від суми кожного платежу + 10 рублів за добовий переклад всіх коштів

Середній чек:

600

Конверсія з залучених в платять користувачів:

Користувачі використовують модулі з оплатою, це 22% від числа всіх користувачів. При цьому клієнти регулярно здійснюють платежі за бронювання через їх модулі - 6% від загального числа користувачів.

3. Економіка

Скільки проект заробив за останній місяць:

XX 000 руб

Скільки грошей іде на проект в місяць:

30 000 руб

4. Ринок

Квест-студії, фотостудії та приватні фотографи, хостери і орендарі котеджів, турагентства, фітнес-центри і інструктори, шиномонтаж, юридичні фірми і фахівці, масажисти і масажні салони, тренінг-центри, запис на онлайн-курси, автошколи, боулінг-клуби, майстра краси.

Павло Черкашин, керуючий партнер Vestor.In Partners

Проект вирішує дуже важливу і цікаву задачу - функції бронювання потрібні будь-якому сервісному бізнесу від приватного підприємця до великої корпорації. Величезна кількість стартапів намагаються вирішити дану проблему тим чи іншим способом.

Судячи з сайту і першими результатами, команда має гарне уявлення про те, як робити подібні продукти, хто цільова аудиторія і який сервіс потрібно забезпечити.

Єдина помилка засновників, властива більшості початківців учасників цього ринку, це неправильна (сильно занижена) оцінка вартості залучення клієнтів. Як наслідок - неправильна політика ціноутворення. Поточний розрахунок ціни залучення клієнта включає контекстну рекламу для того, щоб забезпечити реєстрацію одного платить користувача (350 руб). Відповідно, вартість підписки в 600 руб / міс виглядає дуже привабливо (вартість залучення окупається вже за перший місяць - мрія будь-якого інвестора).

У житті так не буває, на жаль. Реальна вартість залучення в такому бізнесі становить в 10-100 разів більше, тому що включає витрати на впровадження рішення в бізнес: живі зустрічі, допомога в налаштуванні, технічна підтримка на етапі запуску, дзвінки до і «тормошеніем» клієнта. Кожна така зустріч, кожен додатковий дзвінок, кожен навчальний матеріал, кожна нова функція, зроблена на прохання примхливого клієнта збільшують вартість залучення конкретного клієнта. Середня ринкова вартість залучення для малого і середнього бізнесу з урахуванням усіх цих показників становить зараз близько 30,000 руб, відповідно при ціні підписки в 600 руб в місяць клієнт окупиться лише за 4 роки.

Засновникам варто тверезо оцінити зв'язку 2-х показників «ціна залучення - вартість передплати». Потрібно довести, що або вони знайшли новий унікальний спосіб залучення клієнтів, який істотно дешевше поточних каналів (це точно не може бути контекстна реклама), або кардинально збільшити вартість передплати - якщо сервіс буде приносити гроші клієнтам, то їм має бути все одно, чи буде він коштуватиме 600 руб, або 6000 руб в місяць. Успішне впровадження такого сервісу в сайт і бізнес-процеси клієнта буде надійним бар'єром, що стримує перехід клієнта на іншу платформу. А краще зробити і те й інше: шукати альтернативні дешеві канали залучення клієнтів (через партнерства або нові інструменти маркетингу), а також істотно збільшити ціну.

Я б також рекомендував уважно подивитися на месенджери як засіб бронювання. Можна запропонувати клієнтам зручного бота для організації бронювання і таким чином відразу потрапити в категорію інноваційних сервісів і виділитися на тлі конкурентів. А для клієнтів це буде відмінним способом підтримувати постійну комунікацію зі своїми покупцями без необхідності створення складної CRM-системи.


Костянтин Синюшин, керуючий партнер the Untitled ventures

Проект намагається вийти на дуже конкурентний ринок, де поки ще не злетів жоден російський проект з декількох проінвестованих мільйонними доларовими траншами і мають цілком сильні команди засновників. І які зараз, через по кілька років з моменту початку роботи, продовжують перевіряти гіпотези і шукати свої ніші, в яких можна заробити значно більше, ніж витратити. Перше, що треба відзначити - це занижена собівартість, яку стартап може собі дозволити тільки на перших етапах свого розвитку. Тому, якщо навіть припустити, що юніт-економіка, розглянута в прикладі, збережеться на більшому обсязі замовлень, то на покриття постійних витрат проект просто ризикує не набрати достатньої кількості платять клієнтів з прийнятним LTV.

Однак найголовніша проблема проекту, на мій погляд, це неглибока опрацювання споживчих патернів потенційних приватних клієнтів, хоча цільова аудиторія провайдерів різних послуг і описана дуже добре. За нашими спостереженнями, споживачі зовсім не схильні платити кредитними картками авансом за майбутні послуги бізнесу, тому тут замість звичайного платіжного шлюзу в результаті обов'язково буде потрібна система escrow-розрахунків, а вона набагато складніше в розробці, а головне - набагато більш витратна в обслуговуванні, що особливо серйозно погіршить економіку проекту по змінним витратам. Крім того, за численними дослідженнями, для провайдерів послуг відсутність системи електронного бронювання не є реальною головним болем, оскільки вона працює на власному трафіку підприємства.

Багато більше перспектив по всіх аналітичних досліджень у проектів, які призводять до сфери послуг платять замовників з стороннього трафіку, про що я раджу серйозно подумати команді. І тут вже набагато важливіше стає реалізація функцій лояльності, взаємовідносин з клієнтами та онлайн-запису. Але придумати, де сервісу взяти такий власний (або партнерський) добре конвертується трафік - і є основна бізнес-ідея проекту, заснованого на наборі технічних рішень, зрозумілих і добре описаних командою.

При цьому основна загроза проекту в будь-якому випадку буде лежати на боці великих універсальних агрегаторів, які працюють на своєму власному, умовно-безкоштовному, трафіку, а цей процес уже активно йде - по ринку квестів, а також бронювання столиків в ресторанах і квитків на розважальні заходи.Олександр Скурихин, інвестиційний аналітик ФРІІ

Відразу скажу, що проект нам потенційно цікавий. Але у нього є як сильні, так і слабкі сторони.

Почнемо з хороших новин. Сильною стороною проекту є адаптованість продукту до різних платформ (десктоп, планшет, mobile) і «дружба» з найбільш популярними двигунами для створення сайтів (WP, Wix та інші). Це означає, що користувачі легко можуть швидко налаштовувати і підключати віджет до свого сайту.

У той же час до сервісу є питання. По-перше, на ринку є безліч альтернатив, в тому числі нішевих - для готелів, транспорту, ресторанів та інших публічних закладів. Поки незрозуміло, за рахунок чого проект буде в перспективі тіснити лідерів ринку і завойовувати на ньому свою частку.

Другий момент - команда проекту. Виходячи з наданих проектом даних, в команді закриті компетенції в програмуванні, однак відсутні значущі навички в реалізації і розвитку бізнесу. Головний ФАУНДЕР - програміст, другий член команди залучений в розвиток проекту не на постійній основі. У проекті явно не вистачає сильного продажника і маркетолога, який дозволив би швидко виводити продукт на масовий ринок.

Проект зараз робить упор на розвиток фішок сервісу та переклад на інші мови. Взагалі, перфекціоністські допилювання продукту з одного боку і швидкий customer development з іншого - одвічні Сцилла і Харибда, між якими постійно розривається будь стартапер. Знайти баланс між ними - вміння, яке приходить з досвідом.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.