Статьи

Старі браузери тягнуть Веб назад

 1. Частка користувачів Internet Explorer'а
 2. Чому це обговорення включає IE9?
 3. Чому так багато шуму навколо проблеми старих браузерів?
 4. ЯК ЩОДО IE9?
 5. Чи є IE [x] новим IE6?
 6. Microsoft подає проблиск надії - чи ні?
 7. Які реальні альтернативи доступні користувачам старих браузерів?
 8. ЗАУВАЖЕННЯ з відстеження IE С CHROME FRAME
 9. Що ще можна зробити?
 10. ПОКАЗУЙТЕ КОРИСТУВАЧАМ старих браузерів ЯЗАТИСЯ
 11. Завтра: послання до неразработчікам

Від автора: через те, що деякі веб-технології на кшталт HTML5 та CSS3 зайшли вже дуже далеко, багато хто скаже, що - з точки зору веб-платформи - майбутнє відбувається зараз

Від автора: через те, що деякі веб-технології на кшталт HTML5 та CSS3 зайшли вже дуже далеко, багато хто скаже, що - з точки зору веб-платформи - майбутнє відбувається зараз. Звучить як кліше, знаю. Щонайменше, відчувається, що майбутнє починає проявлятися ... але ще не зовсім.

У застосуванні властивостей DOM, HTML5 API і останнього CSS3 відкриваються вражаючі. Ці нові технології допомагають легко створювати веб-додатки, менше покладаючись на хакі, плагіни, зображення і роздуті скрипти. Так життя полегшується не тільки у веб-розробників (як при створенні, так і підтримки проектів), а й у кінцевого користувача, швидше отримує потужний загальне враження.

Але існує перешкода, що заважає нашому «майбутнього» по-справжньому стати сьогоднішнім днем. Що це? Старі браузери. Давайте трохи заглибимося в цю тему, щоб подивитися, чому вона є проблемою, і що ми можемо зробити для її вирішення.

Частка користувачів Internet Explorer'а

Згідно з оцінкою StatCounter , Навіть при нинішньому бумі мобільних пристроїв, використання настільних комп'ютерів-десктопів все ще б'є мобільні з великим відривом. 90% інтернет-активності в світі відбувається на десктопах. Само собою, за деякими даними частка мобільних пристроїв вище, ніж поточні 10%, показані StatCounter. Щоб там не було, факт залишається фактом - безліч людей заходять на наші вебсайти і в веб-додатки через браузери настільних комп'ютерів.

Які саме браузери? Що ж, давайте подивимося дослідження StatCounter'а щодо частки користувачів браузерів десктопів на травень 2012р ., Особливо фокусуючись на Internet Explorer'е:

JavaScript. Швидкий старт

Вивчіть основи JavaScript на практичному прикладі зі створення веб-додатки

дізнатись детальніше

дізнатись детальніше

Як показано вище - до задоволення всіх розробників - світова статистика використання версій Internet Explorer'а до IE8 дуже низька. IE6 настільки мало використовується, що вже не показується в діаграмах StatCounter'а. Якщо знайдете таку ж статистику для власних проектів, то, в залежності від загальної кількості трафіку, можете припинити підтримку IE6 та IE7 і почати користуватися безліччю властивостей, які ці браузери не підтримують. А як щодо IE8 і IE9?

Як зрозуміло з зображення і посилання вгорі, загальносвітове використання IE8 і IE9 разом становить приблизно 30%. Але це, можливо, не все. Порівняйте ці цифри з узятими з двох інших вебсайтів.

По перше, Net Applications, від квітня цього року :

По перше,  Net Applications, від квітня цього року  :

Їх статистика показує, що колосальні 38% користувачів все ще застосовують IE6-8, і більше двох третин з них - IE8. До того ж, IE9 займає інші 16% частки. Це становить понад 50% користувачів IE6-9.

Тепер поглянемо на доповідь StatOwl від квітня 2012 року .:

Як і Net Applications, StatOwl оцінює частки IE8 і IE9 значно вище, ніж StatCounter-на цей раз приблизно по 20% для кожного. У поєднанні з 8% для IE6 та IE7, це становить майже 50% частки IE.

Суперечка про те, чому статистика застосування цих різних браузерів показує більш високі цифри для IE6-9 останнім часом стали останніми новинами галузі. Ці подробиці, звичайно, знаходяться поза сферою цієї статті, а для отримання додаткової інформації можна пройти за нижче вказаними адресами:

Чому це обговорення включає IE9?

IE9 - величезний крок вперед в порівнянні з попередніми версіями Internet Explorer'а. Але йому вже більше року, і він не оновлюється автоматично, як це роблять інші популярні браузери.

Так, хоча IE9 - браузер, набагато більш стабільний і багатий властивостями, він вже починає подавати ознаки старості. З кожним минулим місяцем браузери типу Chrome'а і Firefox'а продовжують автоматично відтворювати нові властивості, а IE9 все більше відстає.

Чому так багато шуму навколо проблеми старих браузерів?

Деякі можуть сказати: «Що за важливість? Застосуйте прогресивне поліпшення і просто залиште для старих браузерів менше враження і користувачі не впізнають про те, що втрачають ». Це може виявитися вірним по відношенню до певних властивостей CSS3 і HTML5, для яких легко можна гарантувати альтернативні варіанти, і навіть дрібні заміни. Але з іншими, більш складними властивостями, все не так вже й легко.

Спочатку давайте розглянемо IE8. Щоб зрозуміти, наскільки багатьох властивостей в ньому не вистачає, ось список того, що ви виграєте як розробник, коли перестаєте підтримувати IE8:

Медіа-запити

opacity (без фільтрів IE)

border-radius

box-shadow

кольору RGBA, HSL / HSLA

елементи HTML5 (яким не потрібен html5shiv)

URL'и даних

getElementsByClassName

трансформації CSS

canvas

Cross¬origin Resource Sharing (кроссдоменние запити)

Безліч селектор CSS3 (: nth-child (),: target,: enabled і т.д.)

matchesSelector

API з розподілом часу навігації (performance.timing)

множинні фони

background-clip, background-origin, background-size

справжнє відео / аудіо за допомогою HTML5 і без неакуратних альтернативних варіантів

шрифти WOFF

зображення SVG, вбудований SVG, SVG в CSS-фонах

геолокація

події Server Sent

Крім того, в цьому списку не береться до уваги кількість багів і проблем з продуктивністю, що трапляються в IE8. Так що, при обмірковуванні всіх вищевказаних властивостей, поряд з багами і питаннями продуктивності, велика кількість застосовують IE8 користувачів стає величезним каменем спотикання на шляху прогресу в Мережі.

Звичайно, не можна сказати, що підтримка цих властивостей в нових браузерах ідеальна. Багато з них в специфікації постійно змінюються. Але дуже високий відсоток використовуваних браузерів крім IE8 досить добре підтримують все вищеперелічене.

ЯК ЩОДО IE9?

Проблема, однак, на IE8 не закінчується. Як уже згадувалося, IE9 точно так же починає відставати від інших браузерів. Ось список виграшних властивостей, придбаних, якщо вам не доводиться підтримувати IE9:

text-shadow

Лінійні і радіальні градієнти

Лінійні і радіальні градієнти

JavaScript. Швидкий старт

Вивчіть основи JavaScript на практичному прикладі зі створення веб-додатки

дізнатись детальніше

переходи CSS

покадрова анімація

Мережеві сокети

3D-трансформації

«Гнучка» розмітка

множинні колонки

елемент datalist

фільтри SVG

кеш додатки

pushState, replaceState

indexedDB

повний режим ECMAScript 5

FileReader API

requestAnimationFrame

атрибут async для елементів script

безліч властивостей HTML5 для форм

валідація простих форм

елемент progress

Web Workers

XMLHttpRequestLevel 2

типізовані масиви

matchMedia

Як видно з двох вищенаведених списків, проблема старих браузерів досить значна. Ці нові властивості (нехай все ще впроваджувані) потенційно можуть дивно допомогти дизайнерам і розробникам домогтися змін і просунути web вперед.

Чи є IE [x] новим IE6?

Твердження про те, що "IE [x] - це новий IE6" вже обговорювалося раніше , Але тут воно заслуговує на більшу увагу. На момент написання цієї статті IE9 (остання стабільна версія Internet Explorer'а), неможливо встановити на Windows XP а, згідно StatCounter 'У, приблизно 31% Інтернет-використання на десктопах доводиться на цю операційну систему.

Так як велика кількість користувачів IE8, по суті, перебувають «в пастці» XP, немає надії на те, що вони зможуть оновитися до нової версії Internet Explorer'а без оновлення своєї операційної системи.

У ваших проектах, сподіваюся, старі браузери застосовуються набагато менше. Адже єдина статистика, яка дійсно щось значить - це ваша власна . Крім того, на загальносвітову статистику, яка показує високі цифри використання IE6-8, можливо, трохи тиснуть деякі густонаселені географічні області . Як би там не було, статистика застосування IE6-9 все ще є фактором при створенні багатьох проектів і, таким чином, може утримувати розробників (через тиск клієнта або корпорації) від вживання багатьох нових властивостей.

Справа тут в тому, що якщо статистика застосування браузерів типу IE8 і IE9 збережеться майже так само надовго, як IE6, то ті з нас, хто займається побудовою вебсайтів і веб-додатків для більшої та різноманітної аудиторії, можуть не дочекатися застосування десятків нових властивостей .

Справа тут в тому, що якщо статистика застосування браузерів типу IE8 і IE9 збережеться майже так само надовго, як IE6, то ті з нас, хто займається побудовою вебсайтів і веб-додатків для більшої та різноманітної аудиторії, можуть не дочекатися застосування десятків нових властивостей

Статистика застосування IE6-9 все ще є фактором для багатьох проектів і, таким чином, може стримувати велику кількість розробників.

Microsoft подає проблиск надії - чи ні?

Єдиним позитивним результатом в цій області є останнім оголошення Microsoft про те, що користувачі XP, Vista і Windows 7 будуть автоматично оновлюватися до останньої версії Internet Explorer'а, доступною для їх операційної системи.

На жаль, хоча така новина краще, ніж нічого, це не ідеальне рішення. Таку ж заяву робилося в 2008р. стосовно так званого «автообновления» IE6 до IE7. Те оновлення 2008р. могло статися, тільки якщо система була встановлена ​​на автоматичне схвалення пакетів Update Rollup. Але установка за замовчуванням в XP цьому перешкоджає-так що тоді це навряд чи справило серйозний вплив на проблему IE6 (це видно, виходячи з факту, що використання IE6 в січні 2009р . склало 23%).

Таким же чином, користувачі оновляться до нової версії Internet Explorer'а, тільки якщо включили автоматичне оновлення за допомогою Windows Update. Крім того, автообновление почалося з січня і тільки для користувачів, які перебувають в певних географічних регіонах. Так що знову, хоча це безперечно хороша новина, але не ідеальне рішення.

Які реальні альтернативи доступні користувачам старих браузерів?

За винятком тих, у кого системи з метою безпеки або сумісності не можуть оновлювати браузери, у всіх, що користуються IE8 (або нижче), є один варіант з двох для пом'якшення цієї проблеми-навіть якщо у них Windows XP. це:

Не використовуйте Internet Explorer'ом; на відміну від IE9, всі останні версії інших основних браузерів (Chrome, Firefox, Safari і Opera) підуть на Windows XP або більш пізніх системах.

встановіть Chrome Frame ; його легко встановити і він змушує IE функціонувати як Google Chrome.

В умовах такого вибору кількох користувачів все ще застосовують старі версії Internet Explorer'а, немає прощення. Теоретично все, у кого не заблокована система, можуть перейти на інший браузер крім IE, або ж встановити Chrome Frame. Це напевно б звело частку застосування старих браузерів до мінімуму, і дозволило б розробникам ввести в ужиток більше сучасних технологій.

ЗАУВАЖЕННЯ з відстеження IE С CHROME FRAME

Деякі з користувачів, до сих пір використовують старі версії Internet Explorer'а, могли встановити Chrome Frame, але в статистиці по використанню браузерів, до якої ми зверталися раніше в цій статті, вони все одно вважаються Internet Explorer'ом. Добре було б побачити відбитої в цих додатках статистику по Chrome Frame.

Google Analytics, однак, включає в якості окремого браузера «IE з Chrome Frame», а розробники можуть прочитати документацію по розробці Chrome Frame для отримання інформації про те, як відрізнити застосування Chrome Frame.

Що ще можна зробити?

Якщо у вас є друзі або колеги, що користуються старою версією Internet Explorer'а (або будь-якого іншого старого браузера), допоможіть їм оновитися до останньої версії Chrome, Firefox, Safari або Opera. Можна навіть показати їм вебсайт з великим застосуванням CSS3 або HTML5 в сучасному браузері і порівняти його з IE8.

Іншими словами, доведіть їм, що їх браузер - приклад застарілого, нестабільного, повільного софта. можна навіть трохи розважитися , Намагаючись показати їм, чому браузери «Не IE» краще.

ПОКАЗУЙТЕ КОРИСТУВАЧАМ старих браузерів ЯЗАТИСЯ

Ще можна показувати користувачам повідомлення, якщо вони відвідують ваш вебсайт зі старого браузера на зразок IE8. Чи не вважайте це занадто нав'язливим. Пару років назад YouTube почав поступово припиняти підтримку багатьох старих браузерів . Зараз для користувачів, які відвідують вебсайт з IE6, демонструється наведене внизу повідомлення:

Ви могли б відображати ненав'язливе, але помітне повідомлення, щоб заохотити користувачів до установки Chrome Frame і переконайтеся, що включили необхідний код , Що дозволяє Chrome Frame на тих сторінках, які з нього проглядаються. [Проте також забезпечте можливість закрити поле повідомлення, щоб користувачі, прив'язані до заблокованої системі (і яким доводиться користуватися вашим веб-сайтом), насправді змогли ним скористатися. - Прим. редактора]

Завтра: послання до неразработчікам

Більшість тих, хто читає цю статтю, швидше за все, думають: «Ага, це все, звичайно, добре, але ти не тих вчиш, хлопець». Багато розробники вже про це багато знають. А ще ми в курсі, що розробники і дизайнери не належать до використовують старі браузери типу IE8 в повсякденному житті. Фактично, вам буде нелегко знайти веб-розробника, яка застосовує IE9.

Ось чому завтра Smashing Magazine опублікує спеціальний пост (стаття опублікована зараз ), Націлений на аудиторію користувачів, які не є дизайнерами або розробниками, і які не дуже технічно підковані. Ми просимо кожного поділитися цією статтею з якомога більшою кількістю людей, щоб зробити все можливе до відома статистики використання старих браузерів до можливого мінімуму.

Автор: Louis Lazaris

джерело: http://www.smashingmagazine.com/

Редакція: Команда webformyself.

Редакція: Команда webformyself

JavaScript. Швидкий старт

Вивчіть основи JavaScript на практичному прикладі зі створення веб-додатки

дізнатись детальніше

Подивіться відео і дізнайтеся покроковий план по створенню сайту з нуля!

дивитися

Чому так багато шуму навколо проблеми старих браузерів?
ЯК ЩОДО IE9?
Чи є IE [x] новим IE6?
Microsoft подає проблиск надії - чи ні?
Які реальні альтернативи доступні користувачам старих браузерів?
Що це?
Які саме браузери?
А як щодо IE8 і IE9?
Чому так багато шуму навколо проблеми старих браузерів?
Деякі можуть сказати: «Що за важливість?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача